Stjuardesa otkrila koja su najbolja mesta u avionu

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
66.988
1634891669-Sandra-Jeenie-Kwon-foto-instagramjeenie.weenie-750x500.jpg

Sandra je stjuardesa i TikTok zvezda, a u viralnom videu otkrila je koja su najbolja mesta koja možete da dobijete u avionu u ekonomskoj klasi. Ima ih ukupno četiri.


Sandra Džini Kvon svojim snimcima razotkriva život posade aviona, a usput daje i zanimljive i korisne savete putnicima. Jedan takav je i – kako izabrati najbolja mesta ako letite ekonomskom klasom.


U tome je primenila sistem eliminacije na primeru standardnog leta s 52 reda u avionu, sabirajući različite situacije koje mogu da se dese i udobnost tokom leta.

Objasnila je da je najbolje sedeti u drugom delu jer se avion prvo popunjava napred, što znači da je veća verovatnoća da ćete pozadi imati više prostora za sebe. Ali, ne previše, poslednjih pet redova su dovoljno blizu WC-a, da može da bude prilično neprijatno.


„Sedišta pored prozora sam eliminisala jer mrzim da tražim od nekog da se pomeri da bih mogla da odem do toaleta. A pošto se hrana poslužuje od prednjeg dela, što ste bliže imate veće šanse da dobijete obrok koji želite. Dakle, kroz proces eliminacije moj idealan izbor su sedišta 49 C/D/F/G“, zaključila je.

Šta mislite? Koja su vaša omiljena mesta u avionu i zašto?

(nova.rs)
 
Ti si očigledno slabo gledala Er Kreš Investigejšn na NatGeo... Kad odgledaš dovoljno epizoda i shvatiš šta sve može da pođe naopako svaki naredni put kada ulaziš u avion razmišljaš kako ulaziš u leteći kovčeg i unapred planiraš kako ćeš da se ponašaš ako avion sleti s piste, ili mu se zapali motor, ako prinudno sleti i slicno...

Tako da drzi se ti mesta do prolaza i u sredini, oko krila, tu su ti najvece sanse da izadjes ziva. :lol:
 
Ti si očigledno slabo gledala Er Kreš Investigejšn na NatGeo... Kad odgledaš dovoljno epizoda i shvatiš šta sve može da pođe naopako svaki naredni put kada ulaziš u avion razmišljaš kako ulaziš u leteći kovčeg i unapred planiraš kako ćeš da se ponašaš ako avion sleti s piste, ili mu se zapali motor, ako prinudno sleti i slicno...

Tako da drzi se ti mesta do prolaza i u sredini, oko krila, tu su ti najvece sanse da izadjes ziva. :lol:
moram priznati da nisam i da ne nameravam :lol:
preferiram one o ljudima, izumima, funkcionisanju mozga, prirodi, galaksiji samo pomalo :)
avioni i automobili su mi prevozna sredstva...a moze se umreti i na pesackom prelazu... :)
 
Da jeste lepo to... Samo se ne zavaravaj da ti kontrolises let. Zmaj moze da naleti na vazdusni dzep i krene u strmoglavi ponor, a balon moze da naleti na dalekovod... Mislim, ne bih da ti rusim romantizaciju letenja, ali tako je i Dedal upozoravao Ikara da ne leti nonsalantno, pa Ikar nije poslusao, zaneo se i platio zanesenost glavom. 😐

Da je Bog hteo da osvajamo nebo dao bi nam krila. :)
 
Da jeste lepo to... Samo se ne zavaravaj da ti kontrolises let. Zmaj moze da naleti na vazdusni dzep i krene u strmoglavi ponor, a balon moze da naleti na dalekovod... Mislim, ne bih da ti rusim romantizaciju letenja, ali tako je i Dedal upozoravao Ikara da ne leti nonsalantno, pa Ikar nije poslusao, zaneo se i platio zanesenost glavom. 😐

Da je Bog hteo da osvajamo nebo dao bi nam krila. :)
slazem se ja sa tobom...ali sama smrt me ne plasi...
vise se plasim iskreno od toga da si ziv a ne zivis...dakle od bolesti...a sada smrt...ne izazivam je...ne zelim je...ali je se ni ne plasim...
mislila sam vise na sam osecaj...
realno u avionu nemam dozivljaj letenja sem bas tog prizora pored prozora...
 
1634891669-Sandra-Jeenie-Kwon-foto-instagramjeenie.weenie-750x500.jpg

Sandra je stjuardesa i TikTok zvezda, a u viralnom videu otkrila je koja su najbolja mesta koja možete da dobijete u avionu u ekonomskoj klasi. Ima ih ukupno četiri.


Sandra Džini Kvon svojim snimcima razotkriva život posade aviona, a usput daje i zanimljive i korisne savete putnicima. Jedan takav je i – kako izabrati najbolja mesta ako letite ekonomskom klasom.


U tome je primenila sistem eliminacije na primeru standardnog leta s 52 reda u avionu, sabirajući različite situacije koje mogu da se dese i udobnost tokom leta.

Objasnila je da je najbolje sedeti u drugom delu jer se avion prvo popunjava napred, što znači da je veća verovatnoća da ćete pozadi imati više prostora za sebe. Ali, ne previše, poslednjih pet redova su dovoljno blizu WC-a, da može da bude prilično neprijatno.


