Strategija jacanja odnosa maticne drzave Srba i dijaspore

Mrdaywalker

Iskusan
Banovan
Poruka
5.005
Vlada republike Srbije je 21 januara ove godine napisala dokument ''Strategija jacanja odnosa maticne drzave i dijaspore i maticne drzave i Srba u regionu''.

Mnogi taj dokument ili memorandum svrstavaju sa onim Cosicevim memorandumom koji je pomogao raspirivanjem nasilja i ratovima u bivsoj SFRJ.

Vuk Draskovic se ogradio od tog dokumenta smatrajuci ga tragom Miloseviceve politike... Srbi u Hrvatskoj takodjer su se ogradili i pozvali vladu Srbiji ''da prestane da im pomaze''. Reagovala je i vlada Crne Gore. Predstavnici iz BiH i Hrvatske za sada bez odgovora.

Sonja Biserko govori o tom novom dokumentu (memorandumu).

 
Poslednja izmena:
ja sam mislila da je taj Memorandum II neka zahebancija...kad ono, zbilja...
naravno da pokusavaju, ovaj put drugim sredstvima, ne vise ratom jer znaju da pobijediti nemogu...i zato pokusavaju vristanjem o vjecitoj nevinoj zrtvi, propagandom i lazima...njima je megalomanija i posesivnost u, kako se srpski patriote ovdje izrazavaju i tvrde.za hrvate..bez bilo kakve kazne naravno, genima...ili sto reci za drzavu koja financira tzv. Vladu tzv. RSK u izbrglistvu (ili rasejenju), drzavi koja nije zabranila stranku Radikala u cijem programu je granica KKV, a o stalima D(Z)verima, Nasi, Obraz i ostalim slicnim organizacijama da i ne govorrim...sta reci za drzavu koja namjerno premjesta srpske zatocene kriminalce u zatvor gdje su bili pol. zatvorenici Albanci, podijeli im oruzje i ovi masakriraju i ubiju 60 Albanaca i preko 120 rane, jedini koji su o tome pisali je B92...
takvih stvari mozes nabrajati do besvijesti...
 
Poslednja izmena od moderatora:
A jel znas koliko mene briga za nekog pustinjskog kauboja Momira :lol:

To je zato sto stvari posmatras iz zablje perspektive ...

JA sam uocio da je polozaj muslimana ocajan - pocevsi od EU , preko severne , centralne i zapadne Afrike .. i zavrsivsi od pustinjskih predela Azije do Avganistana ... O Gvantanamu da ne trosim reci ...

A to sto muslimani nemaju nikakav program je stvarno svinjarija sa njihove strane !!! :rtfm:
 
ja sam mislila da je taj Memorandum II neka zahebancija...kad ono, zbilja...
naravno da pokusavaju, ovaj put drugim sredstvima, ne vise ratom jer znaju da pobijediti nemogu...i zato pokusavaju vristanjem o vjecitoj nevinoj zrtvi, propagandom i lazima...njima je megalomanija i posesivnost u, kako se srpski patriote ovdje izrazavaju i tvrde.za hrvate..bez bilo kakve kazne naravno, genima...ili sto reci za drzavu koja financira tzv. Vladu tzv. RSK u izbrglistvu (ili rasejenju), drzavi koja nije zabranila fasisticku stranku Radikala u cijem programu je granica KKV, a o stalima D(Z)verima, Nasi, Obraz i ostalim slicnim organizacijama da i ne govorrim...sta reci za drzavu koja namjerno premjesta srpske zatocene kriminalce u zatvor gdje su bili pol. zatvorenici Albanci, podijeli im oruzje i ovi masakriraju i ubiju 60 Albanaca i preko 120 rane, jedini koji su o tome pisali je B92...
takvih stvari mozes nabrajati do besvijesti...

Vrlo zanimljivo, samo sto se vrlo malo poklapa sa istinom.
Nagadjanja i rekla-kazala, nisu nikakvi dokazi za ovo sto si ispisala.
Najgora je stvar, to sto nasi dragi nam komsije, ne vide svoju prljavstinu u svom dvoristu, a spremni su da popljuju sve sto je srpsko.
 
