Stefanović: Afera o trgovini oružjem monstruozna laž opozicije

1.12.2019. • Srbija Danas/Večernje novosti
ZAŠTO SU NAŠE VOJNE FABRIKE META NAPADA? Evo zbog čega se vodi SPECIJALNI RAT PROTIV SRPSKE NAMENSKE INDUSTRIJE!

Poznavaoci metoda rada obaveštajnih službi navode da je proizvodnja robe "posebne namene" u svakoj zemlji dežurna meta rada stranih agentura.

Ulaganje države u vojne fabrike, osvajanje tehnologija i sve veći obim proizvodnje i prodaje oružja i municije, razlozi su što je domaća namenska industrija, uz koncept vojne neutralnosti, na meti pojačane aktivnosti stranih obaveštajnih službi!
Kontekst afere u čijem je središtu delovanje ruskog obaveštajnog operativca, ali i krađa tehničke dokumentacije iz užičke fabrike "Prvi partizan" jasno su pokazali da je srpska proizvodnja oružja, municije i vojne opreme oblast za koju stranci gaje neobično živo interesovanje.

Poznavaoci metoda rada obaveštajnih službi navode da je proizvodnja robe "posebne namene" u svakoj zemlji dežurna meta rada stranih agentura.
- Ova vrsta informacija veoma je važna svakoj državi, ne samo zbog praćenja tuđe borbene gotovosti, nego i iz golih poslovnih interesa. Jer trgovina oružjem i municijom izuzetno je unosan posao, okrenut mahom izvozu, koji ima i brojne političke i ekonomske primese. Zato je upravo ova delatnost izložena metodama vođenja tzv. specijalnog rata, kakav mnogi uočavaju protiv Srbije - ukazuju sagovornici.
Stranim agentima posebno su interesantne poverljive klauzule kupoprodajnih ugovora, primena novih tehnolgoija i pregovori o budućim isporukama proizvoda namenske industrije stranim kupcima. Pojedine, uz to, ne prezaju ni od industrijske špijunaže čiji je cilj krađa informacija, tehnologija i projekata koji smanjuju razvojne troškove u proizvodnji sličnih sredstava.

Nije slučajno zato, što je iz "Prvog partizana" izneta tehničko-tehnološka dokumentacija za proizvodnju municije kalibra 12,7 milimetara. Reč je o kalibru koji je među najtraženijim u svetu, na čijoj se prodaji dobro zarađuje, a koji pored užičke fabrike u regionu proizvodi samo "Igman" iz Konjica.

Inače, naše fabrike odbramnene industrije izvezle su prošle godine robu vrednu više od 600 miliona dolara, a plan za ovu godinu je da izvoz nadmaši 800 miliona dolara.
Magična milijarda od prodaje naoružanja, ukoliko se postojeći trend nastavi, mogla bi da bude dostignuta već 2020. ili 2021. godine.
 
Nije slučajno zato, što je iz "Prvog partizana" izneta tehničko-tehnološka dokumentacija za proizvodnju municije kalibra 12,7 milimetara. Reč je o kalibru koji je među najtraženijim u svetu, na čijoj se prodaji dobro zarađuje, a koji pored užičke fabrike u regionu proizvodi samo "Igman" iz Konjica.
Koga bre vi, Mito boto i eSeNeSes krimosi, zaiebavate?

The 12.7×108mm cartridge is a 12.7 mm heavy machine gun and anti-materiel rifle cartridge used by the former Soviet Union, the former Warsaw Pact, modern Russia, China and other countries.

https://en.wikipedia.org/wiki/12.7×108mm
 
Vlada Srbije vodi rat protiv srpske namenske industrije.Preuzima oružje za sitne pare i švercuje ga iz svojih privatnih firmi da bi pojedinci punili džepove,umesto da se oružje legalno izvozi preko SDPR-a,gde bi više novca ostalo toj industriji i državi

И онда дође неко па каже, што се људи буне, то би свакако ишло у буџет, грађани од тога немају ништа. Толико непостојање свести и савести и одговорности је дно.
 
Vlada Srbije ne vodi nikakav rat protiv, nego vodi osvajacki rat za preuzimanje/otimanje namenske industrije od SDPRa, da bi otudjili pare od drzave i naroda, iste te drzave koju vlada vodi i u cije ime zastupa narodne interese.

Recenica koja kristalno cisto (bez ostatka) definise kompletan besmisao stanja u kome se Drzava Srbija i njen narod vec jako dugo vremena nalaze.
 
