Što religiozni kažu o svrsi planeta u svemiru???

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
AKo nema svrhe u tim planetama onda bi se moglo reči da su one plod neke greške ili slučajnosti..
Jer Bog samo smisleno stvara i zna unaprijed što treba da stvori?
Barem tako kažu da je svemogući i sveznajući.
Je li taj Bog sveznajući kad sve te silne planete su samo kugle koje se okreću i ništa više??
Ili to nije tako ,već planete imaju smisao neki za opstanak zemlje kao planete na kojoj život postoji a tamo ne??
 
Postojanje planeta treba da pobije teoriju evolucije. Odnosno da dokaže da na planetama bez života ne postoji život. Tako nekako. :mrgreen:

Evoluciju se ne može pobiti.
Evolucija je zbir djelovanja sila(planeta i zvjezde(sunca)) i prasile (koja djeluje prema svim planetama) prema zemlji.
Sile koje djeluju na druge planete su u drugačijem odnosu nego od tih planeta koje prema zemlji djeluju.
Ima hijerahija djelovanja.
ZNači život na zemlji je drugačije stvarnosti nego na drugim planetama koje imaju svoju frekvenciju i sile koje na njih djeluju.
Tako da i planete imaju neku evolucijsku silu samo drugih frekvencija.
 
Da, definitivno je tracenje prostora ako smo mi jedini u svemiru...
Njihov Bog je mogao da napravi samo Sunchev sistem i nishta vishe.
Iz njihove perspektive i nisu mogli znati za tolike milijarde planeta, pa zato i nisu ubacili u Sveto pismo mogucnost postojanja drugih planeta i zivota na njima.

Ja bih rekao namjerno su prikrivali u bibliji da ima drugih planeta.
Zato što su stari Sumerani i Egipćani znali za druge planete prije njih.
Namjerno su to učinili radi monoteizma(jedan bog,zemlja jedini planet) .
A više planeta je više bogova a to bi moglo vrlo opasno biti po monoteizam pa je izbrisano s scene.
Već u Egiptu su zapoćeli akciju Jedan Bog za vrijeme vladavine jednog faraona (ne mogu da se sjeti imena sad) i zatiranje drugih bogova i nastavilo se s Abrahamom i postajanjem monoteizma i stvaranjem biblije kao podrške monoteizmu.
Dalje u biblji se zabranjuje štovanje vojske nebeske(tako su se nazivali planeti) bilo kakvim kipovima iz razloga da se iskorjeni.
Tu je najžešči bio "Bog" u takvim stvarima kad bi štovali planete kao što su u Sumeru i Egiptu.
No Židovi nisu bili poslušni pa su to činili ,no s vrjemeno silom se istrebilo i učvrstio monoteizam.
 
ZNači taj Bog pati od ljepote?
Toliko je sličan Luciferu nešto taj Bog pa stvorio milione objekata samo da budu lijepi a bez života.
Podjsjeća li te tona čovjeka lijepog tjela a bez duše???
I onda kažu ljudi su stvoreni od Boga??
Možeš misliti.

Jesam genije ponekad.
haha

Mogu ti reci da nisi genije, pravis nesuvisla poredjenja...neadekvatna temi...i da mesas "babe i zabe".:roll:

:bye:
 
Ti naravno znas sta zelim reci.Ali poceo sam koristiti tvoje metode :D
Isprovocirati da bi covek razmislio.
Naravno da se nas duhovni zivot razlikuje od telesnog.Isus je o tome govorio,no trebamo to istraziti dublje da bi shvatili.

Neka mi ti imaš snagu to mi je drago za čuti.
A nerazumjvanje je sastavni dio rada s ljudima.
Ljudi ne žele da misle nažalost pa će da i vrjeđeju da pokušaju da te sputavaju jer ne razume.
 
Ja bih rekao namjerno su prikrivali u bibliji da ima drugih planeta.
Zato što su stari Sumerani i Egipćani znali za druge planete prije njih.
Namjerno su to učinili radi monoteizma(jedan bog,zemlja jedini planet) .
A više planeta je više bogova a to bi moglo vrlo opasno biti po monoteizam pa je izbrisano s scene.
Već u Egiptu su zapoćeli akciju Jedan Bog za vrijeme vladavine jednog faraona (ne mogu da se sjeti imena sad) i zatiranje drugih bogova i nastavilo se s Abrahamom i postajanjem monoteizma i stvaranjem biblije kao podrške monoteizmu.
Dalje u biblji se zabranjuje štovanje vojske nebeske(tako su se nazivali planeti) bilo kakvim kipovima iz razloga da se iskorjeni.
Tu je najžešči bio "Bog" u takvim stvarima kad bi štovali planete kao što su u Sumeru i Egiptu.
No Židovi nisu bili poslušni pa su to činili ,no s vrjemeno silom se istrebilo i učvrstio monoteizam.
Ako bi ubacili josh planeta Sunchevog sistema(za koje se tada znalo) u Sveto pismo, Hrishcanstvo bi lichilo na politeistichku religiju?:think:

Chudno da brinu oko slichnosti, a evo i zashto:
http://www.religioustolerance.org/chr_jcpa5b.htm
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top