Što Vam se najviše sviđa iz hrvatske istorije?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Očekivao sam odgovore od poznavatelja, bar dijela, povijesti Hrvata i Hrvatske.

Evo ti nam kaži šta se tebi najviše sviđa - opera Porin ili Nikola Šubić Zrinski?

- - - - - - - - - -

Takođe, sviđa nam se pravljenje spiskova Srba za egzekuciju u Sisku 1992. od strane aktivne novinarke HRT-a, ubistvo novinara Rajhla Kira (katolika) jer je bio protiv rata i tako dalje. Dizanje u vazduh Muzeja SPC u Zagrebu 1992. i ostalih događaja kojih smo vremenski svedoci. Oni kojih nismo, pokazali su se neistinitima.
 
to što su najstarije sačuvane matične knjige pisane ćirilicom.

Ćirilica je jedno od tri pisma kojim su pisali Hrvati. Ja više volim glagoljicu no naravno najdraža mi je latinica.


Bez ikakve sumnje - epoha Šubića.

Hvala Slavene. Da li ti se nešto određeno sviđa u tom periodu? Ako ne, zašto ti se taj period sviđa više nego drugi dijelovi hrvatske povijesti?

- - - - - - - - - -

To što ste Srpskog porekla kao i Crnogorci

Crnogorci kažu da su Srbi potekli od njih. Gdje vodi takva rasprava?
 
Poslednja izmena:
Ćirilica je jedno od tri pisma kojim su pisali Hrvati. Ja više volim glagoljicu no naravno najdraža mi je latinica.
pod hrvatima su sloveni u vreme konstantina porfirogenita podrazumevali krupne zemljoposednike. a ti bi sad trebao dokazati da su ti drevni kulaci bili pismeni.)

većinu matičnih knjiga popovi su pisali ćirilicom. primeti očit uticaj rimske kurije.
 
Poslednja izmena:
- - - - - - - - - -

pod hrvatima su sloveni u vreme konstantina porfirogenta podrazumevali krupne zemljoposednike. a ti bi trebao dokazati prvo da su ti drevni kulaci bili pismeni.)

većina matičnih knjiga je pisana ćirilicom. primeti očit uticaj rima.

Bizant je također utjecao na Hrvate. Naravno da su Hrvati slaveni. Pa nisu Goti.

- - - - - - - - - -

Tandori što se tebi sviđa?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Vatikanska banka učestvovala u finansiranju ilegalnog uvoza oružja u Hrvatsku. Pre 1991. Vatikanska banka tj. loža Pio II finansirala je kreditima ilegalno naoružavanje buduće hrvatske vojske. Svaka sličnost s povijesnim događajima posve je slučajna. :kafa:

- - - - - - - - - -

Tandori što se tebi sviđa?
Da mu api Valentina Napi.
 
nemoj da oftopičariš. nije ovo tema šta nam se ne svidja u hrvatskoj povijesti.
olako se prihvaća teza da su krupni zemljoposednici bili sloveni. pa se s njima poistovećuju ostali tamošnji srbi.

a ono ime i prezime hrvata: Hans Frankapan, npr.)

Znači tebe zanima porijeklo Hrvata? Točno?

- - - - - - - - - -

Vatikanska banka učestvovala u finansiranju ilegalnog uvoza oružja u Hrvatsku. Pre 1991. Vatikanska banka tj. loža Pio II finansirala je kreditima ilegalno naoružavanje buduće hrvatske vojske. Svaka sličnost s povijesnim događajima posve je slučajna. :kafa:
.

Mrkalj da li ti zavidiš Hrvatima na izvrsnom odnosu sa Rimom?

- - - - - - - - - -

To je sve srpsko.

Koje?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top