Стране инвестиције као систем окупације и уцене Запада!

Слобода нема алтерантиву , човек може без леба и воде , али без слободе не може ...

Западне стране инвестиције су ТИХА ОКУПАЦИЈА !Дубока држава !
Ko hoće vašu verziju slobode, slobodno može da se odseli u Severnu Koreju.
 
Da li si nekada posetila psihijatrijsku bolnicu u Padinskoj skeli pre i posle Evropske komisije i investiranja Evropske unije u istu? Sta su jeli, gde su spavali, kako su se kupali i kako su se odnosili prema bolesnicima pre 10 godina i danas? Na moju veliku zalost, majka mi je bila 2 puta pacijent, pre i posle, neuporedivo, ali neuporedivo, ako mi ne verujes, obidjes, pa vidis i sama kakva je situacija, a neko ti isprica kakva je bila nekada. I koliko je lekara i sestara posle komisije dobilo otkaz. Mi smo sami sebi najveći neprijatelji ponekad, nazalost.
Od okupacije Srbije 5 oktorbra 2000 god stanje je sve gore i gore
Ajd razamisli zasto stavljaju te ploce svuda okolo investirala EU pa to je kao njemacki ratni plakati 1941
I to nisu nikakve investicije vec krediti evropske bake za obnovu razvoj koja je u sustini evropski MMF a znamo sta je MMF i koji su mu ciljevi
 
Od okupacije Srbije 5 oktorbra 2000 god stanje je sve gore i gore
Ajd razamisli zasto stavljaju te ploce svuda okolo investirala EU pa to je kao njemacki ratni plakati 1941
I to nisu nikakve investicije vec krediti evropske bake za obnovu razvoj koja je u sustini evropski MMF a znamo sta je MMF i koji su mu ciljevi
Pre 5.oktobra med i mleko.
 
Када би сада отишла на јутубе и погледала нешто , осетила би се прљаво , као да сам уваљана у неко дубко белосветско блато и балегу .

Нечисто и укаљано ...Где нема слободе , нема ни човека ..додуше увек има полусвета који ће да ужива у својим ниским страстим .
Eto, bitno da si ti CEO SVET, a ne polusvet ?

Od okupacije Srbije 5 oktorbra 2000 god stanje je sve gore i gore
Ajd razamisli zasto stavljaju te ploce svuda okolo investirala EU pa to je kao njemacki ratni plakati 1941
I to nisu nikakve investicije vec krediti evropske bake za obnovu razvoj koja je u sustini evropski MMF a znamo sta je MMF i koji su mu ciljevi
Mene kao pojedinca zanima krajnji rezultat, a taj rezultat je da je moju majku neko napokon gledao kao LJUDSKO BIĆE, a ne da je počivaju tusevima kao da je u logoru. Ali ne veruje sit gladnom i tako to
 
ауторска тема

Након дешавања у Русији , оног што свакодневно гледамо , снакција и повлачњена страних инвеститора из Русије ..

Поставља се питање , шта би се десило са Србијом сутра да покуша одбранити националне интересе Срба са Косова и окружења ..

Да ли би Србија уопште била у могућности да то учини ?

Када би Запад подигао руку , десило би се потпуно исто као у Русији , преко ноћи би све западне инвестиције , фабрике , фирме ..значи апотеке , маркети , школе ..све би било затворено и напустили би Србију ...

Свака банка , сваки мали бизнис , свака платформа ...

И шта би се онда десило са Србијом , ништа дуго до ТОТАЛНЕ изолације и пропасти ..

Русија има вома мали део бизниса са Западом , она има отворена и друга тржишта , али Србија нема ..

Како смо дозволили да дођемо у такву ситуацију и да још то представимо као велики успех ?

Западни страни инвеститори у Србији нису ништа друго до ДУБКОЕ ДРЖАВЕ која својим каналима уцењје и врши притиске .

