Stevo Vučinić: Amfilohije gori nego svi osvajači zajedno

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

D U K Lj A N I N

Ističe se
Poruka
2.958
Vučinić: Amfilohije gori nego svi osvajači zajedno

09. januar 2011.

0.jpg



Mitropolit crnogorsko-primorski Amfolohije je izjavom u vezi crkve na Rumiji po ko zna koji put javno posvjedočio da nije dostojan episkopskog čina, ocijenio je potpredsjednik Savjeta Mitropolije Crnogorske pravoslavne crkve (CPC) Stevo Vučinić.
Komentarišući izjavu Amfilohija "da ko sruši crkvu na Rumiji bog ga srušio, i njega i njegovo potomstvo i časni krst mu sudio”, Vučinić je rekao da proklestvo kao crkvena mjera nema utemeljenja u svetome pismu niti je kao takvo poznato u hrišćanskim crkvama.“Zato je tim aktom po ko zna koji put javno posvjedočio da nije dostojan episkopskog čina nego mu više priliči dostojanstvo afričkog vrača”, kazao je Vučinić agenciji MINA.
On smatra da je Amfilohije za posljednjih 20 godina Crnoj Gori i njenom narodu nanio, kako je rekao, više zla i štete nego zajedno Mleci, Turci i Austrijanci za pola milenijuma, “Podstrekavao je na rat, pljačku imovine, ubijanje građana i duhovno krepio vojsku koja je svojevremeno nasrnula na dubrovačko područje s namjerom da slomi čast crnogorskog oružja, uvede narod u što veću pogibiju i izazove što snažniju mržnju između Crnogoraca i Hrvata”, kazao je Vučinić povodom 20. godišnjice od imenovanja Amfilohija za mitropolita. On je rekao da optužnicu protiv Amfilohija “diže 180 mrtvih crnogorskih glava i ko zna koliko dubrovačkih žrtava”. “Dok će naša sramota, zlo i šteta nanešena dubrovačkom području biti tvrda granica između dva susjedna naroda, koja će nas razdvajati, bojim se ne decenijama nego stoljećima”, naveo je Vučinić.
On je kazao da je Sultan Mehmed osvajač sačuvao svaku srpsku crkvu i manastir, a posebno Manasiju, Dečane, Ravanicu, Pećku Patrijaršiju i Gračanicu. “A on (Amfilohije) je svaku našu satro i zatro kao da su neprijateljske. Turci su za Crkvu, kojoj je on vrhovni pontifeks, i takve kao što je on bili ljudi i humanisti”, rekao je Vučinić.
Prema njegovim riječima, Amfilohije je “uništio Ostrog pretvarajući ga u srbijansko vašarište i sabiralište novca, poništavjući njegovu osobenu duhovnost primjerenu našoj tradiciji i poimanju svetog”. “Podržan od korumpirane administracije oteo nam je sve crkve i manastire i predvodi rat protiv Crnogoraca i Crne Gore kao da smo okupatori”, smatra Vučinić. On je dodao da je Amfilohije “u cetinjsku filijalu Beogradske patrijaršije doveo 1,2 hiljade popova i kaluđera iz Bosne i kninske Krajine sa ciljem da s njima destabilizuje političke prilike u nasoj i u susjednim zemljama”. “Usudio se čak da sakriva ratne zločince i kriminalce u našim manastirima i da ih koristi kao magacine švercovane robe kojom kaluđeri trguju između Bosne, Srbije i Kosova”, tvrdi Vučinić.
Blažilo se, kako je dodao, vrijeme Sulejmana veličanstvenog pri “zlu koje nas je snašlo od kada je preosvećeni, mimo volje pokojnog vladike Danila, na silu zasio na katedru Svetog Petra Cetinjskog”. “Naša država je decenijama sa Beogradskom patrijaršijom tikve sadila pa joj se sada o glavi obijaju. Zato nad nama i našom zemljom očito dijeli suvrenitet s državnom administracijom”, kazao je Vučinić. On je rekao da “korumpirana” administracija trguje državnom, plemenskom i bratstveničkom crkvenom imovinom sa “beogradskim popovima, dozvoljavajući im da je otuđuju za novce koje u vrećama iznose iz zemlje”. “Njime se finasira bosanski penzioni fond i politička i obavještajna djelatnost protiv Crne Gore. Čak se i sudovi usuđuju da im stanu u zaštitu čemu svjedoči i jedna nedavna presuda kotorskog suda”, tvrdi Vučinić.
On je kazao da, zahvaljujući činjenici da je Crna Gora kandidat za prijem u Evropsku uniju, državna administracija mora da riješi crkveno pitanje prije nego postane članica. “Dok će crkvenu imovinu morati da vrate u prvobitni status kao seosku, bratstveničku, plemensku i državnu. Ako neće, suočiće se ozbiljnim problemima”, upozorio je Vučinić.On je dodao da CPC neće odustati od zahtjeva da ta vjerska zajednica, kao domicilna bude u statusu nasljednice cetinjske katedre, uspostavi duhovne kompetencije koje je sljeduju, a imovina da bude vraćena vlasnicima. “U tome imamo podršku Evrope”, rekao je Vučinić.

