Studentski domovi

Ne možeš, daju ti mesto.

Jeste garsonjera 150 evra (i to ako imaš sreće pa nađeš), al zato stan uz cimerku-dve možeš da imaš za sto evra, pa i manje.
Ako biraš između ekonomske cene doma i stana, ja sam za stan, bar može svako da ti dolazi kad hoće.

Jedino ako ti baš znači da budeš okružena studentima.
 
Ipak polažem nade u dom.
U stanu bih bila, da sam se snašla za cimerku, ali drugarica sa kojom sam se dogovorila mi je kasno rekla da dogovor otpada, tada su se sve ostale dogovorile, i ostadoh sama. Zato samo idem u dom. :/ Ipak ne bih da sama budem u stanu. :/
A kako je u domu? Mogu li da mi dolaze gosti? :D
 
Mogu, tokom dana.

Za noćenje je malo komplikovanije.. plaća se ako ti nije član porodice ili stanar drugog doma, možeš samo jednom mesečno jednu osobu da prijaviš uveče, al možeš koliko god puta hoćeš ako prijavljuješ prepodne kod referenta.
U Beogradu je noćenje 200 dinara, a u Novom Sadu čak nekih 700... ili 500, nisam sigurna
 
Mogu, tokom dana.

Za noćenje je malo komplikovanije.. plaća se ako ti nije član porodice ili stanar drugog doma, možeš samo jednom mesečno jednu osobu da prijaviš uveče, al možeš koliko god puta hoćeš ako prijavljuješ prepodne kod referenta.
U Beogradu je noćenje 200 dinara, a u Novom Sadu čak nekih 700... ili 500, nisam sigurna

Раније си у Карабурми могао да пријавиш кога хоћеш и када хоћеш, сада се то изгледа променило.
Ја сам дуго била у Вери 2 и тамо је могао да се пријави или неко из породице или нека женска особа, ваљда максимално 5 или 7 пута у току месеца, али је процедура била да им треба матични број и пријављивање је било искључиво у току радног времена радним данима. Ако закасниш, можеш да се сликаш после.
 
kod nas nije tako, u svakom slucaju se placa osim ako ti nije rodjak.a sama procedura za dobijanje prenocista je dosta komplikovana otkad je dosao novi upravnik
Stvarno? I stanari drugih domova? Ja sam mislila da je to na nivou Studentskog centra, mene evo tri godine kad god prijavljujem pitaju da li je u pitanju stanar drugog doma.
(Ovo inače ne važi za stanare domova pri drugim univerzitetima.)
A sećam se da smo jednom u Patrisu ostali, buljuk nas iz Studenjaka... za dž
 

Back
Top