Штрајковао глађу због пресуде Готовини и умро

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/253206/Strajkovao-gladju-zbog-presude-generalima-i-umro
HOSPITALIZOVANA JOŠ DVA VETERANA
Štrajkovao glađu zbog presude generalima i umro

ZAGREB - Stjepan Bošnjak, jedan od ratnih veterana koji je štrajkovao glađu zbog presude hrvatskim generalima Anti Gotovini i Mladenu Markaču, preminuo je u bolnici u Šibeniku.
Nakon što je ova vest stigla do Trga bana Jelačića u Zagrebu, gde grupa njegovih saboraca i dalje protestuje, pozlilo je Branimiru Deliću i Mariju Biberu koji su prebačeni u bolnicu.

Ratni veterani koji štrajkuju glađu na Trgu bana Jelačića jutros su se sastali sa predsednikom udruženja ratnih veterana HVIDR Josipom Đakićem, koji je pokušao da ih uveri da prekinu štrajk. On je rekao novinarima da štrajkačima najviše smeta sudska odluka o "udruženom zločinačkom poduhvatu".

"Obećao sam im da će biti učinjeno sve što je moguće da se u žalbenom postupku otkloni ova optužba protiv Hrvatske, generala i tadašnjeg političkog vrha", rekao je Đakić.

Haški tribunal osudio je 15. aprila hrvatske generale Antu Gotovinu i Mladena Markača na 24, odnosno 18 godina zatvora zbog progona srpskog stanovništva iz Kninske krajine tokom i posle akcije "Oluja" u leto i jesen 1995. godine.

Gotovina i Markač osuđeni su za učešće u udruženom zločinačkom poduhvatu s ciljem trajnog uklanjanja srpske populacije iz Republike Srpske Krajine.

...................
...................
Томо Николићу....читаш ли ово...?
Да ли је било тешко...завршити овако....?
:rotf: :rotf: :rotf:
 
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/253206/Strajkovao-gladju-zbog-presude-generalima-i-umro
HOSPITALIZOVANA JOŠ DVA VETERANA
Štrajkovao glađu zbog presude generalima i umro

ZAGREB - Stjepan Bošnjak, jedan od ratnih veterana koji je štrajkovao glađu zbog presude hrvatskim generalima Anti Gotovini i Mladenu Markaču, preminuo je u bolnici u Šibeniku.
Nakon što je ova vest stigla do Trga bana Jelačića u Zagrebu, gde grupa njegovih saboraca i dalje protestuje, pozlilo je Branimiru Deliću i Mariju Biberu koji su prebačeni u bolnicu.

Ratni veterani koji štrajkuju glađu na Trgu bana Jelačića jutros su se sastali sa predsednikom udruženja ratnih veterana HVIDR Josipom Đakićem, koji je pokušao da ih uveri da prekinu štrajk. On je rekao novinarima da štrajkačima najviše smeta sudska odluka o "udruženom zločinačkom poduhvatu".

"Obećao sam im da će biti učinjeno sve što je moguće da se u žalbenom postupku otkloni ova optužba protiv Hrvatske, generala i tadašnjeg političkog vrha", rekao je Đakić.

Haški tribunal osudio je 15. aprila hrvatske generale Antu Gotovinu i Mladena Markača na 24, odnosno 18 godina zatvora zbog progona srpskog stanovništva iz Kninske krajine tokom i posle akcije "Oluja" u leto i jesen 1995. godine.

Gotovina i Markač osuđeni su za učešće u udruženom zločinačkom poduhvatu s ciljem trajnog uklanjanja srpske populacije iz Republike Srpske Krajine.

...................
...................
Томо Николићу....читаш ли ово...?
Да ли је било тешко...завршити овако....?
:rotf: :rotf: :rotf:

Eeeee da je vise takvih
 
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/253206/Strajkovao-gladju-zbog-presude-generalima-i-umro
HOSPITALIZOVANA JOŠ DVA VETERANA
Štrajkovao glađu zbog presude generalima i umro
ZAGREB - Stjepan Bošnjak, jedan od ratnih veterana koji je štrajkovao glađu zbog presude hrvatskim generalima Anti Gotovini i Mladenu Markaču, preminuo je u bolnici u Šibeniku.
Nakon što je ova vest stigla do Trga bana Jelačića u Zagrebu, gde grupa njegovih saboraca i dalje protestuje, pozlilo je Branimiru Deliću i Mariju Biberu koji su prebačeni u bolnicu.

