Što je Krist se morao roditi u tjelu čovjeka da dođe na svijet ako je bio oduvjek??

Eleleth

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.312
Kaže se u Evanđelju da je Isus Krist oduvjek bio i čak prije Mojsija prisutan.
Pošto je usporedio se s Mojsijem onda je u tjelu bio jer da nije se na takav način uspoređivao i bio
duhom prisutan a ne tjelesno.
Zašto onda se rodio od Marije ako je oduvjek prisutan bio???
Je li to inkarnacija???
Možda su još neki i među nama na takav način od Mojsijevog vremena posebno oni tvrdoglavi kojima treba par 1000 godina da prestanu slijepo vjerovati.
Recimo ja mislim da Booky je od Adama prisutan na zemlji.
Da je Booky Adam bio.
Što kažete na to??
Nadam se da Booky neće se ljutiti.
Eto da ga utješim ja sam Kajin bio ubica pa sam kroz živote plaćao sve dosada
i učio.
hehe
Što kažete???
Je li Krist se inkarnirao u tjelu Isusa/Jesusa/Joshue kako god hoćete???
Je li vjerujete u takav scenario inkarnacije i škole života???
 
Poslednja izmena:
Postoji u knjigama J.Svedoka jedna zanimljiva slika.
Vaga.
Na jednom tegu s leve strane Adam,na drugom tegu Isus.
Onda je vaga u savrsenoj ravnotezi.
Jer je Isus dosao do kraja.Ne veruju naravno svedoci u reinkarnaciju,ali su ovom slikom malo i pogodili.Od prvobitnog coveka Adama do spoznaje o sustini do kraja telesnog zivota.
Da ,to bi mogao biti put svjesti.
Od Adamove do Kristove kroz inkarnaciju.
 
Postoji u knjigama J.Svedoka jedna zanimljiva slika.
Vaga.
Na jednom tegu s leve strane Adam,na drugom tegu Isus.
Onda je vaga u savrsenoj ravnotezi.
Jer je Isus dosao do kraja.Ne veruju naravno svedoci u reinkarnaciju,ali su ovom slikom malo i pogodili.Od prvobitnog coveka Adama do spoznaje o sustini do kraja telesnog zivota.

Mormoni kažu da je Krist bio Adam.
kad si to rekao o toj vazi onda me natjeralo na razmišljanje da bi i moglo biti to.
A još k tome sam je rekao da je prije Mojsija bio prisutan.
Zanimljivo?
Što kažeš na to??
 
Mormoni kažu da je Krist bio Adam.
kad si to rekao o toj vazi onda me natjeralo na razmišljanje da bi i moglo biti to.
A još k tome sam je rekao da je prije Mojsija bio prisutan.
Zanimljivo?
Što kažeš na to??

Uopste mi nisu poznata ucenja Mormona.S Jehovnim Svedocima sam jedno vreme proucavao i zato znam za ovo njihovo poredjenje Adama i Isusa.No,oni to ne gledaju kao na reinkarnaciju,nego da je Isus boziji sin kao i Adam,da su savrseni,i zbog toga isti.
Ne znam kako to Mormoni gledaju.Kao reinkarnaciju ili drugacije?
 
Uopste mi nisu poznata ucenja Mormona.S Jehovnim Svedocima sam jedno vreme proucavao i zato znam za ovo njihovo poredjenje Adama i Isusa.No,oni to ne gledaju kao na reinkarnaciju,nego da je Isus boziji sin kao i Adam,da su savrseni,i zbog toga isti.
Ne znam kako to Mormoni gledaju.Kao reinkarnaciju ili drugacije?

Ne znam detalje samo sam površno nešto čitao s bloga jednoga.
Tražim knjigu njihovu i budem je pročitao sigurno.
Nije to na odmet jer svaka knjiga ima nešto korisno.
Zapravo ja sam pogrješio jer anđeo Majkl je inkarnacija u Adamu.
A JS kažu da je Majkl Krist ili nešto slično .
Je lito tako u JS????
 