1575199241300.png


1575199262200.png
 
И онда дође неко па каже, што се људи буне, то би свакако ишло у буџет, грађани од тога немају ништа. Толико непостојање свести и савести и одговорности је дно.
To dođu i kažu sns botovi hašišari.Ubeđuju nas da je kriminal porodice Stefanović u interesu države. Je li tako @Nataša Rostova ? :lol:
 
Vlada Srbije ne vodi nikakav rat protiv, nego vodi osvajacki rat za preuzimanje/otimanje namenske industrije od SDPRa, da bi otudjili pare od drzave i naroda, iste te drzave koju vlada vodi i u cije ime zastupa narodne interese.

Recenica koja kristalno cisto (bez ostatka) definise kompletan besmisao stanja u kome se Drzava Srbija i njen narod vec jako dugo vremena nalaze.

Тако је рекао најпаметнији и највреднији...постоје напади на нашу наменску. То је тачно и треба да одговарају. Који су још нападачи не знамо, али знамо за приватне фирме које се уграђују тако што им намешта послове министар преко татка.
 
Vlada Srbije vodi rat protiv srpske namenske industrije.Preuzima oružje za sitne pare i švercuje ga iz svojih privatnih firmi da bi pojedinci punili džepove,umesto da se oružje legalno izvozi preko SDPR-a,gde bi više novca ostalo toj industriji i državi
Ma ni maline ne možeš izvest bes posrednika iz države tj iz SNSa a kamoli ovu traženu robu.
 
Radniku "Krušika" Aleksandru Obradoviću ukinut pritvor
Autor mondo.rs Izvor Beta Izvor Tanjug 18.12.2019.

Radniku "Krušika" Aleksandru Obradoviću osumnjičenom za odavanje poslovnih tajni tog preduzeća, danas je odlukom Višeg suda u Beogradu ukinut kućni pritvor.

IMG-11faeb30983190d960dc51bc409b2380-V-1-.jpg


Tužilaštvo sumnjiči Obradovića da je tokom više godina prikupljao i iznosio poverljive podatke,a opozicija ga smatra uzbunjivačem, iako mu taj status odlukom suda nije nikada dodeljen.

Odluku o ukidanju kućnog pritvora doneo je sudija za prethodni postupak, nakon uvida u spise predmeta, imajući u vidu i da se tužilac nije izjasnio da li traži produženje ili ukidanje kućnog pritvora za Obradovića.

Obradović je izjavio da bi, iako je dospeo u kućni pritvor, "aposolutno" isto uradio i obelodanio informacije o dešavanjima u firmi namenske industrije u "Krušiku".
Rekao je da je današnje ukidanje mere kućnog pritvora, "samo korak u borbi do njegove konačne slobode".

"Apsolutno ja sam tu dilemu sa sobom odavno razrešio", rekao je Obradović za TV N1.
 
Radniku "Krušika" Aleksandru Obradoviću ukinut pritvor
Autor mondo.rs Izvor Beta Izvor Tanjug 18.12.2019.

Radniku "Krušika" Aleksandru Obradoviću osumnjičenom za odavanje poslovnih tajni tog preduzeća, danas je odlukom Višeg suda u Beogradu ukinut kućni pritvor.
IMG-11faeb30983190d960dc51bc409b2380-V-1-.jpg


Tužilaštvo sumnjiči Obradovića da je tokom više godina prikupljao i iznosio poverljive podatke,a opozicija ga smatra uzbunjivačem, iako mu taj status odlukom suda nije nikada dodeljen.

Odluku o ukidanju kućnog pritvora doneo je sudija za prethodni postupak, nakon uvida u spise predmeta, imajući u vidu i da se tužilac nije izjasnio da li traži produženje ili ukidanje kućnog pritvora za Obradovića.

Obradović je izjavio da bi, iako je dospeo u kućni pritvor, "aposolutno" isto uradio i obelodanio informacije o dešavanjima u firmi namenske industrije u "Krušiku".
Rekao je da je današnje ukidanje mere kućnog pritvora, "samo korak u borbi do njegove konačne slobode".

"Apsolutno ja sam tu dilemu sa sobom odavno razrešio", rekao je Obradović za TV N1.
A što čovek lepo ne kaže na RTS u da ga cela Srvija može čuti a ne ovako preko N1
 
27. decembar 2019. | 12:14 | Izvor: Tanjug
Nemačka povećala izvoz oružja 75 odsto ove godine


BERLIN -
Nemački izvoz oružja na putu je da dostigne rekordan nivo ove godine, budući da je vlada u Berlinu do kraja novembra odobrila prodaju u iznosu od 6,35 milijardi evra (6,8 milijardi dolara), izveštava Dojče vele (DW) pozivajući se na saopštenje Ministarstva ekonomije.

