Sto je to "Velika Srbija"?

КиМ:
Мислиш Српске светиње, па наравно да сам био и до Владике Амфилохија,,Цетињском манастиру и све Срби, а где сте ви дукљански смарачи налазите, можда по неким рупама.
U Cetinjski Manastir se jos uvijek nalazi SPC samo zato sto su Crnogorci pametan narod te nece nekim ishitrenim potezima da izazivaju odbojnost medjunarodne zajednice prema "crnogorskom pitanju". Ali, blizi se dan kad ce SPC napustit Cetinje zauvijek.

Je li ti Amfilohije objasnio zasto ne smije da proseta Cetinjem? Uskoro cu da objavim video zapis o susretu Amfilohija sa gradjanima Cetinja, dje se vidi kolko ga "volimo".
 
Смије Владика честити да шета Цетињем. Цетиње је наше Српско.
Па ја сам шетао цетињем 100 пута, него вас дукљанских сморова нигде није било.
А Срба у Ц.Г има 70%, а вас дукљана 0,0000002%, ко ће напустити Ц.Г небих се кладио.
 
Stari Crnogorac:
Crnogorski i Albanski orlovi su skoro identicni (mora da su Albanci Srbi). A na zastavu Milosa Obrenovica bjese glava divlje svinje.

Е па ИГРАЧИНО тј:ДИОКЛЕС претерао си све границе...
... што се заставе тиче Милоша Обреновића чини ми се да негде прочитах ДА ЈЕ ТО ПОРТРЕТ НЕКОГ ДУКЉАНИНА, ЗАТО ЈЕ ДИВЉА СВИЊА... :-D

Што се тиче ДВОГЛАВОГ БЕЛОГ ОРЛА ... добро знаш и већ смо о томе довољно говорили ДА ЈЕ ТО СИМБОЛ ВИЗАНТИЈЕ КОЈИ СУ ПРЕУЗЕЛИ НЕМАЊИЋИ ИСТО КАО И РУСИ ШТО СУ ПРЕУЗЕЛИ СИМБОЛ ВИЗАНТИЈЕ... само је њихов двоглави бели орао раширених крила... а то сте сада ви у Црној Гори узели И СТАВИЛИ НА ЗАСТАВУ ДВОГЛАВОГ БЕЛОГ ОРЛА...

што се Албанаца тиче... Ти си очигледно далтониста КАДА НЕ РАЗЛИКУЈЕШ ЦРНОГ ОД БЕЛОГ ОРЛА...па гледни малкицко по књигама... немој само произвољно трућати... погледај КО још има ЦРНОГ ОРЛА ??? :confused:
 
Stari Crnogorac:
U Cetinjski Manastir se jos uvijek nalazi SPC samo zato sto su Crnogorci pametan narod te nece nekim ishitrenim potezima da izazivaju odbojnost medjunarodne zajednice prema "crnogorskom pitanju". Ali, blizi se dan kad ce SPC napustit Cetinje zauvijek.

Je li ti Amfilohije objasnio zasto ne smije da proseta Cetinjem? Uskoro cu da objavim video zapis o susretu Amfilohija sa gradjanima Cetinja, dje se vidi kolko ga "volimo".

Колико је јавно објављено СА ЦЕТИЊА ЈЕ НАЈМАЊИ ОДАЗИВ ЗА СЛУЖЕЊЕ ВОЈНОГ РОКА... е зашто... зато што су Цетињани војно неспособни...
а можда Владика Амфилохије зна...

. а ђе си Ти јуначино СЛУЖИО ВОЈНИ РОК... храбри ђетићу ???
 
КиМ:
Смије Владика честити да шета Цетињем. Цетиње је наше Српско.
Па ја сам шетао цетињем 100 пута, него вас дукљанских сморова нигде није било.
А Срба у Ц.Г има 70%, а вас дукљана 0,0000002%, ко ће напустити Ц.Г небих се кладио.

Cetinje je Crnogorsko i to će vazda biti, kao sto ce u njemu vječlto biti sjedište Crnogorsko-Primorske mitropolije u okviru SPC, sviđalo se to nacionalistima tipa Stari Crnogorac i KiM ili ne!!! :wink:
 
Прво, немој да ме стављаш у исти јарам са старим Ц.Г.
Друго ја јесам националиста и ПРАВОСЛАВАЦ, ако ти се не свиђа шта да ти радим .
ЦЕТИЊЕ је СРПСКО и то се не може променити да имате 100 усташа типа Вујановић и Ђукановић, али лепо је да знамо да си и ти Црногорац Стари.
 
А виђу што чине Ђукановићеви ђетићи.

