Stručni kadrovi SNS????

Mandrake

Domaćin
Poruka
4.865
Koje to eksperte ima SNS?

Na bilo kom polju?

Nešto ih ne znam, sem onih koji šire demagogiju, tu su eksperti stvarno... Ali ajde da vidimo koje te stručnjake imaju na raznim poljima...

Ime i prezime - stručnost...

:think:

Ova tema može ladno da ima i samo ovaj post...
 
Kad bi malo izasao iz okvira stranackog razmisljanja, shvatio bi da nije neophodno, cak je i pozeljno, da strucnjaci koji bi vodili drzavu ne budu istovremeno i partijski kadrovi.

Al' ne vredi, naucilo to da ponavlja kao papagaj sta mu kazu u stranci :lol:
 
PIŠI IM AKO TI NEŠTO NIJE JASNO !!!!!!:hahaha:

pravni.savet@sns.org.rsСавет за правна питања
ekonomija@sns.org.rsСавет за економска питања
energetika@sns.org.rsСавет за енергетику и рударство
industrija@sns.org.rsСавет за индустрију
izbegli.raseljeni@sns.org.rsСавет за избегла и расељена лица
kultura@sns.org.rsСавет за културу
inostrani.poslovi@sns.org.rsСавет за међународну сарадњу
nacionalne.manjine@sns.org.rsСавет за националне мањине
poljoprivreda@sns.org.rsСавет за пољопривреду и развој села
brigaodeci@sns.org.rsСавет за бригу о деци и популацију
saobracaj@sns.org.rsСавет за саобраћај
sport@sns.org.rsСавет за спорт и омладину
zdravstvo@sns.org.rsСавет за здравство и социјална питања
zivotna.sredina@sns.org.rsСавет за природне ресурсе, заштиту животне средине и одрживи развој
www.sns-zivotnasredina.org
 
milovan_drecun.jpg

SNS MILOVAN DRECUN - SPOLJNOPOLITIČKI KOMENTATOR !!!
 

Ovaj?


Bingulac dr Zoran
Redovni profesor
bingulac.jpg


Rođen 1953. godine u Šapcu, gde je završio gimnaziju. Diplomirao na Ekonomskom fakultetu u Beogradu. Magistrirao i doktorirao na Pravnom fakultetu u Beogradu.

Dugogodišnji ministar, ambasador, potpredsednik Izvršnog saveta Beograda, redovni profesor univerziteta i dekan fakulteta za poslovne studije, menadžment i preduzetnički biznis.

Autor je brojnih udžbenika i knjiga iz oblasti ekonomije i finansija, od kojih su najznačajnije Privatizacija gradske rente u Jugoslaviji, Budžetska ekonomija, Strategija poslovnog finansiranja, Monetarne i javne finansije i dr.

Iskreno, nikad čuo.... Ali ajde...
 
