Strasno

sasvim jasno zašto obične ubice i lopovi mogu biti heroji kod nas...

pa to je to. mada najvecu "podrsku" tih ubica daju dnevne novine. kako??? pa posto je toliko nepismenih, a takvi samo gledaju slike na naslovnim stranama, i uz put cuju od prolaznika ko je na naslovnoj, a zasto je, to je prekomplikovano za takve i...
znaci moj savet, nemojte reklamirati zlocince po naslovnim stranama novina, ne dajte ih u udarnim TV terminima, ne...
a ko ce onda citati novine??? mislim i ove pismene majhom interesuje ta tematika...

Malo je ironicno da se bas ti javis na ovoj temi .
Kako stvari stoje sa obrazovajnjem u tvojih zemljaka ?

Jesi li ti svestan da polovina tvojih zemljaka ne ume da zatvori usta ni kad cuti, nego su im usta stalno otvorena , bez obzira koliko muva ima u blizini .

Malo je ironicno da se bas ti javis na ovoj temi .
Kako stvari stoje sa obrazovajnjem u tvojih zemljaka ?

Jesi li ti svestan da polovina tvojih zemljaka ne ume da zatvori usta ni kad cuti, nego su im usta stalno otvorena , bez obzira koliko muva ima u blizini .

meni se jedna stvar nikako ne dopada kod nas, a to je validnost tih diploma, u uporedjivanu sa istim iz okruzenja. nekako je previse fakultetskio obrazovanih osoba, a ovamo...
a procentualno, ne verujem da imamo vise osoba bez zavrsene osnovne skole od srbije.

Hahahaha,je li ovo sa Kosmetom ili neka racunica bez........sa ili bez smesno do bola........ja ne znam ni jednog srbina koji nema barem osnovnu,a vi pa kao znate.......ali je shapke otvorio temu praveci se totalno blesav :roll:

meni se jedna stvar nikako ne dopada kod nas, a to je validnost tih diploma, u uporedjivanu sa istim iz okruzenja. nekako je previse fakultetskio obrazovanih osoba, a ovamo...
a procentualno, ne verujem da imamo vise osoba bez zavrsene osnovne skole od srbije.

Pa vi ste najneobrazovaniji deo Srbije,a shiptari ubedljivo u Evropi.......mislim i oni koji vam imaju diplome zna se kako su ih stekli :hahaha:

Pazi shipac se poredi sa srbima sto se tice obrazovanja,i pri tom je veoma optimistican :hahaha:

Poslednja izmena:
Hahahaha,je li ovo sa Kosmetom ili neka racunica bez........sa ili bez smesno do bola........ja ne znam ni jednog srbina koji nema barem osnovnu,a vi pa kao znate.......ali je shapke otvorio temu praveci se totalno blesav :roll:

Pa vi ste najneobrazovaniji deo Srbije,a shiptari ubedljivo u Evropi.......mislim i oni koji vam imaju diplome zna se kako su ih stekli :hahaha:

Pazi shipac se poredi sa srbima sto se tice obrazovanja,i pri tom je veoma optimistican :hahaha:

i ti mislis da sam ja lood da se poredim sa tobom... ili sa jednim delom forumasa :hahaha::hahaha::hahaha:

Ti ne mozes da se poredis sa mnom i da hoces,a ni sa 99% forumasa,mozes samo sa onim tvojim "delom" forumasa,za ostale si samo -shiptar,znaci jedna velika nula(0).

i umesto da ovu temu modovi zalepe, ipak je dan nepismenih, treba im, ona odlazi u zaborav veoma brzo...

ps. kako i da bude na vrhu kad takvi kojima je namenjana ne znaju da ...:hahaha::hahaha::hahaha:

neke teme, koje su veoma bitne za foruamse, kao Енглези о навијачима Хрватске: Болесни фашисти, dozive 200 posotva za par sati, a ova jedva tridesetak...pitam se zasto???