http://www.portalanalitika.me/drutv...mfilohije-gori-nego-svi-osvajai-zajedno-.html
 
Vučinić: Amfilohije gori nego svi osvajači zajedno

09. januar 2011.

0.jpg



Mitropolit crnogorsko-primorski Amfolohije je izjavom u vezi crkve na Rumiji po ko zna koji put javno posvjedočio da nije dostojan episkopskog čina, ocijenio je potpredsjednik Savjeta Mitropolije Crnogorske pravoslavne crkve (CPC) Stevo Vučinić.
Komentarišući izjavu Amfilohija "da ko sruši crkvu na Rumiji bog ga srušio, i njega i njegovo potomstvo i časni krst mu sudio”, Vučinić je rekao da proklestvo kao crkvena mjera nema utemeljenja u svetome pismu niti je kao takvo poznato u hrišćanskim crkvama.“Zato je tim aktom po ko zna koji put javno posvjedočio da nije dostojan episkopskog čina nego mu više priliči dostojanstvo afričkog vrača”, kazao je Vučinić agenciji MINA.
On smatra da je Amfilohije za posljednjih 20 godina Crnoj Gori i njenom narodu nanio, kako je rekao, više zla i štete nego zajedno Mleci, Turci i Austrijanci za pola milenijuma, “Podstrekavao je na rat, pljačku imovine, ubijanje građana i duhovno krepio vojsku koja je svojevremeno nasrnula na dubrovačko područje s namjerom da slomi čast crnogorskog oružja, uvede narod u što veću pogibiju i izazove što snažniju mržnju između Crnogoraca i Hrvata”, kazao je Vučinić povodom 20. godišnjice od imenovanja Amfilohija za mitropolita. On je rekao da optužnicu protiv Amfilohija “diže 180 mrtvih crnogorskih glava i ko zna koliko dubrovačkih žrtava”. “Dok će naša sramota, zlo i šteta nanešena dubrovačkom području biti tvrda granica između dva susjedna naroda, koja će nas razdvajati, bojim se ne decenijama nego stoljećima”, naveo je Vučinić.
On je kazao da je Sultan Mehmed osvajač sačuvao svaku srpsku crkvu i manastir, a posebno Manasiju, Dečane, Ravanicu, Pećku Patrijaršiju i Gračanicu. “A on (Amfilohije) je svaku našu satro i zatro kao da su neprijateljske. Turci su za Crkvu, kojoj je on vrhovni pontifeks, i takve kao što je on bili ljudi i humanisti”, rekao je Vučinić.
Prema njegovim riječima, Amfilohije je “uništio Ostrog pretvarajući ga u srbijansko vašarište i sabiralište novca, poništavjući njegovu osobenu duhovnost primjerenu našoj tradiciji i poimanju svetog”. “Podržan od korumpirane administracije oteo nam je sve crkve i manastire i predvodi rat protiv Crnogoraca i Crne Gore kao da smo okupatori”, smatra Vučinić. On je dodao da je Amfilohije “u cetinjsku filijalu Beogradske patrijaršije doveo 1,2 hiljade popova i kaluđera iz Bosne i kninske Krajine sa ciljem da s njima destabilizuje političke prilike u nasoj i u susjednim zemljama”. “Usudio se čak da sakriva ratne zločince i kriminalce u našim manastirima i da ih koristi kao magacine švercovane robe kojom kaluđeri trguju između Bosne, Srbije i Kosova”, tvrdi Vučinić.
Blažilo se, kako je dodao, vrijeme Sulejmana veličanstvenog pri “zlu koje nas je snašlo od kada je preosvećeni, mimo volje pokojnog vladike Danila, na silu zasio na katedru Svetog Petra Cetinjskog”. “Naša država je decenijama sa Beogradskom patrijaršijom tikve sadila pa joj se sada o glavi obijaju. Zato nad nama i našom zemljom očito dijeli suvrenitet s državnom administracijom”, kazao je Vučinić. On je rekao da “korumpirana” administracija trguje državnom, plemenskom i bratstveničkom crkvenom imovinom sa “beogradskim popovima, dozvoljavajući im da je otuđuju za novce koje u vrećama iznose iz zemlje”. “Njime se finasira bosanski penzioni fond i politička i obavještajna djelatnost protiv Crne Gore. Čak se i sudovi usuđuju da im stanu u zaštitu čemu svjedoči i jedna nedavna presuda kotorskog suda”, tvrdi Vučinić.
On je kazao da, zahvaljujući činjenici da je Crna Gora kandidat za prijem u Evropsku uniju, državna administracija mora da riješi crkveno pitanje prije nego postane članica. “Dok će crkvenu imovinu morati da vrate u prvobitni status kao seosku, bratstveničku, plemensku i državnu. Ako neće, suočiće se ozbiljnim problemima”, upozorio je Vučinić.On je dodao da CPC neće odustati od zahtjeva da ta vjerska zajednica, kao domicilna bude u statusu nasljednice cetinjske katedre, uspostavi duhovne kompetencije koje je sljeduju, a imovina da bude vraćena vlasnicima. “U tome imamo podršku Evrope”, rekao je Vučinić.

