Quantcast

STRAJK PROSVETARA -da li ce im vlada ispuniti zelju-da,mozda,ne

DA li treba povecati platu prosvetnim radnicima?

• DA

• NE

• Samo ako je to neizbezno resenje

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

jomini®

Elita
Poruka
16.801
Klošare halave pootpuštati ako neće da nastave da rade 20 časova nedeljno za 40000, 8 meseci u godini.
Svi na biro rada ili u proizvodnu delatnost, a zaposliti ljude sa biroa.

Nisu bolji, nisu pametniji, nisu vredniji od nekog ekonomiste ili pravnika u recimo Slobodi iz Užica ili kragujevačkoj Zastavi. Jednaki su po svemu, ali nije im dovoljno što imeju sve bolje od ovih drugih, nego hoće još.

TerrandaHoplit95

Obećava
Poruka
80
Klošare halave pootpuštati ako neće da nastave da rade 20 časova nedeljno za 40000, 8 meseci u godini.

Nisu bolji, nisu pametniji, nisu vredniji od nekog ekonomiste ili pravnika u recimo Slobodi iz Užica ili kragujevačkoj Zastavi. Jednaki su po svemu, ali nije im dovoljno što imeju sve bolje od ovih drugih, nego hoće još.
POTPUNO se slazem,posto ovi nece d arade,da se ja pitam samo bi im rekao ovo,a ako nastave sa strajkom i pretnjama onda bih to sve otpustio bre,i zaposlio mlade ljude koji su na birou!

Andi014

Primećen član
Poruka
764

Potpuno se slazem sa tobom.

Ne znam samo kako ih nije sramata da traze vece plate od onih koje imaju dok svakim danom sve vise ljudi ostaje bez posla i jedva prezivljavaju.
Ok je da se svako bori za sebe ali ipak treba imati malo obzira prema ljudima iz: Slobode, Zastave, Lasta-Valjevo......... i drugih.

admiral1

Iskusan
Poruka
5.196
slazem se da su ugrozenije neke druge grane privrede,medjutim ako uzmemo u obzir astronomsku platu poslanika,vlade,guvernera i drugih trosadzija shvaticemo da oni imaju 5 do 10 puta vecu platu od profesora a rade 2 puta manje i to od prosvetara,a tek od sudstva a tek pa od zdravstva.......ako u BiH prosecna plata 500e a u Srbiji im je 350 I TREBA DA SE BUNE...........I TREBAJU SVI IZ JAVNOG SEKTORA DA SE BUNE,DOSTA SU MAJALI NAROD KRIZOM

admiral1

Iskusan
Poruka
5.196
MOGU ONI da se bune kolko hoce,para NEMAAA!!!Uredu bi bilo da traze 2-5posto,ali 24,mnogo su bre halapljivi,drzava grca u poteskoce,a oni traze 24%!!!Ali to za poslanike je tacno,ja bi ih sve raspustio i ostavio bih 60.
i ne treba vise,kako nam parcaju zemlju uskoro ce nam trebati dvadesetak,ali birokratija je uvek bila i ostala glavni iscrpljivac....i ne samo to nego po kojoj logici poslanik ima preko 130 000 din platu sta radi za te pare?a guvrner duplo od toga.......pa msm......ja ne kazem profesori ne rade,ali su za ove crnci ubijaju se od rada,sa obrazovnim sistemom iz 1945. godine dosta je i toliko

Teodosije

Domaćin
Banovan
Poruka
4.932
Представници три од укупно четири репрезентативна синдиката који наступају са заједничким захтевима указали су и на притиске којима су изложени штрајкачи.

Као пример наведен је случај синдикалног представника из Врања који је, према наводима Ередељија, позван на информативни разговор у полицију.

Синдикални челници тврде и да је полиција обилазила школе у Неготину, Зрењанину и Београду.

„Директори школа прете отказима, а највећи притисак је на наставнике у Београду”, казао је председник Синдиката радника у просвети Србије Слободан Брајковић.

Синдикати поручују да је „лопта сада на терену” министра просвете и да они не одступају од својих захтева.

Од министарства просвете синдикати очекују конкретну понуду о повећању улагања у просвету и средстава која ће бити уложена у повећање плата.

„Министар просвете је организовао овај штрајк, он може и га прекине”, казао је председник Гранског синдиката просветних радника „Независност” Томислав Живановић.

Министарство је навело да је премијер Мирко Цветковић упозорио представнике синдиката у просвети да њихови интереси не би требало да буду на штету запослених у другим секторима, нити усмерени на економску дестабилизацију земље.
http://snipurl.com/1xdpyb
Не интересује власт да деца и студенти немају средства за правилну наставу, да наставници немају плате са којима могу људски да живе. Претње и то највише у "демократском" Београду, Ђиласу, Дс и партнерима на власти битно је да најгори криминалци могу на миру да рекетирају, тајкуни да пљачкају и притом "хумани" запад ћути и подржава зверско понашање власти у Србији.

Где су душебрижници са запада сада кад терор свакодневно се спроводи од власти над Србијом?

crveni oblak

Elita
Poruka
19.101
A inace na televiziji vidim da lazu o tome koliko skola strajkuje.
Hehe, to lupetanje je jos i najbolji pokazatelj da je rezim u frci pred medijskom publikom u vezi s ovim strajkom jer su se bacili na zbunjivanje javnog mnjenja. Znaci, pateticne zvake vise ne prolaze pa im je jedino preostalo zbunjivanje i klasicno zastrashivanje strajkacha a ako to ne upali, ministar ce podneti ostavku sto, nazalost, nece realno resiti nijedan od gorutjih problema u skolstvu pa ce se sve ovo verovatno ponavljati sve dok malo svesnija politicka garnitura ne dospe u oblast prosvete, a to nece biti skoro, bar ne pre oduzimanja Kosova i Metohije i tako... To su vec neka shira pitanja iako je sve to povezano u uzrocno posledicnu zavrzlamu.

fatcat

Ističe se
Poruka
2.748
Ovolike pretnje strajkachima i medijsku prisilu i manipulaciju, nisam dozivela za svojih 35 godina, a bilo je strajkova oduvek. Ako se sad damo uplasiti tim silnim pretnjama, sa kvalitetnim skolstvom u Srbiji je zavrseno za sva vremena i svoje dete cu odvesti daleko odavde da se skoluje.
Ne znam da li ste primetili ali svima drugima iz budzeta se nekako u tisini povecaju plate bez strajkova i to znatno vise. Kada dodje red na prosvetu uvek se napravi medijski sou.

Anđa

Aktivan član
Poruka
1.028
Juče u novinama pročitam da bi se nekoliko mostova moglo sagraditi od novca koji nastavnici traže da im se doda. Bila sam zgrožena. Nisam pročitala ceo tekst, samo naslov. Nisam nastavnik, ali sam se pitala zašto se ne smanji novac npr. ministrima, poslanicima, predsedniku, premijeru, te se sagrade ti mostovi. Setila sam se, opet, devedesetih i "nezavisnosti" novina. Sve češće me neke stvari podsećaju na devedesete i to me jako uznemirava.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.