Quantcast

STIŽU PLAVE KOVERTE! POČINJE OBUKA ZA REZERVISTE!!!

ДраганЖ

Aktivan član
Poruka
1.695
Ponesto ti ne daje pravo da kvalifikujes poznavanje teme, ali ako znas a cutis i pametujes onda si bezobrazaan.
Dakle, koja su prava punoletnog gradjanina, a koje obaveze prema drzavi u domenu odbrane?
Rezervista je obavezan da se javi na poziv drzave, tacka.
Regrutovanje se vrsi najdalje do 27 godine, a posle 32 godine svi postaju rezerva, tacka.
dakle, nije moguce zakonski privoditi regrute, a rezerviste samo na direktan poziv koji je vojska duzna da mu nadoknadi.

- - - - - - - - - -
Potpuna istina, ako pocne drzava da privodi i svoje drzavljane iz amerike i evrope, ako to ne uradi onda ne postoji zakon koji ce naterati ove u srbiji da
se odazovu.
Дакле ипак можеш...
Хајде сада нађи и које су санкције за неодазивање на позив за војну вежбу? Овде је тема позивање резервита а не регрута..
Иначе за оне који нису упознати пормењен је правилник о висини надокнаде за време које се резервиста налази на обуци или вежби...

Да, знам и за људе који су ноншалантно одбили да се одазову на обуку резервног састава, да би потом брже боље дотрчали и тражили начин да се прикључе обуци...

@Ремонтер Твоји коментари садрже неистине и дезинформације и као такви вређају сваког нормалног.

- - - - - - - - - -

Hoces dalje da nam strucno objasnis nejednakost gradjana pri obavezama,
a jednakost u patriotizmu?
- - - - - - - - - - Kada je to recimo drzava napravila spiskove zena rezervista i obuhvatila odgovarajuci broj populacije?
Koliko osnova rezervista ima da tuzi vojsku, ako ga kidnapuje?
Што се тиче жена у резерви се налазе само оне које су одслужиле војни рок са оружјем! Да ли треба да ти цртам зашто је држава морала да прибегне том решењу!?

Metronomy

Veoma poznat
Poruka
10.685
Дакле ипак можеш...
Хајде сада нађи и које су санкције за неодазивање на позив за војну вежбу? Овде је тема позивање резервита а не регрута..
Иначе за оне који нису упознати пормењен је правилник о висини надокнаде за време које се резервиста налази на обуци или вежби...

Да, знам и за људе који су ноншалантно одбили да се одазову на обуку резервног састава, да би потом брже боље дотрчали и тражили начин да се прикључе обуци...

@Ремонтер Твоји коментари садрже неистине и дезинформације и као такви вређају сваког нормалног.

- - - - - - - - - -

Што се тиче жена у резерви се налазе само оне које су одслужиле војни рок са оружјем! Да ли треба да ти цртам зашто је држава морала да прибегне том решењу!?
Morao bi da mi nacrtas zasto je u rezervi 5% zena i 2% stranaca, inace ne bih nikako razumeo ubedjenost da svi gradjani nisu isti, sto verujem da mnogi koji odlucuju misle, ali nije po zakonima ostalog sveta, a srbija je potpisnik konvencije o gradjanskim pravima.
Pri cemu, zena ima vise neo muskaraca, a stranaca ima skoro isto koliko i muskaraca u srbiji. Dakle obavezu bi imalo samo 30% gradjana punoletnih, a prava svih 105% ....

Poslednja izmena:

Metronomy

Veoma poznat
Poruka
10.685
О чему ви причате !?

И даље вртите дезинформације и неистине?

О каквом насилном привођењу тртљате?

Ако прекршите закон одговарате као и у сваком другом случају!
Ti opet buncas o dezinformacijama?

- - - - - - - - - -

Mozda jos uvek mislis da je vojska neprikosnovena sila u srbiji i da ne odgovara za krsenje ljudskih prava
kao sto je to radila 80tih, 90tih dok se nije ucutala da ne odgovaraju izdajnici, lopuze i prevaranti, tacnije kriminalci.

Ремонтер

Iskusan
U karantinu
Poruka
6.711
Ti opet buncas o dezinformacijama?

- - - - - - - - - -

Mozda jos uvek mislis da je vojska neprikosnovena sila u srbiji i da ne odgovara za krsenje ljudskih prava
kao sto je to radila 80tih, 90tih dok se nije ucutala da ne odgovaraju izdajnici, lopuze i prevaranti, tacnije kriminalci.

Prave oni selekciju koga će pozvati ne znači da će svi dobiti poziv za vezbu.

Što se tiče mene ja na žalost nisam stvarno sposoban za vojsku ali to nije bruka,ljudi zaista imaju važnije poslove i obaveze od vojne vežbe i tu je tačka.

Vojska nije glupa neće oni slati nikog po tebe.

ДраганЖ

Aktivan član
Poruka
1.695
Govorimo to što su rekli da čak postoji mogućnost da dođu nasilno da te privedu.
Ето једне знимљиве дезинформације која нема везе са војском већ са судом...

