Stevie Ray Vaughan

Guitar_Thrill

Aktivan član
Poruka
1.821
Mislim da je sramota da nema teme o njemu......po meni najbolji gitarista posle Djanga i Hendrixa....tacnije bolji mi je i od njih,ali oni su bili prvi,a tesko je biti prvi :) Znaci da li ga slusate,svirate i znate li neke dobre sajtove ili snimke njega.....ovo mi je prva tema pa ako sam nesto zajebao izvinjavam se:)Jel ovde sme da se kaze zajebao?
 
Steta sto je poginuo.Svi veliki gitaristi napuste svet prerano, pre je to bio Hendrix pa onda Vaughan.Cuo sam jednu stvar od njega pre otprilike 1,5 godinu i stvarno je odlican, rame uz rame s Hendixom:)

Da interesantno kako je poginuo...imao je svirku sa Claptonom i Buddy Guyem i posle svirke su mu rekli da ima jedno slobodno mesto u helikopteru ako hoce sa tim helikopterom da ode,i on je seo......a mogao je to biti i Clapton i Buddy Guy,ali on je seo...
 
RIP SRV... :cry:

Inace... Guitar_Thrill je sve rekao... nema se sta dodati...
Sem mozda jedne slike ovog sjajnog gitariste...

SRV.jpg
 
E DJM , pretpostavljam da ga ti slusas....kako si cuo za njega? I uopste kako danas ljudi ovde cuju z njega? Ja sam negde pre jedno 2 godine slucajno cuo pola minuta njegove svirke na radiju,mislim da je bila pesma Texas Flood.i toliko sam se odusevio da sam mesec dan trazio nesto od njega...tada nisam imao internet:)...sada cak imam i originale,doduse njih sam nabavio od jedne devojke,tacnije dobio sam ih na poklon:)sto ne znaci da sam sponzorusa...ali sto ne znaci ni da nisam....:)uglavnom,kako je moguce da mladji cuju za njega,ovde kod nas?
 
E DJM , pretpostavljam da ga ti slusas....kako si cuo za njega? I uopste kako danas ljudi ovde cuju z njega? Ja sam negde pre jedno 2 godine slucajno cuo pola minuta njegove svirke na radiju,mislim da je bila pesma Texas Flood.i toliko sam se odusevio da sam mesec dan trazio nesto od njega...tada nisam imao internet:)...sada cak imam i originale,doduse njih sam nabavio od jedne devojke,tacnije dobio sam ih na poklon:)sto ne znaci da sam sponzorusa...ali sto ne znaci ni da nisam....:)uglavnom,kako je moguce da mladji cuju za njega,ovde kod nas?

Ahhh... Ja sam stari blues-er... :D

Prva stvar koju sam cuo je je Cold Shot :D


Bilo je to davno...
Ironija li od zivota... oduvek sam hteo da budem rocker a samo sam slusao blues... :lol: :D

P.S. spot ruleZ :mrgreen:
 
Eh da,Cold Shot...to je prva pesma koju sam skinuo na gitari od njega....ima onaj E7/9+ na kraju:)....skoro sam saznao da je Stevie svirao sa okruglim delom trzalice,a ne sa vrhom...zato je mogao tako dobro ritam da svira....ja sa mslusao blues,a da nisam ni znao da je to blues...Santana,Clapton,Beck,itd....tek mi je posle neko rekao da je to blues....:)
 
Cuo sam samo Cinamon Girl.....i KEep on rockin in a free world:)Kakav je on?Da znam,da li da se trudim da ga nabavim.....

U jee... nisam ni video tvoj koment a napisali smo isto...
Inace, obavezno nabavi... ali moj je savet da nabavis prvo starije stvari... dok je jos bio sa Crosby-ijem Still-om i Nesh-om... :D

Vreme Woodstock-a... Hippie R'n'R... 'De ces bolje od toga... :mrgreen:
 

Back
Top