STARDUST CAFFE

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Проклела ме циганка данас кад сам излазећи из мењачнице одбио да јој дам 20 дин. Не знам шта да радим. :sad2:
Не брини, циганске клетве не делују. Јебено је када клетве упуте:

1) Особе које су ујеле змије, које су преживеле напад нпр. шарке или поскока
2) Људи који су преживели рат

Такви људи кад неког прокуну, заиста га прокуну. Осуде га за вијек и вјекова.
 
skorpije jbt de god se okrenem... bas kao i sestre, dva prokletstva...prvi sex u zivotu - skorpija, prva ljubav skorpija, pokojna zena skorpija u podznaku, na famu u pragu bio zacopan ko mulac u profanku iz ceskog-skorpija, drugarica skorpija me savetovala da se razvedem, druga da se vise ne vezujem vec samo da menjam, od skorpije kupio gajbu, drugar advokat koji sve reguliso-skorpija, prva komsinica door to door skorpija i to dupla pa jos sa krste, najbolji lik na krsti sa kim se zezam i koga bas gotivim, koja, naravno skorpija, gajba mi ima simbol tri osmice sto je skorpijski numeroloski broj za bogatstvo i sticanje ...jedino mi slabo ide "ono" kod njih jer me ich ne pale osim drugarski...tu su ribe nenadmashne, plazim jezik oma ....mada, bilo i toga da ne lazem, al sve nesh kilavo, shuntavo i polovichno po sistemu drz daj,drz ne daj, a repovi se vuku ceo zivot...
 
skorpije jbt de god se okrenem... bas kao i sestre, dva prokletstva...prvi sex u zivotu - skorpija, prva ljubav skorpija, pokojna zena skorpija u podznaku, na famu u pragu bio zacopan ko mulac u profanku iz ceskog-skorpija, drugarica skorpija me savetovala da se razvedem, druga da se vise ne vezujem vec samo da menjam, od skorpije kupio gajbu, drugar advokat koji sve reguliso-skorpija, prva komsinica door to door skorpija i to dupla pa jos sa krste, najbolji lik na krsti sa kim se zezam i koga bas gotivim, koja, naravno skorpija, gajba mi ima simbol tri osmice sto je skorpijski numeroloski broj za bogatstvo i sticanje ...jedino mi slabo ide "ono" kod njih jer me ich ne pale osim drugarski...tu su ribe nenadmashne, plazim jezik oma ....mada, bilo i toga da ne lazem, al sve nesh kilavo, shuntavo i polovichno po sistemu drz daj,drz ne daj, a repovi se vuku ceo zivot...

Što ih onda ne voliš, vidiš koliko si imao iskustva sa Škorpijama, sigurno si mnogo toga iz tih iskustava naučio, i dobrog i lošeg.

Ne znam, mene bi Ribe baš trebalo da privlače, ali ništa... Mogu na prstima jedne ruke izbrojati koliko sam ženskih Riba upoznao u životu, nema ih nigde.

Inače, pozdrav celoj ekipi.
 
Što ih onda ne voliš, vidiš koliko si imao iskustva sa Škorpijama, sigurno si mnogo toga iz tih iskustava naučio, i dobrog i lošeg.

Ne znam, mene bi Ribe baš trebalo da privlače, ali ništa... Mogu na prstima jedne ruke izbrojati koliko sam ženskih Riba upoznao u životu, nema ih nigde.

Inače, pozdrav celoj ekipi.
ko kaze da ih ne volim? kazem urok, mogu ih volim do boga al nisu za mene oduvek to znao... za njih je neki sirov znak di ce oni sa vakom prefinjenoscu, numeju se snadju :lol:

- - - - - - - - - -

Ма воли матори, него зајебава, избија из њега близаначки подзнак. :lol:

- - - - - - - - - -

Мало романтике :mrgreen:


monentalno izbija nes drugo :lol:
 
Skoro tri meseca čekam da mi stigne konfirmejšn email da se konačno oslobodim ovog prokletog foruma, i nikako da stigne. :lol:

:hahaha:


1. U2 -- This is a band that has rabid fans. Being a fan of U2 is usually a result of ones college days when it's brainwashed into you by fraternities and overzealous roommates. However if you just sit down and listen to the actual music, the melodies just aren't that memorable and in fact are pretty bland. And also Bono has one of the worst whines in the industry.

2.The Rolling Stones -- Not much to say here. They have some really good tunes. Some of their songs I really enjoy. But to call them the quintessential rock band is pushing it. It's one of those bands where they have tons of albums but only a 10 song CD should be enough to carry their greatest hits, yet to listen to the critics you'd think that every song they made was gold. They haven't quit touring either which is disconcerting. Seeing men in their late 60's still rockin out seems kind of sad in a way.

