Starija sestra je depresivna i mrzi me, sta da radim?

Moguce je i moje qoutanje se odnosilo na @markons82
Pricati o depresiji iz trece ruke mi je u najmanju ruku smijesno.
Pricam iz iskustva osoba koje su mi pricale, ako te bas zanima 5 osoba ( depresivnih ) su sada 2m pod zemljom, svaka od njih je MRZELA nesto u vezi sebe, bas, bas, bas mrzela. Moze tebi biti smesno koliko hoces al to ne znaci da nisam u pravu... dakle......
 
Pricam iz iskustva osoba koje su mi pricale, ako te bas zanima 5 osoba ( depresivnih ) su sada 2m pod zemljom, svaka od njih je MRZELA nesto u vezi sebe, bas, bas, bas mrzela. Moze tebi biti smesno koliko hoces al to ne znaci da nisam u pravu... dakle......
Svako se danas naziva depresivnim, uz dužno poštovanje.
Možda pomenuta osoba i nije klinički depresivna, nego odaje utisak vrlo nezadovoljne i zajedljive osobe.
Taj ideal mršavosti treba da se prevaziđe, a ukoliko je nezadovoljna time što je debela, postoji mnogo rešenja: nutricionista, pregledi, akcija...
Ih, koliko buca znam da su preslatke, pune života, radosti, lepote...
Gospođa iz uvodnog posta ima posao, novac, momka, putovanja i opet joj je mlađa sestra nekakav trn u oku jer je šta, zgodnija?
Strašno!
Kao starija treba da zna za meru ozlojeđenosti, pa neka je i depresivna.
Lično sam živela sa kliničkim depresivcem, i jeste umela da mi u početku pomalo prebaci što imam nešto kilograma manje, ali kad sam je ščepala da sa mnom mora da šparta svaki dan umesto da leži i pati, sva je zasijala, pa i smršala. Disciplina!

Mi na forumu nemamo univerzalni lek protiv depresije, ali šta god da je, može i treba da se popravi, ali na prvom mestu ta komunikacija sa familijom.
 
Svako se danas naziva depresivnim, uz dužno poštovanje.
Tesko, ove osobe su se bile zatvorile u stanove, licna higijena ih nije zanimala, niti bilo sta drugo, prestale da jedu, spavale po ceo dan....
Možda pomenuta osoba i nije klinički depresivna, nego odaje utisak vrlo nezadovoljne i zajedljive osobe.
Koja osoba?
Taj ideal mršavosti treba da se prevaziđe, a ukoliko je nezadovoljna time što je debela, postoji mnogo rešenja: nutricionista, pregledi, akcija...
Ne treba, uvek je bio prisutan neki ideal, pre 60god devojke kao marilyn monroe su bile ideal, sve ide sa vremenom...
Ih, koliko buca znam da su preslatke, pune života, radosti, lepote...
Kakve sada to veze ima sto znas koje su srecne svojim izgledom ili mozda samo prividno srecne.. Za neke sam i ja mislio da su srecne dok ih jos veca depresija nije "pojela"
Gospođa iz uvodnog posta ima posao, novac, momka, putovanja i opet joj je mlađa sestra nekakav trn u oku jer je šta, zgodnija?
Strašno!
A drugu stranu price smo culi? Tek tako donosimo sud?
Kao starija treba da zna za meru ozlojeđenosti, pa neka je i depresivna.
Depresija je bolest, kao i bi-polarni poremecaj, leci se lekovima....
Lično sam živela sa kliničkim depresivcem, i jeste umela da mi u početku pomalo prebaci što imam nešto kilograma manje, ali kad sam je ščepala da sa mnom mora da šparta svaki dan umesto da leži i pati, sva je zasijala, pa i smršala. Disciplina!
To mi e deluje kao depresija, pogotovo ne osoba koja izlazi, druzi se ima zivot van svojih strahova....
Mi na forumu nemamo univerzalni lek protiv depresije, ali šta god da je, može i treba da se popravi, ali na prvom mestu ta komunikacija sa familijom.
Naravno, sa obe strane a ne da se dignu ruku jer stil zivota i nacin razmisljanja jedne sestre ne odgovara drugoj.
 