окупација !
Drugarice Babuska Srbija je nazlost okupirana zemlja i u njoj je instalirana demonokratija
Imperijalisti ne okupiraju drzave samo vojnom silom vec subverzijama i revolucijama iznutra kakva je bila u Srbiji 5 oktobra 2000 ili 2014 Evromajdan u Ukrajini
Napimer BIH su okupirali pod izgovorom da sprovode mir a na Avganistan vojnom invazijom i silom itd
Obrazac ponasanja okuptora posle okupacije je uvjek isti a to je instaliranje demonokratije i gradjanskog drustva
Osnivanje gomile medija kako bi okupriali uverenja i stavove okupiranih , NVO ,raznih govornika ,analiticara ,novinara koji potpuno mjenjaju percepciju okupiranih
Demonokratija je sistem gde se na vlasti smjenjuju dve ili tri grupacije a oni su uvek lojalni okupatorima a ti politicari koji su ucesnici demonokratske predstave postaju milijarderi

Rusija ako misli da pobjedi u ovom ratu mora da razvije svoj sistem
 
Када би сада отишла на јутубе и погледала нешто , осетила би се прљаво , као да сам уваљана у неко дубко белосветско блато и балегу .

Нечисто и укаљано ...Где нема слободе , нема ни човека ..додуше увек има полусвета који ће да ужива у својим ниским страстим .
I kaze se kada BIH. Majku mu. Zarez posle doduse, nesto, malo kao gramatike, ne? Pa, dobrooo...
 
О томе се давно говорило , али данас то видимо на делу , видимо један по један сегмент ..видимо да то није био мит никада , него нешто ће уследити .

Значи , сутра би Србија и српски народ умрли од глади када би се увео ембарго са Запада ...Буквално би умрли од глади . свака најмања ситиница је увезена са Запада ..

Ово је катастрофа , ко је уоште земљу довео у такву ситуацију ?

Одмах после државног удара је кренула распродаја Србије , државне имовине и све у руке Запада , да би Запад , пре свега Немачка , имала нож у својој руци .

Само могу да приметим да је ситуација катастрофална и да није никакв успех довести некога да те уцењује и држи у шаци а још му за то и платиш .
Mozemo da odbijemo strane investicije jer cemo za 40 do 50 godina i onako da postignemo svojim snagama bez strane pomoci isti stupanj razvijenosti.
Sami politicari bi se lakse opredelili za takav scenario nego sami gradjani/ biraci jer su privilegovani i lakse bi prebrodili neimastinu.
Nadam se da sam pomogao u trazenju "krivca".
 
Mozemo da odbijemo strane investicije jer cemo za 40 do 50 godina i onako da postignemo svojim snagama bez strane pomoci isti stupanj razvijenosti.
Sami politicari bi se lakse opredelili za takav scenario nego sami gradjani/ biraci jer su privilegovani i lakse bi prebrodili neimastinu.
Nadam se da sam pomogao u trazenju "krivca".

Зашто увозити свињу из Холандије када постији свињетина у Србији ..Зашто продавати банке и стављати их под Западну управу ..

Ништа од тога није потребно јер за тако мали профит који Србија оствари , стране фирме добију огроман профит .

Треба избацити све Западне инвестиције јер држе целокупан народ и државу као таоце , уређујуе политику и то је та дубока држава .
 
Eto, bitno da si ti CEO SVET, a ne polusvet ?


Mene kao pojedinca zanima krajnji rezultat, a taj rezultat je da je moju majku neko napokon gledao kao LJUDSKO BIĆE, a ne da je počivaju tusevima kao da je u logoru. Ali ne veruje sit gladnom i tako t

Не желим да будем део полусвета , нити да дајем свој допринос , и ако је то један мали КЛИК за многе неважан , од мене неће добити ништа

СЛОБОДА НЕМА АЛТЕРАНТИВУ !
 
Не желим да будем део полусвета , нити да дајем свој допринос , и ако је то један мали КЛИК за многе неважан , од мене неће добити ништа