3. Bob Dylan -- I could go on and on here. Bob Dylan is one of those artists that is hyped by snobby, condescending critics. I have tried to like Highway 61 Revisited and Blonde On Blonde, because I was told by the critics that these are THE greatest albums in history.. so I put in my player and I can't make it through 4 or 5 tracks. It's lousy. And the dude has like 80 albums.. and out of all of those there are maybe 5 good Dylan songs. Way overrated!

4. Leonard Cohen -- I know that most people have not heard of Leonard Cohen. However if you have ever picked up a Rolling Stone or Blender Magazine, or looked at Metacritic.com then you would think that this man is god himself. I HAD to check it out because all I had read about him was that he was one of the greatest songwriters of all time. But the second I put any one of his albums on I wanted to shoot my ears off with a 12 gage. He might have written good songs, but you wouldn't know it because he is also one of the worst singers in history. He holds a tune even worse than Bob Dylan, and that's not great at all.

5. The White Stripes -- It's just bad rock-n-roll. I don't want to relive the 70's garage band stuff. But again Rolling Stone Magazine and Metacritic.com seem to think they are the only thing worth writing about. Jack White is not a great guitarist or singer, and Meg White is a horrible drummer.. So why they are consistently hyped is anyone's guess.

HONORABLE MENTION: Radiohead. 95% of the time they are terrible, yet they have rabid fans.

That was fun. I hope that makes everyone mad! Yay!!

Kao da sam ja pisao :worth: :lol:
 
Poslednja izmena:
Po meni, Stonsi su najkreativniji bili u periodu od '65. do '72., a kreativni vrhunac im je album Let it bleed iz '69. Savršena kombinacija bluza, kantrija, rokenrola i soula + predivne vokalne i instrumentalne harmonije + mračna atmosfera, u skladu sa tadašnjim vremenom. Tad su i bili koncertno najbolji.

Ako bi taj lik mogao da nareže 1 CD sa 10 pesama, ja bih mogao odmah da narežem 10, a da se nijedna pesma ne ponavlja.

Što se Dilana i Koena tiče, oni spadaju u posebnu kategoriju - oni su pesnici, i njihovi albumi i treba da se shvate kao albumi poezije sa instrumentalnom pratnjom. Pritom im je zajedničko to što je potrebno malo vremena da se navikneš na njihove glasove, ali onda shvatiš da njihovi glasovi savršeno pristaju njihovim tekstovima, dodatno ih dočaravaju.

Ali Koenovu i Dilanovu muziku, naročito Koenovu, ne mogu da slušam na slušalicama kad idem ulicom, jedino negde u miru i tišini, kad mogu da upijem atmosferu albuma i čujem sve detalje pesama.

White Stripes, Radiohead i U2 nisam nikad nešto puno slušao.

Meni su Pink Floyd teški za slušanje, razumem pouku njihovih pesama i čitav njihov koncept, ali brate, par radosnijih pesama s vremena na vreme im ne bi uništilo karijeru. Ako samo njih slušam par dana, padnem u depru, iako slušam i mračnije bendove. A ni Queen mi nisu nešto, tehnički dobri, ali uvek su mi bili nekako površni.
 
Po meni, Stonsi su najkreativniji bili u periodu od '65. do '72., a kreativni vrhunac im je album Let it bleed iz '69. Savršena kombinacija bluza, kantrija, rokenrola i soula + predivne vokalne i instrumentalne harmonije + mračna atmosfera, u skladu sa tadašnjim vremenom. Tad su i bili koncertno najbolji.

Ako bi taj lik mogao da nareže 1 CD sa 10 pesama, ja bih mogao odmah da narežem 10, a da se nijedna pesma ne ponavlja.

Što se Dilana i Koena tiče, oni spadaju u posebnu kategoriju - oni su pesnici, i njihovi albumi i treba da se shvate kao albumi poezije sa instrumentalnom pratnjom. Pritom im je zajedničko to što je potrebno malo vremena da se navikneš na njihove glasove, ali onda shvatiš da njihovi glasovi savršeno pristaju njihovim tekstovima, dodatno ih dočaravaju.

Ali Koenovu i Dilanovu muziku, naročito Koenovu, ne mogu da slušam na slušalicama kad idem ulicom, jedino negde u miru i tišini, kad mogu da upijem atmosferu albuma i čujem sve detalje pesama.

White Stripes, Radiohead i U2 nisam nikad nešto puno slušao.

Meni su Pink Floyd teški za slušanje, razumem pouku njihovih pesama i čitav njihov koncept, ali brate, par radosnijih pesama s vremena na vreme im ne bi uništilo karijeru. Ako samo njih slušam par dana, padnem u depru, iako slušam i mračnije bendove. A ni Queen mi nisu nešto, tehnički dobri, ali uvek su mi bili nekako površni.