Ratni veterani koji štrajkuju glađu na Trgu bana Jelačića jutros su se sastali sa predsednikom udruženja ratnih veterana HVIDR Josipom Đakićem, koji je pokušao da ih uveri da prekinu štrajk. On je rekao novinarima da štrajkačima najviše smeta sudska odluka o "udruženom zločinačkom poduhvatu".

"Obećao sam im da će biti učinjeno sve što je moguće da se u žalbenom postupku otkloni ova optužba protiv Hrvatske, generala i tadašnjeg političkog vrha", rekao je Đakić.

Haški tribunal osudio je 15. aprila hrvatske generale Antu Gotovinu i Mladena Markača na 24, odnosno 18 godina zatvora zbog progona srpskog stanovništva iz Kninske krajine tokom i posle akcije "Oluja" u leto i jesen 1995. godine.

Gotovina i Markač osuđeni su za učešće u udruženom zločinačkom poduhvatu s ciljem trajnog uklanjanja srpske populacije iz Republike Srpske Krajine.

...................
...................
Томо Николићу....читаш ли ово...?
Да ли је било тешко...завршити овако....? :rotf: :rotf: :rotf:

Poluinformacije


Poluinformacije o smrti dvojice branitelja koji su štrajkali glađu na Trgu bana Josipa Jelačića, Stjepana Bošnjaka i Stjepana Škudara izazvala je pomutnju i na Markovu trgu.

I sam predsjednik Hvidre i potpredsjednik saborskog Odbora za veterane Josip Đakić te predsjednik Središnjeg odbora Hvidre Josip Periša u srijedu poslijepodne provjeravajući informacije iz medija prvo su dobili obavijest iz šibenske Hvidre kako je Stjapan Bošnjak preminuo.

Oko 18 sati u Hvidru stigla vijest da se netko vrlo ružno poigrava s hrvatskom javnosti jer Stjepan Bošnjak mirno šeta po Šibeniku, dok je nažalost u bolnici tijekom dana doista preminuo Stjepan Škudar.

Nakon svega nitko od dužnosnika nije htio komentirati ništa dok ne dobiju i službene potvrde nadležnih institucija.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrv...ype/ArticleView/articleId/137553/Default.aspx

Па ко бре још верује хрватском тиску? Ајд Блиц да разумем где су газде Немци.
 
Preminuo branitelj koji je podržavao štrajkaše glađu na Trgu bana Jelačića

Od posljedica teške bolesti u srijedu ujutro preminuo je ratni pripadnik Prve gardijske brigade "Tigrovi" i jedan iz skupine hrvatskih branitelja koji je iz bolesničkog kreveta putem mobitela do posljedenjeg trenutka bodrio sudionike štrajka glađu na Trgu bana Jelačića u Zagrebu.
Preminuli branitelj je unatoč bolesti stalno bio u kontaktu mobitelom sa svojim nekadašnjim ratnim kolegama koji su štrajkali glađu, a zadnji put su se čuli u srijedu ujutro.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrv...ype/ArticleView/articleId/137553/Default.aspx
 
..desetaru,bili se ti digao u vazduh sa skladistem municije..ko onaj Tepic u Bjelovaru ??

Bolje tako nego cekati da me zakolju, jos ako pri tom roknem njih 200 i kusur ... naravno

A sad ti, smesta u znak solidarnosti sa vasim generalima da ne jedes sledecih mesec dana nista
 
Poslednja izmena od moderatora:
..hoce li koji Srbin da se ubije kad Sekija osude ili uhvate Mladica..ili barem da se malo sekne...

Нисмо ми патриоте и домољуби вашег калибра,
а немамо ни Лијепу Вашу Тисућљетну ....

Видиш какв си ти човек и домољуб,
уместо да се придружиш 'леги
и сместа отпочнеш штрајк,
ти се овде замлаћујеш са нама ....
 
Poslednja izmena od moderatora:
Нисмо ми патриоте и домољуби вашег калибра,
а немамо ни Лијепу Вашу Тисућљетну ....

Видиш какв си ти човек и домољуб,
уместо да се придружиш 'леги
и сместа отпочнеш штрајк,
ти се овде замлаћујеш са нама ....

..to znaju i vrapci na grani..
 

Back
Top