Stari Srpski kalendar

Nikita Kulganov

Buduća legenda
Poruka
33.260
Inke i Maje su bile zapanjeni kada su videli stari srpski kalendar kako je precizan. - Dr. Nada Kostic srbolog i bivsi narodni poslanik.
images.jpg

Za Izgradnju Stounhendza je koriscen stari srpski kalendar. - Dragan Jovanovic naucnik

sddefault.jpg

Srpski kalendar je bio zvanični kalendar svih srpskih država do 19. veka. Nastao je pre 7526. godine i potiče iz Vinčanske kulture. Sveti Sava ga je uneo u „Zakonopravilo”, kodeks crkvenih pravila Srpske pravoslavne crkve, pa je Srpski kalendar postao zvanični verski kalendar koji i danas važi. U isto vreme Sveti Sava unosi ćirilično pismo i krst sa četiri ocila iz Vinčanske kulture, pa ćirilično pismo postaje zvanično pismo Srpske pravoslavne crkve, a krst sa četiri ocila simbol kontinuiteta svih srpskih država. - Mr Milan Stevančević

Postoje brojne naznake, da ih ne nazovemo tvrdnje, da su drevni Srbi znali mnogo više od nas Srba danas, i o svojoj prošlosti i o dešavanjima oko sebe, pre svega o prirodnim pojavama. Za ovu napomenu, verovatno, je najbolja ilustracija korišćenje saznanja o zaboravljenom srpskom kalendaru.​

Dr Novica R. Grujić
https://www.trag.rs/zaboravljeni-srpski-kalendar/



NASA je saopštila da je drevni srpski kalendar u potpunosti usklađen sa prirodom?
https://serbiannews.ca/vesti/srecna...-kalendar-u-potpunosti-uskladjen-sa-prirodom/

НАСА потврдила стари српски календар! - СРБСКИ

Grupa naučnika predlaže povratak Starom srpskom kalendaru, prema kojem je sada 7525. godina. To najstariji kalendar na svetu, a evo i zašto se zalažu za takvo računanje vremena.

SRPSKI KALENDAR

https://galaksijanova.rs/srpski-kalendar/

Stari Srpski kalendar po kome je sada 7531. godina - Misteriozna i mozda vanzemaljska istorija?​


Kome smeta istina o starom srpskom kalendaru, i zasto je ovako prvi i jako precizan kalendar zamenjen ?
:think:
 
Inke i Maje su bile zapanjeni kada su videli stari srpski kalendar kako je precizan. - Dr. Nada Kostic srbolog i bivsi narodni poslanik.
Pogledajte prilog 1250722
Za Izgradnju Stounhendza je koriscen stari srpski kalendar. - Dragan Jovanovic naucnik

Pogledajte prilog 1250719
Srpski kalendar je bio zvanični kalendar svih srpskih država do 19. veka. Nastao je pre 7526. godine i potiče iz Vinčanske kulture. Sveti Sava ga je uneo u „Zakonopravilo”, kodeks crkvenih pravila Srpske pravoslavne crkve, pa je Srpski kalendar postao zvanični verski kalendar koji i danas važi. U isto vreme Sveti Sava unosi ćirilično pismo i krst sa četiri ocila iz Vinčanske kulture, pa ćirilično pismo postaje zvanično pismo Srpske pravoslavne crkve, a krst sa četiri ocila simbol kontinuiteta svih srpskih država. - Mr Milan Stevančević

Postoje brojne naznake, da ih ne nazovemo tvrdnje, da su drevni Srbi znali mnogo više od nas Srba danas, i o svojoj prošlosti i o dešavanjima oko sebe, pre svega o prirodnim pojavama. Za ovu napomenu, verovatno, je najbolja ilustracija korišćenje saznanja o zaboravljenom srpskom kalendaru.​

Dr Novica R. Grujić
https://www.trag.rs/zaboravljeni-srpski-kalendar/



NASA je saopštila da je drevni srpski kalendar u potpunosti usklađen sa prirodom?
https://serbiannews.ca/vesti/srecna...-kalendar-u-potpunosti-uskladjen-sa-prirodom/

НАСА потврдила стари српски календар! - СРБСКИ

Grupa naučnika predlaže povratak Starom srpskom kalendaru, prema kojem je sada 7525. godina. To najstariji kalendar na svetu, a evo i zašto se zalažu za takvo računanje vremena.

