Stare igre

Fenrir

Primećen član
Banovan
Poruka
851
Kako da igram stare igre na winfows 10? Meni su one radile na win7 i pre. U pitanju je Might and magic VIII i IX.

Devetku kad pprobam, udje u gejm (meni) i kad odem na odabir karaktera, zapuca igra i ne moze se nigde kliknuti. Nije crashovala igra, nego tako stoji, cuje se muzika i sve.

Fenrir

Primećen član
Banovan
Poruka
851
ovo sam našao, što nije dobro po mene

1. 64-bit Windows 10 no longer supports 16-bit applications.
  2. Some older software depends on old Windows libraries that are no longer included with Windows 10.
  3. Since Windows XP, all versions of Windows no longer run on top of DOS.
  4. Older games rely on non-existent DRM (digital rights management) solutions that stop programs from booting.

mada sam već igrao might and magic viii, medjutim sad mi izbacuje neku grešku čim završim instalaciju.

Poruka
19.324
Nisam znao, mada me cudi da covek ima problema da pokrene igricu iz 2000 na windowsu 10, posto sam terao toliko igrica iz 98,99 i nisam imao nikakvih problema niti nekih potrebnih konfiguracija kako bi ta ista radila.
hyper v уопште нема 3д-акцелерацију па не могу радити игрице на њему.Виртуал бокс има 3д-акцелерацију али само ако се на њему инсталира windows 7 или новији систем, а vmware има 3д-акцелерацију и за windows 2000/XP.Ако игрица само ради под неким системом старијем од windows 2000, онда ништа од виртуелизације.

Постоји и PCem који емулира старије windowsе али то може емулирати процесоре до 200-300 мегахерца али не верујем да ова игра може радити на тако слабом процесору.

Fenrir

Primećen član
Banovan
Poruka
851
al znate šta je fora. meni je ta igra Might and Magic 8 radila skroz normalno, ništa ne secka. I onda obrisao i posle par meseci instaliram i ono kad probam da startujem izbaci mi grešku.

Meklaud

Iskusan
Poruka
5.038
Tako Vuflstajn demo ne radi na 10ci.Ima pec za full verziju, ali taj pec ne radi i za demo.
Na Win8.1 iako kazu da ne radi, na drugom kompu radi, ali je verovatno do graficke kartice.Verovatno da taj komp iako je noviji ima neku ''prelaznu'' graficku karticu koja je kompatibilna sa ovom igrom.
Kad bi se nasao nacin da se nekako skrpi taj demo pa da sljaka na 10

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.