Што је најгоре, Јовановић је био потпуно у праву у вези са Косовом

Bogart

Poznat
Poruka
9.747
Да је Србија, још док у ЕУ нико отворено није говорио о независности Косова, сама иступила пред косовске Шиптаре, понудила им државу и своје услове, читаве ове шизофрене ситуације не би ни било.

Ја не видим ниједан могући начин да се КиМ врате у састав Србије, осим избијања неког новог глобалног рата, у којем бисмо још требали и да будемо на страни победника. А рату се нико нормалан не радује.

Да је Јовановић свој план о Косову боље осмислио, и да се није окружио тим ликовима који су са радошћу и симпатијама према шиптарским националним циљевима причали о независности Косова, него да је лепо и људски читаву причу представио као једну горку пилулу, или као ампутацију дела тела како би организам наставио да живи, не верујем нити да би толико мржње навукао на себе, нити да би толико много људи у Србији били против таквог програма.
 
Да је Србија, још док у ЕУ нико отворено није говорио о независности Косова, сама иступила пред косовске Шиптаре, понудила им државу и своје услове, читаве ове шизофрене ситуације не би ни било.

Ne slazem se bas sa ovim.
Prvo, Jovanovic ne moze nikad biti u pravu jer to je privilegija onih koji misle svojom glavom. Dakle, moze biti u pravu onaj u cije ime Cedina usta govore.
Drugo, da je Srbija to ponudila Shitarima, trazili bi jos. Popustanje teroristima nije dobra ideja.
 
Да је Јовановић свој план о Косову боље осмислио, и да се није окружио тим ликовима који су са радошћу и симпатијама према шиптарским националним циљевима причали о независности Косова, него да је лепо и људски читаву причу представио као једну горку пилулу, или као ампутацију дела тела како би организам наставио да живи, не верујем нити да би толико мржње навукао на себе, нити да би толико много људи у Србији били против таквог програма.

Da baba ima ***** bila bi deda, kosovo se nalazi u genetskom kodu srpskom narodu, ni 1000 Dinkića, Verana Matića, Jovanovića to neće izmeniti

Tačno da je licemerno i pokvareno od DSS što se sada iščuđava, jer smo svi znali na čijoj će strani biti EU
 
Србија губи на темпу. Заостајемо увек и непрестано. Бар да идемо у корак са променама, кад већ немамо људи који су у стању да размишљају унапред, него не - увек морамо да каскамо и да заостајемо, па нам после враг крив.

И да се разумемо, не ради се овде ни о каквом оправдавању САД, ЕУ или мотива косовских Шиптара. Овде се ради о томе да се реално процени ситуација у целини, и позитивне и негативне околности, и да се донесе најинтелигентији план за деловање. Док наша прича прераста из "Не дамо Косово" у "Вратићемо Косово" (што значи да смо га већ изгубили), автономаши већ прете некаквим демонстрацијама по војводини, а ови муслимани по НП-санџаку малтене почели да убијају једни друге. Изгубићемо државу, људи, времена су брза и ако не покажемо да смо сами способни њоме да владамо, доћи ће неко други да влада над нама.
 
Да је Србија, још док у ЕУ нико отворено није говорио о независности Косова, сама иступила пред косовске Шиптаре, понудила им државу и своје услове, читаве ове шизофрене ситуације не би ни било.

Ја не видим ниједан могући начин да се КиМ врате у састав Србије, осим избијања неког новог глобалног рата, у којем бисмо још требали и да будемо на страни победника. А рату се нико нормалан не радује.

Да је Јовановић свој план о Косову боље осмислио, и да се није окружио тим ликовима који су са радошћу и симпатијама према шиптарским националним циљевима причали о независности Косова, него да је лепо и људски читаву причу представио као једну горку пилулу, или као ампутацију дела тела како би организам наставио да живи, не верујем нити да би толико мржње навукао на себе, нити да би толико много људи у Србији били против таквог програма.

ni Amerika ne pregovara sa teroristima

a mi moramo???

zvucis racionalno ali ne i realno:oops:

na zalost
 
Čini mi se da zapravo aludiraš na podelu Kosova ...

Međutim, u nameri da nam otmu Kosovo i Metohiju - grdno su se zaye8ali. Ovo je zapravo najgore rešenje za šiptare. Samo što toga još nisu svesni. Vrlo brzo će izgubiti živce kad vide da od države, zapravo nemaju ništa. Onda će ponovo da krene terorizam - ovoga puta protiv protektora ... Može to još da ispadne dobro u našu korist.
 