Ova cifra, objavljena u odgovoru ministarstva na pitanje Zelenih, znači da je izvoz oružja porastao za 75 procenata u odnosu na isti vremenski period 2018., zbog čega je sve verovatnije da će Nemačka do kraja ove godine oboriti prethodni rekord od 7,86 milijardi evra zabeležen 2015. ....
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Šta kažu rebelsi na ovo?
Ne pratim baš temu ali mi se čini da su germanski mediji najveću paljbu osuli :think:
 
27. decembar 2019. | 12:14 | Izvor: Tanjug
Nemačka povećala izvoz oružja 75 odsto ove godine


BERLIN -
Nemački izvoz oružja na putu je da dostigne rekordan nivo ove godine, budući da je vlada u Berlinu do kraja novembra odobrila prodaju u iznosu od 6,35 milijardi evra (6,8 milijardi dolara), izveštava Dojče vele (DW) pozivajući se na saopštenje Ministarstva ekonomije.

Ova cifra, objavljena u odgovoru ministarstva na pitanje Zelenih, znači da je izvoz oružja porastao za 75 procenata u odnosu na isti vremenski period 2018., zbog čega je sve verovatnije da će Nemačka do kraja ove godine oboriti prethodni rekord od 7,86 milijardi evra zabeležen 2015. ....
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Šta kažu rebelsi na ovo?
Ne pratim baš temu ali mi se čini da su germanski mediji najveću paljbu osuli :think:

Šta se tripujete, pogledajte prvo šta proizvode i izvoze ozbiljne zemlje od naoružanja a šta naša zemlja

Mi smo NEKADA bili zaista ozbiljan igrač, proizvodili smo SVE čak i lovac bombarder, što je (kakav god da je bio) sam vrh industrije naoružanja.
Proizvodili smo napredne i konkuetne sisteme, VBR-ove, tenkove.
Naš tenk M-84 je, u svoje vreme, zaista bio proizvod koji je mogao da se meri sa proizvodima vodećih zemalja u namenskoj industriji.

Ovo što sad pravimo je smešno, to je tehnologija od pre 50 godina. Pazi molimte streljačka municija i minobacačke granate, evo trese se svet jer smo mi otkrili minobacač u 21 veku. Nemojte da ste smešni. Ovi neki navodni novi proizvodi, Lazari, Nore, to je sve prevaziđeno, može eventualno nekim talibanijama da bude interesantno, Mjanmaru i ostalim silama koje bi nešto da kupe a nemaju pare za pravu stvar.

Teško mi možemo da budemo konkurentni u ozbiljnoj trgovini zato se i zezamo sa švercom tamo gde niko ozbiljan neće da prlja ruke.
 
Šta se tripujete, pogledajte prvo šta proizvode i izvoze ozbiljne zemlje od naoružanja a šta naša zemlja

Mi smo NEKADA bili zaista ozbiljan igrač, proizvodili smo SVE čak i lovac bombarder, što je (kakav god da je bio) sam vrh industrije naoružanja.
Proizvodili smo napredne i konkuetne sisteme, VBR-ove, tenkove.
Naš tenk M-84 je, u svoje vreme, zaista bio proizvod koji je mogao da se meri sa proizvodima vodećih zemalja u namenskoj industriji.

Ovo što sad pravimo je smešno, to je tehnologija od pre 50 godina. Pazi molimte streljačka municija i minobacačke granate, evo trese se svet jer smo mi otkrili minobacač u 21 veku. Nemojte da ste smešni. Ovi neki navodni novi proizvodi, Lazari, Nore, to je sve prevaziđeno, može eventualno nekim talibanijama da bude interesantno, Mjanmaru i ostalim silama koje bi nešto da kupe a nemaju pare za pravu stvar.

Teško mi možemo da budemo konkurentni u ozbiljnoj trgovini zato se i zezamo sa švercom tamo gde niko ozbiljan neće da prlja ruke.
Ja se slažem s tobom da se sa SFRJ ne možemo porediti.

Nisu Nore, Lazari ... a naročito Alas za potcenjivanje. Nije to tehnologija od pre 50 godina.
Mi se danas i ne smemo prevviše angažovati na tom polju.
Na primer naši inženjeri garant mogu napraviti raketu od 300+km dometa ali bi nas neki u tom slučaju "pogledali".
Obzirom na veličinu, ekonomsku i vojnu moć mi smo solidni.
 

Back
Top