Quantcast
  • Dragi prijatelji, obaveštavamo vas da smo spojili forume "Košarka", "Fudbal", "Tenis" i "Ostali sportovi" u novi forum "Sport" koji se nalazi u kategoriji "Život".

Strip drustvo.....

Keeper

Buduća legenda
Poruka
30.319
e pa sad ......
jedino da se svi nekolicina udruzi i stampa svoje radove ... ne mozes naterati druge da ulazu u strip. koga ovde zanima strip? koliko ih cita? koliko ih crta?
jedini izlaz za veliku vecinu ovdasnjih crtaca je da izadju napolje i odu tamo gde se ovaj posao ceni. a znam zasto treba da se ceni .....

D

Daisy

Gost
Koliko ja znam u Srbiji ima MNOGO strip crtaca koji radove objavljuju i koji su veoma uspesni u tome... i to ne samo da objavljuju kod nas vec i u zemljama bivse Yu pa i sire, i mogu ti reci da su cak i tamo u samom vrhu. Jedini problem je u tome sto ti je kod nas sve 'andergraund" a u svetu ti je sve "mejnstrim" tako da mnogi ostanu u senci.
Vecina nasih strip crtaca se bavi dizajnom, montazom, crtanjem stori bordova za filmove i slicnog... Uglavno zato sto se danas izdaju samo strip sra nja koja ne vrede mi 5 para a tu su da privuku decu, znas ono Izzy i slicne gluposti, a svako iole ozbiljno strip izdanje dozivi samo jedan broj i onda ga ugase jer se sponzori povuku jer ih niko ne kupuje... Jedino se jos Akira drzi...

absonic

Domaćin
Poruka
3.142
Daisy:
Koliko ja znam u Srbiji ima MNOGO strip crtaca koji radove objavljuju i koji su veoma uspesni u tome... i to ne samo da objavljuju kod nas vec i u zemljama bivse Yu pa i sire, i mogu ti reci da su cak i tamo u samom vrhu. Jedini problem je u tome sto ti je kod nas sve 'andergraund" a u svetu ti je sve "mejnstrim" tako da mnogi ostanu u senci.
Vecina nasih strip crtaca se bavi dizajnom, montazom, crtanjem stori bordova za filmove i slicnog... Uglavno zato sto se danas izdaju samo strip sra nja koja ne vrede mi 5 para a tu su da privuku decu, znas ono Izzy i slicne gluposti, a svako iole ozbiljno strip izdanje dozivi samo jedan broj i onda ga ugase jer se sponzori povuku jer ih niko ne kupuje... Jedino se jos Akira drzi...

Akira se drzi,ali je sranj*e....Sad je kod nas poceo da izlazi Spajdrmen....

alien

Primećen član
Poruka
627
serbona:
1) Postoje razni konkursi u zapadnoj Evropi (jako smo im interesantni)
2) Ruzniji nacin - nadjite menadzera.

Nista od domacih izdavaca,verujte mi!

Tačno je da u inostranstvu ima dosta konkursa, i tačno je da smo im interesantni, ali je činjenica da tamo isti posao radi izuzetno veliki broj ljudi. Nećeš proći na stranom tržištu dok dobro ne ispečeš zanat.
Menadžeri u stripu nisu tako česta pojava, ili bar ja nisam čuo?

Od domaćih izdavača nema ništa, to je nažalost apsolutno tačno.

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.