Stojkovi saveti za posao - da li ste oženjeni?

Da, slažem se, u merljivom slučaju.
Zamisli kad angažuješ postojeće zaposlene i šalješ na obuku za npr rad na specifičnoj mašini (ili za operatera na specifičnom procesu), a on ode tek tako (da moleriše u Nemačku na par meseci da vrati dug iz kladionice i vratiće se, majke mu). Ili žena posle porodiljskog, hormoni, promena okruženja, gubitak radnih navika i odjednom neće ili se vrati potpuno nezainteresovana.

@kojekude2022

prema EU zakonu i muškarci mogu na trudničko

zanima me kako se domaće firme odnose prema tom momentu?

ajd što ona otišla nego mora i on?
Misliš na porodiljsko?
 
Misliš na porodiljsko?
Mislim da se ovde neko pravi pametniji nego što jeste a zbog - profita...

Glume neoliberalno ludilo nad zaposlenima a traže MMF kredit da im obezbedi država da bi zaobišli kamate i rizik...

Ima Nemačka svoj zakon o porodiljskom, i nek ga imaju zabole me za Nemce nek crknu što se mene tiče

A IMA I FRANCUSKI ZAKON O PORODILJSKOM

Pa iako je Francuska sa Nemačkom u EU iz nekog neobjašnjivog razloga DOMAĆI PROLETER BIZNISMENI PRVA GENERACIJA bi iz svake zemlje samo ono što im odgovara...

A imamo i seljački slučaj klasične zloupotrebe (to je lukavo po seljački sakrila) gde je izvesna inženjerka otišla u Dansku u trećem mesecu tridnoće koju preko interneta nije pominjala sračunato. Svima nam je jasna poenta tog poteza. Medjutim, petog meseca a za nju drugog u toj firmi, su je zvali na razgovor za dalje. Ona je bila šokirana ponudama firme. Ovde bi ga pušila...
A tamo ko da joj ga gazda izklempao pa oseća očinsku grižu savesti...

pa me zanima koja debilčina (ili više njih) uredjuje/u ovo sranje kod nas?
 
Poslednja izmena:
@Stojkov Menidjer
Ajde polako. Šta ti uopšte znaš o tretmanu zaposlenih vezano za trudničko & porodiljsko odsustvo?
Ni sam ne znam mnogo, ali mi se čini da ti pokušavaš da nametneš neki zaključak bez dubine.
I kako stalno stigneš do MMF-a? Kad smo već kod toga, koje to firme dobijaju pare od MMF-a? Zar te pare ne dobija (zadužuje se) država?
Misliš na firme koje NEKAKO dobijaju pozajmice direktno iz budžeta?
 
@Stojkov Menidjer
Ajde polako. Šta ti uopšte znaš o tretmanu zaposlenih vezano za trudničko & porodiljsko odsustvo?
Ni sam ne znam mnogo, ali mi se čini da ti pokušavaš da nametneš neki zaključak bez dubine.
I kako stalno stigneš do MMF-a? Kad smo već kod toga, koje to firme dobijaju pare od MMF-a? Zar te pare ne dobija (zadužuje se) država?
Misliš na firme koje NEKAKO dobijaju pozajmice direktno iz budžeta?
- znam da žena ne sme da šalje plodu u utrobi razarajuće negativne emocije poput: ponižena, odbačena, nepoželjna, egzistencija za dvoje usta uskoro

- glasnogovornici jajarskog poslovanja vole da pomenu Nemačko porodiljsko ali ne i zakon o podršci iste dok zakon iz Francuske za porodilje ne pominju ni za mlohavi u gaćama. Znači nema mantre "u EU vi je takoj"...