SRPSKI KALENDAR

https://galaksijanova.rs/srpski-kalendar/

Stari Srpski kalendar po kome je sada 7531. godina - Misteriozna i mozda vanzemaljska istorija?​


Kome smeta istina o starom srpskom kalendaru, i zasto je ovako prvi i jako precizan kalendar zamenjen ?
:think:
Dragan Jovanović nije naučnik nego nekada jako dobar novinar a sada pisac beletristike i samouki istoričar koji tvrdi da je Isus bio u stvari neki Rista iz Ohrida. Nada Kostić je lekar i nema veze sa istorijom. Mogao si da nađeš stručnije osobe da njihovim mišljenjem počneš temu.
Stari srpski kalendar verovatno nije srpski nego vizantijski. U svakom slučaju nije precizniji od tekućeg nego je samo ranije počeo da meri vreme. Nije početna tačka izmišljeno rođenje Isusa nego neki događaj dalje u prošlosti.
 
Dragan Jovanović nije naučnik nego nekada jako dobar novinar a sada pisac beletristike i samouki istoričar koji tvrdi da je Isus bio u stvari neki Rista iz Ohrida. Nada Kostić je lekar i nema veze sa istorijom. Mogao si da nađeš stručnije osobe da njihovim mišljenjem počneš temu.
Stari srpski kalendar verovatno nije srpski nego vizantijski. U svakom slučaju nije precizniji od tekućeg nego je samo ranije počeo da meri vreme. Nije početna tačka izmišljeno rođenje Isusa nego neki događaj dalje u prošlosti.
Mogli su, ali njihova namera je da troluju forum sa temama koje sve što je srpsko
izokrenu i predstave u najgorem svetlu. To rade više od decenije.
 
Inke i Maje su bile zapanjeni kada su videli stari srpski kalendar kako je precizan. - Dr. Nada Kostic srbolog i bivsi narodni poslanik.
Pogledajte prilog 1250722
Za Izgradnju Stounhendza je koriscen stari srpski kalendar. - Dragan Jovanovic naucnik

Pogledajte prilog 1250719
Srpski kalendar je bio zvanični kalendar svih srpskih država do 19. veka. Nastao je pre 7526. godine i potiče iz Vinčanske kulture. Sveti Sava ga je uneo u „Zakonopravilo”, kodeks crkvenih pravila Srpske pravoslavne crkve, pa je Srpski kalendar postao zvanični verski kalendar koji i danas važi. U isto vreme Sveti Sava unosi ćirilično pismo i krst sa četiri ocila iz Vinčanske kulture, pa ćirilično pismo postaje zvanično pismo Srpske pravoslavne crkve, a krst sa četiri ocila simbol kontinuiteta svih srpskih država. - Mr Milan Stevančević

Postoje brojne naznake, da ih ne nazovemo tvrdnje, da su drevni Srbi znali mnogo više od nas Srba danas, i o svojoj prošlosti i o dešavanjima oko sebe, pre svega o prirodnim pojavama. Za ovu napomenu, verovatno, je najbolja ilustracija korišćenje saznanja o zaboravljenom srpskom kalendaru.​

Dr Novica R. Grujić
https://www.trag.rs/zaboravljeni-srpski-kalendar/



NASA je saopštila da je drevni srpski kalendar u potpunosti usklađen sa prirodom?
https://serbiannews.ca/vesti/srecna...-kalendar-u-potpunosti-uskladjen-sa-prirodom/

НАСА потврдила стари српски календар! - СРБСКИ

Grupa naučnika predlaže povratak Starom srpskom kalendaru, prema kojem je sada 7525. godina. To najstariji kalendar na svetu, a evo i zašto se zalažu za takvo računanje vremena.

