Strah i konfuzija razlog sukoba vaksera i antivaksera

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
262.523
Psihološkinja Marina Banić, povodom međusobnih sukoba onih koji su za i protiv vakcinacije i protesta svuda u svetu koji se često završe incidentima između demonstranata i policije ili napadima na novinare koji izveštavaju, kaže da već godinu i po dana živimo sa koronom, i ocenjuje da "svaka produžena kriza, svaka situacija produžene traume je - a mi smo sada u situaciji koja se u psihologiji zove kumulativno dejstvo traume, nemamo adekvatne odgovore kako se zaštititi, oni se stalno mnenjaju - podloga za ogromno nezadovoljstvo ljudi, koje se naravno projektuje uvek na one na koje je to moguće isprojektovati, i tako se ljudi okreću jedni prema drugima, motivisani strahom, konfuzijom, nedovoljnim doživljajem bezbednosti, i manjkom asertivnih veština uz pomoć kojih se taj problem može rešiti".

„Ako informativne emisije počinju sa tim koliko je ljudi preminulo – to je poruka za tebe, možda si sledeći na redu. Kada bi informativne emisije počinjale sa tim koliko je ljudi preminulo, ali i koliko je ozdravilo, to bi bila afirmacija svih onih ljudi koji ulažu napore da ljudi ozdrave“, smatra psihološkinja.

Ističe da su poruke Kriznog štaba ekstremno zbunjujuće, „puno je nelogičnosti i kontradiktornosti koje ne bi smele na taj način da budu prezentovane javnosti“.

„Krizni štab ima veliku manjkavost što nisu uključili one koji se bave psihologijom komunikacije“, smatra Banić

Ceo tekst na linku
https://rs.n1info.com/vesti/psiholo...ntivakserima-strah-i-konfuzija-razlog-sukoba/

Antigon@

Veoma poznat
Poruka
14.808
Sukob Vax/ Antivax ne postoji.
Postoji sukob onih koji ucenjuju,prete,zatvaraju krseci zakone i Ustav i onih koji to NE zele da dopuste
Posmatram snimke sa protesta u Evropi, a i šire, i pitam se da li su oni ciljano izazvani i kome takvo stanje stvari odgovara.
Kao da odluke nekih vlada i kriznih štabova namerno vode u destabilizaciju.
Šta su im sledeći potezi?

ТТТТ

Aktivan član
Poruka
1.604
Реално између највећег броја ваксера и највећег броја антиваксера нема никаквог сукоба.

(Ту и тамо неко брисање, али то је занемарљиво)

Живимо, радимо и контактирамо мање-више и као пре ове ујдурме и са родбином и са пријатељима и

са комшијама и са колегама... Од свих људи које знам и познајем нека отприлике трећина је ваксована.

Нити ја имам проблема с њима нити они имају проблем са мном.

Проблем су група милитантних ваксера што би да ваксују све људе, животиње, биљке, гљиве, бактерије, археје...

И плаше све ове ваксоване са све новијим и новијим, све страшнијим и страшнијим сојевима.

Но и ваксовани су их почели проваљивати па се бајка о шишмишу и супи полако, али сигурно распада.

Мсм, могу се људи држати у страху неко време, али не могу цео живот.

ДраганЖ

Ističe se
Poruka
2.558
Psihološkinja Marina Banić, povodom međusobnih sukoba onih koji su za i protiv vakcinacije i protesta svuda u svetu koji se često završe incidentima između demonstranata i policije ili napadima na novinare koji izveštavaju, kaže da već godinu i po dana živimo sa koronom, i ocenjuje da "svaka produžena kriza, svaka situacija produžene traume je - a mi smo sada u situaciji koja se u psihologiji zove kumulativno dejstvo traume, nemamo adekvatne odgovore kako se zaštititi, oni se stalno mnenjaju - podloga za ogromno nezadovoljstvo ljudi, koje se naravno projektuje uvek na one na koje je to moguće isprojektovati, i tako se ljudi okreću jedni prema drugima, motivisani strahom, konfuzijom, nedovoljnim doživljajem bezbednosti, i manjkom asertivnih veština uz pomoć kojih se taj problem može rešiti".