Radiohead je baš, baš precenjen bend. Britanci generalno precenjuju sopstvene ''produkte'' bez obzira šta su. Predstavljaju, recimo, tešku glupost imena ''The Amazing Spiderman 2'' kao neprocenjivu filozofsku konstrukciju u svetu modernih filmova. Za povraćanje.

U2 ima neke hitove, ali su smor.

Bob Dilan isto tako smor za slušanje.

Cohen je neka vrsta eskapizma za ''umetnike'', ofc ultra-precenjen. Možda i najviše od svih na listi. Ali jedini koji nešto i vredi tu od ponuđenih.

White Stripes ne slušam.

Rolling Stones žestoko precenjeni, ali su jedan od stubova Rock'n'Rolla.

Kohenova muzika je najbolja u obradama.
 
Evo još nešto z moje mladosti
In-A-Gadda-Da-Vida - једна бравурозно-трагикомична сцена из филма: ''Manhunter''. Enough Said.

Doduše, meni su draži Jefferson Airplane. Jeste da su Grateful Dead profesionalniji uživo, ali Airplane mi baš, baš gode.

Grace Slick je dupla Škorpija.
Чекирај овај разговор:


Све је ту - самоувереност, дрчан став, интелигентан наступ, зурење у саговорника, опичен смисао за хумор.

Једна интересантна чињеница у вези Џеферсона; њихов најзначајнији албум: ''Surrealistic Pillow'' је сниман у периоду Шкорпије, од 31. октобра до 22. новембра 1966. године. :twisted:

Што се тиче поређења Џеферсона са Грејтфулима, један од разлога зашто је многим људима привлачнији Џеферсон, јесте ефикасност нумера.
Surrealistic Pillow - једанаест нумера, од којих свака у просеку траје 3 минута, Anthem of the Sun, од Грејтфул Деда, 5 усудио бих се назвати ставова од којих један у просеку траје 8 минута.
 
In-A-Gadda-Da-Vida - једна бравурозно-трагикомична сцена из филма: ''Manhunter''. Enough Said.


Чекирај овај разговор:


Све је ту - самоувереност, дрчан став, интелигентан наступ, зурење у саговорника, опичен смисао за хумор.

Једна интересантна чињеница у вези Џеферсона; њихов најзначајнији албум: ''Surrealistic Pillow'' је сниман у периоду Шкорпије, од 31. октобра до 22. новембра 1966. године. :twisted:

Што се тиче поређења Џеферсона са Грејтфулима, један од разлога зашто је многим људима привлачнији Џеферсон, јесте ефикасност нумера.
Surrealistic Pillow - једанаест нумера, од којих свака у просеку траје 3 минута, Anthem of the Sun, од Грејтфул Деда, 5 усудио бих се назвати ставова од којих један у просеку траје 8 минута.

Ne mogu da pogledam snimak, pošto sam na telefonu a spor mi internet. Od tebe sam saznao da je Agata postavila Iron Butterfly.

JA ne bi bio isti bend bez nje, mnogo je doprinela egzotičnosti benda. Sve to što si napisao su razlozi zbog kojih je volim + sjajan vokal.

Surrealistic Pillow mi je inače jedan od omiljenih rok albuma, ali nisam znao kad je sniman. Džeri Garsia im je predložio naziv albuma.

JA su više vodili računa o slušljivosti zvuka albuma od GD, pa su imrovizacije više ostavljali za nastupe, dok su GD bili bitniji nastupi nego albumi. Ali, JA najbolje funkcionišu kao psihodelični pop bend, pa su često mnogo lošije improvizovali od GD. Iako su i JA imali dobre muzičare.


Meni su, na primer, najpotcenjeniji psihodelični rok bendovi - Family i Spirit. Debi album grupe Spirit mi je toliko lep da nemam reči za njega.
 
Malo moje omiljene umetnosti-tradicionalne aboridžanske
Oni su jedan od retkih naroda koji još žive u skladu sa prirodom, a i realno i nerealno objašnjavaju snovima, kojima pridaju centralni značaj
images


brolga.jpg


Ancient_Strenght.jpg


Melanie-Hava-A-Reef-Perspective-Towards-the-Light1111-1-300x300.jpg



e22a287fa056517328acc28ffebfc0bc.jpg
 
Poslednja izmena:
Kad smo kod bandova
Uz Dorse sam odrasla
Imam sve vinile, dve knjige i film
Morison i Densmor su Strelčevi, Manzarek Vodolija i Kriger Jarac
Lepo su se našli:heart:
Ime benda su izabrali po Blejkovim (Strelac) stihovima:"Postoji znano i neznano,a između njih su vrata!"
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top