Pricam iz iskustva osoba koje su mi pricale, ako te bas zanima 5 osoba ( depresivnih ) su sada 2m pod zemljom, svaka od njih je MRZELA nesto u vezi sebe, bas, bas, bas mrzela. Moze tebi biti smesno koliko hoces al to ne znaci da nisam u pravu... dakle......
Ovako. Nikad mi se nisu svidale diskusije na netu jer su vecinom krenule u krivom toku. Kao prvo nismo na takmicenju tako da to pravo okaci macki za rep. To sta ti pricas iz iskustva osoba koje su ti pricale ne znaci da su to tvoja: Ja kada pisem pisem svoja osobna iskustva, a s deprom se borim vec jako dugo. Tu borbu ti nemam namjeru opisivati, a ni uzroke.
Meni niti jedna smrt nije smijesna kao ni to sta pises, a nagledao sam se smrti. To nije ni tema.

Pandica ima niz problema sa kojima ce se suociti kada bude znala prave uzroke. U biti mi znamo jako malo pa je s nepotpunim informacijama tesko i diskutirati. Greskom su me jednom stavili u jednu psihogrupu i meni su njihovi problemi bili relativno brzo i lako rijesivi, ali to ne znaci da sam ja negirao njihove probleme, vec je to do osobe kako prihvaca i suocava se s problemima.
 
Ovako. Nikad mi se nisu svidale diskusije na netu jer su vecinom krenule u krivom toku. Kao prvo nismo na takmicenju tako da to pravo okaci macki za rep. To sta ti pricas iz iskustva osoba koje su ti pricale ne znaci da su to tvoja: Ja kada pisem pisem svoja osobna iskustva, a s deprom se borim vec jako dugo. Tu borbu ti nemam namjeru opisivati, a ni uzroke.
Meni niti jedna smrt nije smijesna kao ni to sta pises, a nagledao sam se smrti. To nije ni tema.
Upravo tako, ti pises iz svojih iskustava ja pricam iz iskustva 5 osoba koje nisu medju nama. Nazalost i iz iskustva osoba koje trenutno jesu klinicki depresivne. I skoro svaka od njih je mrzela svoj zivot ( ili nesto iz svog zivota ). Nije takmicenje al je dobar pokazatelj da nisu sve depresije iste.
Nagledao sam se i ja, i jeste tema barem ne direktno, vec je rec o depresiji koja cesto moze biti uzrok samoubistvu
 
To mi e deluje kao depresija, pogotovo ne osoba koja izlazi, druzi se ima zivot van svojih strahova....
O, bogami, i te kako jeste, iako ne deluje.
Jaka podrška, mnogo vremena, mnogo pažnje, ubeđivanja, duugih razgovora i primera iz života, sa sve terapijom.
Čoveku se vraća volja za životom i akcijom, moguće je, ali osećaj podrške i razumevanja je presudan.
Steći poverenje takvih ljudi je teško, a u mom slučaju je bilo zagarantovano jer sam bila ta neka posebna osoba.

U pravu si, bez druge strane priče ne vredi diskutovati. Meni je samo žao što se neko sa svojih 20 godina susreće sa takvim problemima. Bilo, ne bilo, nadajmo se da je sve to samo neka subjektivna konstatacija da je sestra depresivna, te da je otac, te ne znam ko još...
 
Otac jeste bio depresivan, umro jer se utapao u alkoholu, nije hteo da potrazi pomoc. Sestra je oduvek bila preosetljiva i stalno plakala, poredila se sa mnom, pobegla od porodice i distancirala maksimalno, a sad joj je i decko depresivan, nije ni cudo koliko je sa njim.
Pogledaj to na ovaj nacin. Dok si se ti igrala s lutkicama i nisi shvacala nista starije sestre su shvacale i to je utjecalo na njihov zivot. Kakav ti je otac bio u trenucima dok ga je drzao alkohol necu nagadati samo da je to zdravo okruzenje i da je dobro za dijecu, nije.
 