„Ako informativne emisije počinju sa tim koliko je ljudi preminulo – to je poruka za tebe, možda si sledeći na redu. Kada bi informativne emisije počinjale sa tim koliko je ljudi preminulo, ali i koliko je ozdravilo, to bi bila afirmacija svih onih ljudi koji ulažu napore da ljudi ozdrave“, smatra psihološkinja.

Ističe da su poruke Kriznog štaba ekstremno zbunjujuće, „puno je nelogičnosti i kontradiktornosti koje ne bi smele na taj način da budu prezentovane javnosti“.

„Krizni štab ima veliku manjkavost što nisu uključili one koji se bave psihologijom komunikacije“, smatra Banić

Ceo tekst na linku
https://rs.n1info.com/vesti/psiholo...ntivakserima-strah-i-konfuzija-razlog-sukoba/

Они који воде кризне штабове јесу укључили најбоље психологе на свету и тако раде ...
Друга је ствар што обичан грађанин још увек верује у "демократију", "независну науку", лако заборавља уцену лекара "да ако му не плати одређену цифру неће му оперисати дете, и притом дода да ако пак не одради дату операцију сигурно ће умрети...." и многе друге случајеве...

Цео пројекат "ковид-19" је намењен повећању смртности од вируса за који се проценило да ће бити носилац грипа у наредном периоду. Томе су послужиле и специјално формирање имена вируса (чиме се направило повезивање са већ познатим птичијим грипом) и именовање болести са описом симптома који су опште присутни.. Све су то психолошке методе а не здравствене...

Забрањивање свих размишљања на тему анализирања чињеница о ковид- 19 је такође психолошка техника..
Уцењивање медицинских радника да не смеју да објаве никакве радове који би на било који други начин описали ковид-19 од оног како је званично одобрено услед чега су забрањене и обдукције. Да ли разумете да лекари и даље не знају шта се тачно види на снимцима за које тврде да приказују "упалу плућа", део лекара само зна да се то повлачи након заустављања температуре само од себе и да је најважније оболелом омогућити мир и заштитну терапију да ге не нападне нешто друго, а да се тело само ослобађа тог што се види на ренгенским снимцима плућа?

Такође знају и да се без обдукције умрлих не може утврдити шта је то у плућима што практично толико загуши плућа...
Све су то психолошке технике лап што је психолошка техника давање назива "антиваксери" свима који не желе да учествују у примању експерименталних вакцина "против ковид-19" ...

Чини ми се да је "психолошкиња" на N1 дошла са задатком да мало смири тензије и по могућности ублажи чињенице наводећи кривицу на кризне штабове који су радили онако како су добили смернице из СЗО?

Poslednja izmena od moderatora:

ДраганЖ

Ističe se
Poruka
2.558
Posmatram snimke sa protesta u Evropi, a i šire, i pitam se da li su oni ciljano izazvani i kome takvo stanje stvari odgovara.
Kao da odluke nekih vlada i kriznih štabova namerno vode u destabilizaciju.
Šta su im sledeći potezi?
Рецимо да постоји занимљива књижица коју сам читао пре неких 20 година а која се бави техникама за успостављање економске и политичке моћи од неке групе заинтересованих лица... Књига је објављена почетком 20. века, а ја сам читао домаће издање из 1933. године..
Све политичко-економске технике описане у тој књижици се препознају у начину вођења приче о "ковид-19" али и у многи м другим "демократским тековинама" којих смо сведоци у последњих 10ак година...

ДраганЖ

Ističe se
Poruka
2.558
Xexe i kome je prpa,pa ocigledno 100% vaxerima
Многима није прпа већ само иду линијом мањег отпора... по старој народној "код сви Турци ту и мали Мујо"...
То је и набоља групација за обликовање јер исти не гледају чињенице, не анализирају и не изводе закључке, они виде само своје основне потребе и нису у стању да сами доносе одлуке... Такви ће без икакве гриже савести нападати оне који су другачији од њих и који размишљају и о својим потомцима али и о друштву у целини, а не само о својим тренутним личним потребама...
Виђали смо такве кроз блиску историју како врше стравичне злочине као борце различитих верских и идеолошких покрета (разноразни католички редови, фашизам, нацизам, комунизам, западни либерализам...)...