И да се разумемо, не ради се овде ни о каквом оправдавању САД, ЕУ или мотива косовских Шиптара. Овде се ради о томе да се реално процени ситуација у целини, и позитивне и негативне околности, и да се донесе најинтелигентији план за деловање. Док наша прича прераста из "Не дамо Косово" у "Вратићемо Косово" (што значи да смо га већ изгубили), автономаши већ прете некаквим демонстрацијама по војводини, а ови муслимани по НП-санџаку малтене почели да убијају једни друге. Изгубићемо државу, људи, времена су брза и ако не покажемо да смо сами способни њоме да владамо, доћи ће неко други да влада над нама.

Ova vlast je pokazala da nespremna da vlada jer je do krajnosti kriminalizovana, i obrukana samo se to zataškava medijskim terorom. Sa ovom vlašću više ne može, nije moglo ni do sad, da je bilo sreće

Živim u Banatu i voleo da živim bolje (kao i drugi delovi Srbije), ali ti koje sebe nazivaju autonomašima su obično austronostalgično smeće, koje bi da na nivou vojvodine budu ovo što je mafijaška vlast sad u beogradu, a ne da se u vojvodini i drugim delovima srbije živi bolje
 
Србија губи на темпу. Заостајемо увек и непрестано. Бар да идемо у корак са променама, кад већ немамо људи који су у стању да размишљају унапред, него не - увек морамо да каскамо и да заостајемо, па нам после враг крив.

И да се разумемо, не ради се овде ни о каквом оправдавању САД, ЕУ или мотива косовских Шиптара. Овде се ради о томе да се реално процени ситуација у целини, и позитивне и негативне околности, и да се донесе најинтелигентији план за деловање. Док наша прича прераста из "Не дамо Косово" у "Вратићемо Косово" (што значи да смо га већ изгубили), автономаши већ прете некаквим демонстрацијама по војводини, а ови муслимани по НП-санџаку малтене почели да убијају једни друге. Изгубићемо државу, људи, времена су брза и ако не покажемо да смо сами способни њоме да владамо, доћи ће неко други да влада над нама.

Да Србија губи на темпу губи,а и темпирано губи територије.То што се рокају у Пазару :arrow:рокају се међусобно око њихивих проблема .И ми се рокамо мећусобно:arrow:ништа ново.Али апсолутно се слажем да дође неко други уместо Тадије и Коштунице ,нормално не радикали и екипа,а нипошто Чеда.Таква политичка опција као ЛДП која је буквално јавно против ове државе и народа не треба никоме.Замисли да постоји неки клон ЛДП-а у Хрватској, и да добије онолико посланика колико и Чеда овде са тезом , дајмо Р. Српској Крајини независност.
Е сад да ли ће у скорије време да се појави неко или не :eek:не знам:cool:
 
Čini mi se da zapravo aludiraš na podelu Kosova ...

Međutim, u nameri da nam otmu Kosovo i Metohiju - grdno su se zaye8ali. Ovo je zapravo najgore rešenje za šiptare. Samo što toga još nisu svesni. Vrlo brzo će izgubiti živce kad vide da od države, zapravo nemaju ništa. Onda će ponovo da krene terorizam - ovoga puta protiv protektora ... Može to još da ispadne dobro u našu korist.

неће ови на Амере да им ови не замере. Б.Џ. а ко ти гарантује да они не раде тако нешто.Зар мислиш да КФОР и остали на КиМ држе потпуну контролу над целом територијом.:rolleyes:
 
неће ови на Амере да им ови не замере. Б.Џ. а ко ти гарантује да они не раде тако нешто.Зар мислиш да КФОР и остали на КиМ држе потпуну контролу над целом територијом.:rolleyes:

ne interesuje ih teritorija:!:

citaj izmedju redova
 
Mnogi ljudi su poput Jovanovica u ovoj zemlji davno bili u pravu...ali u ovoj zemlji ne prosperiraju ljudi koji su u pravu nego lopovi, ratni huskaci i kreteni.

па зар Чеда није просперирао од обичног вође студентског протеста 97 до подпредседника владе:twisted:па сад још и странка, и армија телохранитеља
 
Čini mi se da zapravo aludiraš na podelu Kosova ...

Međutim, u nameri da nam otmu Kosovo i Metohiju - grdno su se zaye8ali. Ovo je zapravo najgore rešenje za šiptare. Samo što toga još nisu svesni. Vrlo brzo će izgubiti živce kad vide da od države, zapravo nemaju ništa. Onda će ponovo da krene terorizam - ovoga puta protiv protektora ... Može to još da ispadne dobro u našu korist.