„Sedišta pored prozora sam eliminisala jer mrzim da tražim od nekog da se pomeri da bih mogla da odem do toaleta. A pošto se hrana poslužuje od prednjeg dela, što ste bliže imate veće šanse da dobijete obrok koji želite. Dakle, kroz proces eliminacije moj idealan izbor su sedišta 49 C/D/F/G“, zaključila je.

Šta mislite? Koja su vaša omiljena mesta u avionu i zašto?

(nova.rs)
Ima jedna stvar, a to je da nakon leta od 6-12 sati poslednja stvar koja mi treba je da čekam pola sata da svi uzmu ručni prtljag i izađu napred ispred mene.
Takođe red 49 je na kom avionu, mislim da A350 i drimlajneri nemaju toliko, možda b777 ali to je retko. A i da ima nikada ne bih uzimao dva unutrašnja u konfiguraciju u 4 mada nemam pojma za koju ona priča pošto nema u uvodu .
A što se tiče reda, meni najbolje je prvo sedište u drugom delu aisle i po mogućstvu u 2-4-2 konfiguraciji zbog mesta za noge i činjenici da ljudi neće da doplate još koji evro pa često budu prazna, naročito još ako idu u paru pa neće da se razdvajaju. Taktički malo.
 
Da jeste lepo to... Samo se ne zavaravaj da ti kontrolises let. Zmaj moze da naleti na vazdusni dzep i krene u strmoglavi ponor, a balon moze da naleti na dalekovod... Mislim, ne bih da ti rusim romantizaciju letenja, ali tako je i Dedal upozoravao Ikara da ne leti nonsalantno, pa Ikar nije poslusao, zaneo se i platio zanesenost glavom. 😐

Da je Bog hteo da osvajamo nebo dao bi nam krila. :)
a ti bas volis avione? :)
inace planiraju da uvedu nova sedista u avionima...tako sam pre neki dan procitala...koja nece biti 3 zasebna kao sedista vec jedno...
trebalo bi da bude vise prostora, po dva naslona za ruke za svakoga, udobnija a i onaj naslon za glavu da bude vise odgovarajuci...
 
Kapiram... Zvuči da bi ti prijao bandži džamping ili padobranstvo za taj ultimativni osećaj života kroz let... :lol: Koliko sam ja čitao baš retko se desi da se bandži kanap otkači ili da se padobran ne otvori. :D
khmmm ima jedna caka...plasim se visine :rotf::rumenko:
no...naucila sam da se povremeno upustim i u stvari koje me plase...ipak mi to nije u top stvari na listi koje zelim u zivotu :lol:
 
Ima jedna stvar, a to je da nakon leta od 6-12 sati poslednja stvar koja mi treba je da čekam pola sata da svi uzmu ručni prtljag i izađu napred ispred mene.
Takođe red 49 je na kom avionu, mislim da A350 i drimlajneri nemaju toliko, možda b777 ali to je retko. A i da ima nikada ne bih uzimao dva unutrašnja u konfiguraciju u 4 mada nemam pojma za koju ona priča pošto nema u uvodu .
A što se tiče reda, meni najbolje je prvo sedište u drugom delu aisle i po mogućstvu u 2-4-2 konfiguraciji zbog mesta za noge i činjenici da ljudi neće da doplate još koji evro pa često budu prazna, naročito još ako idu u paru pa neće da se razdvajaju. Taktički malo.
ima tu malo skrolas, tik tok video gde objasnjava...

https://nova.rs/magazin/putovanja/s...u-najbolja-mesta-u-avionu-ima-ih-samo-cetiri/
 
a ti bas volis avione? :)
inace planiraju da uvedu nova sedista u avionima...tako sam pre neki dan procitala...koja nece biti 3 zasebna kao sedista vec jedno...
trebalo bi da bude vise prostora, po dva naslona za ruke za svakoga, udobnija a i onaj naslon za glavu da bude vise odgovarajuci...

Ma ja se više šalim nego što se ne šalim,,, 😂 Volim ja avione, ali generalno nisam osoba koja preferira avion zbog njegove praktičnosti i brzine. I putovanje cenim kao avanturu, a avion tu ume da bude dosadan jer je jelte sav predvidiv. 🙄.

plasim se visine :rotf::rumenko:

S obzirom na tvoje porive da paraš nebo i oblake zmajevima, balonima, i ostalim letelicama, rekao bih da ti taj strah glavu čuva. :lol:
 
To je već bezbedniji let... Mislim i tako kada previsko poletiš ume da zaboli kada te realnost obori, ali makar ne možeš da izgineš! :lol:
a kako ne...mnogi su tako prsli...pali...i nikako da se dignu...i tako prozive zivot...najubitacni let :)
ako nesto smatram uspehom u zivotu jeste da sam prosla neosteceno uz sve turbulencije i avanture sto zivotni let nosi :)

no dobro...a ukoliko nisi toliko lud za avionima...za cim jesi? :)
 
no dobro...a ukoliko nisi toliko lud za avionima...za cim jesi? :)

Recimo voz, dobro nije da sam bas lud ali volim vozove... To je vanvremensko prevozno sredstvo, samo putovanje vozom je dozivljaj i avantura po sebi. I mnogo je lepse kada sedis pored prozora i uzivas u neposrednom pogledu predela kroz kroje te pruga vodi nego da recimo gledas gradove iz pticije perspektive dok letis avionom, to mogu i preko Google Earth. 😁
 

Back
Top