SRPSKI KALENDAR

https://galaksijanova.rs/srpski-kalendar/

Stari Srpski kalendar po kome je sada 7531. godina - Misteriozna i mozda vanzemaljska istorija?​


Kome smeta istina o starom srpskom kalendaru, i zasto je ovako prvi i jako precizan kalendar zamenjen ?
:think:
"Da li je bio pijan ili drogiran to ne znam,normalan bio nije."
~Nino Belov Krstivoje 9547 prije srpske ere(pse)
 
Dragan Jovanović nije naučnik nego nekada jako dobar novinar a sada pisac beletristike i samouki istoričar koji tvrdi da je Isus bio u stvari neki Rista iz Ohrida. Nada Kostić je lekar i nema veze sa istorijom. Mogao si da nađeš stručnije osobe da njihovim mišljenjem počneš temu.
Stari srpski kalendar verovatno nije srpski nego vizantijski. U svakom slučaju nije precizniji od tekućeg nego je samo ranije počeo da meri vreme. Nije početna tačka izmišljeno rođenje Isusa nego neki događaj dalje u prošlosti.
Danas u Srbiji imas masu istoricara - Devic, Pejin, Cedomir Antic, Markovic....koji cim zinu slazu, idi kod Marica u cirilicu, pink, hepi..i pricaju kako su partizani isli u ''dobrovoljni'' otkuo gibanice od srpskog naroda....
Inace Nada Kostic ima sirko obrazovanje i interesovanje, kao i Jovanovic. U uvodom tekstu su data imena jos nekih srpskih naucnika i njihohovo misljenje o temi.
Inace Stari srpski kalendar je tek tema koja ce se istrazivati.
 
Danas u Srbiji imas masu istoricara - Devic, Pejin, Cedomir Antic, Markovic....koji cim zinu slazu, idi kod Marica u cirilicu, pink, hepi..i pricaju kako su partizani isli u ''dobrovoljni'' otkuo gibanice od srpskog naroda....
Inace Nada Kostic ima sirko obrazovanje i interesovanje, kao i Jovanovic. U uvodom tekstu su data imena jos nekih srpskih naucnika i njihohovo misljenje o temi.
Inace Stari srpski kalendar je tek tema koja ce se istrazivati.
Kad nemate svoje naučnike, niti čime da se hvalite, onda se hranite Marićem i Petrovićem.
 
Mogli su, ali njihova namera je da troluju forum sa temama koje sve što je srpsko
izokrenu i predstave u najgorem svetlu. To rade više od decenije.
Svi srpski mediji pisu o Starom srpskom kalendaru, ti onda tuzi medije da '' sve sto je srpsko izokrenu i predstave u najgorem svetlu''

NASA KORISTI STARI SRPSKI KALENDAR: Nepogrešiva veza datuma i prirodnih pojava!​

On datira od perioda vinčanske kulture, još od 6. veka pre naše ere, na šta ukazuje i simbol za vreme, koji je karakterističan i prikazuje luk sa dva preseka. Najstariji zapis o srpskom kalendaru jeste jedan nadgrobni spomenik iz ovog veka, a ono što je zanimljivo jeste da je datiranje izvršeno ćirilicom, što pokazuje da je to pismo postojalo i pre Ćirila i Metodija.
https://www.kurir.rs/zabava/ludi-sv...ar-nepogresiva-veza-datuma-i-prirodnih-pojava
 
Mogla bih sada da počnem da pišem, pa do sutra da ne završim.
Dok se ne pojavite na forumu sa pravim imenom i ne počnete da pišete o
svojima, razgovora pametnog sa vama nema.
Gospodine ja sam napisao svoje pravo ime za razliku od vas koji se krijete iza nekog nika.
Ja cu pisati o cemu ja hocu, a ne da mi vi odredjujte.
Sa vama ima vrlo ''inteligentnog razgovora'' u .....
 
Poslednja izmena od moderatora:
Gospodine ja sam napisao svoje pravo ime za razliku od vas koji se krijete iza nekog nika.
Ja cu pisati o cemu ja hocu, a ne da mi vi odredjujte.
Sa vama ima vrlo ''inteligentnog razgovora'' u .....
Da se ja pitam vama bi pojavljivanje na ovom forumu bilo trajno zabranjeno.
Al pošto me niko ništa ne pita, slobodno pišite šta god hoćete i možete.
Samo još jednom da ponovim. Da imate šta o svojima lepo da kažete, o tome
bi i pisali.
 