- po ovakvoj postavci srpskog zakona imamo cirkus Medrano:
primer:
"MK Group" ili "Zepter" mogu da dobiju "investicioni kredit" koji pada na teret države i poreskih obveznika koji žive u Srbiji iako u "MK Grupi" ili "Zepteru" ne bi radili kod ološa pa ni po pitanju streljanja ... Tako oni dobijaju nemoguće - BESPOVRATNI MMF KREDIT (za njih da, za nas ne, zavlače ruke u džepove onih koji nisu na njihovom platnom spisku)

Sa druge strane najuriće svaku radnicu koja je zatrudnela a ističe joj "ugovor na odredjeno" pa od sutra ne moraju ni ona ni dete da prežive
Tu je "onaj njen a i nek vidi sa svojima i sa državom". U Danskoj to ne bi prošlo...

MMF kredit može, podrška za radjanje poreskih obveznika koji to treba da vrate za njih - ne može.

Ovo ispade privatna država za 100-200 familija?

Hvala Bogu pa se ne stide kad se u svoje ogledalo vide... :kafa:
 
Poslednja izmena:
- znam da žena ne sme da šalje plodu u utrobi negativne emocije poput: ponižena, odbačena, nepoželjna, egzistencija za dvoje usta uskoro

- glasnogovornici jajarskog poslovanja vole da pomenu Nemačko porodiljsko ali ne i zakon o podršci iste dok zakon iz Francuske za porodilje ne pominju ni za mlohavi u gaćama. Znači nema mantre "u EU vi je takoj"...

- po ovakvoj postavci srpskog zakona imamo cirkus Medrano:
primer:
"MK Group" ili "Zepter" mogu da dobiju "investicioni kredit" koji pada na teret države i poreskih obveznika koji žive u Srbiji a u "MK Grupi" ili "Zepteru" ne bi radili po pitanju streljanja... Tako oni dobijaju nemoguće - BESPOVRATNI KREDIT

Sa druge strane najuriće svaku radnicu koja je zatrudnela a ističe joj "ugovor na odredjeno" pa od sutra ne moraju ni ona ni dete da prežive
Tu je "onaj njen a i nek vidi sa svojima i sa državom"

MMF kredit može, podrška za radjanje poreskih obveznika koji to treba da vrate za njih - ne može.

Ovo ispade privatna država za 100-200 familija?

Hvala Bogu pa se ne stide kad se u svoje ogledalo vide... :kafa:
Ok, ali priča je bila o tretmanu trudne žene na razgovoru za posao...
I dalje ne vidim problem - država refundira trudničko i porodiljsko bolovanje, do nekog iznosa.
Šta god muvaju te firme koje si naveo, niti imaju interes da muvaju sa trudnim radnicama. Ako ćemo o Koletu, početak svega je otkud mu šećerane po jedan evro, ali to će kolege iz DS-a koji su upućeniji da objasne (ako već nisu).
 
Ok, ali priča je bila o tretmanu trudne žene na razgovoru za posao...
I dalje ne vidim problem - država refundira trudničko i porodiljsko bolovanje, do nekog iznosa.
Šta god muvaju te firme koje si naveo, niti imaju interes da muvaju sa trudnim radnicama. Ako ćemo o Koletu, početak svega je otkud mu šećerane po jedan evro, ali to će kolege iz DS-a koji su upućeniji da objasne (ako već nisu).
Zahvaljujem :kafa:
 
Stvarno, na šta misliš kad pišeš o MMF kreditima koje dobijaju Posebne (ovo mi recidiv sa drugog pdf-a :roll: ) kompanije? Na subvencije, direktne pozajmice iz budžeta, nešto treće?
Dao sam primer ljigavosti...
Njihov kredit ćemo otplaćivati i ti i ja ali naše žene u drugom stanju tolerisati neće

kulturno, humano, logično

veliki je problem ostvarivanje svojih zakonom garantovanih prava (zakon o radu)

iako je stariji kolega uredno javio firmi uz prateću umrlicu smrt majke, "firma mu nikad oprostila nije" što je žena preminula baš tokom trajanja njegovog godišnjeg odmora...

prema slovu zakona jasno je definisano "da se godišnji odmor pauzira pet dana koliko je pravo zaposlenog da odsustvuje zbog smrtnog slučaja te da posle nastavi godišnji odmor"

znali su to i oni
ali su ga šikanirali "zbog uvećanog odmora" (???)
na svu sreću Bog ga pogledao pa je posle tri meseca prešao na uredjenije ali i odgovornije radno mesto i sa boljom platom...

medjutim to je eto jedan...

