STIŽU PLAVE KOVERTE! POČINJE OBUKA ZA REZERVISTE!!!

Ti si prosecno neobrazovan srbin, koji voli sargarepu i zbog nje ide u vatru i vodu i protiv svog naroda.
Ovo oko predsednika ti je bolji komentar " ja bih komunisticku drzavu, gde predsednik sve resava, ali da ja budem mezimce koje moze kako hoce."

To se zove kriminal, ako nisi znao.:) A pored toga je dvolicno i nemoralno i kao takav jesi za neke druge narode, bar dok srbija ne postane deo novog svetskog poretka.

Ti ces da mi pricas o neobrazovanosti i o sargarepi? :hahaha: Da si iole proveo neko vreme studirajuci, kao sto nisi, mogao bi tacno da rastumacis sta se pise. Izmisljas i podmeces izjave, pa onda se smejes njima. Lose si shvatio eritisticku dijalektiku, koju pokusavas da primenis, bez da si je procitao. Ista tehnika, kao kod poglavnika Vucica koga indirektno branis kao da ti je neko blizak u SNS-u... (Daj boze da jeste, jer ako nije, onda puno srecei sa izborom idola)

Ko je pominjao nesto protiv svog naroda? Za tebe su Vucic i Vulin ''narod'' kome treba sluziti? I ko pominje komunisticku drzavu? I da li se u komunizmu moze biti mezimce koje tek tako radi sta hoce? I sta se to zove kriminal? To sto nalazis opravdanje u skladu sa zakonom se zove kriminal? To sto ne zelis nesto se zove kriminal? Drzava oslobodila ljude obaveznog sluzenja, a sada bi da kaznjava iste sto se ne odazivaju na gubljenje vremena u nekoj rezervi? I to sto ti je vrhovni ministar vojske primer coveka koji je prekrsio sve norme svega, a zahteva da se drzis necega?

Dvolicno i nemoralno je sve ovo so drzava Srbija radi. A hvala na komplimentu da sam za neke druge narode, jos kada bi ova drzava davala te potvrde napismeno, ne bih se ja bavio ovom drzavom.

U svom poslu sam ovaj narod predstavljao svuda u Evropi od Portugalije do Sibira mnogo uspesnije od bilo kog brkatog prasinara vojske i politicara. I kao najuspesnij student, dobijao sam stipendije od Japana i Nemacke, ali ne od ove nazovi drzave. Jer , boze, milionce Miladinu Kovacevicu je veci prioritet od najboljiih studenata ili uspesnih ljudi. Ova drzava tera sopstevni narod, a trazi da joj se sluzi. I ja to treba da podrzim?

Ziveo ti meni dugo, i da sluzis ministru i predsedniku dobro. A ovi slicni meni vam nece smetati, kao sto nikada nisu. Pre ce biti da je obrnuto moguce.
 
Nista mi nisi jasan? Procitaj sta si napisao.

Drzava pokusava da nam upropasti vreme,tako sto nas salje u blato, i zbog toga ja ne osecam da treba da sluzim takvoj drzavi, a na putu sam vec da je se odreknem. Do duse, odavno bih, nego ne dozvoljava nijedan zakon tek tako lako. Dok mi je predsednik ovakav kakav je, i ministar vojni zajedno sa njim, uopste nemam zelju da se identifikujem sa tom drzavom. (Nemoj da pomesas drzavu i narod, u Srbiji je to velika razlika)

- - - - - - - - - -




Ne moz to tako lako. A ako me pitas, drazi mi je Haradinaj od Vucica i Vulina. Bar znam sta je i ko je. A i zasto bih tebe ili bilo koga ''zaj.bao'' na bilo koji nacin mojim odsustvom? Imas vas koji bi u vodu i u vatru za ministra Vulina. Jedan manje ili vise, nikad se nije brojalo.

Malo ko je isao "u vatru i u vodu" zbog SM ili sada zbog AvAv -a , Vulina ...ecc..., ali su mnogi posli zbog svojih najmilijih , da im ne dodju na kucni prag i zbog sve one prelepe dece , devojcica i decaka , devojaka , mladih zena , majki , sestara ...eccc. i da ne moraju da se "nude kao na pijaci strancima i okupatorima" ...!
 
