Stelijum u natalnoj karti i koliko on utice ?

gost 433974

Veoma poznat
Poruka
12.881
Koliko on utice i da li je dosta bitan ako ga neko ima u natalu?
Ijaaoj ja imam stelijum u trecoj kuci. Pre neki dan se upoznala sa terminom
Planete su mi Sunce, Merkur i Venera cini mi se

Uglavnom, kako sam procitala kazu da oni koji ga nemaju prizrljkuju ga, a oni koji ga imaju zele da ga nemaju haha
On ima uticaja u zavisnksti gde se nalazi i naglasava to tu, koliko sam ja skontala

Gde ti imas stelijum

gost 433974

Veoma poznat
Poruka
12.881
Ne znam, to znaju bolje drugi sto se razumeju u astrologiju, ja sam tek pocetnik
Mogu sad kad dodjem kuci da ti napisem sta tacno oznacava stelijum, nisam sivurna da znam nesto vise
20210913_184203.jpg
20210913_184224.jpg
20210913_184254.jpg

Evo, slikala sam ovo iz knjige, posto sam primetila kad sam citala da i nema nesto bas na netu. A mozda nisam dobro ni pogledala. Uglavnom evo ako te zanima

analiticki 12

Ističe se
Poruka
2.678
Vise planeta u 1 kuci npr ne mogu biti dobri za osobu mogu biti u odnosu na to da ce osoba lako da privuce paznju bice posebnija po necemu al problem ja sto ce u samoj osobi da se mijesaju principi mnogi suprotni onda osoba ce biti vise samoziva okrenuta sebi npr ne drugima a tako tesko da moze doci do neke srece neko ko je dovoljan sam sebi sto ima svojih cari al na duge staze donosi muke

annarose

Obećava
Poruka
84
Imam 3 planete u istom znaku - ali nisi u istoj kući - nisu niti u konjunkciji (preveliki orbis).
Imam i 3 planete u istoj kući - ali nisu u istom znaku.
Je li to spada u stelij?
Također me zanima da li se i Mjesečevi čvorovi broje u steliju? Imam recimo konjunkciju Jupitera, Urana i Južnog Mjesečevog čvora u Vagi. I svi su u 7.kući.
Ima li i to kakve veze se stelijumom?

I još jedno pitanje: je li konjukcija ili konjunkcija?

Budući da nailazim na oba termina....

gost 433974

Veoma poznat
Poruka
12.881
Imam 3 planete u istom znaku - ali nisi u istoj kući - nisu niti u konjunkciji (preveliki orbis).

Imam i 3 planete u istoj kući - ali nisu u istom znaku.
Je li to spada u stelij?

Koliko sam shvatila po definiciji koju sam procitala to jeste stelijum i ne zavisi od konjukcija niti kakvog drugog aspekta

Evo definicija
-Stelijum nastaje kad postoje 3 ili vise planeta u jednom znaku ili jednoj kuci

Znaci rekla bih da u oba slucaja imas stelijum, samo u prvom 3 planete u istom znaku
A u drugom 3 planete u istoj kuci

I vodeci se definicinom iz knjige, zakljucujemo da imas stelijum i to dva

neoplanta

Zainteresovan član
Poruka
469
Stelijum u vagi meni se odrazilo kroz lenjost. Teška sam da se pokrenem, stalno me treba gurati.
Neodlučna, neurotična:cao:.

Sa druge strane , lako sam pronalazila odgovarajućeg partnera,volim biti u braku, kroz partnerstvo se najlepše ispoljavam kao osoba, trpi me jedan bik i slažemo se iako smo potpuno različiti.
So, Sa, Ve, Me u VAGI.

