Stara Gospa

123loncar

Veoma poznat
Poruka
14.173
---- samrtna Lejdi

Danas je ostala kući. Nekako, sve se slomilo u njoj . Čemu sve to, pita se?
Njeni makroi , spustili je na dno dna . Dalje nema propadanja . Štajga joj se pretvorila u kaljugu . Radi po staračkim domovima , bolnicama ,sirotinjskim kvartovima , cigan malama , narodnim kuhinjama – ispod mostova . Mušterije su joj socijalni slučajevi , bolesni , retardirani – uboga sirotinja, biološki odbačeni i napušteni .
Mizerija !
Gleda se ? Ogledalo samo što ne pukne, od njene odvratnosti i mizernosti . Sve piše na njenom licu . Zaslužila ga takvog , s kim sve radi . Nije se umila celu deceniju . Voda beži iz njenih ruku , kad joj vidi lice. Odvratno nepodnošljiva situacija .
Seća se ? Sedelaje ona uz carske skute . Bila je dobro viđen i priman gost, kod svakakvih balkanskih vladara . Oko nje su se otimali mladi generali , oficiri – junaci . A danas ? Penzioneri , izgladneli i izrabljeni , bolesni i nastrani sidaši – samoubice i ludaci sa mostova ! Koji je to svet ništaka ? Koji su to podvodači i makroi ; koja je to vlast kad je ustupaju njima – takvima ; pita se ? Bedak ?
Pa koliko juče , bila je dobro viđen gost kod balkanskih gospodara . Kave su oni orgije i krvave pirove znali da organizuju . Bila je: kod rumunješa, u krajini ; u oluji ; u : Sarajevu, Mostaru, Zenici , Vukovaru , Srebrnici . Bosna , pa kosovo. Kako se samo zabavljala i provodila sa milosrdnim anđelom . Koje je to bilo danonoćno bludničenje u izobilju.
Eto danas, vlast je podvodi po stračkim i bolesničkim sobama ; samoubicama . Čemu to ponižavanje?
A njena južna rođaka ? Ona se podmlađuje ! Ne izlazi iz salona lepote sa estetskom hirurgijom ! Pa na kakve je orgije vode ? Ma kakve orgije , u njenu čast organizuju balove u : Iraku , Avganistanu , Egiptu , Libanu ..... Cela persija i afrika orgija s njom i za nju!
A ona , ovde ? Sramota ! Sramota sa kojim makroima i podvodačima ona radi !
 
Nekad je piscu Bulatovicu emigracija bila tema("Ljudi s cetiri prsta"),ali i emigracija,pa i mi se promenili...Sta reci a ne zaplakati...Stari kontinent koji se ujedinjenjem hteo malo podmladiti i ocuvati svoje elite,ne moze vise sakrivati duboke bore ,frigidnost i sterilnost(H.Hes:"Nemci izumiru zar ne")...
Nama u Srbiji mozda to ne izgleda da se odnosi na nas!!! ODNOSI SE!!!Stavise-to smo...Bela kuga,suicid,shizofrenije...Imamo i naseg Bukovskog...Vidojkovica...
 
Nekad je piscu Bulatovicu emigracija bila tema("Ljudi s cetiri prsta"),ali i emigracija,pa i mi se promenili...Sta reci a ne zaplakati...Stari kontinent koji se ujedinjenjem hteo malo podmladiti i ocuvati svoje elite,ne moze vise sakrivati duboke bore ,frigidnost i sterilnost(H.Hes:"Nemci izumiru zar ne")...
Nama u Srbiji mozda to ne izgleda da se odnosi na nas!!! ODNOSI SE!!!Stavise-to smo...Bela kuga,suicid,shizofrenije...Imamo i naseg Bukovskog...Vidojkovica...

...mnoge boleštine prouzrokovaše belu kugu .... nestajemo ... juče mi na ovaj tekst odgovoriše ovom poemom :

 
Nisam ti ja dobar slusalac poema,prosla me mladost poeticna,a posebno rodoljubivih...Znas,ja RADO priznajem za rodjake sve biljke i zivotinje i one izmedju,dok kad neko od ljudi kaze da mi je rodjak-ja se namrstim...Ni kad govore najlepse reci-ljudima,posebno kad su u coporu,NIJE VEROVATI!!! Zver je covek najzesca na ovoj planeti...A to sto se copori ubijaju?Pazi kad to nije zacudo...I nije istina da je Bog stvorio coveka po liku svojemu jer bi Bog bio predator nad predatorima,a On je ako ga ima promisao postojanja...
A stara gospa izumire i mi s njom...
 
Ова тема је јуче била закључана а сада је откључана. :think:

Узгред, шта је тема?

Ако је тема проституција не знам о чему бисмо разговрали са филозофког апсекта осим о моралности или неморалности тог занимања.

Па, ја сам за легализацију тог заната. Стављање под осуду тога потиче од бесмиселног "морала" статичких догматских религија које су оно што има метафизичке основе или одустајање од воље и сва борба која простиче из тога претоворли у наивни морал који изгледа забрањује сексуалност људи уопште!
Цео свет би требало изгледа да буде манастир како би задовљили статичну затуцаност неких верника!