Ne znam detalje samo sam površno nešto čitao s bloga jednoga.
Tražim knjigu njihovu i budem je pročitao sigurno.
Nije to na odmet jer svaka knjiga ima nešto korisno.
Zapravo ja sam pogrješio jer anđeo Majkl je inkarnacija u Adamu.
A JS kažu da je Majkl Krist ili nešto slično .
Je lito tako u JS????

JS uce da je Arandjel Mihajlo duhovni Isus.Telesno je Isus,ali je njegovo duhovno ime Mihajlo.
Tako oni kazu.Vidis,isto kao kod Mormona.Samo mi nije jasno ako su to povezali,kako im nije doslo na pamet u vezi reinkarnacije.Jer sve govori u prilog tome.
 
JS uce da je Arandjel Mihajlo duhovni Isus.Telesno je Isus,ali je njegovo duhovno ime Mihajlo.
Tako oni kazu.Vidis,isto kao kod Mormona.Samo mi nije jasno ako su to povezali,kako im nije doslo na pamet u vezi reinkarnacije.Jer sve govori u prilog tome.

Mormoni tvrde da tjelo služi za duhove odozgor koji kroz zemaljsko tjelo suprostavljajući
tjelo i materiju u jednome rastu duhovno a gore to ne mogu jer su uvjek isti.
Još kažu da su gore nesavršeni duhovi pa se moraju kroz tjelo školovati.
Znači to je inkarnacija.
Kažem ti Mormoni imaju zanimljive stvari zaista.
Po tome ispada da smo mi odozgor duhovna bića na školovanju kroz bol i radost u tjelima zemaljskim.
A naša djeca zemaljska ovde replike naše,
Mislim da su Mormoni vrlo logično uvjerljivi u ovom elementu i nema što prigovoriti.
Jer priznaju da nisu savršeni gore duhovna bića(anđeli).
 
Mormoni tvrde da tjelo služi za duhove odozgor koji kroz zemaljsko tjelo suprostavljajući
tjelo i materiju u jednome rastu duhovno a gore to ne mogu jer su uvjek isti.
Još kažu da su gore nesavršeni duhovi pa se moraju kroz tjelo školovati.
Znači to je inkarnacija.
Kažem ti Mormoni imaju zanimljive stvari zaista.
Po tome ispada da smo mi odozgor duhovna bića na školovanju kroz bol i radost u tjelima zemaljskim.
A naša djeca zemaljska ovde replike naše,
Mislim da su Mormoni vrlo logično uvjerljivi u ovom elementu i nema što prigovoriti.
Jer priznaju da nisu savršeni gore duhovna bića(anđeli).

Sad sam gledao na wikipediji o njima.Cudno da ih je kao i sve hriscanske denominacije osnovao jedan covek koji za sebe tvrdi da je prorok i da je izabran.Pa pisu i svoju Bibliju...
Ne znam,ali ucenja su im slicna onome sto i ti ja posmatramo kao nesto moguce.
 
Sad sam gledao na wikipediji o njima.Cudno da ih je kao i sve hriscanske denominacije osnovao jedan covek koji za sebe tvrdi da je prorok i da je izabran.Pa pisu i svoju Bibliju...
Ne znam,ali ucenja su im slicna onome sto i ti ja posmatramo kao nesto moguce.

U nekim elementima vrlo slična.
Samo što Mormoni tvorca tjela za kojeg kažu da je čovjek i koji je poslije postao božanstvo štuju kao BOGA.
A ja se tu ne slažem s njima.
BOG je iznad svega toga ,
To je niži BOG.
Ali barem su iskreni,stvari su postavili na svoje mjesto jer biblija stari zavetpokazuje
da je biće slično čovjeku u edenskom vrtu bilo pa i na dalje.
Tu ih poštujem jer je to fer prema publici.
Ne zamajavaju kao hrišćani koji su pomješali dva Boga u jedno.
Mislim da shvaćaš što želim reči.
 