ja sam mislila da je taj Memorandum II neka zahebancija...kad ono, zbilja...
naravno da pokusavaju, ovaj put drugim sredstvima, ne vise ratom jer znaju da pobijediti nemogu...i zato pokusavaju vristanjem o vjecitoj nevinoj zrtvi, propagandom i lazima...njima je megalomanija i posesivnost u, kako se srpski patriote ovdje izrazavaju i tvrde.za hrvate..bez bilo kakve kazne naravno, genima...ili sto reci za drzavu koja financira tzv. Vladu tzv. RSK u izbrglistvu (ili rasejenju), drzavi koja nije zabranila fasisticku stranku Radikala u cijem programu je granica KKV, a o stalima D(Z)verima, Nasi, Obraz i ostalim slicnim organizacijama da i ne govorrim...sta reci za drzavu koja namjerno premjesta srpske zatocene kriminalce u zatvor gdje su bili pol. zatvorenici Albanci, podijeli im oruzje i ovi masakriraju i ubiju 60 Albanaca i preko 120 rane, jedini koji su o tome pisali je B92...
takvih stvari mozes nabrajati do besvijesti...

Reče građanka fašističke Hrvatske države, države koja je gotovo istrebila ili proterala
sve pripadnike nacionalnih manjina.

Prva država vam je nastala na brutalnom genocidu, a ova druga, moderna "evropska"
Hrvatska na etničkom čišćenju i Udruženom zločinačkom poduhvatu.

I vi bednici nekome nešto da pričate?
 
BEOGRAD, 11. marta 2011. (Beta) - Vlada Srbije izbacila je iz strategije o odnosima sa Srbima u regionu odredbe koje su izazvale kritike u Crnoj Gori i Hrvatskoj zbog zalaganja da Srbi u tim zemljama dobiju status konstitutivnog naroda.

Vlada Srbije je na sednici 3. marta donela odluku o izmenama Strategije očuvanja i jačanja odnosa matične države i dijaspore i matične države i Srba u regionu, usvojene 21. januara.

Prva izmena odnosi se na odeljak "Posebni deo projekcije očuvanja i jačanja odnosa matične države i Srba u regionu" u delu "Crna Gora". Iz tog dela izbačena je rečenica: "Takodje, Republika Srbija treba da kao cilj svog nastojanja postavi priznanje političke konstitutivnosti srpskom narodu u Crnoj Gori, što prodrazumeva činjenicu da do ispunjenja ovog važnog cilja srpski narod mora da uživa puna nacionalna prava".

Drugom izmenom iz odeljka "Željeni standardi" izbačena je rečenica "Pored Bosne i Hercegovine u kojoj su već u statusu konstitutivnog naroda, konstitutivnost bi trebalo da bude ponovo uspostavljena za srpski narod u Republici Hrvatskoj i za srpski narod u Crnoj Gori".

Vlada Crne Gore u četvrtak je oštro kritikovala tu Strategiju upozorivši da se Srbija tim dokumentom direktno meša u unutrašnje poslove Crne Gore.
http://www.vesti.rs/Vesti/Vlada-Srbije-izmenila-strategiju-o-Srbima-u-regionu-2.html

ZNACI DA JE POSTAVLJAC TEME, DRUGACIJE INTERPRETIRAO DONOSENJE IZMENA U DOKUMENTU U CILJU PROVOKACIJE I BACANJE KRIVICE NA SRPSKI NAROD!
 
To je zato sto stvari posmatras iz zablje perspektive ...

JA sam uocio da je polozaj muslimana ocajan - pocevsi od EU , preko severne , centralne i zapadne Afrike .. i zavrsivsi od pustinjskih predela Azije do Avganistana ... O Gvantanamu da ne trosim reci ...

A to sto muslimani nemaju nikakav program je stvarno svinjarija sa njihove strane !!! :rtfm:

Mislim da sam zaboravio da istaknem ocajan polozaj muslimana u Istocnom Timoru ...
 
P. Galbrajt je po hrvatskim portalima i štampi oprao svoje američke ručice od Hrvata i "Oluje".
Hrvati su najinteligentniji narod jer su od tandžara iz 1991. sami evoluisali i izradili špijunske letelice na daljinski 1995., obučavali po kampovima komandose bez pomoći USA-a... Još su i izbegli kontrolu JuEs Eja (koji kontrolišu i kada će ko da prdne) kod operacije "Oluja".
Kako ga nije sram! Znali su, ćutali su i da su politički tokovi drugačije krenuli nebi ni pisnuli ni danas! Inaće "neovisne" balkanske države su uvek sve radile bez pitanja velikih sila.
 
Vrlo zanimljivo, samo sto se vrlo malo poklapa sa istinom.
Nagadjanja i rekla-kazala, nisu nikakvi dokazi za ovo sto si ispisala.
Najgora je stvar, to sto nasi dragi nam komsije, ne vide svoju prljavstinu u svom dvoristu, a spremni su da popljuju sve sto je srpsko.