U protekloj godini u Crnoj Gori zaplenjeno je oko 215 kilograma opojnih droga, od čega 210 kilograma marihuane i oko 4,5 kilograma heroina, zvanični su podaci crnogorskog Ministarstava unutrašnjih poslova.


U istom periodu otkrivena su 294 krivična dela u vezi sa prodajom droge i podnete 273 prijave.

U Podgorici je u prvih šest meseci ove godine zabeleženo 101 krivično delo u vezi sa švercom i prodajom droge, a 75 osoba je uhapšeno zbog umešanosti u ilegalnu prodaju droge, što je za 30 odsto više nego u istom periodu prošle godine.

MUP Crne Gore je saopštio da narkotici u Podgoricu dolaze iz Albanije i sa Kosova, gde trenutno postoje tri laboratorije za preradu sirove droge, i to u Gnjilanu, Uroševcu i Suvoj Reci, gde je na lageru u svakom trenutku oko tri tone heroina.

Gradovi preko kojih se doprema droga iz Albanije i Kosova u Crnu Goru jesu Rožaje, Plav, Gusinje, Tuzi i Bar.
 
Stari Crnogorac:
U Legiju Stranaca.


Ух, немам оног СМАЈЛИЈА ШТО СЕ ВАЉА ОД СМЕХА... е баш ми Ти личиш на легионара, мучи аветињо... ниси смео ни да прођеш поред касарне... ако си са Цетиња.... хаха ха хах............хаааааааааааааааааааааааааа
 
Видим да су ти људи лепо одговорили, али рећи ћу ти нешто:

1. Онај цитат си протумачио како ти је одговарало.

2. Срби су се ПРВИ на Балкану побунили против Турака, и ни у једном рату нису били кукавице. Нама по оружју тешко да је ико икада био раван.

3. Ако ми сви овде тврдимо да су Срби ови или они, тврдимо то с разлогом: Данас сви својатају српско наслеђе јер своје немају, а ми смо, на жалост принуђени да се правдамо за своје. "Србија није шака зоба да је позоба свака врана".

4. Марко Миљанов, када су га упитали зашто је наредио да изударају аустријског посланика који му је од аустријског цара донео понуду да буде арбанашки кнез, рече:
- Ми можемо нашу личну увреду праштат' и заборављат, али увреду Српскога народа нећу заборављат нити ју и за чам замјењиват!

и још каже:

- Реците аустријскоме посланику да каже његовоме цару, кад би га Бог на добро обрнуо, па да сједини Српство: Босну и Херцеговину, Црну Гору, Србију и Стару Србију, па да је то Српска Краљевина - а Срби ће знат, како ће бити благодарни својему избавитељу - бисмо му свакојако добра жељели, више, ако може, но што му зла сада желимо...

Осталим форумашима: Ја више ни реч нећу упутити ономе ко даље провоцира по питању односа Срба и Црногораца. Молим остале да оваквима не пружају то задовољство одговарајући на провокације!!!
 
Stari Crnogorac:
Samim tim sto su Crnogorci pravoslavan narod ne znaci da mrze sve koji nijesu pravoslavni.

Oni sto nijesu procitali "Primjere cojstva i junastva" tesko mogu da svate da postoji narod na Balkan koji ne mrzi nikog.

Ja ne znam sto se ti pozivas na Marka Miljanova i na "Primjere cojstva i junastva" kad je Vojvoda Marko bio Srbin, a ne nikakav "Stari Arbanas" kao sto si ti

Marko Miljanov kučkom komadiru Novu Spasojevu

Novo,

Vidio si u prvo pismo koje sam pisa Tomu s družinom za onoga austrinskoga poslanika; no budući je Tomo pozvat na Cetinje, ti se sporazumi s rečenom družinom. Može bit' vama se učinjelo prećerano da ga bijete, kako sam vi prijed pisa. Ja i sam vidim da je prećerano, kad bi se gledalo s gledišta čovječanskoga, ali nesita sila čojstva ne zaslužuje.

Tu smo zaslugu poznali od Kosova dosad. Svaka sila i kruna nesavjesno se prema Srba pokazala. Oni žale nas od truskoga tirjanstva da ne pod svoje metnu. Što ću govorit' za ono što svako zna? Đavolja sila nagoni da čojek zaboravi na sebe. Ja ne bi' toga Austrijanca bio ni poganio ka slugu svoje otadžbine, kad bi služio svoju, a čuva moju. Da 'oće tako i mi bismo drukčije. No se dobro razmislite za ovo moje tirjansko s njim postupanje. Mi možemo našu ličnu uvredu praštat i zaboravljat', ali uvredu srpskoga naroda neću zaboravljat niti ju i za čam zamjenjivat' sa zadovoljstvom svojijem ni drugijem. Sebe ću svaku štetu činjet koliko bidnem moguć', teke srpski dušman da od mene nema koristi.