Српска елита више не постоји…21.3.2012. u 00:20
Насловна > Култура > Српска елита више не постоји…http://www.vesti011.com/wp-content/uploads/2012/03/Ljusic.jpg
Стање у којем се наше друштво данас налази чини се готово безнадежним. О нама одлучују други, држава нам већ годинама нема границу, ау њој може свако да несметано месатаре и ровари, каже Радош Љушић професор Београдског универзитета.
Историчара Радоша Љушића стручној јавности није неопходно, посебно представљати. Професор београдског универзитета, аутор већег броја књига, један од најбољих познавалаца српске историје 19. века (посебно династија Карађорђевић и Обреновић), познат је и по својим бритким ставовима не само када је наша прошлост, већ и кад је садашњост српске државе и друштва у питању. Због тих, својих ставова често је (нарочито од дежурних „реформиста“ и „душебрижника“) трпео критике и оспоравања, али га то није спречавало да увек говор онакоо како мисли и осећа.
Љушић је активан иу настојањима да историјска наука која се (делимично и кривицом самих историчара) код нас све више маргинализује, коначно добије место и улогу коју заслужује. Зато је био и један од организатора великог скупа историчара који је, одмах по Савиндан одржан на Филозофском факултету у Београду (окупио је око 500 учесника из целе земље). На том скупу, за који се верује да ће постати традиционалан покренута су и нека од најважнијих питања наше историографије, односно нашег односа према прошлости и садашњости српске државе и народа. Све то био је повод за разговор са професором Љушић, који се радо одазвао да за читаоце „Корена“ одговори на више питања.
Професоре Љушић како, у најкраћем оцењујете ситуацију, односно историјски тренутак у којем се наше друштво налази?
Скоро безнадежно. Нисмо се снашли у време распада Југославије, докрајичио нас је мали светски рат против НАТО пакта и ми смо у сталној силазној линији – и друштво и држава. У оваквим ситуацијама битно је зауставити пропадање и стати неко време, ради припреме за опоравак. Држава већ годинама нема границу иу њој свако може да ровари – ми нисмо независни, ни суверени. О нама одлучују други, чак и они који су за нама годинама клацкали. И, што је најопасније, никада Србију нису водили слабији и неукија политичари.
Може ли се о појединим догађајима из прошлости пронаћи паралела са оним кроз шта Србија сада пролази?
Може, али какаве то има сврхе кад су Срби забораван и немаран народ, који ништа не може да расвести и доведе у нормално стање. Ово стање јако подсећа на време после пропасти Првог српског устанка. Међутим, тада је народ избацио једног Милоша Обреновића, који је пронашао пут ка слободи и васкрсу што га је понудио вожд Карађорђе. Данас Срби немају личност сличну кнезу Милошу, а тако им је потребан. Немају чак ни политичку странку, нити било коју државну или друштвену организацију која би предњачила и указивала којим путем треба да кренемо. Наш народ је у врзином колу и нема ко да га поведе напред. Безнађе, државно и друштвено, какво није постојало од 1813. године. Србима је потребан неки нови“ Вожд отачаства на благоверије“, попут Светога Саве, да у овај посрнули народ удахне дух неког новог препорода.
Колико је, по вашем мишљењу наша интелектуална и политичка елита дорасла времену у којем живимо?
Нимало. Најниже је пала српска елита, не само интелектуална, већ и свака друга, привредна, црквена …, и мислим да она више не постоји. Суноврат је гори него у време комунизма. У то време интелектуалац ​​се невољно приклањао једној идеји, која није била лоша већ није била до краја добро осмишљена. Данас се она“ продала“ за шаку евра. Повратак може уследити само онда када се елита осамостали и постане независна, како од наших политичких странака, тако и од страних амбасада и страних невладиних организација које годинама роваре и разарају српско друштво (не све, изузимам оне које се баве хуманитарним радом). Срби одавно немају интелектуалце типа Јована Скерлића, Јована Цвијића, Слободана Јовановића … Нихово место преузели су Басаре, Угричић, Луковић и њима слични. Упоредите поменуте линости па ће вам све бити јасно.
Где би, у свему томе требало да буде место историчара?
Где и свима – правницима, политиколозима, географима … Уз свој народ, уз своју државу, а не против њих!Никада већи и гори индивидуализам није постојао код историчара, који већ деценијама немају ваљано уређен еснаф – Друштво историчара Србије. Какав смо ми лош интелектуални сој говори и следећа чињеница – српски историчари никада нису организовали свој конгрес на којем би расправљали о историографским и другим проблемима.
Постоје ли покушаји да се политика меша у историографију, односно да се историчарима поново наметну „политички коректни“ погледи на прошлост?
Не, постоји нешто друго, многи повесници се непотребно удварају некаквој партијској, не више ни државној, политици. На несрећу српског, све их је више. Негда су служили краљу и домовини, потом Титу и Партији, а данас, многи, не сви, служе странкама и сеју расуло у свом народу и својој држави. Не постоји српска историографија, постоји збир појединаца који свирају у својим диплама независно од оркестра у којем би морао да постоји некакав поредак.
Може ли се, у складу са тим говорити ио покушајима појединих кругова да се наши историчари поделе на „подобне“ и „неподобне“?
Данас смо сви подобни, те ранији комунистички синдром ове поделе више не постоји. И у том погледу смо пали испод комунистичког времена. Они су поштено бранили комунистичку идеологију и комунистичку државу, Партију и Тита, а ми данас пристајемо на све врсте намета или препуштамо да догадјаји теку мирно и мимо нас.Преостао нам је само још добровољни“ данак у крви“ (слање наше деце у беспућа Азије) и да дотакнемо дно с краја 15. и почетка 16. века.
Како најновије промене у систему образовања утичу на квалитет наставе историје, односно на положај историје као науке у друштву?
Није само у питању историја већ читав систем образовања. Велика је грешка што смо после 2000-те године напустили комунистички систем образовања и прихватили наметнути“ европски“. Требало је само да очистимо комунистички систем од идеологије и да му придодамо добре и модерне форме какве постоје у другим државама. Да смо то урадили данас би наш образовни систем био напредан и уједначен са образовањем у другим европским државама. Разни европски мешетари, лоша просветна политика и, надасве, наше сиромаштво, уништили су наш образовни систем. Данас, при избору уџбеника, да се само на то осврнем, у Србији има лиценцираних 85 издавача уџбеника, можете купити учитеља, наставника и професора за један црвени кишобран кинеске производње. Таква корупција, ако се ова појава може тако назвати, није забележена од када писменост постоји код Срба. Данас су у Србији највећи издавачи удзбеника хрватске и словеначке фирме.

 

Back
Top