Stevo Žigon o religiji

Neno

Elita
Poruka
20.392
Nije se nikada Žigon plašio da se dotakne onih tabu tema našeg društva.

ONO ŠTO JE TADA REKAO STEVO ŽIGON ODZVANJA I DANAS! Ljudi su u ime svog boga pravili masakre!​


Tako je bilo i kada je govorio o religiji.

"Svoju decu ne bih upisao na časove veronauke. Ako je vera nije nauka. A suština nauke je sumnja. A suprotnost vere je sumnja. Nauka napreduje samo zato što sumnja čak i u ono što je već postigla. A vera od vas traži da verujete na reč", rekao je Žigon u emisji "Klopka" na tadašnjoj BK televiziji.

 
Poslednja izmena:
sve je lepo rekao...od licemernog veroučitelja koji propoveda da je pravi život posle smrti a kljuka se belim lukom da produži ovozemaljski život preko Dostojevskog koji je u romanu prorekao da će raj na Zemlji doći kad ljudi prestanu da veruju u život posle smrti, do toga da je umetnost mnogo bliža Bogu nego religija..da je crkva najdalje od živog Boga...nije on ateista on se samo protivi lošem uticaju aktuelnih religija...
 
Nije se nikada Žigon plašio da se dotakne onih tabu tema našeg društva.

ONO ŠTO JE TADA REKAO STEVO ŽIGON ODZVANJA I DANAS! Ljudi su u ime svog boga pravili masakre!​


Tako je bilo i kada je govorio o religiji.

"Svoju decu ne bih upisao na časove veronauke. Ako je vera nije nauka. A suština nauke je sumnja. A suprotnost vere je sumnja. Nauka napreduje samo zato što sumnja čak i u ono što je već postigla. A vera od vas traži da verujete na reč", rekao je Žigon u emisji "Klopka" na tadašnjoj BK televiziji.

Mnogo puta sam želela da postavim ovaj video na "Pozorištu"...
Ovo je veoma dragocen video, hvala oliveri Kovačević što se
uzdržala da ne prekine razmišljanje i govor Žigona...
Ona čurka iza Steve me uvek uveri koliko je bila i ostala glupa...
Njeno prevrtanje očima je najžalosnije što je u prisustvu mudrog
Žigona smela da uradi...

Žigon, katolik, je kao dete bio u logoru i jedva preživeo...
Obožavao je Ruse, bio je komunista...
Obožavao je rusku literaturu i velikane ruskih klasika...Znam puno o
Žigonu, zaslužio je da mu posvetimo više pažnje...
 
Poslednja izmena od moderatora:
“Bio sam u Vatikanu i video zlatne svodove, a onda čujem da papa govori kako je crkva zabrinuta zbog siromašne dece. Pa? Prodajte plafone, prijatelju”, rekao je Maradona, a pisao je “Independent” 2005. godine

“Ušao sam u Vatikan i video zlatne krovove. Rekao sam sebi kako neko može da bude takav k***n sin da živi ispod zlatnog grofa i da odlazi u siromašne zemlje i da ljubi decu punog stomaka. Prestao sam da verujem”, poručio je Maradona.
a šta/ko je tema, žigon zbog belog luka što je prestao da veruje ili maradona zbog plafona?
 
Жигон није рекао неистину.
Професија нема везе са тим какав је неко као човек.
Вера и наука нису исто.
Једино због чега људи праве масакре је материјална добит ради остварења својих циљева.
Да ли ће се сакрити иза вере, љубави, лудила, небитно је.
Где би он уписао своју децу је његова приватна ствар.
Да је жив, волео бих да га питам зашто глумци играју представе окупаторима и јесу ли зато сви глумци издајице и кукавице.
 
Ovo mi nije jasno?? Kojim okupatorima?
Кад генерализујеш било шта, то даје право и другима да врше генерализације, зар не?
Јесу ли постојали глумци који су играли представе Немцима током окупације? Постоје.
Да ли су проглашавани издајницима? Јесу
Да ли је Жигон глумац? Јесте.
Дакле, Жигон је издајник.

То је та накарадна логика која се провлачи кроз овакве изјаве.
Нити су сви попови лопови, нити су сви попови свеци.
Нити вера зависи од тога ко се купа у злату а ко нема ни за хлеб.

А и беше тема једном давно, не знам зашто сад опет...
 
nema šta nema a da čovek ne zloupotrebi.

interesuje me iz tehničkih razloga. bolje da si nazvao temu "poznati o religiji".
Ne.. ovo je Žigon iskreno rekao bez uvijanja, i svaka riječ mu je na mjestu. Nešto tako rečeno odavno nisam našao i zbog toga se izdvaja iznad tih "ostalih" poznatih. ili nisam naletio na tako nešto slično da bih ih barem uporedio.
 
На основу чега се одређује да је неко паметан, на основу тога што тапше по глави и чешка иза ушију неког или на основу нечег другог?
ako na osnovu nekih informacija dodjes do ispravnog zakljucka

ili izmislis nesto novo a korisno

a to sto se neki ceskaju i lupkaju je njihov problem
 
Stevo Zigon je bio komunista (ateista samim tim), sreca sto je njegova cerka sasvim drugacija i uvidela istinu, a takodje se cesto pa i cesce, poziva na Dostojevskog.

Zamrzeti celu veru zbog veroucitelja, zalosno je i porazno, ali na srecu, Stevo Zigon nije merilo icega u ovakvim stvarima.
 
Stevo Zigon je bio komunista (ateista samim tim), sreca sto je njegova cerka sasvim drugacija i uvidela istinu, a takodje se cesto poziva na Dostojevskog.

Zamrzeti celu veru zbog veroucitelja, zalosno je i porazno.

Nije poenta da li je Stevo Žigon bio komunista, niti se on preferira kao ličnost na koju treba obratiti pažnju. Mogao je nešto ovako ili slično reći neko drugi a ne kao Žigon u ovom slučaju..
Ono što je rekao je to što nam privlači odredjenu pažnju i tjera nas na neko (drugačije) razmišljanje i shvatanje. Ukazuje se na zloupotrebu vjere i da u ime nje ljudi čine i rade mnoge loše i neprimjerene stvari. Lako je iz ovoga zaključiti da mnogi krše 10 Božijih zapovjesti, da se kunu Bogom pa psuju, ubijaju, pljačkaju, bogate se u ime vjere..
Treba se ograditi od tih i takvih.. to bi bila neka poruka a ne prozivanje i osudjivanje ako se ukazuje na neke nepravilnosti i zloupotrebe.

Jedan od tih "primjera!" apsurda je odlično zapazio i sad već pokojni Maradona.. živiš ispod zlatnih plafona a "zabrinut" si zbog siromašne djece??
To dokazuje da takvo stanje vide mnogi drugi ljudi a ne samo Stevo Žigon.. zbog toga sam naveo i njegov (Maradonin) primjer i ne mogu se složiti sa tim da mi je ta poruka obrisana kao spam.
 

Back
Top