Ако постоје две стране при чему једна добровољно продаје а друга купује секс...зашто би то било забрањено кривично дело?

Темељ на коме почива теорија права ту није нарушен. Нема трпљења неправде нема ни вршења неправде!
 
Ова тема је јуче била закључана а сада је откључана. :think:

Узгред, шта је тема?

Ако је тема проституција не знам о чему бисмо разговрали са филозофког апсекта осим о моралности или неморалности тог занимања.

Па, ја сам за легализацију тог заната. Стављање под осуду тога потиче од бесмиселног "морала" статичких догматских религија које су оно што има метафизичке основе или одустајање од воље и сва борба која простиче из тога претоворли у наивни морал који изгледа забрањује сексуалност људи уопште!
Цео свет би требало изгледа да буде манастир како би задовљили статичну затуцаност неких верника!

Ако постоје две стране при чему једна добровољно продаје а друга купује секс...зашто би то било забрањено кривично дело?

Темељ на коме почива теорија права ту није нарушен. Нема трпљења неправде нема ни вршења неправде!


..nije tema prostitucija , mada može biti obuhvaćen i taj ugao ... tema je bedna mizerna spora smrt isceđene rulje / svetine ... takvoj smrti je suprotstavljena brza i efikasna / recimo dostojanstvena smrt mladog ratnika ... konačno dali je svrha postojanja ta mizernost ili nešto treće .. odnosno , dali politički sistem može na našim prostorima da se uzdigne iznad mizerije ..... sofija nema svrhu ako nema odgovore i rešenja i za ova bedna i mizerna pitanja -- pod uslovom da nije frazologija i praznoslovija ... da nije tikvelizam !
 
..nije tema prostitucija , mada može biti obuhvaćen i taj ugao ... tema je bedna mizerna spora smrt isceđene rulje / svetine ... takvoj smrti je suprotstavljena brza i efikasna / recimo dostojanstvena smrt mladog ratnika ... konačno dali je svrha postojanja ta mizernost ili nešto treće .. odnosno , dali politički sistem može na našim prostorima da se uzdigne iznad mizerije ..... sofija nema svrhu ako nema odgovore i rešenja i za ova bedna i mizerna pitanja -- pod uslovom da nije frazologija i praznoslovija ... da nije tikvelizam !

Ау! Ала промаших тему. :neutral: .......... :whistling:
 
Tako je:napisi nam Ozi da li izumiremo kukavno u inflaciji trosenja nasih sopstvenih leseva ili jos ima nade za nomade (filozofe).
Pisac apsurda i Nobelovac H.Hes napisao roman o izumiranju Svaba,a meni to lici i na nasu belu kugu...
 
Poslednja izmena:
...svake godine po zamračenim: sobama, sa mostova i drveća nestane nam bedno i mizerno ( bez naših osvrta ) po jedna varoš ( 50 - 60 hiljada duša ).... slobopinkovistička srbija ignoriše to stanje ... ponosni akademici / profesori / intelektualci mudro ćute .... samo smrt protestuje ... protestuje što je srozana na samrtnu prostituciju.... da gospodo :reč je o samrtnoj prostituciji .... od vas se traži još samo ovo :

 
.. pa .. smrt nije nikakva novina ..
.. umire se od kako je sveta i veka ..

.. nije mi jasno kod one trudnice koja je ubijena .. zašto je bilo bitno da je srpkinja ..?
.. te mi stvari po novinama nikada nisu jasne ..
.. kao da se insinuira da je ubijena zbog nacionalnosti ..
.. a mogućih razloga milion .. eto .. plaćanje alimentacije ..

.. i čudi me ono .. 100 uboda ..
.. majkumu .. pa nije valjda brojao .. da napravi okruglu cifru ..?
.. a ako nije brojao .. da se baš trefila okrugla cifra .. mi malo čudno ..

.. slažem se s ozimanom vezano za prostituciju .. ako ćemo da skrenemo priču u te vode ..
.. ako nećemo .. nevr majnd ..

.. jel uvodni nastoji da predstavi srbiju kao .. staru kurvu .. koja se kurvala s raznima ..?
.. te su mi metafore uvek zanimljive ..
.. kad se kaže .. srbija .. na šta se tu misli ..?
.. na .. narod ..? .. na teritoriju ..? .. na institucije i političare koji "vode" zemlju ..?
.. na neki sistem čiji su elementi .. sve to gore ..?
 
.. pa .. smrt nije nikakva novina ..
.. umire se od kako je sveta i veka ..

.. nije mi jasno kod one trudnice koja je ubijena .. zašto je bilo bitno da je srpkinja ..?
.. te mi stvari po novinama nikada nisu jasne ..
.. kao da se insinuira da je ubijena zbog nacionalnosti ..
.. a mogućih razloga milion .. eto .. plaćanje alimentacije ..

