Stedne sijalice i jacina.

Dany6

Zainteresovan član
Poruka
344
Planiram uzeti vanjski zidni fenjer koji je 40w.Eh sada planiram uzeti stednu sijalicu za njega da bude iste jacine lumena kao sto bi bilo na "obicnoj" philips sijalici,ali me brine da ce biti slaba osvetljenost pa da li mogu uzeti stednu od 15w i staviti je u fenjer?I kolika je otprilike luminacija te stedne od 15w?
 
Prosto uzmes mobilni snimis video neku na primer stranicu novina na stolu sa standardnom sijalicom , potom zamenis za stedljivu i pojacavas ih sve dok ne dobijes identicnu sliku.
Mozes to da uradis i sa fotoaparatom ako postavis fiksnu blendu i ekspoziciju .
Sijalice daju isto lumena ako su im fotografije identicne . naravno u svim uglovima slikanja koja zahvata klasicna sijalica sa uzarenim vlaknom .
 
Planiram uzeti vanjski zidni fenjer koji je 40w.Eh sada planiram uzeti stednu sijalicu za njega da bude iste jacine lumena kao sto bi bilo na "obicnoj" philips sijalici,ali me brine da ce biti slaba osvetljenost pa da li mogu uzeti stednu od 15w i staviti je u fenjer?I kolika je otprilike luminacija te stedne od 15w?
Štedna od 15W daje svetlost oko 800 lumena, što odgovara klasičnoj sijalici od 60W. Ekvivalent one od 40W je štedna oko 10W
 
Imam jos jedno pitanje,ima li kakve razlike na koju je grlo stranu okrenuto (gore/dole) na ovom fenjeru,da li ce vise osvetliti ako je sijalica postavljena ka dole,ili gore?Ima li kakve razlike,mada mislim opet da je bolja na dole?
160902-1.jpg
 
Imam jos jedno pitanje,ima li kakve razlike na koju je grlo stranu okrenuto (gore/dole) na ovom fenjeru,da li ce vise osvetliti ako je sijalica postavljena ka dole,ili gore?Ima li kakve razlike,mada mislim opet da je bolja na dole?
Pogledajte prilog 806187
Bolje je da bude tako kao što je na slici. Kao što se vidi "kapa" na njoj ograničava svjetlost u tom smjeru pa ako je okrenenš na dole, ispod nje će biti tamnije, što nekome to i odgovara.
 

Back
Top