Što ste naučili od djece?

86bogomoljka

Legenda
Poruka
50.067
"Задовољи се оним што имаш!" док сам гледала 101. пар ципела у излогу
На слово, на слово М ”Па Милски коњ, лудице једна” када сам се предала
”Да ли си ти уопште ишла у школу?” јер нисам знала зашто камелеон онако изврне очи
Да стаклени сто буде Глиставо чист када га обришем
Да на сунцу уме да боли Пчело
Да постоје воћне сандале, ако су шаре на ђону воћкице

Научила сам да само изгледа да ми бринемо о деци, а заправо они брину нама.
Научила сам да постоји толико снажна љубав да ти се од ње плаче.

Poruka
15.614
Često puta i odrasli od djece mogu nešto zanimljivo i mudro naučiti. Da li ste naučili nešto od djece?
Mastilo se ne baca!
Ako nije dobro naliv - pero, ne znači da treba da se baci mastilo!
Šta vi mislite, neko ovde s...ere mastilo pa da možete da ga bacate.

Ako bacite mastilo, ima da vas oteram da sami pomuzete hobotnicu, rasipnici jedni!

Odrasli mogu od dece da nauče da se mastilo dobija od hobotnice.:D

Miris Pokošene Trave

Elita
Moderator
Poruka
23.294
1659534831584.png

**Freya**

Veoma poznat
Poruka
13.577
Često puta i odrasli od djece mogu nešto zanimljivo i mudro naučiti. Da li ste naučili nešto od djece?

Mozda je najvaznija lekcija protivteza savetu koji sam ranije u zivotu dobila a savet je bio da majka ne zapusti sebe vec da uz materinstvo radi stvari uporedo.
I mislila sam tako!

Ja cu cuvati do pet a muz od pet popodne. Skole sam ucila a pelene su samo delic zivota.

I onda sam videla maleckog sa najsladjom njuskicom ma svetu. I sve bebe su plakale u sobi a moja nije.

I u tom momentu je teorija o uporednom razvoju bacena iza sedam gora i mora.
Naucila sam da sve moze da ceka, ma i planeta moze da ceka dok sam sa svojim detetom jer kako je to kazao Dusko Radovic, "tuzno je kada neko place a niko ga ne pita zasto place".

I zato mi danas mogu pozavideti peleontolozi sirom sveta, znam sve o raznim saurusima, procitala sam na tone knjiga o zivotinjama i vrlo sam pazljiva kada odgovaram na pitanja o Manua Kei kao najvisoj planini ako ne racunamo nivo mora ili o komarcu kao najopasnijoj zivotinji, o ambulocetusu koji je predak kitova na zemlji, giganotopitekusu kao pretku Jetija, Torovoj Mioga...nemam pojma zmiji, Jasunariju sa samurajskim macem, tanukiju koji se udara po stomacicu, dzinovskim vombatima i titanoboama, njami njami bogu iz Zambezi reke, Pitijinom cuvaru Delfa Pitonu...nepregledan niz informacija koje mala njuskica guta...a pitanje je da li bi gutao da onog dana po upoznavanju nisam bacila savet koji sam dobila kroz prozor...

I ne mislim da sam se zapustila...koliko samo novog i bespotrebnog znanja sam stekla:).
Sigurno od njega necu zaraditi ali kada bih inace cula da su zastave Rumunije i Cada bezmalo istovetne!

Cru*

Veoma poznat
Poruka
10.148
"Задовољи се оним што имаш!" док сам гледала 101. пар ципела у излогу
На слово, на слово М ”Па Милски коњ, лудице једна” када сам се предала
”Да ли си ти уопште ишла у школу?” јер нисам знала зашто камелеон онако изврне очи
Да стаклени сто буде Глиставо чист када га обришем
Да на сунцу уме да боли Пчело
Да постоје воћне сандале, ако су шаре на ђону воћкице

Научила сам да само изгледа да ми бринемо о деци, а заправо они брину нама.
Научила сам да постоји толико снажна љубав да ти се од ње плаче.
Da, i to je posebno izrazeno kod samohranih roditelja... jasnije se vidi ta njihova briga :heart:

A zasto kameleon izvrne oci? :think:
:D

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Slične teme

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.