"Stigli su ugovori ali vam iz principa ne dam da potpišete"

Треба послати анонимни мејл у HR, генералном директору и директним надређеним дотичног тим лидера, с обавештењем о ситуацији и напоменом да ће због злостављања радника бити поднета пријава инспекцији рада.
 
sad čekam da vidim kako će se odvijati situacija sad u ponedeljak
e3a4c818400c6730faabf8a98d75e16f.jpg


Phehehehe...

:per:
 
zasto ugovori nisu personalizovani?

mika radi odlicno ponudi mu odlicne uslove

pera zeza ponudi mu losije uslove
Ти је било некад, у "оном" капитализму, који је нестао кад и "комунизам".
Све то је затрпао пад берлинског зида.
 
Ти је било некад, у "оном" капитализму, који је нестао кад и "комунизам".
Све то је затрпао пад берлинског зида.
tad su bili svi isti , sad , u doba modernog kapitalizma , ocekujes apsolutno personalizovanje svakog posla i plate

jer posao koji jedna individua moze da zavrsi druga moze bolje ili gore pa je prema tome placena bolje ili gore
 
Nadji drugi posao.
Strepnja, neizvesnost, strah od gubitka posla je vid manipulacije i način upravljanja masom, vrlo efikasan...
Ali je itekako veliki stres za tebe i sve te ljude kojima se isto to dešava.
To nije izmislio taj jedan čovek već je to verovatno politika firme za postizanje boljih efekata redovnosti, truda i takmičenja-borbe medju pojedincima, što ume da stvori zlu krv medju kolegama ...
Klasika... Zavadi pa vladaj

Ili da se ujedinite i svi odete...
Ili savi tabak pa tuži za mobing i nanošenje duševne boli - nemira
Uglavnom ne treba da trpiš.
atmosfera straha, radi kontrolisanja mase...
 
Ne znam, kod mene team lead nema nikakve veze sa ugovorima, nego direktor i pravna sluzba... eventualno saslusaju misljenje...
ima 3 meseca probno, nakon toga ostajes za stalno, i ne razmisljas vise o ugovoru.
Ograniceni rok ugovora, znaci da nisu ugovori za stalni radni odnos, tj firma nece da se vezuje. E sad otkaz mozes
da popijes imao nemao ugovor i tu zakon stiti poslodavca...
Koje bace u vodu. 😂
 
Nije se desilo lično meni(ali i meni visi nad glavom pošto mi nije tako daleko istek ugovora) već grupi kolega i kolegenica na poslu kojima upravo ovih dana ističe ugovor.
Nije bitno o kojoj se firmi radi jer sama firma nije problem.Spremila je anekse o ugovoru za te radnike i dostavila ih Tim Lideru koji samo treba da ih prosledi njima na potpisivanje...ali zbog pojedinih problematičnih radnika zbog kojih se ne postiže target,Tim Lider je odlučio da nikom od njih ne da da ih podpišu iz principa...
Neki od tih kolega i kolegenica jesu malo problemačini ali ima i nekoliko njih koji bukvalno daju maksimum od sebe,znači nemaju ni jedan dan izostanka ni bolovanja,trude se da rade i više nego što je predviđeno na njihovoj poziciji, da bi sad bili nagrađeni time da jednostavno ostanu bez posla.
Znam da je pitanje vremena kad ću i ja doći u tu situaciju jer i prošli ugovor kad je trebao da mi se obnovi on je prvo dao džamperki da mi prosledi aneks ugovora pa se onda u zadnjem momentu predomišljao...
Čak i da na kraju ipak da tim kolegama i kolegenicama da obnove ugovore,tako nešto je jednostavno podmuklo i nepravedno

Znači, taj tim lider je odlučio na svoju ruku da im ne da ugovore na potpis? Jesu li ti zaposleni debili pa to nisu prijavili rukovodstvu firme koja očigledno nema problem da im ponudi nove ugovore? Taj tim lider nema nikakvo pravo da im uskrati potpisivanje ugovora, a ako to zaposleni nisu shvatili i prepustili se njemu na milost i nemilost (što će na kraju biti poništeno jer je firma sama spremila ugovore), onda ih treba trpati u mozak i gore, tim pre što očigledno mozga nemaju. 'Bem ti budale, znaju da je firma spremila ugovore i umesto da momentalno reaguju i žale se rukovodstvu, oni kukaju na nepravdu :dash: :dash: :dash: :dash: Da sam ja u rukovodstvu te firme, sve bih ih otpustio jer su moroni.
 