Ti ces da mi pricas o neobrazovanosti i o sargarepi? :hahaha: Da si iole proveo neko vreme studirajuci, kao sto nisi, mogao bi tacno da rastumacis sta se pise. Izmisljas i podmeces izjave, pa onda se smejes njima. Lose si shvatio eritisticku dijalektiku, koju pokusavas da primenis, bez da si je procitao. Ista tehnika, kao kod poglavnika Vucica koga indirektno branis kao da ti je neko blizak u SNS-u... (Daj boze da jeste, jer ako nije, onda puno srecei sa izborom idola)

Ko je pominjao nesto protiv svog naroda? Za tebe su Vucic i Vulin ''narod'' kome treba sluziti? I ko pominje komunisticku drzavu? I da li se u komunizmu moze biti mezimce koje tek tako radi sta hoce? I sta se to zove kriminal? To sto nalazis opravdanje u skladu sa zakonom se zove kriminal? To sto ne zelis nesto se zove kriminal? Drzava oslobodila ljude obaveznog sluzenja, a sada bi da kaznjava iste sto se ne odazivaju na gubljenje vremena u nekoj rezervi? I to sto ti je vrhovni ministar vojske primer coveka koji je prekrsio sve norme svega, a zahteva da se drzis necega?

Dvolicno i nemoralno je sve ovo so drzava Srbija radi. A hvala na komplimentu da sam za neke druge narode, jos kada bi ova drzava davala te potvrde napismeno, ne bih se ja bavio ovom drzavom.

U svom poslu sam ovaj narod predstavljao svuda u Evropi od Portugalije do Sibira mnogo uspesnije od bilo kog brkatog prasinara vojske i politicara. I kao najuspesnij student, dobijao sam stipendije od Japana i Nemacke, ali ne od ove nazovi drzave. Jer , boze, milionce Miladinu Kovacevicu je veci prioritet od najboljiih studenata ili uspesnih ljudi. Ova drzava tera sopstevni narod, a trazi da joj se sluzi. I ja to treba da podrzim?

Ziveo ti meni dugo, i da sluzis ministru i predsedniku dobro. A ovi slicni meni vam nece smetati, kao sto nikada nisu. Pre ce biti da je obrnuto moguce.

Alo, kolega sa razumevanjem vi imate problem....
Izmisljas i podmeces izjave,
A hvala na komplimentu da sam za neke druge narode, jos kada bi ova drzava davala te potvrde napismeno, ne bih se ja bavio ovom drzavom.
A da ne kopiram i onu gde bi radije da ti Haradinaj bude predsednik nego onaj koga je narod birao velikom vecinom nasuprot tih s kojima delis misljenje koji su dosli na krilima andjela, milosrdnog i opljackali sve sto su stigli. Da imas i malo zdravg intelektualnog razuma, bar se ne bi busao da si bio najbolji kod
onih koji su unistili i skolstvo i zdravstvo i pravosudje i najzad ili prvo vojsku.
Kao da nikad nista nisi procitao i da je svet nastao od trenutka kada si ukljucio drustvene mreze, toliko o tvojom obrazovanju, a narocito znanju. :)
Paceru polupismeni....kojim pravopisom i gramatikom se sluzis? Koliko ih jos ima sasvim aktuelnih i vazecih trenutno? Nemas pojma, jer sve pocinje od trenutka kada si ukljucio drustvene mreze i neki trol ti objasnio ko si i sta si.

- - - - - - - - - -
 
Poslednja izmena:
Malo ko je isao "u vatru i u vodu" zbog SM ili sada zbog AvAv -a , Vulina ...ecc..., ali su mnogi posli zbog svojih najmilijih , da im ne dodju na kucni prag i zbog sve one prelepe dece , devojcica i decaka , devojaka , mladih zena , majki , sestara ...eccc. i da ne moraju da se "nude kao na pijaci strancima i okupatorima" ...!

Za AVAV, Vulina se ne moze reci, ali bogami za Slobu i Seselja se ginulo. (I to badava) Daj boze da rat nikad ne zapamti niko vise. To da su preci u prvoj polovini 20og veka, i sredinom 20og veka polazili zbog najmilijih mi je jasno, ali ne vidim svrhu polazenja danas, kada sve u okruzenju mori ista briga? A za svet ne postojimo vise. (Osim sto nase novine pisu da nas mrze svi hiljadama kilometara daleko od nas) No, ovde je tema, ukinuta vojska, koja te zove posle 30te, jer joj trebas za nesto, a nisi joj trebao sa 18.
 
Alo, kolega sa razumevanjem vi imate problem....

A da ne kopiram i onu gde bi radije da ti Haradinaj bude predsednik nego onaj koga je narod birao velikom vecinom nasuprot tih s kojima delis misljenje koji su dosli na krilima andjela, milosrdnog i opljackali sve sto su stigli. Da imas i malo zdravg intelektualnog razuma, bar se ne bi busao da si bio najbolji kod
onih
koji su unistili i skolstvo i zdravstvo i pravosudje i najzad ili prvo vojsku.
Kao da nikad nista nisi procitao i da je svet nastao od trenutka kada si ukljucio drustvene mreze, toliko o tvojom obrazovanju, a narocito znanju. :)
Paceru polupismeni....kojim pravopisom i gramatikom se sluzis? Koliko ih jos ima sasvim aktuelnih i vazecih trenutno? Nemas pojma, jer sve pocinje od trenutka kada si ukljucio drustvene mreze i neki trol ti objasnio ko si i sta si.