http://www.portalanalitika.me/drutv...mfilohije-gori-nego-svi-osvajai-zajedno-.html

Е када то каже тај Карадагац из полицијске комуњарске секте ЦПЦ - е то мора бити да је тачно... :zskace::zskace::zskace:
 
Истакнутији припадници Црногорске православне цркве су:
Мираш Дедеић (8. новембар 1938) је самозвани митрополит; одлуком Светог синода Цариградске патријаршије од априла 1997. године је рашчињен, враћен у ред лаика, одлучен од Цркве и предат проклетству. Замонашен је од стране неканонске Македонске православне цркве, а свештенички чин је добио од расколничке групе свештеника у Бугарској која га проглашава за „митрополита“.
Милутин Цвијић, рођен у Теслићу, бивши јеромонах манастира Острог, рашчињен од стране Српске православне цркве јер је прекршио монашки завјет и оженио се (1990). Прикључио се Црногорској православној цркви 1995. године.
Живорад Павловић, бивши свештеник из Смедерева, рашчињен због крађе смедеревске црквене општине, како се наводи у одлукама црквених судова. Приступио је Црногорској православној цркви 1999. године.
Стево Вучинић, предсједник Одбора за промоцију црквених интереса и односе с јавношћу Митрополијског савјета Црногорске православне цркве

Погледајте те истакнуте чланове,све сами лопови,расколници,монаси који се жене. На ту такозвану цркву Цариградски патријарх је бацио анатему,и искључио секташе из православног света. Гори су и од Хрватске православне цркве...
 
Vučinić: Amfilohije gori nego svi osvajači zajedno

09. januar 2011.