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
44.324
Они који воде кризне штабове јесу укључили најбоље психологе на свету и тако раде ...
Друга је ствар што обичан грађанин још увек верује у "демократију", "независну науку", лако заборавља уцену лекара "да ако му не плати одређену цифру неће му оперисати дете, и притом дода да ако пак не одради дату операцију сигурно ће умрети...." и многе друге случајеве...

Цео пројекат "ковид-19" је намењен повећању смртности од вируса за који се проценило да ће бити носилац грипа у наредном периоду. Томе су послужиле и специјално формирање имена вируса (чиме се направило повезивање са већ познатим птичијим грипом) и именовање болести са описом симптома који су опште присутни.. Све су то психолошке методе а не здравствене...

Забрањивање свих размишљања на тему анализирања чињеница о ковид- 19 је такође психолошка техника..
Уцењивање медицинских радника да не смеју да објаве никакве радове који би на било који други начин описали ковид-19 од оног како је званично одобрено услед чега су забрањене и обдукције. Да ли разумете да лекари и даље не знају шта се тачно види на снимцима за које тврде да приказују "упалу плућа", део лекара само зна да се то повлачи након заустављања температуре само од себе и да је најважније оболелом омогућити мир и заштитну терапију да ге не нападне нешто друго, а да се тело само ослобађа тог што се види на ренгенским снимцима плућа?

Такође знају и да се без обдукције умрлих не може утврдити шта је то у плућима што практично толико загуши плућа...
Све су то психолошке технике лап што је психолошка техника давање назива "антиваксери" свима који не желе да учествују у примању експерименталних вакцина "против ковид-19" ...

Чини ми се да је "психолошкиња" на N1 дошла са задатком да мало смири тензије и по могућности ублажи чињенице наводећи кривицу на кризне штабове који су радили онако како су добили смернице из СЗО?

Можда ако одгледате размишљање неког другог стручњака на тему целе приче почнете да размишљате шта је то око вас што се назива "ковид-19"
Најзанимљивије је то што су за симптоме узети најраспрострањенији симптоми иначе, када се неко прехлади. И под ширењем панике људи заборавише да су све то имали и пре. С тим што су пре са тампературом 38 и нешто дрмнули Бруфен и на посао, а сада са 37 трче код др и миришу парфеме као да пре нису губили мирис и укус када се прехладе.
Зове другарица- Јаој, имам температуру, шта да радим? Рекох исто што би у тој ситуацији радила пре 5 година.

bas kao

Poznat
Poruka
9.657
odakle ta fiksacija na pluca kada je vec receno da je ovo kardio-vaskularna bolest, zapravo multi sistemska bolest

COVID-19 – A vascular disease - NCBI

https://www.ncbi.nlm.nih.gov › articles › PMC7556303

by HK Siddiqi · 2021 · Cited by 96 — Accumulating evidence from basic science, imaging and clinical observations, has clarified the picture of COVID-19 as a vascular disease.

The_Night_Hawk

Buduća legenda
Poruka
25.035
Ма то је нека ТВ мантра...
Ја пијем кафу и са боцканим и са небоцканим...
са ЛГБТ особама, црнцима, белцима и слободним стрелцима.
Ко је каквог става, ич ме не занима...једино да ли је добра особа...
Са другачијима седнем на кафу једном и никад више.
А подразумева се да ако неко има температуру или кашље и кише, не долази на кафу.
Још мање на посао...
У преводу, понаша се као свака нормална особа...

bas kao

Poznat
Poruka
9.657
radi se o tome da moramo da cekamo 100 dana, a to mu dodje posle zime, sta je tu je, prikocimo malko, a na prolece ce da garant opet deluju 95%:

