Стигао споменик Александра Великог у Скопљу

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Sandanski

Veoma poznat
Banovan
Poruka
11.573
http://www.taratur.com/node/23035?f...28692727_16561831_10150178554932727#f390a295a


Готова је статуа најпознатијег македонског владар, ускоро би требало да краси
величанствене фонтане у центру Македонске престонице - Скопљу


Taratur.com_Aleksandar_Veliki-statua1.jpg
 
Nema grci sta da *****, makedonci imaju potpuno pravo na Aleksandra, zato sto su oni srbi a i Aleksandar je bio srbin. Grci, savremenici aleksandra nisu ga priznavali. Demosten, Atinski govornik je za Aleksandra izjavio, prilikom postavljanja statue "boga aleksandra" u Atini (aki se proglasio za Boga), "Ko je on da mu postavljamo statue, on nije ni Grk, a nije ni dostojan "Varvarin"". Ako Aleksandar nije bio Grk, nije drugo mogao bit do Srbin. Ivan Gundulic u djelu Osman prilikom opisivanja srpske drzave i srpskih careva pominje Lehsandra Srbljanina, Dusana i "ostale nemanjica kuce care". Kad makedonci postave ove statue aleksandru slobodno svi srbi po jedan vijenac ispod statue mozemo da mu ponesemo.
 
Ти износиш глупости барабар са овим македонским истицањем сунца из Вергине

Ми Срби немамо потребу да прекрајамо историју и измишљамо српске цареве Индије, Атлантиде и античке Македоније... нисмо ми Македонци, Бошњаци итд
 
Ти износиш глупости барабар са овим македонским истицањем сунца из Вергине

Ми Срби немамо потребу да прекрајамо историју и измишљамо српске цареве Индије, Атлантиде и античке Македоније... нисмо ми Македонци, Бошњаци итд

Druze ja tebe ne zelim da napadam na taj nacin, zato sto je i tebi ispran mozak becko berlinskom skolom da smo mi srbi jedan varvarski narod koji se doselio ne zna se ni odakle, ne zna se ni kada u siptarsku zemlju, da nismo imali ni kulture ni jezika, da smo bili kukavice i disali na trske u mocvarama kada bi neprijatelj prolazio. Ovo ti se nalazi u svim udzbenicima istorije pocevsi od osnovne skole do univerziteta. Nasa istorija je zabranjena nordijskom istorijskom skolom na berlinksom kongresu, i otada smo mi tzv Sloveni, a kroz srednjovekovnu srbiju ni jedan srbin se nije nazivao slovenom. Mi smo starosedeoci balkana. Navescu ti par stvari o aleksandru. Njegovo pravo ime je Lehsandar, cisto srpsko ime, sastavljeno od rijeci "Leh" odnosno Shuma, i Dar, njegovo ime znaci Dar Sume, imas srpskih imena takvih koliko oces, Bozidar...rijeka Vardar i td. Prefiks A su mu dodadli grci. Lehsandar se prezivao Karanovic, pa kraljevo se do prije 100 godina zvalo Karanovac. Kad jedan poznati Atinski govornik i sofista Demosten blati Aleksandra, i govori kako on nije ni grk, o cemu da pricamo. Tadasnji grci smisliti nisu mogli aleksandra, a sadasnji bi da ga prisvoje. Imas primjer samo jedan npr kad su se grci pobunili, kada je Atina nagovorila Tebu da se pobuni i gurnula je u vatru protiv Aleksandra, koji je kako bi dao primjer ostalima sravnio Tebu sa zemljom, kamen na kamen nije ostao. Aleksandrova Falanga, uopste se nije tako zvala nego "Valanka", Val, kao talas, iz nekoliko talasa se ta formacija sastojala. Filip otac aleksandrov je naucio vojnu taktiku od srpskog cara, zab sam kako se zove, u Skadru vojnu tehniku, i onda ga je tom tehnikom porazio, i imao prevlast u tadasnjoj srbiji. A onda je krenuo na istok sa osvajanjima. Aleksandar nije ni pricao grckim jezikom, i zabranio je upotrebu grckog jezika, tako da vojnici koji bi nekad prekrsili tu naredbu bivali bi kaznjeni. Muka mi je sad da ti pisem sve o tome. Nemoj da shvatas sve zdravo za gotovo, i ne citaj istoriju mladju od 200 godina jer je citava falsifikovana.
 
Makedonci su uspeli zaista nesto neverovatno, da po kolicini gluposti i silovanja istorije prejebu sve u okolini zajedno.

Ni cinjenica da im se smeje ceo svet, od onih koji su naravno uopste culi za njih, nimalo im ne smeta, niti ih pokolebljava.

Tko vama paše. Ne volite hrvate,bosance,cr4nogorce,makedonce.:roll:
Morat ću početi naplaćivati instrukcvije. Aleksandar makedonski je bio sin Filipa, koji je osvojio Grčku i u Grčkoj je ubijen. Tada na prijestolje stupa Aleksandar Makedonski koji je došao do Indije.
Grci svašta svojataju. Činjenica je da je Aleksandar makedonski bio Makedonac. :kafa:
 
Tko vama paše. Ne volite hrvate,bosance,cr4nogorce,makedonce.:roll:
Morat ću početi naplaćivati instrukcvije. Aleksandar makedonski je bio sin Filipa, koji je osvojio Grčku i u Grčkoj je ubijen. Tada na prijestolje stupa Aleksandar Makedonski koji je došao do Indije.
Grci svašta svojataju. Činjenica je da je Aleksandar makedonski bio Makedonac. :kafa:

Onda najbolje da Papa svecano otvori spomenik.
 
Makedonci su uspeli zaista nesto neverovatno, da po kolicini gluposti i silovanja istorije prejebu sve u okolini zajedno.

Ni cinjenica da im se smeje ceo svet, od onih koji su naravno uopste culi za njih, nimalo im ne smeta, niti ih pokolebljava.

Ипак мислим да су Чокалије "раме уз раме" са Шиптарима КОЈИ ТВРДЕ ДА СУ ИљИРИ...:hahaha::hahaha::hahaha: - праве спрдњу и са собом и са целокупном историјом, служе за подсмех и сажаљење...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top