0.jpg



Mitropolit crnogorsko-primorski Amfolohije je izjavom u vezi crkve na Rumiji po ko zna koji put javno posvjedočio da nije dostojan episkopskog čina, ocijenio je potpredsjednik Savjeta Mitropolije Crnogorske pravoslavne crkve (CPC) Stevo Vučinić.
Komentarišući izjavu Amfilohija "da ko sruši crkvu na Rumiji bog ga srušio, i njega i njegovo potomstvo i časni krst mu sudio”, Vučinić je rekao da proklestvo kao crkvena mjera nema utemeljenja u svetome pismu niti je kao takvo poznato u hrišćanskim crkvama.“Zato je tim aktom po ko zna koji put javno posvjedočio da nije dostojan episkopskog čina nego mu više priliči dostojanstvo afričkog vrača”, kazao je Vučinić agenciji MINA.
On smatra da je Amfilohije za posljednjih 20 godina Crnoj Gori i njenom narodu nanio, kako je rekao, više zla i štete nego zajedno Mleci, Turci i Austrijanci za pola milenijuma, “Podstrekavao je na rat, pljačku imovine, ubijanje građana i duhovno krepio vojsku koja je svojevremeno nasrnula na dubrovačko područje s namjerom da slomi čast crnogorskog oružja, uvede narod u što veću pogibiju i izazove što snažniju mržnju između Crnogoraca i Hrvata”, kazao je Vučinić povodom 20. godišnjice od imenovanja Amfilohija za mitropolita. On je rekao da optužnicu protiv Amfilohija “diže 180 mrtvih crnogorskih glava i ko zna koliko dubrovačkih žrtava”. “Dok će naša sramota, zlo i šteta nanešena dubrovačkom području biti tvrda granica između dva susjedna naroda, koja će nas razdvajati, bojim se ne decenijama nego stoljećima”, naveo je Vučinić.
On je kazao da je Sultan Mehmed osvajač sačuvao svaku srpsku crkvu i manastir, a posebno Manasiju, Dečane, Ravanicu, Pećku Patrijaršiju i Gračanicu. “A on (Amfilohije) je svaku našu satro i zatro kao da su neprijateljske. Turci su za Crkvu, kojoj je on vrhovni pontifeks, i takve kao što je on bili ljudi i humanisti”, rekao je Vučinić.
Prema njegovim riječima, Amfilohije je “uništio Ostrog pretvarajući ga u srbijansko vašarište i sabiralište novca, poništavjući njegovu osobenu duhovnost primjerenu našoj tradiciji i poimanju svetog”. “Podržan od korumpirane administracije oteo nam je sve crkve i manastire i predvodi rat protiv Crnogoraca i Crne Gore kao da smo okupatori”, smatra Vučinić. On je dodao da je Amfilohije “u cetinjsku filijalu Beogradske patrijaršije doveo 1,2 hiljade popova i kaluđera iz Bosne i kninske Krajine sa ciljem da s njima destabilizuje političke prilike u nasoj i u susjednim zemljama”. “Usudio se čak da sakriva ratne zločince i kriminalce u našim manastirima i da ih koristi kao magacine švercovane robe kojom kaluđeri trguju između Bosne, Srbije i Kosova”, tvrdi Vučinić.
Blažilo se, kako je dodao, vrijeme Sulejmana veličanstvenog pri “zlu koje nas je snašlo od kada je preosvećeni, mimo volje pokojnog vladike Danila, na silu zasio na katedru Svetog Petra Cetinjskog”. “Naša država je decenijama sa Beogradskom patrijaršijom tikve sadila pa joj se sada o glavi obijaju. Zato nad nama i našom zemljom očito dijeli suvrenitet s državnom administracijom”, kazao je Vučinić. On je rekao da “korumpirana” administracija trguje državnom, plemenskom i bratstveničkom crkvenom imovinom sa “beogradskim popovima, dozvoljavajući im da je otuđuju za novce koje u vrećama iznose iz zemlje”. “Njime se finasira bosanski penzioni fond i politička i obavještajna djelatnost protiv Crne Gore. Čak se i sudovi usuđuju da im stanu u zaštitu čemu svjedoči i jedna nedavna presuda kotorskog suda”, tvrdi Vučinić.
On je kazao da, zahvaljujući činjenici da je Crna Gora kandidat za prijem u Evropsku uniju, državna administracija mora da riješi crkveno pitanje prije nego postane članica. “Dok će crkvenu imovinu morati da vrate u prvobitni status kao seosku, bratstveničku, plemensku i državnu. Ako neće, suočiće se ozbiljnim problemima”, upozorio je Vučinić.On je dodao da CPC neće odustati od zahtjeva da ta vjerska zajednica, kao domicilna bude u statusu nasljednice cetinjske katedre, uspostavi duhovne kompetencije koje je sljeduju, a imovina da bude vraćena vlasnicima. “U tome imamo podršku Evrope”, rekao je Vučinić.

http://www.portalanalitika.me/drutv...mfilohije-gori-nego-svi-osvajai-zajedno-.html

A kakve ovaj taliban ima veze sa pravoslavnom verom...valjda koliko i muftija Milo...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top