Moje brbljanje, koje mi na srce i jezik stoji, da prekinem sad. No, pošto vi se dopada da bi ljepše bilo drukčije, a vi ajde provate i ovo: ako dođe ka i što će doć' po svoj prilici, recite vi njemu od moje strane da se ne želim velikijem nazvat'. Ako bi pita zašto, valja mu ukratko kazat' da on kaže austrinskome ćesaru, da bi ja radi(ji) u bosanske i ercegovačke planine pod vedrijem iebom sve muke podnosit' njemu šgetu činjet' i koju ranu srpsku osvetit', no uživat' u knjaževski čin ili ma koji drugi u Arbaniju ili đe drugo.

Ja bi za arbanaški narod svako dobro želio i činio, kad bi moga, neka mi Bog zna, no se ne može vjerovat' velikijema da će dobro učinjet' narodu, a to se vidi na srpski narod kojega su izbavili od Turaka u Bosnu i 'Ercegovinu. Recite austrinskome poslaniku, da kaže njegovom caru, kad bi ga Bog na dobro obrnuo, pa da sjedini Srpstvo: Bosnu i 'Ercegovinu, Crnu Goru, Srbiju i Staru Srbiju, pa da je to srpska kraljevina, a Srbi će znat' kako će bit' blagorodni svojemu izbavitelju - bismo mu svakojako dobro željeli, više, ako se može, no što mu zla sada želimo. Ja, Boža ti vjera, radi(ji) bi' mu bio bit' ta' ma' konjušar, no ovako knjaz ili što više; s jednom riječi: ako vi obeća i poštenu riječ da: da će caru njegovu kao srpskoga naroda prijatelj govorit, sretite ga lijepo, a ako ne kćene ništa drugo do samo za moju prestonicu, opet vi kažem: udarite mu tojage. Caru i poslaniku to neka je odgovor.

Ako bidne pisma od arbanaškoga naroda, njima valja odgovorit' ka što sam vi prijed pisa, pa ako bi vi preša za čam još bila može te mi pisat'.

Vojvoda Marko
67.jpg


chernogorie%20Ioan.jpg
 
Adalv:
2. Срби су се ПРВИ на Балкану побунили против Турака, и ни у једном рату нису били кукавице. Нама по оружју тешко да је ико икада био раван.

Njegos o srpskom junastvu i Nemanjickom okupatorima:

»A DA COCE, BOZIJA TI VJERA, ZNAM JA TU VESELU SRBADIJU, NO KUD SU JOJ TI SINOVI JUNACI BILI, DOK JOJ NIJE BOG DA KARADjORDjA? TA VI SVI TAMO FASTATE JEDNOGA NJEGA JUNASTVOM; A KAD VI BOG NJEGA UZE IZMEDjU VAS, A VI SVI SUNOVRAT U TURSKI JARAM OPET!
NO KRSNA I SIROMASNA CRNA GORA NE HAJE NI ZA NEMANJE NI ZA MURATE NI ZA BUNAPARTE; ONI SVI BISE I PREMINUSE, I MAC SVOJ O CRNOGORCE DjEKOJI OPITASE, PA NESTASE, A CRNA GORA OSTADE DOVIJEKA I STRASNOGA SUDA, U SVOJOJ VOLJI I SLOBODI; A TO TI JE U SLAVI«.


Njegoš - Simi Milutinoviću
("Golubica" za 1843-44)

Vladika Vasilije o srpskoj ratnoj sposobnosti:

" i malo gde Serbli batalju vigrali bez Černogorcov i berganov” (malo gdje Srblji bitku dobiše bez Crnogoraca i brđana).

Interesantno je da brdjane, koji nijesu posebna nacija, pise malim slovom, a Crnogorce i Srbe velikim.

Krleza o srpskom junastvu:

"Sacuvaj me Boze hrvatske kulture i srpskoga junastva"


Srpski ratni moral: Samo sedam godina poslije kosovske bitke Srbi se s druzeno s Turcima bore protiv Evrope (bitka kod Nikopolja, 1396-e godine, turska vojska brojase oko 120 000 vojnika). Dalje, Milos Obrenovic prijeti Sv. Petru Cetinjskom da ce zajedno s Turcima napanut Crnu Goru. Sv. Petar Cetinjski mu porucuje da ce proc isto ka Turci.
 

Back
Top