Stress i antistres

The Graeat Gatsby

Veoma poznat
Poruka
12.377
Sta je dobro za stres? naravno smeh.
Odnosbo sta je PROTIV stresa dobro?
Znam za neke brain waves bineuralne tonove, asmr zvukove (mada realno ne znam kako kucanje o mikrofon noktima moze da pomogne pri spavanju), isosonic tonove, topla kada pune vrele vode. Ostrvo gde nema cunamija i tusamija ili kako se zove druga vrsta.
Vremenska masina napravljena za doba van industrijiske revolucije i globalizacije, francuske revolucije.

Kako ide disanje duboko kroz nos pa izdah na usta? da se smiri scani ritam?

Za stres je pogubno, tv, pc, novine, radio, i sl.

koje su boje antistres? zelena je je trava zelena?
kako droga utice na stress? Nisam je u zivotu probao a mogao sam.
Jedan covek ostane bez nje iznerviran jer je ovisan uradi nesto sto drugima nanese stress dodju mediji i naprave jos stressa.

Koliko je potrebno truda da se covek prilagodi zivotu na nekom mirnijem ostrvcetu?
Zivot u gradovima je stresan, zivot na selu manje jer i kada bi imali sve fali nam jos.

Da li za stress ima neka vezba? konkrtno polozaj ruku i sl.

I, sta je uopste stress? znam da npr kazemo da se nerviramo tako da nervi...
Ali nervi? nervi su ono kada se opeces pa osecas bol.
A kada se iznerviras nema osecaja poput opekotine od upaljaca.


528 frekvencija? Na youtubu pise repair dnk-a?
 
Više vremena sa decom. Deca su lek za našu već starost i raskid sa nevinošću, a mi smo pak lek za njihovo neznanje i ljubopitivost. Deca su korak u budućnost, obećanje da možemo i više i bolje, a mi, pa... mi smo oni koji iz ljubavi padnu i na kolena kako bi oni videli svet sa visine...
Deca otmu nenadani smeh, deca vrate nadu u bolje sutra, deca sa malo mogu mnogo... a nama je uvek i mnogo malo, tako da na deci svet ostaje i njihov svet treba doživljavati, slušati ih pažljivo, i tako možda živeti duže a svakako kvalitetnije.
 
Sta je dobro za stres? naravno smeh.
Odnosbo sta je PROTIV stresa dobro?
Znam za neke brain waves bineuralne tonove, asmr zvukove (mada realno ne znam kako kucanje o mikrofon noktima moze da pomogne pri spavanju), isosonic tonove, topla kada pune vrele vode. Ostrvo gde nema cunamija i tusamija ili kako se zove druga vrsta.
Vremenska masina napravljena za doba van industrijiske revolucije i globalizacije, francuske revolucije.

Kako ide disanje duboko kroz nos pa izdah na usta? da se smiri scani ritam?

Za stres je pogubno, tv, pc, novine, radio, i sl.

koje su boje antistres? zelena je je trava zelena?
kako droga utice na stress? Nisam je u zivotu probao a mogao sam.
Jedan covek ostane bez nje iznerviran jer je ovisan uradi nesto sto drugima nanese stress dodju mediji i naprave jos stressa.

Koliko je potrebno truda da se covek prilagodi zivotu na nekom mirnijem ostrvcetu?
Zivot u gradovima je stresan, zivot na selu manje jer i kada bi imali sve fali nam jos.

Da li za stress ima neka vezba? konkrtno polozaj ruku i sl.

I, sta je uopste stress? znam da npr kazemo da se nerviramo tako da nervi...
Ali nervi? nervi su ono kada se opeces pa osecas bol.
A kada se iznerviras nema osecaja poput opekotine od upaljaca.


528 frekvencija? Na youtubu pise repair dnk-a?
Ima stvari u zivotu,gde ne pomaze nikakav antistres.
 
  • Tužan
Reactions: DUH
"The problem Is not the problem. The problem Is your atittude about the problem. Do you understand?"
Bukvalno ovako. Nije toliko do toga šta ti se dogodilo, već je više do toga kakva je tvoja reakcija i stav na to što ti se dogodilo.
Na primer, najskorije vreme: dobijemo otkaze kao "višak" i jedna osoba ode da se naguta tableta, slučajno pretera i umre. Druga kaže "Uh, zabole me, kao da je i bio neki posao", totalno iskulira, za 2 meseca nađe drugi.
Mada, lako je reći, bitno je i kakav si, da li si inače osetljiv (mada mi uopšte ne deluješ tako, postovi su ti u "boli me uvo" tonu, možda grešim) ali čak i da jesi preosetljiv, samo se drži ovog citata, meni je život spasao, bukvalno.
 
To je tačno, Jolemisa.
Kamo sreće da svi možemo da budemo kao i filmu "Život je lep" i da i u ratnom logoru budemo pozitivni.
Nažalost, većina nas ne može. Većini nas je problem bukvalno problem ako je egzistencijalni, sećam se 90ih, da ponovo moram da budem gladna 360 dana u godini, teško da bih mogla primeniti sopstveni savet.
Ali evo gledam na primer Srđan Todorović, umrlo mu dete, a 10 godina ga čekali, strašno, ja sam mislila slomiće se čovek, ubiće se, završiće u ludnici i slično, baš sam se obradovala kad sam počela da ga viđam po reklamama, aktivan je i nekako "gura".
Ja to, čini mi se, ne bih preživela.
 
Pitam za konkretne primere, znam onu tehniku za glavobolju da stisnes izmedju palca i kaziprsta jako i prestane glavobolja
ne znam za sta sluzi frekvencija 528hz?
Da li to stvarno pomaze na yt jedan takav video ima oko 15 000 000 pregleda,
postoji jos i 427 i druge solfedjijo frekvencije
i tehnika opustanja za disanje za relaksaciju?
 
To je tačno, Jolemisa.
Kamo sreće da svi možemo da budemo kao i filmu "Život je lep" i da i u ratnom logoru budemo pozitivni.
Nažalost, većina nas ne može. Većini nas je problem bukvalno problem ako je egzistencijalni, sećam se 90ih, da ponovo moram da budem gladna 360 dana u godini, teško da bih mogla primeniti sopstveni savet.
Ali evo gledam na primer Srđan Todorović, umrlo mu dete, a 10 godina ga čekali, strašno, ja sam mislila slomiće se čovek, ubiće se, završiće u ludnici i slično, baš sam se obradovala kad sam počela da ga viđam po reklamama, aktivan je i nekako "gura".
Ja to, čini mi se, ne bih preživela.
Nemoj da mislis da on to ne nosi u sebi iako nama tako izgleda,kao da je zaboravio.Plus,on je javna licnost,pa se i ponasa tako,a ko zna eta se krije iza svega toga.Obican covek pre klone,posle takvih neugodnih dogadjaja.Tesko je meni sto mu se to desilo,jer ga gotibi i kao licnost i kao glumca,a mozes da zamislis kako je njemu.To je ono,nasmejes se,ali kada prestanes sa smehom,opet knedla u grlu.
 
  • Tužan
Reactions: DUH
Pitam za konkretne primere, znam onu tehniku za glavobolju da stisnes izmedju palca i kaziprsta jako i prestane glavobolja
ne znam za sta sluzi frekvencija 528hz?
Da li to stvarno pomaze na yt jedan takav video ima oko 15 000 000 pregleda,
postoji jos i 427 i druge solfedjijo frekvencije
i tehnika opustanja za disanje za relaksaciju?
Kad ti se pozitivne stvari desavaju u zivotu,nema razloga za brigu.
 

Back
Top