Quantcast

Starke (CONVERSE Chuck Taylor ALL STAR) - Zanimljivosti

Mita Komita

Veoma poznat
Moderator
Poruka
14.698
CONVERSE Chuck Taylor ALL STAR

• Kod nas popularne kao Starke ili Olstar, u Americi su poznate kao Konverz Čak Tejlor ili samo Čak patike.

• Konverz Ol-star patike su izašle na tržište 1917. godine kao patike za atletičare. Vrlo brzo su postale glavne patike za košarkaše, tada relativno novi sport (košarku je izmislio Džejms Naismit (James Naismith) 1891. godine).

• Čak Tejlor (Chuck Taylor) je bio bivši košarkaš i putujući trgovac koji je putovao po celoj zemlji držeći klinike košarke i prodavajući patike počev još od 20-tih godina prošlog veka. Njegovo ime je dodato na okruglu etiketu 1932. godine.
converse-logo-1000x450.jpg

• Svakih 2.5 sekunde se negde proda par "Starki".​
  • Originalan dizajn patika nije promenjen još od 1946. godine.​
ccccc.jpg

• 1962. godine Konverz po prvi put pretstavlja oxford (plitke) patike. Pre toga su pravili samo duboke (high top).​
  • 1966. godine, "Starke" počinju da se prodaju i u drugim bojama osim crnih i belih.​
  • Konverz je bio pod bankrotstvom od 1990. godine sve dok ih nije kupila Najki kompanija 2003. godine.​
-Sensei-​

Trust no one

Veoma poznat
Moderator
Poruka
13.284
bile su one to i kada sam ja bio srednjškolac, dakle krajem sedamdesetih
Kod nas Moco...Globalno ne.Mi zamolimo drugarovog caleta da nam iz USA donese po starke,a on kaze joj deco,kupicu vam ja prave patike,nemojte se brukati... :)
I covek nam kaze-Borovo i Cale sastavljaju Nike za ovo trziste a vi kupujete otpad.
Zato ja vec godinama samo reebok classic kupujem (koje su takodje bezobrazno skupe zadnjih nekoliko sezona).

Lada

Elita
Moderator
Poruka
22.800
Tejlor, koji je bio aktivni igrač košarke u srednjoj školi, razvio je sklonost prema Converse All Star brendu, i sam kasnije postao njihov ambasador i prodavac.

Koliko je Tejlor bio uticajan u marketingu i razvoju patika, govori činjenica da su Converse preimenovali po njemu, dodajući njegov ptpis na obe strane All Star loga.

Duboke, bele patike Converse All Star je nosio zvanični košarkaški tim SAD na prvim Olimpijskim igrama u Berlinu.

O tome koliko je ovaj brend popularan pokazuje činjenica da je 60% svih Amerikanaca posedovalo ili poseduju najmanje jedan par patika Converse All Star “Chuck Taylor”!

Converse Chuck Taylor All Star su duboke patike namenjene za oba pola. Gornji deo patike je izrađen od izdržljivog platna, sa postavom od finog tekstila za veći osećaj prijatnosti tokom nošenja.

Lada

Elita
Moderator
Poruka
22.800
Kod nas Moco...Globalno ne.Mi zamolimo drugarovog caleta da nam iz USA donese po starke,a on kaze joj deco,kupicu vam ja prave patike,nemojte se brukati... :)
I covek nam kaze-Borovo i Cale sastavljaju Nike za ovo trziste a vi kupujete otpad.
Zato ja vec godinama samo reebok classic kupujem (koje su takodje bezobrazno skupe zadnjih nekoliko sezona).
Da,sve sto je namenjeno nasem trzistu sa svih meridijana,je znj...kategorije.Milka cokolada ,recimo,isto pakovana a npr. u Ceskoj je sasvim drugog ukusa i boje,od one koja kod nas stize...da ne pricamo o drugim proizvodima...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.