Stiven Spilberg: : "Ovo je pet najboljih glumaca svih vremena"

Emihs

Buduća legenda
Moderator
Poruka
39.604
Ја ћу се ипак базирати на мало млађе генерације, редослед није битан али ово су ми омиљени глумци/це по свему:

1) Марлон Брандо
2) Џек Николсон
3) Кристофер Вокен
4) Ентони Хопкинс
5) Роберт де Ниро
6 ) Мерил Стрип
7) Шон Конери
8) Алфредо Џејмс Пачино
9) Дастин Хофман
10) Бил Мари
11) Сигорни Вивер
12) Џоди Фостер
13) Шарлиз Терон

taske95

Obećava
Poruka
70
Nemoguće je odabrati. Gluma nema striktne parametre po kojima može da se ocenjuje.

Bravo, proširio bih samo odgovor i rekao ne samo gluma, već sva umetnost. "Lepota je u oku posmatraca".
Da se vratim na glumu, tj na jednu zanimljivost. U Srbiji sada trenutno ima 2 ozbiljne skole glume, koje "proizvode" glumce i glumice. Znaci završiš ih u ponedeljak, u sredu počinješ da radiš... Karakteristično za sve te nove glumce je to što svi glume - isto, prosto vidiš da je njihova gluma usiljena, bez ikakve umetničke slobode, improvizacije, jednostavno - sterilna je. A onda pogledaš ove naše starije glumce, kako glume a ne vidi im se da glume. Ali oni nisu stavljani u kalupe i ograničavani, već im je data umetnička sloboda, koja mislim da je najbitnija u celoj ovoj prici. Tako da, meni licno su najbolji svi oni glumci, koji u glumu ubacuju deo svoje duše, i tako joj daju jednu originalnost.

Обилић

Poznat
Poruka
8.317
Biranje najboljeg glumca je zaista klizav teren. Hajde prvo da se dogovorimo, jel' biramo najupečatljiviju ličnost, ili biramo čoveka koji u predstavi odglumi nešto što on ni najmanje nije u životu.

Gledajući intervjue sa glumcima (hoću reći tamo gde su oni privatno, onakvi kakvi jesu - ako tako nešto uopšte postoji) primetio sam da su mnogi od njih isti kao na filmu.

To znači da im je Bog dao izvesnu harizmu i oni je prodaju igrajući u pozorištu i na filmu.

Gluma bi trebalo da bude da si nešto što inače nisi. Kad se dublje zamislimo to uopšte nije jednostavno, ličnost se sastoji od bezbroj sitnih i krupnih detalja - gotovo da je nemoguće ne uneti deo sebe u lik na sceni.

A to je s ranje.
Ideal bi bio da popularnog glumca sretneš na ulici i ne prepoznaš JER NIKADA NIJE PRODAO SEBE, ali to još nisam doživeo.

Živim u velegradu, srećem glumce, prepoznajem ih sa kilometra ...

Poslednja izmena:

Обилић

Poznat
Poruka
8.317
Ako gledamo po oskarima a to je mislim jedino merilo onda su Brando i Nikolson prvi. Po mom ukusu ja bih dodao Al Pacina i De Nira.

Ima jedna misterija koja me intrigira zadnjih godina, dešava li se to vama ?

Gledam sinoć "Easy rider" Piter Fonda mi je ok, Hoper ne toliko, ali Jack Nickolson beskrajno loš, neprestano se kezi znajući da mu je to adut i kad sam bio mlad tim me je zaista osvajao. Strašno, zvučim sam sebi kao neka sredovečna domaćica koja se pita šta je našla svojevremeno u mudonji kome PPP.

Takođe "Taksista".
Legendarni film koji sad kad pogledam ne mogu da verujem koliko je DeNiro ružan i koliko mu face ne prate tekst i radnju.

Očito, radi se o unutrašnjoj ogromnoj snazi i Nickolsona i DeNira koji su donosili i film i radnju nečim iznutra.

Magija.

bane

Primećen član
Poruka
970
Ima jedna misterija koja me intrigira zadnjih godina, dešava li se to vama ?

Gledam sinoć "Easy rider" Piter Fonda mi je ok, Hoper ne toliko, ali Jack Nickolson beskrajno loš, neprestano se kezi znajući da mu je to adut i kad sam bio mlad tim me je zaista osvajao. Strašno, zvučim sam sebi kao neka sredovečna domaćica koja se pita šta je našla svojevremeno u mudonji kome PPP.

Takođe "Taksista".
Legendarni film koji sad kad pogledam ne mogu da verujem koliko je DeNiro ružan i koliko mu face ne prate tekst i radnju.

Očito, radi se o unutrašnjoj ogromnoj snazi i Nickolsona i DeNira koji su donosili i film i radnju nečim iznutra.

Magija.
Za taj prvi prvi put cujem a Taksista nikad ne zastareva. To je jedan od onih filmova koje zbog odlicnog scenarija a i glume mogu opet i opet gledati. (Scarface isto)

86bogomoljka

Legenda
Poruka
50.141
Волим Николсона како глуми, иако ми буди неки страх, он је од оних људи који поружне када се насмеју.
Волим како износе улоге Џереми Ајронс, Џефри Раш и Хоакин Финикс. Они су ми, оно, најкарактеристичнији.
Мада волим и домаће глумце јако, поготово су стари били фантастични, по мени Мустафа Надаревић бр. 1.

Emihs

Buduća legenda
Moderator
Poruka
39.604
Волим Николсона како глуми, иако ми буди неки страх, он је од оних људи који поружне када се насмеју.
Волим како износе улоге Џереми Ајронс, Џефри Раш и Хоакин Финикс. Они су ми, оно, најкарактеристичнији.
Мада волим и домаће глумце јако, поготово су стари били фантастични, по мени Мустафа Надаревић бр. 1.
Не бој се Џека, када погледаш за које улоге је добио Оскара схватиш да је заправо доминирао у улогама гдје глуми позитивце.
За споредну улогу Оскар - https://www.imdb.com/title/tt0086425/, остала два Оскара за главне улоге- https://www.imdb.com/title/tt0119822/?ref_=vp_close и генијални- https://www.imdb.com/title/tt0073486/ .
Зато је Никослон то што јесте јер може глумити све.Мислим да не постоји глумац који је имао више номинација за Оскара.Просто генијалан.

DarkMoon

Elita
Poruka
18.975
Ја ћу се ипак базирати на мало млађе генерације, редослед није битан али ово су ми омиљени глумци/це по свему:

1) Марлон Брандо
2) Џек Николсон
3) Кристофер Вокен
4) Ентони Хопкинс
5) Роберт де Ниро
6 ) Мерил Стрип
7) Шон Конери
8) Алфредо Џејмс Пачино
9) Дастин Хофман
10) Бил Мари
11) Сигорни Вивер
12) Џоди Фостер
13) Шарлиз Терон
Dodao bih fenomenalnog i podcenjenog Breda Durifa.

Black_star

Elita
Moderator
Poruka
15.684
Dodao bih fenomenalnog i podcenjenog Breda Durifa.
nezaboravna njuska... ;) u isto vreme odbojan i zanimljiv karakter. ;) :cool:
src_1335946474bred-durif.jpg
MV5BMTYxNTA2MDExOF5BMl5BanBnXkFtZTcwNDE0MDAxMw@@._V1_QL75_UX140_CR0,8,140,207_.jpg