Strategija odbrane Republike Srbije - Vojska Srbije će da brani Republiku Srpsku.

Vojna neutralnost?

  • Dobro rešenje.

    glasova: 11 32,4%
  • Loše rešenje.

    glasova: 3 8,8%
  • Treba se priključiti Ugovoru o kolektivnoj bezbednosti / Ruski blok

    glasova: 10 29,4%
  • Treba se priključiti NATO paktu / Zapadno-Američki blok.

    glasova: 8 23,5%
  • Nešto što ću napisati u komentaru u temi.

    glasova: 2 5,9%

  • Ukupno glasova
    34

Srboskizborim

Veoma poznat
Poruka
10.581
Onako profesionalno sam izuzetno zainteresovan za politiku odbrane i uopšte bezbednosti sa posebnim aspektom na vojnu bezbednost, pa nešto iz "svojih izvora", nešto sa interneta, nešto na drugi način saznao sam da se u izmenjenoj strategiji odbrane Republike Srbije prvi put od "Dejtonskog mirovnog sporazuma" 1995 godine, pominje kao obaveza odbrana Republike Srpske, ali "kao entiteta u sastavu Bosne i Hercegovine".

Mislim da su to jako dobre vesti za Republiku Srpsku, jer ima svoju vojsku u Vojsci Srbije i može komotno da učini sve što je u njenoj moći na demilitarizaciji ili barem na smanjenju finansijskih i drugih potencijala Oružanih snaga Bosne i Hercegovine, jer Republiku Srpsku ima ko da brani a to je Vojska Srbije.

Dalje se u strategiji navodi da Republika Srbija ostaje vojno neutralna ali će sarađivati "sa svima" i sa Istokom i sa Zapadom.

Strategija se čini dobrom, zbog odbrane Republike SRPSKE, mada lično smatram da je vojna neutralnost pogrešan put, pa bi bilo dobro da i komentatori napišu nešto u vezi s tim.
 
Poslednja izmena:
Има једна земља од Уне до Дрине
Република Српска тако јој је име
Та је земља брате срцу моме драга
од Требиња она је до Новога града
Романија гора мајци шири руке
а за Српску куца срце Бања Луке
Мајевица, Мајевица и долови равни
и ту живе, и ту живе моји православни
Како која, како која заратује гора
Озрен гора, Озрен гора и Требава мора
За тебе се мајко увијек Богу молим
што те више нападају, све те више волим.
Био сам ти на рођењу
био сам ти на крштењу
с тобом пјево, с тобом плако
и увијек ће бити тако
Ако кажу, опет ћу на стражу
не може ти ништа нико, Српска Републико
ако зову, опет сам у рову
не може ти ништа нико, Српска Републико
Ти си земља мојих снова
земља мојих прадједова
за тебе се живот даје
нек ти име вечно траје.
 
Има једна земља од Уне до Дрине
Република Српска тако јој је име
Та је земља брате срцу моме драга
од Требиња она је до Новога града
Романија гора мајци шири руке
а за Српску куца срце Бања Луке
Мајевица, Мајевица и долови равни
и ту живе, и ту живе моји православни
Како која, како која заратује гора
Озрен гора, Озрен гора и Требава мора
За тебе се мајко увијек Богу молим
што те више нападају, све те више волим.
Био сам ти на рођењу
био сам ти на крштењу
с тобом пјево, с тобом плако
и увијек ће бити тако
Ако кажу, опет ћу на стражу
не може ти ништа нико, Српска Републико
ако зову, опет сам у рову
не може ти ништа нико, Српска Републико
Ти си земља мојих снова
земља мојих прадједова
за тебе се живот даје
нек ти име вечно траје.

Živela Republika Srpska.
 
Има једна земља од Уне до Дрине
Република Српска тако јој је име
Та је земља брате срцу моме драга
од Требиња она је до Новога града
Романија гора мајци шири руке
а за Српску куца срце Бања Луке
Мајевица, Мајевица и долови равни
и ту живе, и ту живе моји православни
Како која, како која заратује гора
Озрен гора, Озрен гора и Требава мора
За тебе се мајко увијек Богу молим
што те више нападају, све те више волим.
Био сам ти на рођењу
био сам ти на крштењу
с тобом пјево, с тобом плако
и увијек ће бити тако
Ако кажу, опет ћу на стражу
не може ти ништа нико, Српска Републико
ако зову, опет сам у рову
не може ти ништа нико, Српска Републико
Ти си земља мојих снова
земља мојих прадједова
за тебе се живот даје
нек ти име вечно траје.
v


 
МОЈА РЕПУБЛИКА

Тамо гдје најљепша се зора буди
Часни и поносни живе добри људи
Тамо гдје се рађа нашег сунца сјај
Стамен, пркосан је мој завичај

За њега сви се сад помолимо
Другу земљу ми немамо
У срцу мом само је један дом
У срцу је велика моја република

У срцу мом најљепша звијезда сја
Моја република, Република Српска
Тамо гдје су наши преци давни
Име уписали у сваки корак славни

Тамо гдје се рађа нашег сунца сјај
Стамен и пркосан је мој завичај
За њега сви се сад помолимо
Другу земљу ми немамо

У срцу мом је један дом
У срцу је велика моја република
У срцу мом најљепша звијезда сја
Моја република, Република Српска
 
Bilo kako bilo RS ce jednog dana da se napadne, bilo dekretom, oružijem ili proterivanjem.... RSK je unistena u jednom danu. Podsećam RSK je izgubljena u trenutku kad je na snazi bila blokada postavljena na Drini od strane Miloševića, a tada je bombardovana i Republika Srpska. Jako je bitno ko je na vlasti u Srbiji jer od toga zavisi sudbina RSrpske. Vučić neće izdati RS, ipak je on odande i bivši je radikal.
 