Očigledno je neko propustio da vas informiše da osoba koju ste citirali jeste komšika iz Hrvatske, ali ne srpske narodnosti...već ono drugo..pu,pu,pu....kakano !:)
 
BEOGRAD, 11. marta 2011. (Beta) - Vlada Srbije izbacila je iz strategije o odnosima sa Srbima u regionu odredbe koje su izazvale kritike u Crnoj Gori i Hrvatskoj zbog zalaganja da Srbi u tim zemljama dobiju status konstitutivnog naroda.

Vlada Srbije je na sednici 3. marta donela odluku o izmenama Strategije očuvanja i jačanja odnosa matične države i dijaspore i matične države i Srba u regionu, usvojene 21. januara.

Prva izmena odnosi se na odeljak "Posebni deo projekcije očuvanja i jačanja odnosa matične države i Srba u regionu" u delu "Crna Gora". Iz tog dela izbačena je rečenica: "Takodje, Republika Srbija treba da kao cilj svog nastojanja postavi priznanje političke konstitutivnosti srpskom narodu u Crnoj Gori, što prodrazumeva činjenicu da do ispunjenja ovog važnog cilja srpski narod mora da uživa puna nacionalna prava".

Drugom izmenom iz odeljka "Željeni standardi" izbačena je rečenica "Pored Bosne i Hercegovine u kojoj su već u statusu konstitutivnog naroda, konstitutivnost bi trebalo da bude ponovo uspostavljena za srpski narod u Republici Hrvatskoj i za srpski narod u Crnoj Gori".

Vlada Crne Gore u četvrtak je oštro kritikovala tu Strategiju upozorivši da se Srbija tim dokumentom direktno meša u unutrašnje poslove Crne Gore.
http://www.vesti.rs/Vesti/Vlada-Srbije-izmenila-strategiju-o-Srbima-u-regionu-2.html

ZNACI DA JE POSTAVLJAC TEME, DRUGACIJE INTERPRETIRAO DONOSENJE IZMENA U DOKUMENTU U CILJU PROVOKACIJE I BACANJE KRIVICE NA SRPSKI NAROD![/QUOTE]

I sad jedan mali lock ....
 
Vrlo zanimljivo, samo sto se vrlo malo poklapa sa istinom.
Nagadjanja i rekla-kazala, nisu nikakvi dokazi za ovo sto si ispisala.
Najgora je stvar, to sto nasi dragi nam komsije, ne vide svoju prljavstinu u svom dvoristu, a spremni su da popljuju sve sto je srpsko.

dobro sto nije istina?
dali postoji Vlada i izbeglistvu (ili rasejanju) tzv RSK? svako malo se oglasavaju pamfletima, nemoze ti promaci
dali je financira iz budzeta Srbije?
ima li svoje prostorije , ured i sve ostalo?
nestoji li u programu SRS ponovo zauzimanje granice KKV ? procitaj program, imas i na netu
a za kojekakve Obraze i sl. organizacije i sama Srbija kaze da su fasisticke i mnogi traze da se zabrane
srpsko pravosude ispituje slucaj sa ubijenim Albancima (specijalni sud) cak su pozvali i na ispitivanje tadasnjeg ministra pravosuda da otkriju tko je dao naredbu da se to ucini, jer sud misli da bez njegovog odobrenja se to nije moglo uciniti
dakle, sto nije istina?
p.s. da svatko od nas nevidi trn u vlastitim ocima je tocno, ali nevidjeti balvan u vlastitim a trn u tudim, sto je tipicno za dio forumasa ovdje, je cista smijurija...pa im se treba ukazati na taj balvan tko svatko ziv vidi umjesto njih
 
mani se ti mrdej srba i srbije, odmori malo, a i glupo je da neko ko ne zna ni kako mu se zove nacija ni kako mu se zove jezik pricha o nekome

uz to, pozivati se na sbiserko chiji je brat bio teshki ustasha i poginuo je kod knina zajedno sa mirom barishicem, nije pametno

znamo svi na ovim prostorima ko pochinje ratove, i proshli rat u bih su pocheli muslimani pucanjem na srpske svatove, nece vam tu pomoci bulazhnjenje sbiserko i slichnih placenih i mrzhnjom zadojenih splachina, nisu ni hitleru pomogle propagandne priche
 
