• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

"Stigli su ugovori ali vam iz principa ne dam da potpišete"

Poruka
17.399
waiting-cat-filing-nail.gif

Poruka
17.399
kažu da su se žalili,tim lider je bio riban,za drugo ne znam...ali znam da je promenio ponašanje za 360 stepeni...znači ugovore je dao svima kojima su stigli
Mislis 180... inace je opet sve na istom.

Nego, meni je drago da ces zadrzati posao, ali mi je opet drago sto si se malo nasekirao za vikend.

brukava.gif

Poruka
5.253
kažu da su se žalili,tim lider je bio riban,za drugo ne znam...ali znam da je promenio ponašanje za 360 stepeni...znači ugovore je dao svima kojima su stigli
Наравно да тим лидер није отпуштен због грубог кршења закона и одредби уговора, него рибан. :mrgreen:
А најмање три прекршаја је начинио који су разлози за отказ уговора о раду:
- несавесно или немарно извршавање радних обавеза
- злоупотреба положаја или прекорачење овлашћења
- неоправдано одбијање обављања послова и извршавања налога послодавца

Poruka
4.992
Наравно да тим лидер није отпуштен због грубог кршења закона и одредби уговора, него рибан. :mrgreen:
А најмање три прекршаја је начинио који су разлози за отказ уговора о раду:
- несавесно или немарно извршавање радних обавеза
- злоупотреба положаја или прекорачење овлашћења
- неоправдано одбијање обављања послова и извршавања налога послодавца
iskreno ja sam malo iznenađen i za to jer se obično praktikuje ono da vrana vrani ne vadi oči i da se svi naprave ludi nego videli verovatno da ako ništa ne preduzmu oni neko može da im pošalje inspekciju pa ajde da urade nešto

Poruka
5.253
iskreno ja sam malo iznenađen i za to jer se obično praktikuje ono da vrana vrani ne vadi oči i da se svi naprave ludi nego videli verovatno da ako ništa ne preduzmu oni neko može da im pošalje inspekciju pa ajde da urade nešto
Па да, кад нема организованије побуне међу радницима него појединци или пар њих, онда ником ништа, ни жалбе не усвајају. Али чим се мало више радника побуни или се припрети пријавом, одма' све може. Е, кад то људи буду схватили, уместо заузимања ,,ћути, може и горе" става и неслоге, осетиће се побољшање.

Metronomy

Buduća legenda
Poruka
35.137
Tranzicija naravno nije zavrsena i posto ne vlada zakonitost, vlada divlji kapitalizam.
Kapitalizam postaje liberalni jedino pomocu sindikata. Dakle, narod treba da seudruzuje po primeru tehnokratije koja je iste godine kada su srusili drzavu poceli da osnivaju svoje "komore" da bi mogli da pariraju svakoj vlasti.
Dakle, narod bi morao da osniva sindikate ljudi koji imaju iste interese i ne kolju se za paznju sefova, vec rade svoj posao. Stavise, ne moze neki "rukovodilac" ili njegov zamenik da bude vodja sindikata.

snowtrooper

Legenda
Poruka
61.654

Vidi dok ste trenutno složni da organizujete sindikat. Ako to ponovi opet samo javite iznad njega da idete u štrajk upozorenja po zakonu o radu. Rešite i oni to po zakonu.

Trenutno u firmi imam kolegu koji je preko tuđih ledja došao do unapređenja u Srbiji pa je iz nekog razloga došao da radi ovde. Vidi se da covek nista ne zna i da je tu dok mu se ne nadje bilo kakva zamena.

Poruka
3.086
Будућност Србије су тим лидери, шифт лидери, џампери и лајн лидери. Радници су потрошна роба преко чијих лешева будућност гази до напретка. Зато радници морају да напусте све фирме с тим лидерима и шифт лидерима и тако ће те фирме пропасти, али то се неће десити јер радници морају да једу. Зато шифт лидери и тим лидери и могу да јебy.

џампери?

ajd za ove druge sam jos i cuo ali ko su ti?

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.