Optimisto.:D:D
 
па зар Чеда није просперирао од обичног вође студентског протеста 97 до подпредседника владе:twisted:па сад још и странка, и армија телохранитеља

Ispravio je i zubalo ... godinu dana je nosio gvozdence. :lol: Sad se razlikuje od radikala :lol:
 
Mnogi ljudi su poput Jovanovica u ovoj zemlji davno bili u pravu...ali u ovoj zemlji ne prosperiraju ljudi koji su u pravu nego lopovi, ratni huskaci i kreteni.

Auuu kakva demagogija...
I to na temu Čede koji je 1997. išao u poderanim starkama i vodio proteste, a deset godina kasnije ne zna šta će od para...
I što je najvažnije, sve je to zaradio pljujući po svojoj zemlji...
E sada zamisli nekog Amerikanca, Francuza, Nemca sa takvom karijerom... nezamislivo zar ne...
Dakle, ne tupi...
 

Vidi, mnogi misle da se zezam, a da li neko može da mi pojasni njihovu sjajnu perspektivu ? :lol:

Mi urlamo od očajanja jer nam 15 godina oduzimaju svaku vrstu prava, vrhunac je KiM. A kad se malo "ohladimo" i ne popustimo (da priznamo, makar i indirektno) u godinama koje slede gledaćemo kako će tamo biti sve gore ... po šiptare naravno. :wink:
 
Vidi, mnogi misle da se zezam, a da li neko može da mi pojasni njihovu sjajnu perspektivu ? :lol:

Mi urlamo od očajanja jer nam 15 godina oduzimaju svaku vrstu prava, vrhunac je KiM. A kad se malo "ohladimo" i ne popustimo (da priznamo, makar i indirektno) u godinama koje slede gledaćemo kako će tamo biti sve gore ... po šiptare naravno. :wink:

Pa mi smo već 15 godina "ohladjeni" i ne popuštamo i evo... gledaj rezultat.:roll:
 
Јес зинула гуизица да види пута...Јел Србине..јел пошто ти ниси видео начин за решавање задате нам проблематике..није нико способан..па си закључио на врхунцу свога умног полета да треба да им се да држава?
Или сам ја тебе погрешно разумео?
 
Mi urlamo od očajanja jer nam 15 godina oduzimaju svaku vrstu prava, vrhunac je KiM. A kad se malo "ohladimo" i ne popustimo (da priznamo, makar i indirektno) u godinama koje slede gledaćemo kako će tamo biti sve gore ... po šiptare naravno. :wink:

Oni su nametnuli, sankcije, bombardovanje, rat na kosovu, najcrnje siromaštvo, i sad naravno ucenjuju i oni i preko DS, G 17, ako ne budete dobri vratićete se u devedesete, a zadnjih 8 godina nema nikakvog poboljšanja, samo što nema sankcija i bombardovanja, a oni prete oduzimanjem i tog najjadnijeg minimuma
 
Vidi, mnogi misle da se zezam, a da li neko može da mi pojasni njihovu sjajnu perspektivu ? :lol:

Mi urlamo od očajanja jer nam 15 godina oduzimaju svaku vrstu prava, vrhunac je KiM. A kad se malo "ohladimo" i ne popustimo (da priznamo, makar i indirektno) u godinama koje slede gledaćemo kako će tamo biti sve gore ... po šiptare naravno. :wink:

Potpuno si u pravu... evo gledaj Makedonce.
Ušli su u partnerstvo za mir, ali ne i u NATO.
Na pragu su ulaska u EU, ali neće još...
A otcepili su se 1992. nisu ratovali sa Srbima i Srbijom, slušali su sve što im Ameri kažu i šta su dobili?
Jesu li to postali napredna i ekonomski prosperitetna zemlja?
Je l' idu gastarbajteri iz Srbije, Bugarske, Rumunije... da rade u Makedoniju?
Je li im standard bolji nego u Srbiji...
A zašto je sve tako?
Pa jednostavno, Grci im ne daju u EU ni u UN sa imenom Republika Makedonija...
Inate se i jedni i drugi i rezultat je povoljniji za Grke.
Makedonci imaju čarke sa Albancima, ali im SAD ne dozvoljava da unište teroriste.
Makedonci ne kontrolišu 30% svoje teritorije, već to čine Šiptari.
E sad neka mi neko objasni kako to misle Šiptari koje neće priznati pola sveta da budu napredniji i prosperitetniji od Makedonije koju su priznale sve države sveta i ima stolicu u UN, ali pod imenom Former Yugoslav Republic Macedonia...
Znači podrška SAD i nekih zemalja EU (pod sumnjivim uslovima) uopšte nije uslov za napredak i prosperitet.
Neka me neko demantuje ako nisam u pravu...
 

Back
Top