Докле дошло Да мамлаз који (на другој теми) шири бошњачку пропаганду којом се опогањују и Срби и Српска, при томе клевеће и преноси огавне лажи о борцима отаџбинског рата у Српској, бере бригу о стратегији одбране Србије и како ће се бранити ова наша Српска. Земљо, отвори се.
 
Докле дошло Да мамлаз који (на другој теми) шири бошњачку пропаганду којом се опогањују и Срби и Српска, при томе клевеће и преноси огавне лажи о борцима отаџбинског рата у Српској, бере бригу о стратегији одбране Срlččбије и како ће се бранити ова наша Српска. Земљо, отвори се.

Jeli to meni? Ja tebe neću nazvati mamlaz, ali ako ponoviš uvredu, nazavat ću te 🐷🐷🐖🐖 ...

Napiši bre, gde ja to širim bošnjačku propagandu, na kojoj temi, koji postovi?
 
Bilo kako bilo RS ce jednog dana da se napadne, bilo dekretom, oružijem ili proterivanjem.... RSK je unistena u jednom danu. Podsećam RSK je izgubljena u trenutku kad je na snazi bila blokada postavljena na Drini od strane Miloševića, a tada je bombardovana i Republika Srpska. Jako je bitno ko je na vlasti u Srbiji jer od toga zavisi sudbina RSrpske. Vučić neće izdati RS, ipak je on odande i bivši je radikal.


Možda ste previše pesimista u pogledu budućnosti Republike SRPSKE?
 
Ne, samp primecujem bprbu u etapama sto se tice proterivanja i ubijanja srpskog naroda preko Drine. Drugi svetski rat - milion zrtava i ovaj poslednji etnicki ociscena Krajina. Ne verujem da ce zapad tu stati.


Misliš da je Republika Srpska ugrožena pored 250 kilometara naslonjenosti na Republiku Srbiju? Pa sad i strategija odbrane Republike SRPSKE? Teško da je ugrožena pored takve zaštite.
 
Onako profesionalno sam izuzetno zainteresovan za politiku odbrane i uopšte bezbednosti sa posebnim aspektom na vojnu bezbednost, pa nešto iz "svojih izvora", nešto sa interneta, nešto na drugi način saznao sam da se u izmenjenoj strategiji odbrane Republike Srbije prvi put od "Dejtonskog mirovnog sporazuma" 1995 godine, pominje kao obaveza odbrana Republike Srpske, ali "kao entiteta u sastavu Bosne i Hercegovine".

Mislim da su to jako dobre vesti za Republiku Srpsku, jer ima svoju vojsku u Vojsci Srbije i može komotno da učini sve što je u njenoj moći na demilitarizaciji ili barem na smanjenju finansijskih i drugih potencijala Oružanih snaga Bosne i Hercegovine, jer Republiku Srpsku ima ko da brani a to je Vojska Srbije.

Dalje se u strategiji navodi da Republika Srbija ostaje vojno neutralna ali će sarađivati "sa svima" i sa Istokom i sa Zapadom.

Strategija se čini dobrom, zbog odbrane Republike SRPSKE, mada lično smatram da je vojna neutralnost pogrešan put, pa bi bilo dobro da i komentatori napišu nešto u vezi s tim.


Koji im je vrag, odmah im smeta strategija odbrane Republike Srbije? Nikada da budu kooperativni sve nešto kontra Srba?

http://ba.n1info.com/Vijesti/a40008...-jedan-izraz-agresivnog-odnosa-prema-BiH.html
 
Onako profesionalno sam izuzetno zainteresovan za politiku odbrane i uopšte bezbednosti sa posebnim aspektom na vojnu bezbednost, pa nešto iz "svojih izvora", nešto sa interneta, nešto na drugi način saznao sam da se u izmenjenoj strategiji odbrane Republike Srbije prvi put od "Dejtonskog mirovnog sporazuma" 1995 godine, pominje kao obaveza odbrana Republike Srpske, ali "kao entiteta u sastavu Bosne i Hercegovine".

Mislim da su to jako dobre vesti za Republiku Srpsku, jer ima svoju vojsku u Vojsci Srbije i može komotno da učini sve što je u njenoj moći na demilitarizaciji ili barem na smanjenju finansijskih i drugih potencijala Oružanih snaga Bosne i Hercegovine, jer Republiku Srpsku ima ko da brani a to je Vojska Srbije.

Dalje se u strategiji navodi da Republika Srbija ostaje vojno neutralna ali će sarađivati "sa svima" i sa Istokom i sa Zapadom.

Strategija se čini dobrom, zbog odbrane Republike SRPSKE, mada lično smatram da je vojna neutralnost pogrešan put, pa bi bilo dobro da i komentatori napišu nešto u vezi s tim.

BG ce najvise pomoci Republici Srpskoj
da se ne mesa u njezine unutrasnje stvari
jer je dokazao da ne moze odbraniti Srbiju
a kamoli RS.!!!
 

Back
Top