Quantcast

Stefanović: Afera o trgovini oružjem monstruozna laž opozicije

ssmpmd

Poznat
Poruka
7.750
Ja se slažem s tobom da se sa SFRJ ne možemo porediti.

Nisu Nore, Lazari ... a naročito Alas za potcenjivanje. Nije to tehnologija od pre 50 godina.
Mi se danas i ne smemo prevviše angažovati na tom polju.
Na primer naši inženjeri garant mogu napraviti raketu od 300+km dometa ali bi nas neki u tom slučaju "pogledali".
Obzirom na veličinu, ekonomsku i vojnu moć mi smo solidni.
Razočarao bi se, nije to ni izbliza kako bi moglo i trebalo da bude, vrte se neki našminkani prototipovi a u suštini se radi pomoću štapa i kanapa.

Mi smo kao zemlja toliko daleko od ozbiljnog sistema naoružanja taman koliko i od putničkog vozila sopstvene konstrukcije i proizvodnje.

Uostalom razmisli i sam šta je u tim proizvodima rezultat naše pameti.

Recimo Lazar, šta je tu konkretno konstruisano i proizvedeno u Srbiji, kupiš sve glavne podsisteme i nabudžiš na neku modifikovanu šasiju i dobiješ nešto što bi trebalo da liči na moderno vozilo a u suštini je teška budževina i improvizacija.

Nemamo mi ni para ni kapaciteta za ozbiljnu igu u namenskoj industriji

alfalogo

Elita
Poruka
16.409
Radniku "Krušika" Aleksandru Obradoviću ukinut pritvor
Autor mondo.rs Izvor Beta Izvor Tanjug 18.12.2019.

Radniku "Krušika" Aleksandru Obradoviću osumnjičenom za odavanje poslovnih tajni tog preduzeća, danas je odlukom Višeg suda u Beogradu ukinut kućni pritvor.

Tužilaštvo sumnjiči Obradovića da je tokom više godina prikupljao i iznosio poverljive podatke,a opozicija ga smatra uzbunjivačem, iako mu taj status odlukom suda nije nikada dodeljen.

Odluku o ukidanju kućnog pritvora doneo je sudija za prethodni postupak, nakon uvida u spise predmeta, imajući u vidu i da se tužilac nije izjasnio da li traži produženje ili ukidanje kućnog pritvora za Obradovića.

Obradović je izjavio da bi, iako je dospeo u kućni pritvor, "aposolutno" isto uradio i obelodanio informacije o dešavanjima u firmi namenske industrije u "Krušiku".
Rekao je da je današnje ukidanje mere kućnog pritvora, "samo korak u borbi do njegove konačne slobode".

"Apsolutno ja sam tu dilemu sa sobom odavno razrešio", rekao je Obradović za TV N1.
Šteta :kafa:
Ne bi trebalo davati signale ljudima da je dobro majmunisati se kako god ti pripadne.

TONOLAN

Elita
Poruka
17.452
Razočarao bi se, nije to ni izbliza kako bi moglo i trebalo da bude, vrte se neki našminkani prototipovi a u suštini se radi pomoću štapa i kanapa.

Mi smo kao zemlja toliko daleko od ozbiljnog sistema naoružanja taman koliko i od putničkog vozila sopstvene konstrukcije i proizvodnje.

Uostalom razmisli i sam šta je u tim proizvodima rezultat naše pameti.

Recimo Lazar, šta je tu konkretno konstruisano i proizvedeno u Srbiji, kupiš sve glavne podsisteme i nabudžiš na neku modifikovanu šasiju i dobiješ nešto što bi trebalo da liči na moderno vozilo a u suštini je teška budževina i improvizacija.

Nemamo mi ni para ni kapaciteta za ozbiljnu igu u namenskoj industriji
Ne znam na pr kakvi su vrhunski transporteri i haubice ali i ovi naši završavaju poso.
Neki ih i kupuju.
Nisu pare smrdljive ni od Mjanmara ni od Pakistana a ni Kenije ...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.