Starost i čangrizavost

Pilgrim

Domaćin
Poruka
3.138
E ovako....

Djed i baba su u zadnje vreme postali baš čamgrizavi što je počelo da mi ide na živce...

Trudio sam se i bio najbolji unuk, nisam im krao penzije, trudio sam se da im pomognem i poslušam svaki njihov savjet...

Ali vidim u zadnje vrjeme da ih baš sve interesuje, petljaju nos gde mu nije mjesto, koliko novca trošimo, kad dolazimo kući, smeta im glasna muzika, stalno im nešto smeta... stalno pričaju istu priču tako da mislim da je možda počela i starosna demencija...

Moj tata im je uvjek udovoljavao i oni su to koristili i stalno naturali svoju "dominaciju" nad svima nama ((čitavkj porodici))

Ja sam se osamostalio ali kad se vratim u svoj "rodni" kraj uvijek neki problemi sa njima...

Šta čovjek da radi?

jolemisa

Elita
Poruka
19.554
E ovako....

Djed i baba su u zadnje vreme postali baš čamgrizavi što je počelo da mi ide na živce...

Trudio sam se i bio najbolji unuk, nisam im krao penzije, trudio sam se da im pomognem i poslušam svaki njihov savjet...

Ali vidim u zadnje vrjeme da ih baš sve interesuje, petljaju nos gde mu nije mjesto, koliko novca trošimo, kad dolazimo kući, smeta im glasna muzika, stalno im nešto smeta... stalno pričaju istu priču tako da mislim da je možda počela i starosna demencija...

Moj tata im je uvjek udovoljavao i oni su to koristili i stalno naturali svoju "dominaciju" nad svima nama ((čitavkj porodici))

Ja sam se osamostalio ali kad se vratim u svoj "rodni" kraj uvijek neki problemi sa njima...

Šta čovjek da radi?
Moras ih donekle shvatiti,ziveli su u drugacije vreme,a na drugu stranu probaj da ih iskuliras sa par reci koje vole da cuju.

Indigo3

Poznat
Poruka
9.476
E ovako....

Šta čovjek da radi?
Upoznaj ih bolje, nećeš izgubiti sebe u tome. Mogu samo da te obogate kao ličnost.
Pitaj ih tu i tamo šta vole, šta ne vole, pitaj kako je bilo kad su oni bili mladi...
Stari ljudi i dalje imaju da nas nauče mnogo čemu.
Samo sa osmehom i strpljivo, ne osećaj kao kaznu to što im praviš društvo.
Nauči o njima nešto, i biće ti jasno zašto brinu gde koji dinar ide.
Dao Bog da i ti svojim roditeljima udovoljavaš kao tvoj otac svojim!

Pilgrim

Domaćin
Poruka
3.138
Ništa. Samo da na jedno uvo udje na drugo da izadje. Njih promjeniti ne možeš, samo svoj stav o njima. Neka pričaju šta te košta da ne shvataš lično? Staro, dementno razmaženo očigledno.
Hvala, pa i uzeo sam tu "taktiku", ćutim i kuliram.. i sve si u pravu, razmaženi jesu jer im se čitav život ugađalo, i sad to isto očekuju od mene 🙂
Samo klimaj glavom i govori da,da a teraj po svom. Ako pukneš i kažeš svašta posle će ti biti žao i grišće te savest.
U pravu si, ma neću da se svađam ali su oni baš u poslednje vrijeme "agresivni" 😠
Moras ih donekle shvatiti,ziveli su u drugacije vreme,a na drugu stranu probaj da ih iskuliras sa par reci koje vole da cuju.
Ma udovoljavalo im se čitav život i dan danas a oni sve to koriste.
Upoznaj ih bolje, nećeš izgubiti sebe u tome. Mogu samo da te obogate kao ličnost.
Pitaj ih tu i tamo šta vole, šta ne vole, pitaj kako je bilo kad su oni bili mladi...
Stari ljudi i dalje imaju da nas nauče mnogo čemu.
Samo sa osmehom i strpljivo, ne osećaj kao kaznu to što im praviš društvo.
Nauči o njima nešto, i biće ti jasno zašto brinu gde koji dinar ide.
Dao Bog da i ti svojim roditeljima udovoljavaš kao tvoj otac svojim!
Hvala ti Indigo.

jolemisa

Elita
Poruka
19.554
Hvala, pa i uzeo sam tu "taktiku", ćutim i kuliram.. i sve si u pravu, razmaženi jesu jer im se čitav život ugađalo, i sad to isto očekuju od mene 🙂

U pravu si, ma neću da se svađam ali su oni baš u poslednje vrijeme "agresivni" 😠

Ma udovoljavalo im se čitav život i dan danas a oni sve to koriste.

Hvala ti Indigo.
Rekao sam ti i razumem te da su ti dosadni,ali su ziveli u veoma drugacijem vremenu,gde su se stari pitali za sve,a sada ne mogu da shvate,da su se mladi osamostalili i da to nije vise onako,kao u njihovo vreme.Nemoj biti grub prema njima to je najlakse.

georgejune

Starosedelac
Poruka
177.486
E ovako....

Šta čovjek da radi?
Mislis neces 100% biti kao oni a ,ucices na njihovim greskama,se kladimo da ces povuci gene na nekog

KraNp

Poznat
Poruka
8.024
Ћути, буди срећан. Замисли кад моја хистерична кева од 72 године крене да вришти и куне и завали коњу од 48 година шамар. А ја станем и гледам је и реда ради јој заврнем уво ко детету да се смири. Некад разбија и баца ствари, некад куне, некад страшно псује. Морам то да истолеришем јер у супротном човек са великим правом може и да убије такву особу.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.