Quantcast

Strategija borbe protiv epidemije covid-a 19

Gruban

Buduća legenda
Poruka
31.984
Ova tema je zamišljena kao tema na kojoj bi korisnici predlagali novine u borbi protiv epidemije covid 19.Stranački botovi treba da su uzdrže od nerealnih predloga tipa "da Vučić podnese ostavku" jer se to jednostavno neće dogoditi.Naravno i zapažanje bez predloga su dobrodošla.
Moja zapažanje se odnosi na zdravstveni sistem.Meni izgleda da je zdravstevni sistem mnogo manje u funkciji borbe protiv epidemije nego što bi mogao da bude.Iako jeste u pogonu verovatno blizu maksimalnog,napravljena je bazična greška iz koje je sad teško izaći odnosno ponovljena je greška drugih zemalja suočenih sa epidemijom.Bolnice su okupirane covid 19 pacijentima na štetu drugih pacijenata što takođe povećava smrtnost odnosno dovodi do nepotrebnih smrtnih ishoda.Za covid 19 ne postoji poznata terapija sem možda onaj antimalarik ili neka kombinacija lekova sa antimalarikom koju koristi dr,Zelenko ali ta terapije kako izgleda deluje samo ako se primenjuje dok bolest nije prešla u fazu kad počinje da izaziva /respiratorni distres sindrom) valjda se tako zove a koji u velikom broju slučaju dovodi do otkazivanja pluća i smrti.Šta mi imamo sad.Imamo bolnice zauzete pacijentima koji boluju od bolesti pred kojom je medicina nemoćna i koje zapravo niko i leči jer to nije moguće .Oni su tamo ne zato da im medicina pomogne nego zato što se osećaju veoma loše.Verovatno velika većina onih koji bivaju otpušteni iz bolnica kao izlečeni nisu izlečeni nekakvom terapijom nego su samoizlečeni kao i brojni drugi koji nadvladaju covid bez boravka u bolnici.Za to vreme ne samo da su zanemareni drugi hronični bolesnici nego su zanemarani i zaraženi sa covid19 a kod kojih se bolest se još uvek nije razvila u punom obimu.Fokus treba da bude upravo na takvima naravno ne na svima nego na onima spadaju u rizičnu grupu.Ni oni nisu za smeštaj u bolnicama.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.