Војска преко Центра МО позива резервисте, резрвиста по свом нахођењу се одазове или не, за оне који се нису одазвали Центар МО прослеђује списак у суд и СУД даље спроводи законом предвиђен поступак... Тако да СУД издаје налог за привођење резервисте уколико се исти не одазове на судски позив!

Дакле где овде има места за било какво неодговорно понашање Војске и њених старешина!?

ДраганЖ

Aktivan član
Poruka
1.695
Prave oni selekciju koga će pozvati ne znači da će svi dobiti poziv za vezbu.
Što se tiče mene ja na žalost nisam stvarno sposoban za vojsku ali to nije bruka,ljudi zaista imaju važnije poslove i obaveze od vojne vežbe i tu je tačka.
Vojska nije glupa neće oni slati nikog po tebe.
Ко ће добити позив за војну вежбу или обуку лица резервног састава зависи од плана обуке ратних јединица! Ако се нпр. планира обука неке одређене јединице врши се позивање свих припадника те ратне јединице (сваки резервиста који је добио ратни распоред у тој јединици) и ту нема неке друге селекције ко ће бити позван а ко не.

*iskander

Aktivan član
Poruka
1.938
Nista mi nisi jasan? Procitaj sta si napisao.

Drzava pokusava da nam upropasti vreme,tako sto nas salje u blato, i zbog toga ja ne osecam da treba da sluzim takvoj drzavi, a na putu sam vec da je se odreknem. Do duse, odavno bih, nego ne dozvoljava nijedan zakon tek tako lako. Dok mi je predsednik ovakav kakav je, i ministar vojni zajedno sa njim, uopste nemam zelju da se identifikujem sa tom drzavom. (Nemoj da pomesas drzavu i narod, u Srbiji je to velika razlika)

- - - - - - - - - -

Ne moz to tako lako. A ako me pitas, drazi mi je Haradinaj od Vucica i Vulina. Bar znam sta je i ko je. A i zasto bih tebe ili bilo koga ''zaj.bao'' na bilo koji nacin mojim odsustvom? Imas vas koji bi u vodu i u vatru za ministra Vulina. Jedan manje ili vise, nikad se nije brojalo.
Pa ništa, ti onda sam izaberi predsednika i ministra odbrane, trkni malo do ‚‚kujne‚‚ pa vidi da li ti kuvar odgovara, pa u berbernicu, čisto da pitaš da li se zakazuje i ima li posebnih frizura, pa ne bi bilo loše to isto blato da proveriš - da li je meko ili možda lekovito, pa ako je lekovito izaberi svoje mesto gde ćeš da legneš, a ako slučajno na sve ovo budeš pristao pa ti usput ‚‚dadu‚‚ uniformu ili ,ne daj Bože, pušku obavezno gledaj da uzmeš neku roze ili tirkiznu , a puška može da bude i karirana. To je tvoj izbor. Ali ako ti ništa od toga ne bude odgovaralo uvek možeš da izabereš civilno služenje vojnog roka, evo ja ti sredim da budeš noćni čuvar u biblioteci za slep(c)e.
Jesam li ti sada jasan?

Metronomy

Veoma poznat
Poruka
10.685
Nikom zdravom i normalnom nije na odmet da se obuci za rukovanjem oruzjem,
pa cak i ako ima nekih zdravstvenih problema dva puta po 15 dana obuke nije veliko opterecenje.
Iako su i dalje ugrozena ljudska prava i ustav - " svi gradjani su jednaki pred zakonom."
obuka je pomoc, a ne opterecenje.
Kod primene ove odluke mnogo je zanimljivije da li ce drzava optuziti nadlezne,
ako pogresno primene odluke drzavnih organa, a narocito vojne odluke o izboru i nacinu
pozivanja, sto je bio problem u ranijim pozivanjima rezervnog sastava.

bakonja

Buduća legenda
Poruka
43.552
Pa ništa, ti onda sam izaberi predsednika i ministra odbrane, trkni malo do ‚‚kujne‚‚ pa vidi da li ti kuvar odgovara, pa u berbernicu, čisto da pitaš da li se zakazuje i ima li posebnih frizura, pa ne bi bilo loše to isto blato da proveriš - da li je meko ili možda lekovito, pa ako je lekovito izaberi svoje mesto gde ćeš da legneš, a ako slučajno na sve ovo budeš pristao pa ti usput ‚‚dadu‚‚ uniformu ili ,ne daj Bože, pušku obavezno gledaj da uzmeš neku roze ili tirkiznu , a puška može da bude i karirana. To je tvoj izbor. Ali ako ti ništa od toga ne bude odgovaralo uvek možeš da izabereš civilno služenje vojnog roka, evo ja ti sredim da budeš noćni čuvar u biblioteci za slep(c)e.
Jesam li ti sada jasan?
:)

Kazu mi iz Uprave ovako nekako :

Dali ste previše reputacija u zadnja 24h. Molimo Vas da probate kasnije

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.