Više od 1,3 miliona Srba bez završene osnovne škole
Autor: Tanjug | 07.09.2009. - 20:28
Više od 1,3 miliona Srba bez završene osnovne škole

Međunarodni dan pismenosti, 8. septembar, Srbija dočekuje sa više od 1,3 miliona nepismenih ili ljudi koji nemaju završenu osnovnu školu, dok se u svetu taj broj procenjuje na više od 862 miliona.

Organizacija UN za obrazovanje, nauku i kulturu - UNESKO, proglasila je 8. septembar za Međunarodni dan pismenosti još 1967. u cilju da se svake godine, bar na taj datum, istakne važnosti čitanja i pismenosti u životu pojedinca i društva u celini.
Generalna skupština UN je proglasila 10 godina pismenosti za period 2003-2012, a prema podacima UNESKO i drugih međunarodnih organizaacija, poput Organizacije za ekonomsku saradnju i razvoj (OECD), od ukupnog broja nepismenih u svetu, dve trećine su žene, a 113 miliona deca - na kojima je budućnost sveta.
Podaci UNESKO iz 2006. godine govore da 75 odsto nepismenih stanovnika živi u podsaharskim zemljama, gde ženska deca uopšte ne idu u školu, a slede jugozapadna i istočna Azija i arapske zemlje. Prema podacima OECD-a, u razvijenim zemljama najveći broj stanovnika ima srednju školsku spremu (od 47 odsto u SAD, do 61 odsto u Austriji).

Eto otkud Šešelju i Nikoliću toliki glasovi. Ovaj potonji je odavno kazao da dok je nepismenih u Srbiji on ne treba da brine za svoje glasove, samo što mu ih je sada verovatno preuzeo Nikolić, no poanta je važna.

Test iz funkcionalne pismenosti ne bi moglo da prodje oko 30% STANOVNOKA Srbije .

Jedini problem je u tome , sto se takvi testovi ne prave nigde sem u Srbiji . A da se rade , imali bi svuda iste rezultate .
Naravno sem u Americi , gde bi na ovakvom istom testu , sa istim pravilima palo oko 80 % ispitanika .
Inace ceo taj program je i smisljem za denunciranje Srbije i stvaranje sto veceg defetizma u narodu .
Medjutim, kako nase obrazovanje sad radi , nije iskkljuceno da ce nam naredne generacije koje dolaze biti glupe i neobrazovane do besvesti .
Pa naravno,............
i posto smo toliko nepismen tj.nesposoban narod,
treba da dodju neki pismeni,
poput Amerikanaca ,recimo,
i da nas vode.........
zvaka za nase najpismenije demokrate

I od toliko nepismenih ispadose najveci lopovi ovi najobrazovaniji sto su bili najbolji studenti pa posle nosili neke kofere, te ovi dramaturzi sa dzipovima, a sta tek reci za sve te obrazovane i "poshtene" bankare i ekonomiste sto znaju i gitare da sviraju :mrgreen:

pa ne bas...

Mafija

Kako je Predrag Ranković Peconi pretrčao put od kriminalca do uvaženog darodavca

Najbogatiji Srbin potpisuje se palcem

Za manje od jedne decenije, izvesni Predrag Ranković Peconi, sitni, targikomični obijač kola i prevarant sa margine organizacije takozvanog surčinskog klana, postao je najbogatiji čovek u Srbiji. Poslednja merenja njegove finansijske težine govore da je postao i moćniji i značajniji od dobro organizovane kompanije Delta. Kako je Peconi postao gospodin Ranković i kako su mu bivši i sadašnji politički režimi pomogli da bude to što danas jeste, Tabloid je opširno pisao poslednje četiri godine. Nizale su se teške optužbe potkrepljene neoborivim materijalnim dokazima, prozivane su vlade i ministri, a gospodin Ranković je u međuvremenu širio svoju kriminalno-poslovnu imperiju, uz obilatu pomoć svih dosadašnjih vladajućih koalicija
http://www.*******************/srp/clanak2.php?br=188&cl=05

Back