- - - - - - - - - -


Neka nam admini aproste na malom skretanju od teme.


Kao prvo, daleko smo od kolega :)

Sam si rekao: ''da ne kopiram onu'', sto jasno govori da se hvatas samo za ono gde mozes da izvuces nesto iz konteksta. Zanimljivo je da su te recenice zasmetale samo tebi.

Ali da ne ostanem duzan na to- Za prvu, ja ne znam sta ti nije jasno? Kada drzava bude davala sut karte napismeno, prijavicu se da je uzmem. Druge bi me drzave rado uzele, i radimo na tome. Do tada sam rob ove drzave koji mora da prezivi.
-Ti moras da naucis kada je nesto metafora, kada kritika, a kada i jedno i drugo. Kada se napise, da bi radije Haradinaja, umesto Vucica, i pri tom doda ''da se zna sa njim na cemu si'', sta to znaci? U cemu je razlika u politickom smislu te dvojice? Jedan je ratovao i ima jasan stav sta hoce, a drugi menjao oblik kao kameleon, najpre ''pozvao'' te milosrdne andjele na koje se pozivas, pa se sa njima zdruzio, samo da bude na vlasti i sluzi svima spolja, a da njemu svi unutra sluze. A to sto je izabran velikom vecinom naroda, i lakoca kojom si to potvrdio, govori mi da ga u dubini duse podrzavas. A znas dobro kako je on izabran. Dobro nisi dodao kako ne vidim koliko ga narod rado docekuje gde god da se pojavi...

Apropo busanja- O cemu ti pricas covece. Kod ''kojih''? Ja navodno nemam razuma, i busam da sam bio najbolji kod onih koji su upropastili drzavu? A ja drvlje i kamenje na sve bacam :hahaha: Alal ti vera na zakljucku. Posle se ljutis sto te prozovem za nerazumevanje. Ja sam do te titule ''najboljeg'' dosao svojim radom, ucenjem, i vezbanjem, a ti koji su to sto si naveo upropastili, su ovi sada koje gledas, u punoj formi. I ti, a i prethodni, nisu mi bili od pomoci ni u kakvom smislu. A trebalo je samo zakon slediti. Prilikom konkurisanja za poslove, prekrseno je svako pravilo konkursa, i trazili su zamisli i karticu stranke, i pare. (Sto im naravno nisam dao, ni jedno ni drugo, vec radim posao (u struci) ali za koji imam 3 puta vecu kvalifikaciju, i zamilsli, ipak cinim da vrlo cesto sirom Evrope, ova drzava ima predstavnika boljeg od predstavnika EU, i zamisli, ima ga) A jos bi i da im sluzim u prasini posle 30te?

-Sta sam to trebao da procitam? A da ti jesi?
- Ja se ''sluzim'' maternjim srpskim, a uz to, govorim jos i tri strana jezika, od kojih dva govorim i razumem na nivou C2. A ti? Tvoju pismenost, pravopis, i gramatiku ne znam kako da opisem? A posebno na samom kraju.
- I koji su to ''sasvim aktuelno i vazeci trenutno'' o cemu ja nemam pojma i na osnovu cega si dosao do titule ''trol''? :eek: Kakva ti je ovo formulacija covece, i sta me pitas uopste? I od kada trolovi daju objasnjenja ''ko si i sta si''? To trolovi rade?

Ps: Vidim da si u januaru 2019 otkrio drustvenu mrezu forum krstarice, pa ne vidim odakle ti hrabrost da koristis argument o nekoj istoriji na internetu? I svrhu toga? Kada ce ti se svako najpre nasmejati...

- - - - - - - - - -

Нико те не може натерати да идеш на обуку,могу свашта да покушају али један добар адвокат обара им и решење и позив.


Jesi li siguran da to vazi za rezerviste? Iskreno me raduje ako je tako. Znas li neke primere da su uspeli u tome vec?
 
Poslednja izmena:
Da znas to sto ne znas ne bi ni raspravljali, ali ti pises pricu koju si procitao
i to preko medija zarazenih trolovima.
Da si kao ja pratio razvoj interneta i uopste medijski bum znao bi da razlikujes
pisanje radi onepismenjavanja vas koji svoje roditelje ne postujete, jer ste "obrazovaniji od njih
pa vas oni ne razumeju" iako su vas oni doveli do toga da nesto naucite i bolje zivite.
Za razliku od vas onepismenjenih, mi sa ulice imamo tradiciju ucenja i znanja, a narocito postovanja onih koji znaju bolje.
Pa tako ja svog oca [postujem, a i on mene u domenu koje bolje znamo. Zato ovo sto pisem nije samo moje iskustvo
i znanje nego i mojih roditelja koji su me vaspitali da postujem ljude, makar bili i nepismeni, ako su ljudi, a da ne postujem nametnute autoritete
kojima nedostaje moral, a usko vezano za to i znanje, jer oni idu sa onim sto imaju u sebi, tako da covek koji zna ono sto je izabrao
nema vremena da se bavi dokazivanjem, ponizavajuci druge kao sto radite vi polupismeni.