СЛОБОДА НЕМА АЛТЕРАНТИВУ !
Meni nije jasno uopste koja to sloboda tebi fali? O cemu pricas, o nekom kreditnom ropstvu, o kreditnom ropstvu drzave? Mi svi zavisimo jedni od drugih, kako unutar sopstvenog doma, na nivou lokalne zajednice, drzave, pa i citavog sveta, svi zavisimo jedni od drugih. Ne moze ni Rusija sebi da priusti sankcije, iako izgleda kao da moze, ali polako, vreme ce pokazati. A druga stvar koju spominjes, vezano za Ideu i ostale trgovinske lance i robne kuce, nije nas nikakva vlast dovela dotle, mi smo sami sebe doveli dotle i opet to mozes da primetis na mikro nivou i da uporedis sa situacijom u drzavi. Primer:radim na pijaci u brzoj hrani, pored mene je tezga sa mladim kupusom, domacim ( iako nije domaci na svakoj tezgi, na ovoj jeste). Poljoprivredno NN lice drzi cenu mladog kupusa 320 din po kg( krug dvojke, Paliluska pijaca). Sprat iznad se nalazi Maxi. U Maxiju je mladi kupus 90 din. Na kraju radnog dana, u Maxiju nema kupusa, a NN baca ono sto mu je ostalo u kontejner. Dakle, on je u stanju pre da baci, nego da spusti cenu i proda. Ko je na dobitku? Maxi, naravno. Mi smo sami omogućili stranim firmama da rade. Maxi daje male plate, ali su redovne, imas pravo na bolovanje, mogucnost za napredak. Privatna prodavnica pored moje kuce radnike ne prijavljuje, platu ne povecava, o toplom obroku da ne pricam, samo da bi sto vise sebi strpali u dzep. Valjda je jasno da smo mi sami sebi doveli dotle da su strani investitori dobrodošli i da samo tako mozemo da opstanemo. Kada bi onaj NN sa pocetka bio zadovoljan cenom od 100 din po kg, ljudi bi kupovali kod njega i on bi manje izvozio i prodavao strancu.
 
Не желим да будем део полусвета , нити да дајем свој допринос , и ако је то један мали КЛИК за многе неважан , од мене неће добити ништа

СЛОБОДА НЕМА АЛТЕРАНТИВУ !
Meni nije jasno uopste koja to sloboda tebi fali? O cemu pricas, o nekom kreditnom ropstvu, o kreditnom ropstvu drzave? Mi svi zavisimo jedni od drugih, kako unutar sopstvenog doma, na nivou lokalne zajednice, drzave, pa i citavog sveta, svi zavisimo jedni od drugih. Ne moze ni Rusija sebi da priusti sankcije, iako izgleda kao da moze, ali polako, vreme ce pokazati. A druga stvar koju spominjes, vezano za Ideu i ostale trgovinske lance i robne kuce, nije nas nikakva vlast dovela dotle, mi smo sami sebe doveli dotle i opet to mozes da primetis na mikro nivou i da uporedis sa situacijom u drzavi. Primer:radim na pijaci u brzoj hrani, pored mene je tezga sa mladim kupusom, domacim ( iako nije domaci na svakoj tezgi, na ovoj jeste). Poljoprivredno NN lice drzi cenu mladog kupusa 320 din po kg( krug dvojke, Paliluska pijaca). Sprat iznad se nalazi Maxi. U Maxiju je mladi kupus 90 din. Na kraju radnog dana, u Maxiju nema kupusa, a NN baca ono sto mu je ostalo u kontejner. Dakle, on je u stanju pre da baci, nego da spusti cenu i proda. Ko je na dobitku? Maxi, naravno. Mi smo sami omogućili stranim firmama da rade. Maxi daje male plate, ali su redovne, imas pravo na bolovanje, mogucnost za napredak. Privatna prodavnica pored moje kuce radnike ne prijavljuje, platu ne povecava, o toplom obroku da ne pricam, samo da bi sto vise sebi strpali u dzep. Valjda je jasno da smo mi sami sebi doveli dotle da su strani investitori dobrodošli i da samo tako mozemo da opstanemo. Kada bi onaj NN sa pocetka bio zadovoljan cenom od 100 din po kg, ljudi bi kupovali kod njega i on bi manje izvozio i prodavao strancu. Kad bi domaci preduzetni redovnije placali porez, prijavljivali radnike, kada bi odnos cene i kvaliteta domaceg proizvoda bio zadovoljavajuc, Srbija bi manje zavisila od stranih investitora, ali tako je kako je i nijedna nam vlast nije kriva za to. Sami smo sebe tu doveli
 
Када би сада отишла на јутубе и погледала нешто , осетила би се прљаво , као да сам уваљана у неко дубко белосветско блато и балегу .

Нечисто и укаљано ...Где нема слободе , нема ни човека ..додуше увек има полусвета који ће да ужива у својим ниским страстим .
Stara moja, ti si pukla k'o kokica... 😂
 

Back
Top