Da se ja pitam vama bi pojavljivanje na ovom forumu bilo trajno zabranjeno.
Al pošto me niko ništa ne pita, slobodno pišite šta god hoćete i možete.
Samo još jednom da ponovim. Da imate šta o svojima lepo da kažete, o tome
bi i pisali.
Gospodine postoji sloboda misljenja na ovom forumu, ne moze te da zabranjuje te ljudima da pisu, samo zato sto drukcije misle od vas.
 
Gospodine postoji sloboda misljenja na ovom forumu, ne moze te da zabranjuje te ljudima da pisu, samo zato sto drukcije misle od vas.
O gospodicnoj se radi, Kulagine... ;) :lol:
Niko ne moze ikome da zabrani kako da pise...Isto tako, to vazi i za vasu stranu. :cool:
Pa...sem mozda da se skrene paznja na opstu pismenost... nije "zabranjuje te" odvojeno, vec "zabranjujete" - sastavljeno. "moze te" -> "mozete"... ;):per:

Ako pricamo o osnovama.. :cool: :lol:
 
O gospodicnoj se radi, Kulagine... ;) :lol:
Niko ne moze ikome da zabrani kako da pise...Isto tako, to vazi i za vasu stranu. :cool:
Pa...sem mozda da se skrene paznja na opstu pismenost... nije "zabranjuje te" odvojeno, vec "zabranjujete" - sastavljeno. ;) Ako pricamo o osnovama.. :cool:
Dobro, samo nick svesnaglista je muski rod, stavi muski rod, a u stvari zensko....
Opsta pismenost to je ok.
 
Od nika Utah gde ste bili mormoni iz Jute, pa do danas, vaše poznavanje
našeg jezika je znatno napredovalo.

Eto, da ne bude da vas stalno grdim. :kafa:
Gospodine ili gospodjo, sta li ste vec, dodje te na temu o kojoj nemate nikakvo znanje i pretite da se meni zabrani da pisem na forumu, samo zato sto razmisljam drugacije od vas.
Posto i dalje nemate sta da kazete na temu, onda pocinjete da izmisljate i trolujete temu.
Koji su vasi motivi da radite tako nesto ? Neki licni problemi i frustacije u zivotu ?

ps Ako imate nesto da kazete pametno za temu da diskutujemo.
 
Kalendar sa 7531 godinom (ne 7626) je vizantiski kalendar nastao u srednjem veku. Vreme racuna od kada su vizantijci verovali da je nastao svet. Nema veze sa Srbima.
Тај календар остаје мистерија, јер нема доказа ни да су га увели Ромеји (Византија). Као водећа хришћанска земља могла је да уведе календар који почиње са Христовим рођењем или претпостављеним стварањем света. По Библији пратећи родослове, изучаваоци ове свете књиге су израчунали да је свет стар 6000 година, па би овај календар могао да се уведе око половине првог миленијума, али за то нема доказа.

Дакле мистерија остаје.
 
Gospodine ili gospodjo, sta li ste vec, dodje te na temu o kojoj nemate nikakvo znanje i pretite da se meni zabrani da pisem na forumu, samo zato sto razmisljam drugacije od vas.
Posto i dalje nemate sta da kazete na temu, onda pocinjete da izmisljate i trolujete temu.
Koji su vasi motivi da radite tako nesto ? Neki licni problemi i frustacije u zivotu ?

ps Ako imate nesto da kazete pametno za temu da diskutujemo.
Tema je pogrešno postavljena, sa lošom namerom. Može da služi samo
da ti provežbaš pravopis.
 
Tema je pogrešno postavljena, sa lošom namerom. Može da služi samo
da ti provežbaš pravopis.
Tema je postavljena u skladu sa pravilima foruma krstarice. Posto su izvori na koje se ja pozivam pr kurir dozvoljeni na FK.
Ako moderator koji je zaduzen za Teoriju zavere, nema nikave zamerke tema je ok. Sta je losa namera ? Ono o cemu pisu svi mediji u Srbiji na ovu temu ?
Vi vezbajte objektivnost i prihvatanje drugacijeg misljenja od vasih.
 

Back
Top