More Shots? Pfizer/BioNTech Will Know Vaccine’s Effectiveness Against ‘Omicron’ Variant Soon – Can Ship New Jab Tailored to Emerging Variant in 100 Days

mario80

Buduća legenda
Poruka
32.701
Ма то је нека ТВ мантра...
Ја пијем кафу и са боцканим и са небоцканим...
са ЛГБТ особама, црнцима, белцима и слободним стрелцима.
Ко је каквог става, ич ме не занима...једино да ли је добра особа...
Са другачијима седнем на кафу једном и никад више.
А подразумева се да ако неко има температуру или кашље и кише, не долази на кафу.
Још мање на посао...
У преводу, понаша се као свака нормална особа...
Pa ti onda nikako ne možeš da budeš upravnik nekog radnog logora za druženje i razonodu :think:

bas kao

Poznat
Poruka
9.657
ljudi, dosli smo do tacke kada istinu uterujemo jedni drugima na ulici, batinama, a to ne moze na dobro za izadje

ja sam se debelo uplasio, trenutno lecim decu od korone, dobro smo svi, hvala. elem uplasio sam se jer znam da odredjena doza straha paralise, ne samo telo nego i um, rasudjivanje, i onda smo ga ugasili... ovde https://sofiografskaskola.com/wp-content/uploads/2021/03/Премудрости-Соломонове.pdf

11 А страх није ништа друго до издаја мисаоних помагала, за свагда је примила тегобу мучена савјешћу.

plase oni nas, plasimo mi njih, mi ne mozemo da poverujemo da oni iznova jedno isto, oni ne mogu da poveruju da smo zaostali, nalazimo se na ulici da uterujemo jedni drugima istinu batinama... izvinicete me, ali ja ne mogu da ucestvujem vise u tome, da uterujem istinu drugima, vec ja sam moram da se okrenem istini, tj. Hristu... mnogo toga ne mozemo da poverujemo jedni drugima, i sta se uopste desava, moja vera se prosto topi i nestaje, te ja moram ka Hristu da se okrenem, dok ne bude kasno

ja bih sad mogao da razvezem pricu, nikad kraja...
oprostite sto sam zauzeo samo jednu stranu, protiv druge, zaista je iluzorno da cemo se mi mdjusobno pomiriti, vec neka svaka strana sama dodje do istine, neka leci istinom ili neka se vakcinise istinom, meni je zaista potrebna poveca doza istine, a ne doza borbe/sukoba sa bilo kojom stranom

u se i u svoje kljuse, dosta smo se svadjali, bojim se zastranicemo svi i levi i desni jos vise, zafalice nam zdrav razum i nama i vama jer samo sirimo strah jedni drugima.... jes mi savest na teskoj muci

Poslednja izmena:

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
36.849
Za to vreme:
vakcina.png

ДраганЖ

Ističe se
Poruka
2.558
To je proces koji je pazljivo pripreman...najmanje 50 godina...
У ствари припрема за ово на глобалном нивоу може да се прати неких 20ак година уназад... Бар од кад је почело да се на светском ниву прате разни грипови а СЗО мења правила и омогућује овакву злоупотребу на глобалном нивоу..

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
36.849
i onda pada mrak na oci, i sledii ulica, obracun, a to nece na dobro da izadje, ne zato sto sam ja kukavica, nego zato sto je mrak na ocima

kako smo uopste dosli do ovog pomracenja svesti?
Ne bi bilo problema kada bi vakcinisani shvatili da su im jednako opasni nevakcinisani, kao i vakcinisani! Ali je vakcinisanima vakcina izgleda pomutila mozak! :zcepanje::zcepanje::zcepanje:

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
44.324
i onda pada mrak na oci, i sledii ulica, obracun, a to nece na dobro da izadje, ne zato sto sam ja kukavica, nego zato sto je mrak na ocima

kako smo uopste dosli do ovog pomracenja svesti?
Баш смо јуче о томе причали на кафи. Како смо дошли до овога? Како нам се ово десило? Како смо дозволили? И не можемо да верујемо шта нас је снашло.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.