Stručnjaci demantuju: Neće nam biti bolje ni u 2012!

NE-ZGODAN

Poznat
Poruka
7.555
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/u_fokusu/story/140517/Stru%C4%8Cnjaci+demantuju+predsednika%3A+Ne%C4%87e+nam+biti+bolje+ni+u+2012!.html

EKONOMISTI, POSLODAVCI I SINDIKATI ocenjuju da je tadiĆ debelo omaŠio
Stručnjaci demantuju: Neće nam biti bolje ni u 2012!

Nema povećanja standarda 2012. godine. Država zamazuje građanima oči uzimajući pozajmice koje će na kraju nejaka privreda morati da vraća
s
0604-tanjug.jpg

Jasna poruka... Veliki broj građana jedva spaja kraj s krajem

Poruku predsednika Borisa Tadića da je Vlada svojim antikriznim merama sprečila bankrot države i da građani osetniji rast životnog standarda mogu da očekuju u 2012. godini, ekonomisti, poslodavci i sindikati odbacuju kao nerealnu i populističku!
Ekonomista Danijel Cvjetičanin ocenjuje za Press da ocene Tadića nemaju potvrdu u realnosti, pa ih ne treba ni uzimati kao ozbiljne.
- Naprotiv, učinili su sve da Srbija što pre dospe u dužničko ropstvo. Takođe, bankroti država nisu tako česta pojava, pa je malo verovatno da će Srbija u dogledno vreme doživeti bankrot. Mnogo češća pojava je ekonomsko porobljavanje države, preuzimanje resursa jedne države, što se desilo i u Južnoj Americi, Aziji i Africi, u svim zemljama gde je zapadni kapital stvorio neokolonijalne oblike vladavine. Neverovatno je i da predsednik smatra da će nam biti bolje baš u 2012. godini kada treba da se održe izbori. Podsetiću da su se mnoga njegova obećanja već pokazala kao nerealna - kaže Cvjetičanin.
Sa ocenama Cvjetičanina slaže se i njegov kolega Ljubomir Madžar koji tvrdi da je pre MMF onemogućio bankrot države, nego Vlada.
- Ne bih preveliku zaslugu pripisao onima koji problem pokušavaju da reše tako što će se iznova zaduživati. Nemoguće je da predsednik Tadić sa sigurnošću zna da će građani živeti bolje 2012. godine jer za to nema ni instrumente, a ni potrebno znanje. Ne samo on, već ni njegov stručni tim - kaže Madžar.
Uvode se novi nameti
U Uniji poslodavaca Srbije smatraju da smo, uprkos Tadićevim ocenama, već bankrotirali. Poručuju i da građani Srbije sigurno neće živeti bolje u 2012. godini.
- Uslovi poslovanja su vrlo nestabilni. Samo je ove godine privredi uvedeno 16 novih nameta. Privredni ambijent nije razvojan i samo velike kompanije, koje imaju veliki kapital, uspevaju nekako da opstanu - navodi za Press portparol Unije Dragoljub Rajić.
Kako on kaže, bankrot se proglašava u onom trenutku kada država ne može da podmiri svoje potrebe.
- Čim naša država mora da se zadužuje kod banaka i pozajmljuje od MMF-a, jasno je da nema novca. U ovom trenutku, država je zamazala oči građanima pozajmicama, koje će ponovo ta nikakva privreda morati da vrati. Ne stoji ni da ćemo živeti bolje u 2012. godini. To se može dogoditi tek u 2013. i 2014, ali je i to je pod velikim znakom pitanja - ocenjuje Rajić.
Predsednik Tadić je poručio i sindikatima da odustanu od nerazumnih zahteva za povećanje plata i zahteva koji se odnose na radni staž.
Sindikati: Zašto baš nas?
Komentarišući ovu ocenu, Ranka Savić, predsednica Asocijacije slobodnih i nezavisnih sindikata, kaže da ono što je Tadiću nerazumno, sindikatima je razumno.
- Stalno se traži neki razum i stalno se merimo sa Evropom kada su radnici, penzioneri i nezaposleni u pitanju. Međutim, kada se omogućavaju duple funkcije, ne smanjuje administracija i broj ministarstava, onda se ne pominje da nema razuma i racionalnosti. Jednostavno, naša poruka se u suštini svodi na to da se teret krize ravnomernije rasporedi - kaže Savićeva.

Iznosenje netacnih i neutemeljenih informacija Tadicu je postala svakodnevnica.....
 
Juče je bila jedna divna tema ( kolega Goran postavio) vezana za izveštaj EU o stanju ( generalno) u Srbiji.
Pošto je kolega bio dobar da mi pošalje kompletan izveštaj na engleskom, posle pažljivog čitanja ( višesatnog) nameće se jedan jednostavan i prost zaključak. Ukoliko neko (Amerika, Nemačka na primer) na neki način ne izvrše pritisak da se proces pridruživanja Srbije EU ubrza ( veštački naravno), realno vreme za naš ulazak u EU je 2024.godina.:hahaha:
 
Ево мој лични пример:
око 580 евра - плата пре неколико година
око 280 евра - тренутна плата
Радим на истим пословим сада као и онда, све је исто што се тога тиче само је разлика у плати.
Плата је смањена због "економске кризе" и курса.
Значи разлика је око 300 евра а цене свега су скочиле у односу на време од пре неколико година.

Више година уназад је опадање стандарда грађана и то се неће прекинути јер је економска политика државе катастрофална.
Може бити боље једино променом власти под условом да се изаберу ваљани људи. А то је мало вероватно.
 
Poslednja izmena:
Mожда Тадић слути да ћемо и њега и његову коалициону и "опозициону" камарилу до 2012. склонити са места које им, с обзиром на неспособност, не припада и започети опоравак Србије?;)

9h59cl.jpg

Lako je skloniti političare koji rade onako kako im tajkuni kažu....Kako ćemo njih skloniti, to je pitanje.
 

Back
Top