Steins;Gate

Maximy

Domaćin
Poruka
3.277
Pozdrav, drugari. Nije me bilo neko vreme, but I'm back with some new animes! Za vreme mog odsustva odgledao sam par animea od kojih je ovaj definitivno zasluzio posebnu temu.


Slika :
247219-aliya06.jpg


UVOD :

"Steins;Gate" je anime o grupi priljatelja koji pronalaze nacin da salju poruke u proslost i tim putem menjaju tok vremena (Nesto slicno poput putovanje kroz vreme). Medjutim,organizacija pod imenom "SERN" (koja takodje radi slicne eksperimente na putovanju kroz vreme) pronalazi njihov rad. Kako konkurencija ne ide u korist SERN-u, oni odlucuju da eliminisu grupu. Medjutim radeci razno-razne eksperimente, naucnik pod imenom Okabe Rintarou primecuje da se proslost/buducnost jako puno promenila od onog prvobitnog vremena (pre nego sto su koristili putovanje kroz vreme) - i onda dolazi do jako teskog izbora: Da li spasiti svet od SERN-a, da li spasiti prijatelje, ili podesiti buducnost onakvu kako bi njemu najvise odgovaralo.


Anime ima 24 epizode i par dodatnih epizoda (To su OVA - Uglavnom su bazirane na sporedne likove). U pocetku moram da priznam da je malo dosadan,ali sredina i kraj animea su fenomenalno odradjeni sto dovodi Steins;gate u llistu mojih top 5 animea. Animacija je poprilicno dobra,ja sam gledao na 720p kvalitetu tako da nemam nikakve zamerke. Inace da napomenem , glavnog lika Okabe Rintarou glumi lik koji je pozamljivao glas popularnim likovima poput Yagami Light (Death Note), Kida Masaomi (Durarara) , Tamaki Sempai (Ouran Koukou Host Club) itd...


Zakljucak : Sve u svemu , ako ste raspolozeni za jako dobar triler, ovo je definitivno preporuka za vas. Ono sto takodje cini ovaj anime interesantnim je sto pored tog zanra "Triler" takodje postoji neki mali elementi humora, romanse, ali naravno sve u nekom umerenom nivou. Svaka epizoda postaje zanimljivija, u svakoj epizodi se desava nesto novo,upoznajete bolje likove, a povrh svega vidite koliko su likovi zapravo spremni da zrtvuju nesto zarad neceg boljeg. - Yes,It has bloodshed ! Inace da napomenem jos jednu jako bitnu stvar - Steins;Gate je trenutno treci na myanimelist.net , sto tacno govori o kvalitetu.

DODATAK :

Par OST-a koji su mi se jako puno dopali :

Farewell :


Inace, da naglasim : Njegov "I'm mad scientist" je uzrecica koju ponavlja jako puno. Anime je radjen na Japanskom.

I na kraju jos samo da dodam - UZIVAJTE ! :ok:
 

Back
Top