Problem je kad se žena vrati sa porodiljskog, usput ode i na godišnji, pa malo malo ide na bolovanje što zbog deteta što zbog sebe.
Tu nagrbuse kolege i to nije fer.
to kažu ove śto su poslale sina u Ameriku :lol:
 
Problem je kad se žena vrati sa porodiljskog, usput ode i na godišnji, pa malo malo ide na bolovanje što zbog deteta što zbog sebe.
Tu nagrbuse kolege i to nije fer.
Ne mora da bude.
Država refundira trudničko i porodiljsko odsustvo.
Firma može da zaposli nekog drugog za to vreme i nema nikakvih troškova (osim nešto malo posla u knjigovodstvu oko obračuna doprinosa plata itd).

Dao sam primer ljigavosti...
Njihov kredit ćemo otplaćivati i ti i ja ali naše žene u drugom stanju tolerisati neće

kulturno, humano, logično

veliki je problem ostvarivanje svojih zakonom garantovanih prava (zakon o radu)

iako je stariji kolega uredno javio firmi uz prateću umrlicu smrt majke, "firma mu nikad oprostila nije" što je žena preminula baš tokom trajanja njegovog godišnjeg odmora...

premaslovu zakona jasno je definisano "da se godišnji odmor pauzira pet dana koliko je pravo zaposlenog da odsustvuje zbog smrtnog slučaja te da posle nastavi godišnji odmor"

znali su to i oni
ali su ga šikanirali

na svu sreću Bog ga pogledao pa je posle tri meseca prešao na uredjenije ali i odgovornije radno mesto i sa boljom platom...
...
Uz svu nehumanost, nepoštenje i bahatost koja se nakotila, verujem da je ovo izolovan slučaj.
 
Poslednja izmena:
@gospodja čuknuta

a faflufajte moj flufaj, molim Vaf...
Ja fam radio u felikim drvafnim i prifatnim firmama pa fam pofle pofeo neku fvoju filovofiju...

E u tim velim firmama fmo fkupljali "kolegijalni dinar" kad nekom umre najblivi ukufanin... Pavite, to fu firme 200-500 zapoflenih ma i vife kad bolje pogledam...

E ja fam ufek dafao...
Lepe pafe fe tu fkupe i febi da povelif.
A fvaki mefef nekom umre neko, velika firma pa fato.

Medjutim, tugo moja, moji vefili da umru baf kad fam bio u mini fifmi...
Na pfte jedne vuke... Pa fe tu neki odmah fetili da kavu "da im jako vao i da pfeguram kako umem jel imam koga i sl", a za zmijarnik se fatali nifu... Oftalih par njih eto priložili...

I sad ja rafunam malodufno & maloumno kako fu kolege iz onih ranijih firmi imale fupef freću... sigurno su fakupili i 500 efra...
ja eto - dupla tuga...
fto kafu - kad te ofe ofe

pa me ofa fituafija podfetila na tu vafu žensku ljubomoru što vam bebe odlifna krifina

Pa fam JA refio da Fam objafnim da ima i gore fituafije kao refimo opifana...

Ako miflite da će neko da Fam umre obavefno u feliku firmu!
Jebef male... nema tu leba... ni za žive...
:kafa:
 
Poslednja izmena:
@gospodja čuknuta

a faflufajte moj flufaj, molim Vaf...
Ja fam radio u felikim drvafnim i prifatnim firmama pa fam pofle pofeo neku fvoju filovofiju...