- - - - - - - - - -

Одлука Скупштине града Београда донела је одлуку да служење војног рока није обавезно.

Daj ne zajebavaj, takvu odluku ne moze da donese skupstina grada....:)
 
15.12.2010
Усвојена Одлука о обустави обавезе служења војног рока

Посланици републичког парламента усвојили су данас Одлуку о обустави обавезе служења војног рока чиме се, због професионализације Војске Србије, обуставља обавеза одласка у војску када војни рок заврше регрути који су га започели у 2010. години.

Одлука ступа на снагу осмог дана од објављивања у "Службеном гласнику", а почеће да се примењује од 1. јанура 2011. године, када је предвиђено и да се упућивање на служење војног рока у Војску Србије обавља по принципу добровољности, у складу са законом.
 
15.12.2010
Усвојена Одлука о обустави обавезе служења војног рока

Посланици републичког парламента усвојили су данас Одлуку о обустави обавезе служења војног рока чиме се, због професионализације Војске Србије, обуставља обавеза одласка у војску када војни рок заврше регрути који су га започели у 2010. години.

Одлука ступа на снагу осмог дана од објављивања у "Службеном гласнику", а почеће да се примењује од 1. јанура 2011. године, када је предвиђено и да се упућивање на служење војног рока у Војску Србије обавља по принципу добровољности, у складу са законом.

Скупштине града Београда донела је одлуку

Pronadji razliku....:)
 
Ко жели – војску данас може да служи добровољно, војници су искључиво професионалци па се мушкарци млађих годишта само уводе у војну евиденцију, док они старији који су служили војни рок и даље имају обавезу да се одазову позиву на војну вежбу.
 
Cak i da skupstina promeni tu odluku prema rezervistima za slucaj rata vojska ne moze da podigne optuznicu protiv onih koji izostanu.
Uostalom, dobrovoljaca ima dovoljno, pa nije kriticno da se menjaju odluke.
A nasilno privodjenje je kidnapovanje i krivicno delo.

Да ли овај комнетар осликава непознавање теме о којој се дикутује или намеру да се изнесу дезинформације?
 
Драгане ВИА ВОА ВБА имају једино право да те насилно приведу, Војна Полиција може али јачи адвокат их обара.

А да се упознаш са обавезама грађана по питању одбране?
Оно можда још увек ниси пунолетан али би требало да знаш да осим права грађани имају и обавезе према држави!?
 
А да се упознаш са обавезама грађана по питању одбране?
Оно можда још увек ниси пунолетан али би требало да знаш да осим права грађани имају и обавезе према држави!?

Imam 30 godina oženjen sam imam dete.
 
Imam 30 godina oženjen sam imam dete.
И још увек ниси чуо да сваки грађанин (сваке државе) осим права има и обавезе према тој истој држави?

Хајде поново размотри своје коментаре на овим темама и размисли да ли би од одрасле особе (друштвено одговорне. кажеш да си родитељ) очекивао да износи неистините податке и тврдње?
 
Рецимо да сам понешто и упознат са темом зато и јесам поставио директно питање!

Ponesto ti ne daje pravo da kvalifikujes poznavanje teme, ali ako znas a cutis i pametujes onda si bezobrazaan.
Dakle, koja su prava punoletnog gradjanina, a koje obaveze prema drzavi u domenu odbrane?
Rezervista je obavezan da se javi na poziv drzave, tacka.
Regrutovanje se vrsi najdalje do 27 godine, a posle 32 godine svi postaju rezerva, tacka.
dakle, nije moguce zakonski privoditi regrute, a rezerviste samo na direktan poziv koji je vojska duzna da mu nadoknadi.

- - - - - - - - - -

И још увек ниси чуо да сваки грађанин (сваке државе) осим права има и обавезе према тој истој држави?

Хајде поново размотри своје коментаре на овим темама и размисли да ли би од одрасле особе (друштвено одговорне. кажеш да си родитељ) очекивао да износи неистините податке и тврдње?

Potpuna istina, ako pocne drzava da privodi i svoje drzavljane iz amerike i evrope, ako to ne uradi onda ne postoji zakon koji ce naterati ove u srbiji da
se odazovu.
 

Back
Top