Bio u smislu postojao, ne u smislu otelovljenja

Zašto spominje Abrahama da je prije njega bio ako je bio duhovno prisutan??

Isus im odgovori: "Zaista, zaista, kažem vam: "Prije nego je postao Abraham, ja sam

Nije li mogao reči ja sam oduvjek??
No što Isus kaže??
Ubacuje u priču Abrahama.
Zašto???
Zato jer je bio u tjelu prisutan u ono doba.
A pošto je rođen ponovo u tjelu od Marije onda znači da je tjelo promjenio da se inkarnirao u Isusovo tjelo kao duh.

A ako je bio prisutan kao duh u ono doba i prije Abrahama onda opet mora uzeti tjelo i uzeo ga je u obliku Isusa kad je rođen od Marije.
Inkarnacija kako god okreneš.
 
Kaže se u Evanđelju da je Isus Krist oduvjek bio i čak prije Mojsija prisutan.
Pošto je usporedio se s Mojsijem onda je u tjelu bio jer da nije se na takav način uspoređivao i bio
duhom prisutan a ne tjelesno.
Zašto onda se rodio od Marije ako je oduvjek prisutan bio???
Je li to inkarnacija???
Možda su još neki i među nama na takav način od Mojsijevog vremena posebno oni tvrdoglavi kojima treba par 1000 godina da prestanu slijepo vjerovati.
Recimo ja mislim da Booky je od Adama prisutan na zemlji.
Da je Booky Adam bio.
Što kažete na to??
Nadam se da Booky neće se ljutiti.
Eto da ga utješim ja sam Kajin bio ubica pa sam kroz živote plaćao sve dosada
i učio.
hehe
Što kažete???
Je li Krist se inkarnirao u tjelu Isusa/Jesusa/Joshue kako god hoćete???
Je li vjerujete u takav scenario inkarnacije i škole života???

Da je došao kao prase i da smo ga zaklali za božić. bio bih zahvalan u svakom pogledu
 
Ne znam detalje samo sam površno nešto čitao s bloga jednoga.
Tražim knjigu njihovu i budem je pročitao sigurno.
Nije to na odmet jer svaka knjiga ima nešto korisno.
Zapravo ja sam pogrješio jer anđeo Majkl je inkarnacija u Adamu.
A JS kažu da je Majkl Krist ili nešto slično .
Je lito tako u JS????

Pa imas je na netu. Mormoni ce na predstojecem Sajmu knjiga ponovo deliti svoju knjigu. Prosle godine je izaslo srpsko izdanje koje je kud i kamo bolje od hrvatskog prevoda koji im je uradio neki katolicki fratar pre tridesetak godina.
 
Zašto spominje Abrahama da je prije njega bio ako je bio duhovno prisutan??

Isus im odgovori: "Zaista, zaista, kažem vam: "Prije nego je postao Abraham, ja sam

Nije li mogao reči ja sam oduvjek??
No što Isus kaže??
Ubacuje u priču Abrahama.
Zašto???
Zato jer je bio u tjelu prisutan u ono doba.
A pošto je rođen ponovo u tjelu od Marije onda znači da je tjelo promjenio da se inkarnirao u Isusovo tjelo kao duh.

A ako je bio prisutan kao duh u ono doba i prije Abrahama onda opet mora uzeti tjelo i uzeo ga je u obliku Isusa kad je rođen od Marije.
Inkarnacija kako god okreneš.

Hriscanski tradicionalizam reinkarnaciju shvata kao novotariju,novokomponovanih hriscana koji u nju veruju zato sto im tako odgovara jer"lece komplekse"verujuci da su u proslim zivotima bili slavne licnosti,kraljevi,vladari,itd.Ili je cak posmatra kao uplitanje budizma i nekih drugih verovanja koja po njihovom misljenju nemaju veze sa onim sto je Isus ucio.Ali kad bi se samo malo vise udubili u Isusovo ucenje...
Cak i u ovim danasnjim jevandjeljima kanonizovanim zato sto su mislili da u njima nema tragova ucenja o samospoznaji kroz pononvno radjanje.Izbacili su ona jevandjelja u kojima se reinkarnacija direktno spominje,ali nisu uspeli da joj zatru svaki trag.
 