Znači, taj tim lider je odlučio na svoju ruku da im ne da ugovore na potpis? Jesu li ti zaposleni debili pa to nisu prijavili rukovodstvu firme koja očigledno nema problem da im ponudi nove ugovore? Taj tim lider nema nikakvo pravo da im uskrati potpisivanje ugovora, a ako to zaposleni nisu shvatili i prepustili se njemu na milost i nemilost (što će na kraju biti poništeno jer je firma sama spremila ugovore), onda ih treba trpati u mozak i gore, tim pre što očigledno mozga nemaju. 'Bem ti budale, znaju da je firma spremila ugovore i umesto da momentalno reaguju i žale se rukovodstvu, oni kukaju na nepravdu :dash: :dash: :dash: :dash: Da sam ja u rukovodstvu te firme, sve bih ih otpustio jer su moroni.
.... i to bi bilo to.... :ok:

Moze kljuc


Al ajd ponedeljak je.
Da sacekamo rasplet
 
Poslednja izmena:
Ти је било некад, у "оном" капитализму, који је нестао кад и "комунизам".
Све то је затрпао пад берлинског зида.

Персонализовни уговори били пре пада берлинског зида?

Хаххаха...Роло, мајсторе.

Није се џаба у ваше време говорило "радио, не радио, свира ти радио", јер су сви имали исте уговоре, без обзира да ли су били вредни радници или ништа нису радили.
 
Персонализовни уговори били пре пада берлинског зида?

Хаххаха...Роло, мајсторе.

Није се џаба у ваше време говорило "радио, не радио, свира ти радио", јер су сви имали исте уговоре, без обзира да ли су били вредни радници или ништа нису радили.
Niko ne moze tako malo da me plati kolko ja mogu malo da radim, je bilo u vreme komunizma, gde radio ne radio isto ti je...
Danas tako nije ali vecina mora da radi za isto tako male plate...
 
Znači, taj tim lider je odlučio na svoju ruku da im ne da ugovore na potpis? Jesu li ti zaposleni debili pa to nisu prijavili rukovodstvu firme koja očigledno nema problem da im ponudi nove ugovore? Taj tim lider nema nikakvo pravo da im uskrati potpisivanje ugovora, a ako to zaposleni nisu shvatili i prepustili se njemu na milost i nemilost (što će na kraju biti poništeno jer je firma sama spremila ugovore), onda ih treba trpati u mozak i gore, tim pre što očigledno mozga nemaju. 'Bem ti budale, znaju da je firma spremila ugovore i umesto da momentalno reaguju i žale se rukovodstvu, oni kukaju na nepravdu :dash: :dash: :dash: :dash: Da sam ja u rukovodstvu te firme, sve bih ih otpustio jer su moroni.
stvar je da se to desilo u petak i ja čekam sad da vidim dal su se ti ljudi žalili ili i ako jesu šta je po tom pitanju urađeno da znam da li ja da dižem buku...
A tema je kao što vidiš ventil nezadovoljstva.
 
doba modernog kapitalizma
Модерни капитализам је ово, што имамо овде и данас.
Мало смо матори да маштамо о некаквом "идеалном" капитализму; из истог разлога је пропао и социјализам, јер су му сви били исти, и најбољи, и најфори; исто ће се десити и овом неолибералном капитализму, јер мисли да је незаменљив и савршен.
 
Персонализовни уговори били пре пада берлинског зида?

Хаххаха...Роло, мајсторе.

Није се џаба у ваше време говорило "радио, не радио, свира ти радио", јер су сви имали исте уговоре, без обзира да ли су били вредни радници или ништа нису радили.
Да, сад је заиста боље...
Коме? :lol:
 

Back
Top