E u tim velim firmama fmo fkupljali "kolegijalni dinar" kad nekom umre najblivi ukufanin... Pavite, to fu firme 200-500 zapoflenih ma i vife kad bolje pogledam...

E ja fam ufek dafao...
Lepe pafe fe tu fkupe i febi da povelif.
A fvaki mefef nekom umre neko, velika firma pa fato.

Medjutim, tugo moja, moji vefili da umru baf kad fam bio u mini fifmi...
Na pfte jedne vuke... Pa fe tu neki odmah fetili da kavu "da im jako vao i da pfeguram kako umem jel imam koga i sl", a za zmijarnik se fatali nifu... Oftalih par njih eto priložili...

I sad ja rafunam malodufno & maloumno kako fu kolege iz onih ranijih firmi imale fupef freću... sigurno su fakupili i 500 efra...
ja eto - dupla tuga...
fto kafu - kad te ofe ofe

pa me ofa fituafija podfetila na tu vafu žensku ljubomoru što vam bebe odlifna krifina

Pa fam JA refio da Fam objafnim da ima i gore fituafije kao refimo opifana...

Ako miflite da će neko da Fam umre obavefno u feliku firmu!
Jebef male... nema tu leba... ni za žive...
:kafa:
Vidi, postoji zloupotreba bolovanja i to se zna. E sad, niko nije dužan da trpi zbog toga. Poslodavac ne može da primi nikog zato što ne zna kad će dotična otići na bolovanje. Niko nije na ofingeru. I uvek to opravdanje da imaju decu. Decu valjda radjaš sebi a ne drugima. Šta sad, ljudi koji nemaju decu trebaju da spavaju na poslu, nemaju pametnija posla?
Neka sam ljubomorna ali više za druge neću da radim.
A milostinju nikad nisam ni tražila ni primila. A od skora ni ne dajem.
Dugo mi je trebalo da shvatim da svako gleda svoju kičmu. Nema kolegijalnosti osim kad neko drugi treba da im bude kolegijalan. Ovo važi za sve, i muškarce i žene.
 
Vidi, postoji zloupotreba bolovanja i to se zna. E sad, niko nije dužan da trpi zbog toga. Poslodavac ne može da primi nikog zato što ne zna kad će dotična otići na bolovanje. Niko nije na ofingeru. I uvek to opravdanje da imaju decu. Decu valjda radjaš sebi a ne drugima. Šta sad, ljudi koji nemaju decu trebaju da spavaju na poslu, nemaju pametnija posla?
Neka sam ljubomorna ali više za druge neću da radim.
A milostinju nikad nisam ni tražila ni primila. A od skora ni ne dajem.
Dugo mi je trebalo da shvatim da svako gleda svoju kičmu. Nema kolegijalnosti osim kad neko drugi treba da im bude kolegijalan. Ovo važi za sve, i muškarce i žene.
bitno je podvući crtu i reći - dosta
 
Vidi, postoji zloupotreba bolovanja i to se zna. E sad, niko nije dužan da trpi zbog toga. Poslodavac ne može da primi nikog zato što ne zna kad će dotična otići na bolovanje. Niko nije na ofingeru. I uvek to opravdanje da imaju decu. Decu valjda radjaš sebi a ne drugima. Šta sad, ljudi koji nemaju decu trebaju da spavaju na poslu, nemaju pametnija posla?
Neka sam ljubomorna ali više za druge neću da radim.
A milostinju nikad nisam ni tražila ni primila. A od skora ni ne dajem.
Dugo mi je trebalo da shvatim da svako gleda svoju kičmu. Nema kolegijalnosti osim kad neko drugi treba da im bude kolegijalan. Ovo važi za sve, i muškarce i žene.
Ne bih generalizovao. Svakom prema zasluzi, i ne biti naivan.
 

Back
Top