Zašto spominje Abrahama da je prije njega bio ako je bio duhovno prisutan??

Isus im odgovori: "Zaista, zaista, kažem vam: "Prije nego je postao Abraham, ja sam

Nije li mogao reči ja sam oduvjek??
No što Isus kaže??
Ubacuje u priču Abrahama.
Zašto???
Zato jer je bio u tjelu prisutan u ono doba.
A pošto je rođen ponovo u tjelu od Marije onda znači da je tjelo promjenio da se inkarnirao u Isusovo tjelo kao duh.

A ako je bio prisutan kao duh u ono doba i prije Abrahama onda opet mora uzeti tjelo i uzeo ga je u obliku Isusa kad je rođen od Marije.
Inkarnacija kako god okreneš.

U Svetom Pismu se kaže da je u Edemskom vrtu Adam govorio sa Bogom, dok je On šetao vrtom, sveti oci tumače da je govorio sa Hristom. A budući da je On Bog, može da radi šta hoće, i da se pojavljuje kako i kad hoće
 
Možemo li vašu priču pogledati malo drugačije?
Čovek po imenu Isus ekspandirao je svoju svest (on kao Duša, večita i besmrtna) i dosegao nivo svesti tada poznat po nazivu Hrist. Tako da Hrist nije deo imena čoveka Isusa već naziv odredjenog nivoa svesti koje se još naziva i Bog-Svest.
Zato se oni pojedinci koji dosegnu taj nivo svesti nazivaju Bog-Ljudima ili Bog Realizovanima.
Isus je govoreći iz tog nivoa svesti rekao "Ja sam bio i pre Abrahama..." ili koga god. Jer je ta svest bila oduvek. Pre nego se iko rodio u ovom svetu.
Svako je od nas bio nekoliko desetina hiljada života u fizičkom svetu pa je to slučaj i sa Isusom i mnogim drugim.
Bog nikada ne inkarnira u fizičkom telu niti za to ima potrebe. Duše dovoljno duhovno razvijene inkarniraju, dosegnu visoki nivo svesti - Bog-Svest i time dosegnu sveznanje i sveprisutnost kao i sama suština Boga a to je ono što je poznato pod mnogim imenima širom planete. Neki od naziva su Šadba, Bani.....Logos, Reč, Melodija sfera,..Sveti Duh...
Jedino inkarnacija može objasniti različitost medju ljudima. Jer jedina prava razlika je po stanjima svesti što je rezultat proteklih inkarnacija.
Verovao čovek u nju ili ne ona postoji.
Isus je govoreći da je on put i način ustvari iz tog visokog stanja svesti Hrist odn. Bog-Svest rekao da je upravo ta svest i put i način kojeg svako treba slediti i osvojiti jer svako ko dosegne to visoko stanje svesti jeste "spašen." To znači da je svako takav realizovao svoju božanstvenu prirodu i više nema potreba za inkarnacijama - radjanjima. To je ustvari osvajanje Božjeg Carstva i to je dosezanje duhovne slobode, mudrosti i znanja i to je odredište svake Duše odnosno svakog od nas.
Svako će stići tamo u svoje vreme.
 
Poslednja izmena:
U Svetom Pismu se kaže da je u Edemskom vrtu Adam govorio sa Bogom, dok je On šetao vrtom, sveti oci tumače da je govorio sa Hristom. A budući da je On Bog, može da radi šta hoće, i da se pojavljuje kako i kad hoće

Primjetio sam u bibliji da je radio što hoće(prokleo prve ljude,potopio cjeli svjet,vodio ratove
u ime osvajanja teritorija za Židove,Spalio sodomu i gomoru,procjena negdje oko 15 000 000 ljudi ubijo on i njegovi anđeli).

