Steze se obruc nad covekom - digitalni novac

Sto, sta fali digitalnom novcu?
to sto ce ti odredjivati koliko mozes da trosis i na sta mozes da trosis. Na primer donece zakon zbog globalnog zagrevanja koliko ko moze da trosi goriva za svoj auto. Pa na primer ako premasis mesecnu kvotu neces moci da vozis auto moras ici autobusom na poso. Jer kad budu imali digatalni novac i kad ukinu gotovinu imace uvid u svaku tvoju transakciju. A taj uvid nece da rade ljudi vec kompjuteri. Cim premasis kvot za bilos ta sto im padne na pamet automatski masina te blokira. A i digitalni novac moze imati i imace rok trajanja pa ga neces moci stekati kao kredit na mobilnom cim prodje mesec dana sve ide od nule. Ili nesto napises na drustvenoj mrezi sto se njima ne dopada automatski kazneni poeni i skidanje sa racuna . Mislim padace im milion novih zakona na pamet jer kad ukinu papirni novac imace svakog coveka u dzepu i radice sta im je volja jer niko nece smeti da strajkuje i protestvuje. Prosto imace biometrijske kamere na svakom cosku i oni koji strasjkuju jednostavno kompjuter detektuje svakog ko strajkuje i automatski se blokira njihov racun jer ce tada da tretiraju svakog ko se buni protiv sistema za teroristu. I kad ti ukinu racun mozes samo da umres jer neces moci da kupis hranu.
 
to sto ce ti odredjivati koliko mozes da trosis i na sta mozes da trosis. Na primer donece zakon zbog globalnog zagrevanja koliko ko moze da trosi goriva za svoj auto. Pa na primer ako premasis mesecnu kvotu neces moci da vozis auto moras ici autobusom na poso. Jer kad budu imali digatalni novac i kad ukinu gotovinu imace uvid u svaku tvoju transakciju. A taj uvid nece da rade ljudi vec kompjuteri. Cim premasis kvot za bilos ta sto im padne na pamet automatski masina te blokira. A i digitalni novac moze imati i imace rok trajanja pa ga neces moci stekati kao kredit na mobilnom cim prodje mesec dana sve ide od nule.

Pa mozda tako bude u totalitarnim rezimima, ovde gde ja zivim tesko :)
 
to sto ce ti odredjivati koliko mozes da trosis i na sta mozes da trosis. Na primer donece zakon zbog globalnog zagrevanja koliko ko moze da trosi goriva za svoj auto. Pa na primer ako premasis mesecnu kvotu neces moci da vozis auto moras ici autobusom na poso. Jer kad budu imali digatalni novac i kad ukinu gotovinu imace uvid u svaku tvoju transakciju. A taj uvid nece da rade ljudi vec kompjuteri. Cim premasis kvot za bilos ta sto im padne na pamet automatski masina te blokira. A i digitalni novac moze imati i imace rok trajanja pa ga neces moci stekati kao kredit na mobilnom cim prodje mesec dana sve ide od nule. Ili nesto napises na drustvenoj mrezi sto se njima ne dopada automatski kazneni poeni i skidanje sa racuna . Mislim padace im milion novih zakona na pamet jer kad ukinu papirni novac imace svakog coveka u dzepu i radice sta im je volja jer niko nece smeti da strajkuje i protestvuje. Prosto imace biometrijske kamere na svakom cosku i oni koji strasjkuju jednostavno kompjuter detektuje svakog ko strajkuje i automatski se blokira njihov racun jer ce tada da tretiraju svakog ko se buni protiv sistema za teroristu. I kad ti ukinu racun mozes samo da umres jer neces moci da kupis hranu.
Ala si se ti nalupetao pa to nije noralno.
 
Da ne bi mnogo duzio a da vi obican svet sazna istinu i otvori oci dacu sledeci video a sve u cilju da ustanemo i da ne dozvolimo nikad uvodjenje digitalnog novca:

bez brige. Mi nismo ni u EU a ni u NATO.
Nas 7,2 milijarde i dalje ce koristimo kesovinu. A americkom roblju nece trebati ni novac ni kartice, ni bonovi................ko svinjama, samo prebacis kukuruz u koritu u svinjac da svinje jedu......................
ispricavam se susjedstvu tkoji su u eu-ropskoj uniji.
 
to sto ce ti odredjivati koliko mozes da trosis i na sta mozes da trosis. Na primer donece zakon zbog globalnog zagrevanja koliko ko moze da trosi goriva za svoj auto. Pa na primer ako premasis mesecnu kvotu neces moci da vozis auto moras ici autobusom na poso. Jer kad budu imali digatalni novac i kad ukinu gotovinu imace uvid u svaku tvoju transakciju.
nadjem svalerku koja ne vozi kola i ona moze na svoju karticu da kupuje :tongue2:
nema sistema koji srbin ne moze da zezne :D
 
Ala si se ti nalupetao pa to nije noralno.
realno nije nemoguce da se to desi ali iskreno zabole me..to sto ce neko znati sta sam jeo neka zna a to sto ce ograniciti kupovinu, to mogu da rade i sad sa klasicnim novcem..postoje kuponi, nekad su bile tackice, tako da kad/ako dodje do toga, ogranicenja ce biti i za kes, ne samo za digitalni novac tako da preteruje.
 
Nije isto, barem se ne misli na isti sistem kada se prica o digitalnom novcu. Sada imas opciju da radis za kes ili da uzmes pare iz banke. Kada se uvede novi sistem to nece biti moguce.
Naravno da je isto, 0 I 1.... Mogu da ti blokiraju racun kad god pozele, skinu sa njega pare... Jel ti znas da papirnog novca ma bilo koje valute nema dovoljno da pokrije ni delic onoga ako svi krenu da izvlace
 
Poslednja izmena od moderatora:
Naravno da je isto, 0 I 1.... Mogu da ti blokiraju racun kad god pozele, skinu sa njega pare... Jel ti znas da papirnog novca ma bilo koje valute nema dovoljno da pokrije ni delic onoga ako svi krenu da izvlace
Ti onda radis za kes i to je to. Kada se uvede digitalni novac, to nece biti moguce. Mislim babe i zabe. Sada ti ne mogu odredjivati sta da kupujes niti kako da trosis svoj novac. Kada dodje digitalizacija imace totalnu kontrolu nad ljudima.
 
Poslednja izmena od moderatora:
bez brige. Mi nismo ni u EU a ni u NATO.
Nas 7,2 milijarde i dalje ce koristimo kesovinu. A americkom roblju nece trebati ni novac ni kartice, ni bonovi................ko svinjama, samo prebacis kukuruz u koritu u svinjac da svinje jedu......................
ispricavam se susjedstvu tkoji su u eu-ropskoj uniji.

mi smo brate mili u sred EU zatvora i NATO logora
prednjačimo u svim tim zatvoriskim merama, biometrija, praćenje, kamere....
za utehu, TO ĆE RASPASTI NA SVETSKOM NIVOU.
već se raspada, to oni znaju, al još malo da plaše ljude....
 

Back
Top