Pogledaj to na ovaj nacin. Dok si se ti igrala s lutkicama i nisi shvacala nista starije sestre su shvacale i to je utjecalo na njihov zivot. Kakav ti je otac bio u trenucima dok ga je drzao alkohol necu nagadati samo da je to zdravo okruzenje i da je dobro za dijecu, nije.
Pored toga se kockao, sve u kuci prodavao. Namucili smo se svi.
 
Sta da radim ako je moja sestra jedna dosadna (nema teme za razgovor), teska (uvek je ona u pravu) ljubomorna (stalno pominje moj dobar izgled) i depresivna osoba (pominje losu situaciju u porodici, jos uvek zivi u tome iako ima pare, decka, putuje itd)? Volela sam je ranije ali vise nisam sigurna koliko mi je sestra jer za razliku od druge nikad nije htela neki savet da mi da ili da mi konkretno pomogne. Veruje da sam razmazena princeza i nema te sile koja bi ne razuverila, jer to stvarno nije istina. Cak me je pitala da li se izgladnjujem pa tako dobro izgledam? Wtf?

Majku boli sto je ne slusa ni za sta i sto dolazi 2 puta godisnje, a relativno je blizu. Potpuno nas je otkacila kao njenu porodicu, zatvorena je i egoisticna. Ne sme nista da joj se kaze. Sta da radim?
nemoj da se inficiras mrznjom. Pronadji, ako treba i izmisli razlog zasto je ona takva, ali razlog po kome nije ona kriva.................i veruj mi, zavoleces je opet, bez obzira sta ti radi. Pozitivna osecanja imaju neverovatnu snagu da anuliraju i najvece probleme.
 
nemoj da se inficiras mrznjom. Pronadji, ako treba i izmisli razlog zasto je ona takva, ali razlog po kome nije ona kriva.................i veruj mi, zavoleces je opet, bez obzira sta ti radi. Pozitivna osecanja imaju neverovatnu snagu da anuliraju i najvece probleme.
Ne mogu da volim nekog ko je losa osoba, zla i sebicna. Prestajem radi sebe. A ona neka nastavi da ima komplekse oko izgleda, i nas.
 
Ne moras svakoga da volish, niti je to moguce.
Samo daj sve od sebe da nikoga ne mrzish.
Bice dovoljno...veruj mi, znam odlicno sta kuckam.
Svako dobro !!!
Razmisljam o tome dugo. Ja u sebi gajim mrznju dok ostale boli uvo. Nije to u redu. To je unistavanje sopstvenog zivota. Trudim se da ne mrzim, to je mnogo losa i jaka emocija, najgora za onog ko je oseca.
 
Otac jeste bio depresivan, umro jer se utapao u alkoholu, nije hteo da potrazi pomoc. Sestra je oduvek bila preosetljiva i stalno plakala, poredila se sa mnom, pobegla od porodice i distancirala maksimalno, a sad joj je i decko depresivan, nije ni cudo koliko je sa njim.
Ona se distancirala tu nista ne mozes uciniti
Nemoj se ti osecati lose zbog toga
prihvati situaciju kakva je
vidjaj se sa njom kolko mozes
i to je to
 
Sta da radim ako je moja sestra jedna dosadna (nema teme za razgovor), teska (uvek je ona u pravu) ljubomorna (stalno pominje moj dobar izgled) i depresivna osoba (pominje losu situaciju u porodici, jos uvek zivi u tome iako ima pare, decka, putuje itd)? Volela sam je ranije ali vise nisam sigurna koliko mi je sestra jer za razliku od druge nikad nije htela neki savet da mi da ili da mi konkretno pomogne. Veruje da sam razmazena princeza i nema te sile koja bi ne razuverila, jer to stvarno nije istina. Cak me je pitala da li se izgladnjujem pa tako dobro izgledam? Wtf?

Majku boli sto je ne slusa ni za sta i sto dolazi 2 puta godisnje, a relativno je blizu. Potpuno nas je otkacila kao njenu porodicu, zatvorena je i egoisticna. Ne sme nista da joj se kaze. Sta da radim?
Da li ti ustvari mrzis nju?
 

Back
Top