Stopa dece sa bipolarnim poremećajem povećana za 4.000% (da, 40 puta)

Braći i sestrama Ani i Vilu Birtvelu, 9 i 6 godina, dijagnostikovan je bipolarni poremećaj (manična depresija) i često se bore sa nepredvidivim promenama raspoloženja. Njihova majka Keli pripoveda:

„Najmanja stvar bi izazvala dvočasovni bes ili napad plača. Ona [Ana] bi mogla da počne da govori stvari koje neko kaže kada je depresivan. Na primer, jedne nedelje bi crtala leptire i cveće i duge i sve vrste stvari koje [su] srećne, a onda bi sledeće nedelje uzela crnu bojicu i pocepala papir, i rekla bi samo stvari poput 'Ne želim više da budem živa'.

Jailene Kuijada, takođe pacijentkinji u Opštoj bolnici u Masačusetsu, dijagnostikovan je bipolarnim poremećajem kada je imala samo 3 godine. U njenom slučaju, manični aspekti stanja su očigledniji.

Džejlin psihijatar, dr Robert Dojl, koji je i glavni medicinski direktor u bolnici, komentariše:

„Gledajući unazad, ona je bila najklasičnije bipolarno dete, sa ovom potpunom, maničnom, vrtoglavom decom koja se smeje, van kontrole, nesposobnom da bude preusmerena decom koju sam ikada video.
 
Međutim, lekari u Evropi drugačije dijagnostikuju ovakve psihijatrijske nepravilnosti. Prema dr Martinu Holtmanu, koji ima kliniku u Frankfurtu, ako bi se faktori koji se koriste za dijagnozu bipolarnog poremećaja u SAD umesto toga smatrali pukim opisom ponašanja, deci bi se dijagnostikovali blaži poremećaji kao što je hiperaktivnost deficita pažnje. poremećaj (ADHD).

Holtman pripoveda kako bi mladi američki pacijenti u Frankfurtu mogli da dobiju psihostimulanse za njihov ADHD, ali kada ova deca odu u SAD na odmor, vraćaju se sa dodatnim lekovima na recept, govoreći da im je u Sjedinjenim Državama dijagnostifikovana bipolarna bolest.
 

Dokumentarac prati živote nekoliko dece koja su zatražila lečenje u Opštoj bolnici Masačusets u Bostonu zbog poremećaja mentalnog zdravlja. Lekari u Bostonu su već nekoliko godina predmet kritika i kontroverzi zbog rane dijagnoze mentalnih poremećaja kod dece, od kojih neki imaju samo nekoliko godina.
Na žalost, simptomi se pojave čak i ukoliko se nešto tako definise da dijagnozu nije moguće postaviti recimo kod dece.
 
Ameri su izgleda prebrzi da dijagnostiraju bolesti koje to nisu

E recimo ta priča kako je devojčici od samo 3 godine dijagnostikovan bipolarni poremećaj mi je ono............blago rečeno nelogična, mislim šta dete od 3 godine zna i šta je uopšte iskusilo u životu, mislim deca u tom dobu maltene nemaju još nikakvu percepciju stvarnosti i sveta oko njih i prosto nisu imala kad da razviju te tako neke složene psihičke probleme , prosto nemoguće da je neko dete stiglo da razvije bipolarni poremećaj u tako ranom životnom dobu.

Inače da, Ameri prebrzo i prelako lupaju dijagnoze jer ono kod njih je medicina potpuno pod uticajem farmako industrije i tu je naravno prioritet profit a ne zdravlje ljudi, prosto njima ne trebaju zdrave osobe već profitabilni pacijenti i zato im još od malih nogu tako olako lupaju razne dijagnoze i kljukaju ih lekovima (po mogućstvu onima koji se uzimaju doživotno kao što su baš ti anti-psihotici i stabilizatori raspoloženja i ti likovi za šizofrene poremećaje), ono prosto jezivo.
 

Back
Top