Quantcast

Što čitaju mladi?

LokiMacak

Aktivan član
Poruka
1.852
ja kad sam bio u tim godinama čitao sam Harija Potera,Persija Džeksona,Hobita,Lav,Veštica i Ormar,kasnije kao malo stariji tinejdžer i Gospodara Prstenova,Selmarilion,Vestaca,Pakleni Grad(The Infernal City) i Gospodar Duša(Lord of Souls) te zadnje dve su baš onako za nekog ko prati Elder Scrolls igrice jer se radnja dešava u tom svetu,ali je ne vezana za radnju iz neke određene igrice tako da ne mora da neko ih je igrao da skapira radnju

Poruka
8.861
bio je popularan fan fiksn, to sam i ja citala, ne znam sta je sad
Mislio sam na pravu literaturu, kao za vrlo mlade što su bili Bambi, Petar pan, Kipling o džungli... a za 10-15, recimo avanture tipa vesterna, Zane Greya, Julesa Vernea, pa Dumasa, pa Karla Maya, pa Sadako hoće živjeti, pa Tarzan, pa za žensko čitateljstvo razni francuski pisci o strastima i avanturama...

Ariodante

ravnogorka
Poruka
11.328
Mislio sam na pravu literaturu, kao za vrlo mlade što su bili Bambi, Petar pan, Kipling o džungli... a za 10-15, recimo avanture tipa vesterna, Zane Greya, Julesa Vernea, pa Dumasa, pa Karla Maya, pa Sadako hoće živjeti, pa Tarzan, pa za žensko čitateljstvo razni francuski pisci o strastima i avanturama...
uh... ko zna da li ista od toga.
Hari Potera vrvt vecina bojkotuje, osim rad bejbi femica

Poruka
8.861
Za taj uzrast nemam saznanja, ali za uzrast od 17 do 19 godina mogu reći da se čita Den Braun, Koeljo i onaj Rus Dmitri Gluhovski što je napisao "Metro 2033".
Devojke su sklone ljubavnim romanima.
Interesantno. Za tog Rusa nisam čuo, a za Browna i Coelha...da, oni se drže još, valjda.

Tko zna, čita li se još zabavna fikcija tipa Lustbadera, Crichtona, pa eventualno Kinga, Ludluma, Clancyja..?
Ili ih je, s prestankom hladnog rata, pojeo mrak, kao dobar dio LeCarrea...

Znam da je neko vrijeme- nisam čitao- bio popularan Stieg Larsen (ili sl.), a od chick lit Kinsella i ostale dame :think:

Antigon@

Veoma poznat
Poruka
14.052
Interesantno. Za tog Rusa nisam čuo, a za Browna i Coelha...da, oni se drže još, valjda.

Tko zna, čita li se još zabavna fikcija tipa Lustbadera, Crichtona, pa eventualno Kinga, Ludluma, Clancyja..?
Ili ih je, s prestankom hladnog rata, pojeo mrak, kao dobar dio LeCarrea...

Znam da je neko vrijeme- nisam čitao- bio popularan Stieg Larsen (ili sl.), a od chick lit Kinsella i ostale dame :think:

Mislim da su tog Rusa počeli da čitaju zahvaljujući istoimenoj kompjuterskoj igrici.
Počela sam taj roman da čitam pre šest-sedam godina i to nije išlo. Previše je suvoparno. Mene je na čitanje podstakla recenzija o romanu. Tu sam našla podatak da je pisac počeo da piše na nekom sajtu i da su se čitaoci javljali sa svojim sugestijama. On je sa njima diskutovao o nedoumicama vezanim za metro, pa su neki inžinjeri, tehničari, arhitekte i slični stručnjaci upućivali autora na idejna rešenja u vezi sa prostorom u kome se radnja odvija.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.