Naravno nije to BOG sva srećom,no nekim izgleda još jest i dan danas.
Sretno vam s takvim i psihom koja podržava takvoga!!
 
Možemo li vašu priču pogledati malo drugačije?
Čovek po imenu Isus ekspandirao je svoju svest (on kao Duša, večita i besmrtna) i dosegao nivo svesti tada poznat po nazivu Hrist. Tako da Hrist nije deo imena čoveka Isusa već naziv odredjenog nivoa svesti koje se još naziva i Bog-Svest.
Zato se oni pojedinci koji dosegnu taj nivo svesti nazivaju Bog-Ljudima ili Bog Realizovanima.
Isus je govoreći iz tog nivoa svesti rekao "Ja sam bio i pre Abrahama..." ili koga god. Jer je ta svest bila oduvek. Pre nego se iko rodio u ovom svetu.
Svako je od nas bio nekoliko desetina hiljada života u fizičkom svetu pa je to slučaj i sa Isusom i mnogim drugim.
Bog nikada ne inkarnira u fizičkom telu niti za to ima potrebe. Duše dovoljno duhovno razvijene inkarniraju, dosegnu visoki nivo svesti - Bog-Svest i time dosegnu sveznanje i sveprisutnost kao i sama suština Boga a to je ono što je poznato pod mnogim imenima širom planete. Neki od naziva su Šadba, Bani.....Logos, Reč, Melodija sfera,..Sveti Duh...
Jedino inkarnacija može objasniti različitost medju ljudima. Jer jedina prava razlika je po stanjima svesti što je rezultat proteklih inkarnacija.
Verovao čovek u nju ili ne ona postoji.
Isus je govoreći da je on put i način ustvari iz tog visokog stanja svesti Hrist odn. Bog-Svest rekao da je upravo ta svest i put i način kojeg svako treba slediti i osvojiti jer svako ko dosegne to visoko stanje svesti jeste "spašen." To znači da je svako takav realizovao svoju božanstvenu prirodu i više nema potreba za inkarnacijama - radjanjima. To je ustvari osvajanje Božjeg Carstva i to je dosezanje duhovne slobode, mudrosti i znanja i to je odredište svake Duše odnosno svakog od nas.
Svako će stići tamo u svoje vreme.

Isus je bio u tjelu čovjeka koji nije umirao i bio je bez rodoslovlja a poslije se inkarnirao u tjelu Isusa.
I to ču vam dokazati.
Jer ima crno na bjelo u Bibliji.
I Abraham mu se radovao jer ga je i sreo onda.
Postoji li netko u bibliji koji odgovara takvom opisu u starom zavjetu????
Izgleda da malo poznavaoca biblije ima ovde.
Meni je ovo stagnacija ovde s vama,ne mogu samo radi vas biti ovde.
Moram i ja od nekoga da učim ,ali ovde nemam od koga nažalost.
Ja imam neki stvari koje želim da znam,ali nema toga koji zna ono što mene interesira.
Ovde znaju ono što su im crkveni oci interpretirali.
A ti crkveni oci nisu znali ništa izgleda,jer da su znali svjet bi mjenjali a nisu.
Nego samo žrtve i mrtvi su bili plod njihova nauka zadnjih 2000 godina.
 
Poslednja izmena:
Pa imas je na netu. Mormoni ce na predstojecem Sajmu knjiga ponovo deliti svoju knjigu. Prosle godine je izaslo srpsko izdanje koje je kud i kamo bolje od hrvatskog prevoda koji im je uradio neki katolicki fratar pre tridesetak godina.

Bio bih ti zavalan da mi kažeš gdje na netu.
Hvala unaprijed jer tražim je par dana ,ima samo na engleskome nažalost.
 

Back
Top