dobro sto nije istina?
dali postoji Vlada i izbeglistvu (ili rasejanju) tzv RSK? svako malo se oglasavaju pamfletima, nemoze ti promaci
dali je financira iz budzeta Srbije?
ima li svoje prostorije , ured i sve ostalo?
nestoji li u programu SRS ponovo zauzimanje granice KKV ? procitaj program, imas i na netu
a za kojekakve Obraze i sl. organizacije i sama Srbija kaze da su fasisticke i mnogi traze da se zabrane
srpsko pravosude ispituje slucaj sa ubijenim Albancima (specijalni sud) cak su pozvali i na ispitivanje tadasnjeg ministra pravosuda da otkriju tko je dao naredbu da se to ucini, jer sud misli da bez njegovog odobrenja se to nije moglo uciniti
dakle, sto nije istina?
p.s. da svatko od nas nevidi trn u vlastitim ocima je tocno, ali nevidjeti balvan u vlastitim a trn u tudim, sto je tipicno za dio forumasa ovdje, je cista smijurija...pa im se treba ukazati na taj balvan tko svatko ziv vidi umjesto njih

Ono sto vam najveci problem stvara, je to da ovim potezom pocinje sve vise da curi istina, koja ni malo nije prijatna za tebe i pripadnike tvog naroda.
Dokument govori o strategiji očuvanja i jačanja odnosa matične države i dijaspore i matične države i Srba u regionu.
Republika Srbija će uskoro postaviti zahtev da Srbi u Crnoj Gori i Hrvatskoj postanu konstitutivni narod, po uzoru na položaj Srba u Bosni i Hercegovini.
 
BEOGRAD, 11. marta 2011. (Beta) - Vlada Srbije izbacila je iz strategije o odnosima sa Srbima u regionu odredbe koje su izazvale kritike u Crnoj Gori i Hrvatskoj zbog zalaganja da Srbi u tim zemljama dobiju status konstitutivnog naroda.

Vlada Srbije je na sednici 3. marta donela odluku o izmenama Strategije očuvanja i jačanja odnosa matične države i dijaspore i matične države i Srba u regionu, usvojene 21. januara.

Prva izmena odnosi se na odeljak "Posebni deo projekcije očuvanja i jačanja odnosa matične države i Srba u regionu" u delu "Crna Gora". Iz tog dela izbačena je rečenica: "Takodje, Republika Srbija treba da kao cilj svog nastojanja postavi priznanje političke konstitutivnosti srpskom narodu u Crnoj Gori, što prodrazumeva činjenicu da do ispunjenja ovog važnog cilja srpski narod mora da uživa puna nacionalna prava".

Drugom izmenom iz odeljka "Željeni standardi" izbačena je rečenica "Pored Bosne i Hercegovine u kojoj su već u statusu konstitutivnog naroda, konstitutivnost bi trebalo da bude ponovo uspostavljena za srpski narod u Republici Hrvatskoj i za srpski narod u Crnoj Gori".

Vlada Crne Gore u četvrtak je oštro kritikovala tu Strategiju upozorivši da se Srbija tim dokumentom direktno meša u unutrašnje poslove Crne Gore.
http://www.vesti.rs/Vesti/Vlada-Srbije-izmenila-strategiju-o-Srbima-u-regionu-2.html

ZNACI DA JE POSTAVLJAC TEME, DRUGACIJE INTERPRETIRAO DONOSENJE IZMENA U DOKUMENTU U CILJU PROVOKACIJE I BACANJE KRIVICE NA SRPSKI NAROD!

to shto je on uradio se zove kleveta, a za to mozhe da se tuzhi, to je krivichno delo
 
dobro sto nije istina?
dali postoji Vlada i izbeglistvu (ili rasejanju) tzv RSK? svako malo se oglasavaju pamfletima, nemoze ti promaci
dali je financira iz budzeta Srbije?
ima li svoje prostorije , ured i sve ostalo?
nestoji li u programu SRS ponovo zauzimanje granice KKV ? procitaj program, imas i na netu
a za kojekakve Obraze i sl. organizacije i sama Srbija kaze da su fasisticke i mnogi traze da se zabrane
srpsko pravosude ispituje slucaj sa ubijenim Albancima (specijalni sud) cak su pozvali i na ispitivanje tadasnjeg ministra pravosuda da otkriju tko je dao naredbu da se to ucini, jer sud misli da bez njegovog odobrenja se to nije moglo uciniti
dakle, sto nije istina?
p.s. da svatko od nas nevidi trn u vlastitim ocima je tocno, ali nevidjeti balvan u vlastitim a trn u tudim, sto je tipicno za dio forumasa ovdje, je cista smijurija...pa im se treba ukazati na taj balvan tko svatko ziv vidi umjesto njih



Imamo mi dosta svojih sranja, tačno, ali ste vi poslednji na svetu koji se imaju prava
javljati na tu temu.
 

Back
Top