Stannis Baratheon

Aktivan član
Moderator
Poruka
1.574
Za što? Biti advokat ili udati se?
U principu ne volim te banalne fore, iako mogu biti točne. Ja sam 50+ pa mi djeluje bezobrazno kad mi netko kaže kako "još nisam našla pravog." Isto kao i da "nikad nije kasno". Žao mi je što možda nekima razbijam iluzije - ali za neke stvari ipak bude kasno.... :( :(
Za neke stvari i jeste kasno ako stavis limite na sebe kasno je za bilo sta
Ja koa Jarac ne vidim da cu da stanem u potrazi za onim sto zelim,niti me bilo sta moze zaustaviti

Indigo3

Poznat
Poruka
7.924
Što ličnije, to su znak i kuća u kojoj ih ima više od dve, naglašeniji. Kada se prostudira šta svaka planeta od njih u istom označitelju rade, pa još kad su blisko... to je teže ispraviti karakterne osobine i sebe u celini, jer ih znaš davno, od malih nogu, njihov udeo u životnim ostvarenjima.
Kod mene su vrlo lične u 12K i u Ovnu, i ma koliko bih da izbijem u prvi plan, neće moći...
Kakvu volju treba da imaš da pobediš Ovna, nepobedivog ratnika, 12.kuću sa ličnim planetama?
Ona radi svoje jer je Ovan žešća životinja, šta ima, to ti je to.
Sam, usamljen, odvojen silom, svojom voljom, bogovima ili Bogom, sudbinski... kombinacija svega toga:
sam si, i tako treba biti, ne treba se opirati.
To si-što si.

annarose

Obećava
Poruka
84
Za neke stvari i jeste kasno ako stavis limite na sebe kasno je za bilo sta
Ja koa Jarac ne vidim da cu da stanem u potrazi za onim sto zelim,niti me bilo sta moze zaustaviti
Nisam postavila limite, dapače. No to ne mijenja činjenicu da imam godina koliko imam - i da neke stvari doista dođu prekasno - to je realnost, a ne limiti. Moja Venera u Jarcu u kvadratu sa Saturnom jednostavno tako funkcionira... I ona "jeftina psihologija" tipa - život počinje u 40-toj... 50-toj. Da. Kako da ne. Život počinje u času kad smo se rodili - i svakim danom sve smo bliže kraju. Ništa ne počinje u 40-toj... To naravno ne znači da sad treba padati u depresiju ili ne znam šta... samo biti realan. Objektivno razmotriti situaciju. Ja sam recimo uvjerena da sam svoj život zeznula. I znam da nema povratka. 20 godina sam možda potrošila na pogrešnog partnera. Možda sam trebala prije da shvatim. Kad je još imalo smisla nadati se (braku, djeci...) Odbijam povjerovati da sam toliko glupa da to nisam vidjela. Lakše mi je okriviti horoskop, sudbinu... bilo šta. Nisam fatalist - ali vjerujem da su neke stvari negdje zapisane. Da si čovjek baš ne kroji sam svoju sudbinu - jer onda ne bi bilo nesreća, teških bolesti... i sl. Nitko sam sebi ne iskroji da npr. u 20-toj dobije leukemiju i umre. Da oboli od multiple skleroze... i slične sudbine.

Manastirka

Elita
Poruka
19.208
Nisam postavila limite, dapače. No to ne mijenja činjenicu da imam godina koliko imam - i da neke stvari doista dođu prekasno - to je realnost, a ne limiti. Moja Venera u Jarcu u kvadratu sa Saturnom jednostavno tako funkcionira... I ona "jeftina psihologija" tipa - život počinje u 40-toj... 50-toj. Da. Kako da ne. Život počinje u času kad smo se rodili - i svakim danom sve smo bliže kraju. Ništa ne počinje u 40-toj... To naravno ne znači da sad treba padati u depresiju ili ne znam šta... samo biti realan. Objektivno razmotriti situaciju. Ja sam recimo uvjerena da sam svoj život zeznula. I znam da nema povratka. 20 godina sam možda potrošila na pogrešnog partnera. Možda sam trebala prije da shvatim. Kad je još imalo smisla nadati se (braku, djeci...) Odbijam povjerovati da sam toliko glupa da to nisam vidjela. Lakše mi je okriviti horoskop, sudbinu... bilo šta. Nisam fatalist - ali vjerujem da su neke stvari negdje zapisane. Da si čovjek baš ne kroji sam svoju sudbinu - jer onda ne bi bilo nesreća, teških bolesti... i sl. Nitko sam sebi ne iskroji da npr. u 20-toj dobije leukemiju i umre. Da oboli od multiple skleroze... i slične sudbine.
Slažem se,...mda ja imam jednog kolegu koji je završio faks u kasnim 40-tim i sada je negde neki šef.Mnogo toga zavisi od osobe.Motivacija je ključna stvar, za mnogo toga u životu.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.