(Stopirano) glasanje o zakonu

Enchanted

Veoma poznat
Poruka
11.094
Gleda li neko ovu bruku na Drugom programu? Ja se spremam da odšetam do Skupštine dok mi još važi ona propustnica, usput gledam TV i ne verujem :eek:

Prvo Todorović traži reč iako ne može da je dobije u danu za glasanje i dere se pet minuta ne dozvoljavajući da sednica počne.

Onda deset minuta redom odbijaju sve opozicione amandmane (obično glasaju ili radikali i DSS ili naprednjaci i DSS, 50 glasova ZA po amandmanu ne prelaze) da bi amandman izvesne Marine Toman (SRS) prošao sa 149/248 glasova (glasala listom cela ZES a radikali mešovito). Onda radikali (?) kreću da skandiraju :eek:

Potom ide amandman koji su u istovetnom tekstu predložili Batić i Jorgovanka i dobija 0 glasova ZA iako kamera snima Tomu i Jorgovanku u sali :roll: Potom se iz off-a čuje Nataša (citiram) : Gde odoše ovi izdajnici? Slavice, izdajnici su otišli! :rotf:

I za kraj dotična Marina Toman prilazi stolu predsedavajuće, dodaje joj neki papir i ispostavlja se da sa zakonom nešto nije u redu, da mora da se izvrši pravno-tehnička redakcija i sednica se prekida do 13h na zahtev te devojke/žene. Radikali u totalnoj konfuziji, o demokratama da ne pričam :lol::lol::lol:

U čemu je fora? :zcepanje:
 
Gleda li neko ovu bruku na Drugom programu? Ja se spremam da odšetam do Skupštine dok mi još važi ona propustnica, usput gledam TV i ne verujem :eek:

Prvo Todorović traži reč iako ne može da je dobije u danu za glasanje i dere se pet minuta ne dozvoljavajući da sednica počne.

Onda deset minuta redom odbijaju sve opozicione amandmane (obično glasaju ili radikali i DSS ili naprednjaci i DSS, 50 glasova ZA po amandmanu ne prelaze) da bi amandman izvesne Marine Toman (SRS) prošao sa 149/248 glasova (glasala listom cela ZES a radikali mešovito). Onda radikali (?) kreću da skandiraju :eek:

Potom ide amandman koji su u istovetnom tekstu predložili Batić i Jorgovanka i dobija 0 glasova ZA iako kamera snima Tomu i Jorgovanku u sali :roll: Potom se iz off-a čuje Nataša (citiram) : Gde odoše ovi izdajnici? Slavice, izdajnici su otišli! :rotf:

I za kraj dotična Marina Toman prilazi stolu predsedavajuće, dodaje joj neki papir i ispostavlja se da sa zakonom nešto nije u redu, da mora da se izvrši pravno-tehnička redakcija i sednica se prekida do 13h na zahtev te devojke/žene. Radikali u totalnoj konfuziji, o demokratama da ne pričam :lol::lol::lol:

U čemu je fora? :zcepanje:

:zurka::lol:
 
Gleda li neko ovu bruku na Drugom programu? Ja se spremam da odšetam do Skupštine dok mi još važi ona propustnica, usput gledam TV i ne verujem :eek:

Prvo Todorović traži reč iako ne može da je dobije u danu za glasanje i dere se pet minuta ne dozvoljavajući da sednica počne.

Onda deset minuta redom odbijaju sve opozicione amandmane (obično glasaju ili radikali i DSS ili naprednjaci i DSS, 50 glasova ZA po amandmanu ne prelaze) da bi amandman izvesne Marine Toman (SRS) prošao sa 149/248 glasova (glasala listom cela ZES a radikali mešovito). Onda radikali (?) kreću da skandiraju :eek:

Potom ide amandman koji su u istovetnom tekstu predložili Batić i Jorgovanka i dobija 0 glasova ZA iako kamera snima Tomu i Jorgovanku u sali :roll: Potom se iz off-a čuje Nataša (citiram) : Gde odoše ovi izdajnici? Slavice, izdajnici su otišli! :rotf:

I za kraj dotična Marina Toman prilazi stolu predsedavajuće, dodaje joj neki papir i ispostavlja se da sa zakonom nešto nije u redu, da mora da se izvrši pravno-tehnička redakcija i sednica se prekida do 13h na zahtev te devojke/žene. Radikali u totalnoj konfuziji, o demokratama da ne pričam :lol::lol::lol:

U čemu je fora? :zcepanje:

izgleda da Tadicevci nemaju vecinu

A i ja sam cuo ovo kad je Natasa Jovanovic rekla GDE ODOSE OVI IZDAJNICI :hahaha:
 
kod mene na drugom neki popovi i manastiri , opet sam propustio zabavu :(

U 13h ti se nastavlja.

izgleda da Tadicevci nemaju vecinu

A i ja sam cuo ovo kad je Natasa Jovanovic rekla GDE ODOSE OVI IZDAJNICI :hahaha:

Tihi, imamo mi većinu od 128 ali vaši su skandirali vašem poslaniku čiji amandman je prošao i koji je uspeo da zakoči glasanje bez prethodne najave bilo kome :roll: A naprednjaci su negde izleteli :sad2:

Nataša je jedan apsolutni kralj nad kraljevima :lol:
 
bilo ti je to pre 15tak minuta, trajalo glasanje ja nisam kontao za sta se glasa sobzirom da je slavica trtljala svo vreme glasa se za clan taj amandman broj taj itd sve dok valjda nije dosao na red zakon o informisanju i onda su prekinuli glasanje i ZES-ovci su izasli iz sale

Ceo dan je zakon o informisanju, ne pratiš pažljivo. Usvajaju i/ili odbijaju amandmane član po član.
Došli su negde do trećeg člana, prošli su svi amandmani Vlade i jedan jedini poslanika SRS. Isti poslanik je posle pet minuta nakon usvajanja njenog amandmana izvalila da zakon iz nekog razloga ne valja i sednica je obustavljena. Pre toga su izašli naprednjaci :neutral:
 
Колико су само неспособни ови ЕУропљани,па то је невероватно.Једино што знају је да краду и слушају.

Ne znaju ni da stisnu pravo dugme kad je glasanje a imaju uputstva ....ko pre kad su glasali za onu Sonju Liht pa omanuli pa ona Slavica morala da im cita kako da glasaju ahahhahahaha
 
Ima 2000 amandmana ... ako svaki sporan budu usaglašavali ima da zanoće tamo.

samo usvojene amandmane, mislim da je problem u tome što je bila zaključena rasprava o tom zakonu pre više od mesec dana, ali za takav predlog nije bilo potrebne većine, pa su naknadno pristali na neke amandmane koji su verovatno (nisam bio tamo, niti sam pisao zakon) u nekim delovima u suprotnostima sa ostalim delom zakona...smislom ili tako nečim
to bi trebalo biti pravno tehnička regulacija...ako nije nešto drugo podvedeno pod tu floskulu :confused:
 

Back
Top