Stižu promene za Google, Facebook i druge gigante: EU će preoblikovati internet

Ma napalio sam se na laptop zbog Apple, tačnije zbog procesora, i sad imam taj ****** što štrči. E da bar prave miševe sa usb-c ČP
Apple nema normalnog miša i košta ko đavo...12500 din. A meni miševi traju kratko ČP
Ne troluj mi temu , nije ovo hw tema ...
Otvori temu , razbijam svaki jabuka mis ...
 
Problem su i dalje kineski telefoni sa njihovim sw (bloat) koji ko zna šta radi u pozadini..
Google i fb kao i velike druge kompanije ipak u EU moraju da poštuju neka pravila.
Ако ћемо право највећи проблем јесу управо гуглови алати у телефонима са андроидом...
Недавно сам узео Хуавеи Нова 9 и занимљиво је гледати како програми који су пребачени из другог уређаја прво упозоравају како не могу да раде без Гугл плеја, а онда раде без икаквих проблема...
Или разлика у раду програма пре него што сам преузео и инстлиаро на поменути телефон Гугл плеј након чега се после покретања појединих програма почела појављивати порука да тај неки програм захтева Гугл плеј за несметан рад иако пре инсталације Гугл плеја није било такве поруке.. Занимљиво је да је и након уклањања Гугл плеја из телефона порука о неопходности Гугл плеја наставила да се појављује док је нисам блокирао за сваки програм у ком се појављивала... Не личи ли то на маркетошко подметање при чему се апликација гугл плеј понаша као неки досадан вирус?

Занимљиво је да и неке апликације за које се сматра да омогућавају безбедну комуникацију зависе од присуства гуглових сервиса...

Само немој да причаш да како Гугл не прикупља, анализира и даље продаје или предаје корисничке податке уколико има неку зараду?
Све у свему инсистирање на причи да су кинески уређаји мање безбедни од западних је благо речено неозбиљно јер ко смо нешто научили у последњих 2 године (ковид-19 планедемија и рат између Запада и Русије) јесте да су управо највеће западне компаније те које активно учествују у свим пропагандним активностима са циљем успешног наметања туђе воље широким народним масама...
С друге стране, све алате за контролу становништва које користи кинеска влада развиле су управо западне компаније...
 
Uvek je bilo fanatika , evo i ja nisam više korisnik fb ali mi je drago što će EU da ih klepi po glavi i zaštiti korisnike od mogućih zloupotreba.
Изгледа да ниси добро прочитао вест...
Поента тих ЕУ закона јесте да се онемогући и оно мало људи који шире чињенице које не одговарају службеним ставовима владајуће елите...
На овај начин власници друштвених мрежа имаће обавезу да прате и контролишу садржај који ЕУ означи као непожељан...
 
Uvek je bilo fanatika , evo i ja nisam više korisnik fb ali mi je drago što će EU da ih klepi po glavi i zaštiti korisnike od mogućih zloupotreba.
Зашто фанатика?
Ако на гугловом андроиду инсталирам Јандекс браузер или нпр Спутњик браузер и подесим да ми основни претраживачи буду неки други (јандекс, маил.ру...), а не гуглов претраживач претрага коју вршим преко тако подешеног јандекс браузера се не уводи на мој налог на Гуглу тј Гугл не добија податке о мојим претрагама...
Зашто бих једној компанији давао баш толику контролу над оним што радим на интернету?
 
Зашто фанатика?
Ако на гугловом андроиду инсталирам Јандекс браузер или нпр Спутњик браузер и подесим да ми основни претраживачи буду неки други (јандекс, маил.ру...), а не гуглов претраживач претрага коју вршим преко тако подешеног јандекс браузера се не уводи на мој налог на Гуглу тј Гугл не добија податке о мојим претрагама...
Зашто бих једној компанији давао баш толику контролу над оним што радим на интернету?
Takoe dobija jAndex tvoje informacije a ti tripujes da si zasticen ...
 
Takoe dobija jAndex tvoje informacije a ti tripujes da si zasticen ...

Дабоме.

Слобода и интернет

Зелено = слобода
Жуто = рестрикција
Љубичасто = казамат


1657232615142.png
 
тако је добија и Јандекс део информација, циљ је да нема једна компанија увид у све сфере живота.
Takoe, mora postojati izbor ali i jasna kontrola nad onim šta rade velike kompanije u koje spada i Yandex.
 
Европска унија је већ ударала на Епл па ћеш сад и они морати да имају USB-C ако мисли да га продају. Нема у ЕУ причам ти причу о еколошкој бризи а овамо само профит...
A lightning kabl ?
 
Ne kontam, neko će mi drpiti fon i prepraviti u USB-C ?
Nije valjda značenje-MORA!
Za nove uređaje važi ...
EU je usvojila zakon da se mora koristiti type c kabal tj punjač koji ima type c konektor tako da i uređaji moraju imati taj odgovarajući port.
Imaju fore verovatno još godinu / dve.
 

Back
Top