STIŽE POMOĆ EU: 94 miliona evra

IPA fondovi su bespovratna sredstva.
IPA (eng. «Instrument for Pre-Accession assistance») predstavlja instrument Evropske unije za bespovratnu finansijsku pretpristupnu pomoć zemljama kandidatima, kao i potencijalnim kandidatima za članstvo u EU
https://mfin.gov.rs/UserFiles/File/IPA PROJEKTI Ministarstva finansija i privrede.pdf
Па добро да је тако јер би то био заиста бесраман безобразлук да ти кредитирају реформе које су у интересу њихових компанија.
 
У Италији више мртвих него у Кини. Глупом недовољно.
Па ви "русофили" има да измислите стотину разлога да правдате вашег Путина али је све мање људи то спреман да прогута. Поготово после овога.
 
Па ви "русофили" има да измислите стотину разлога да правдате вашег Путина али је све мање људи то спреман да прогута. Поготово после овога.

Русофили и англофили се не померају ни за линију фронта. Неспособни су, јер цела бела раса је подељена и дефинитивно пропада

Кина их помера !
 
Poslednja izmena od moderatora:
gde bas odredise 94, mogli su 95 ili 90 da bude okrugao broj.
Sve je to laz i obecanje ludom radovanje i zvake za ludake u koje samo naivni srpski EU talibani veruju.
EU je u velikoj krizi i nije sposobna da pomogne ni sebi a kamo li drugima.
Pogledajte sta se desava u Italiji i Spaniji.
Poslednja vest kaze da su Nemci konfiskovali (citaj ukrali) opremu na granici koju je Svajcarska uvezla iz Kine.
 
Сасвим сам сигурна да ће евро доживети колапс , тако да ће тих 24 милиона бити ништавно..

Како другачије да се објасни експресно мењање евра у Швајцарске франке широм Италије и других ЕУ земља

Kako 24 zar nije 94 :rtfm:

IMAMO POLITIČARKU NA FORUMU :per::whistling:
 
A što bi zaokruživali, nisu u kafani.
Cg dobila 54 milona, tako nešto.

Lepi moji, zaokruzuju oni.
To u praksi izgleda ovako:

Screenshot_2020-03-25 Project Appraisal Document (PAD) - Serbia-Competitive-Agriculture-Projec...png


Znaci, dobijes iz prve ruke € 45.800.000, a duze te sa € 50.000.000!

Pa zar mora sve da vam crtam ovde? :whistling:

Nagradno pitanje vredi: € 4.200.000!
Kome idu te pare?
 
Сасвим сам сигурна да ће евро доживети колапс , тако да ће тих 24 милиона бити ништавно..

Како другачије да се објасни експресно мењање евра у Швајцарске франке широм Италије и других ЕУ земља

Pa to cemo objasniti tvojom bolesnom izmisljotinom. Posto si poremecena. Meni se cini da bi ti vise voella da u Srbiji bude glad al samo da Rusija prosperira
 
STIŽE POMOĆ EU: 94 miliona evra iz tekućih projekata BIĆE PREUSMERENE zdravstvenom sistemu u Srbiji
Ministar za evropske integracije Jadranka Joksimovih kaže da će Evropska komisija odboriti da se sredstva iz IPA za Srbiju i tekućih projekata, u iznosu od 94 miliona evra, preusmere za podršku zdravstvenom sistemu u cilju prevencije daljeg širenja virusa korona.
https://www.srbijadanas.com/biz/ves...rene-zdravstvenom-sistemu-u-srbiji-2020-03-25
U pismu koje je Joksimović dobila od komesara za susedsku politiku i pregovore o proširenju, Olivera Varheija, navodi se da je komesar dao instrukciju svojoj službi da oslobodi okvirno oko 94 miliona evra uz saglasnost Vlade Srbije tekućih projekata, kao i projekata iz IPA sredstava koji do sada nisu realizovani.

"Hvala komesaru na efikasnoj i brzoj reakciji Evropske komisije koja je razumela naše poruke upućene u pravcu obezbeđenja hitne podrške preusmeravanjem dela sredstava sa tekućih programa i ugovora u okvirnom iznosu od oko 94 miliona evra i korišćenjem neutrošenih sredstava koja mogu biti upotrebljena za podršku zdravstvenom sistemu u cilju prevencije daljeg širenja virusa korona", kaže Joksimović.

tan2017-7-5_123142271_0.jpg


Joksimović je, kako se podseća u saopštenju, uputila 16. marta zvanično pismo komesaru Oliveru Varheiju, sa molbom da EU omogući prenamenu neutrošenih sredstava iz Instrumenta za pretpristupnu pomoć (IPA) u cilju preduzimanja mera za prevenciju i suzbijanje posledica epidemije korona virusa u Srbiji.

Bravo za EU.
Kolko ce vucic da ukrade od toga i umnozi prodajom maski
 
Lepi moji, zaokruzuju oni.
To u praksi izgleda ovako:

Pogledajte prilog 670178

Znaci, dobijes iz prve ruke € 45.800.000, a duze te sa € 50.000.000!

Pa zar mora sve da vam crtam ovde? :whistling:

Nagradno pitanje vredi: € 4.200.000!
Kome idu te pare?

Koje pare?

Ja koliko vidim, duže te 50 miliona u jedinoj svetskoj moneti, a Evro tu služi samo kao prenosno sredstvo.
 
Nesto nisam cuo,da su nasa draga braca Rusi,poslali nama i jednu kopjejku.Mi mrzimo SAD,a obozavamo Ruse.Nesto mi tu mnogo smrdi.
Onaj ko te hrani (kaze poslovica) ne ujedaj za ruku. A mi,upravo to radimo.Mozda ja nisam u toku.Mozda su nam Rusi poslali jedno 1OO,OOO,OOO
Evrica,onako "bratski". Ha,ha,ha............

Za tvoju informaciju, posto vidim da vodis knjigovodstvo:

Iz Rusije je u Beograd stiglo 15.000 testova za koronavirus i oni će biti prosleđeni Institutu Torlak

( https://www.srbijadanas.com/vesti/d...iglo-15000-testova-za-korona-virus-2020-03-25 )
 

Back
Top