Strajk lekara?

Dr Sidious

Zainteresovan član
Poruka
324
Sindikat lekara i farmaceuta traži dogovor s Vladom
Tanjug | 02. 02. 2011. - 14:19h | Komentara: 8

Sindikat lekara i farmaceuta Srbije (SLFS) obavestio je danas predsednika Vlade Mirka Cvetkovića i ministarstva zdravlja i finansija da očekuje dogovor s Vladom o platama zaposlenih u zdravstvu, koje se treću godinu zaredom realno smanjuju.

U otvorenom pismu Sindikat je naveo da veoma pažljivo prati štrajk prosvetnih radnika - kako sam štrajkački zahtev, tako i način ostvarenja tog zahteva i reakciju Vlade.


Tim povodom, iz Sindikata podsećaju da su i sami "deo javnog sektora" i da zaposleni u zdravstvu "ulaze u treću godinu sa platama koje se nominalno ne manjaju, ali su realno sve niže i niže."


"Uz druge probleme u zdravstvu, nezadovoljstvo zaposlenih je ogromno", navedeno je u pismu i istaknuto da je, "u toj situaciji povišica od dva odsto, pre uvreda zdravog razuma nego ozbijan pokušaj da se nešto učini i da se lekari se takvom milostinjom ne mogu zadovoljiti.".


Sindikat lekara i farmaceuta je najavio da će na sledećem Glavnom odboru, na zahtev članstva, razmotriti naredne korake.

link http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/233091/Sindikat-lekara-i-farmaceuta-trazi-dogovor-s-Vladom
Prosvetari strajkuju,policija najavljuje strajk.
Hoce li ili nece biti,ako se vlast dogovori sa prosvetarima i policijom?
 
Pa sta je tu cudno?


UVEK su u Srbiji prosvetari prvi strajkovali, a za njima ODMAH nastavljali ovi iz zdravstva; jer oni pa ne mogu da podnesu da se profesorima povecaju plate, a njima ne.


Ovo u stvari znaci 'Samo vas gledamo, a ako im povecate i jedan dinar, mi cemo malo da se deremo'.
 
Red je da i zdravstvo krene sa štrajkom. Ovaj Tadić je zemlju doveo dotle da narod višenema para da podmiti lekara... Onako ljudski i pošteno! Sad moraju da rade samo za platu, a kolika je plata doktora? Ni 50000 u Dobanovcima, a u BG ni 80000...

Bruka šta se radi, bruka. :ljutko:
 
A одакле да се људима плати паре.

Изгледа неки мисле да Тадић производи паре кад иде у тоилет, а сад неће да дели.

Dici cemo kredit kod neke strane banke, pa cemo onda da pljujemo vlast sto nasim unucima ostavlja dugove. I tako u krug. Tako funkcionisu ove 'Cirkus' drzave poput Srbije.
 
Pa sta je tu cudno?


UVEK su u Srbiji prosvetari prvi strajkovali, a za njima ODMAH nastavljali ovi iz zdravstva; jer oni pa ne mogu da podnesu da se profesorima povecaju plate, a njima ne.


Ovo u stvari znaci 'Samo vas gledamo, a ako im povecate i jedan dinar, mi cemo malo da se deremo'.

Pa i jedni i drugi su direktni budzetski korisnici,i jednima i drugima plate miruju od 2007e.
Mene interesuje moze li vlast da namakne pare,bez velikog povecanja inflacije.Hoce li zavuci ruke dublje i uzeti nesto iz dzepa drzavne administracije i kojekakvih komisija?
 
Pa i jedni i drugi su direktni budzetski korisnici,i jednima i drugima plate miruju od 2007e.
Mene interesuje moze li vlast da namakne pare,bez velikog povecanja inflacije.Hoce li zavuci ruke dublje i uzeti nesto iz dzepa drzavne administracije i kojekakvih komisija?

Sustiniski za vlast je kljucno da poveca plate policiji ,koja ih brani od naroda ,i zdravstvu,koje drzi narod u zivotu da ga vlast isisava:D
 
Pa i jedni i drugi su direktni budzetski korisnici,i jednima i drugima plate miruju od 2007e.
Mene interesuje moze li vlast da namakne pare,bez velikog povecanja inflacije.Hoce li zavuci ruke dublje i uzeti nesto iz dzepa drzavne administracije i kojekakvih komisija?


Lekari nisu direktni budzetski korisnici, imaju oni svoj fond koji redovno pljackaju na raznorazne nacine.

Iz dzepa drzavne administracije i kojekakvih komisija moze da navuce para, i da se izvuce po dva sundjera za svaku skolu, i deset spriceva za svaku bolnicu.
 
Poslednja izmena:
Lekari nisu direktni budzetski korisnici, imaju oni svoj fond koji redovno pljackaju na raznorazne nacine.

Iz dzepa drzavne administracije i kojekakvih komisija moze da navuce para, i da se izvuce po dva sundjera za svaku skolu, i deset spriceva za svaku bolnicu.

Fond se dotira iz budzeta,posto uplate nisu redovne,svakodnevno se presipa iz supljeg u prazno.Posto prakticno postoji samo jedan fond osiguranja i to drzavni granica direktno - indirektno nije toliko jasna.
 
Како нема пара? Где су паре од донација? Где су покрадене паре на тендерима? М?

Кад би истресао министре од оног првог који је дошао на власт 2000. године, па до ових данас, било би пара да се цела Србија обнови почев од привреде и економије, закључно са дечијим додацима.
Мада, у истресању не бих заобишла ни Милошевићеве кадровике. Ни случајно !
 
Lekari nisu direktni budzetski korisnici, imaju oni svoj fond koji redovno pljackaju na raznorazne nacine.

Iz dzepa drzavne administracije i kojekakvih komisija moze da navuce para, i da se izvuce po dva sundjera za svaku skolu, i deset spriceva za svaku bolnicu.
Bilo je slucajeva u RZZO da lekari iz komisija dobiju otpremninu za odlazak u penziju pa ih direktor filijale kao penzionere primi da rade honorarno.Tako im je ostala otpremnina,imaju penziju i primaju honorar.
 
Uvek sam bio za to da lekar mora da bude jako dobro placen...ali....da se kloni rada na crno i da se kloni korupcije...ai avaj.
Veliki broj nasih strucnjaka zaradjuje 10ak hiljada evrica mesecno,dok ovi nasi ,do hiljadarke...
 

Back
Top