.. i čudi me ono .. 100 uboda ..
.. majkumu .. pa nije valjda brojao .. da napravi okruglu cifru ..?
.. a ako nije brojao .. da se baš trefila okrugla cifra .. mi malo čudno ..

.. slažem se s ozimanom vezano za prostituciju .. ako ćemo da skrenemo priču u te vode ..
.. ako nećemo .. nevr majnd ..

.. jel uvodni nastoji da predstavi srbiju kao .. staru kurvu .. koja se kurvala s raznima ..?
.. te su mi metafore uvek zanimljive ..
.. kad se kaže .. srbija .. na šta se tu misli ..?
.. na .. narod ..? .. na teritoriju ..? .. na institucije i političare koji "vode" zemlju ..?
.. na neki sistem čiji su elementi .. sve to gore ..?

... svakako da smrt nije novina ... no na razne načine se umire , stoga ima i različitih umiranja .... neznam dali sam uspeo u tekstu da iritiram i to viđenje kod čitaoca - odnosno da traga za njim ( ali ako nisam , pa dobro - nisam ja pisac a ponajmanje majstor za kratku sociološko - političko - filozofsku priču -- nekom će to uspeti .... nadam se )... no namera mi je bila, da smrt prestavim kao ženu sa najstarijim zanimanjem na svetu , a ove vlasti u sadašnjim balkanskim državama, kao njene makroe i vlasnike .... dakle , ona protestuje što mora da opšti sa isceđenima , bolesnima , uništenima -- jednom rečju , sa kreaturama od ljudi ( opljačkani , uništeni biološki i duhovno ) .... dakle , na ovim prostorima većinski svet umire mizerno čak i iz ugla smrti, stoga ona protestuje i neće da radi - prva rečenica/ tako počinje priča ( ovo je XXI vek - zapadni običan građanin umire dostojanstveno : čitajući knjige , spavajući - umire u dubokoj starosti od takozvane filosofske smrti ) .... i sve u tom fazonu ...

... vest o ubistvu one žene, ugradio sam da skrenem pažnju na nas balkance i na tu činjenicu da smo u smrti ipak mizerni ( neznam za drugi pojam ) bilo gde da živimo ...
inače, novinari kao i uvek koriste retoriku našeg palanačkog senzacionalizma u stilu slobopinkovizije .... štaćeš ... možda ovde uočiš neke razloge kojima pokušavaš da otkriješ važnost : http://forum.krstarica.com/showthre...JA-ili-duhovni-genocid-nad-sopstvenim-narodom ....

...inače, broj probodnih rana na telu pokojnice nije balkanska retkost ; naime , 1903 u Beogradu - atentatori na telima kralja i kraljice izveli su preko 110 probodnih rana ( nisu bili turskog porekla -- koliko ja znam ) ....

... pojam stara može se videti i tako .. i ta srbija se ku*vala sa životima svojih žitelja na evropskim prostorima ( bludnice - cifilističarke koje seju smrt ( i evropa i srbija - ali nekako kod nas ama baš uvek - koliko i juče ) - pesnički i nikolajski gledano ( preko 3 miliona ubijenih u dva poslednja rata -- danas možemo reći za ništa ; ako stvar sagledavamo iz ugla većinskog stanovništva, koje svake godinbe podari nebesnoj srbiji u teškim životno smrtnim mukama jedan omanji grad u nepovrat ) .... no pojam stara je upotrebljen u smislu da "smrt " traje od postanka , pa stoga je i dostojanstveno opštila sa ljudima ( ako ništa drugo , donosila im umesto filozofske, brze mladalačke junačke smrti ) ... u tom kontekstu pojam stara, pojačava njen protest pred balkanskim gospodarima života ; a nas bi trebalo da nagne na razmišljanje pa i na akciju ...

... ja kad kažem Srbija , prevashodno mislim na ljude - građane ...

Pozdrav !
 
Poslednja izmena:
... no namera mi je bila da smrt prestavim kao ženu sa najstarijim zanimanjem na svetu , a ovu vlasti u sadašnjim balkanskim državama kao njene makroe .... dakle , ona protestuje što mora da opšti sa isceđenima , bolesnima , uništenima -- jednom rečju sa kreaturama od ljudi ( opljačkani , uništeni biološki i duhovno ) .... dakle , na ovim prostorima većinski svet umire mizerno čak i iz ugla smrti ( ovo je XXI vek - ljudi umiru dostojanstveno : čitajući knjige , spavajući - umiru od starosti od takozvane filosofske smrti ) .... i sve u tom fazonu ...
.. bogami .. nikako mi ne leži predstava smrti kao .. stare gospođe ..
.. smrt ledi .. i tiho grabi .. slika smrti kao kosača mislim da nije besmislena .. dapače .. vrlo je smislen simbol ..
.. kostur .. jer se čovek .. na toj granici .. nalazi ogoljen do srži ..
.. i pod tamnim plaštom .. koji označava .. tajanstveno .. nedokučivo .. a ujedno ono od čega zaziremo ..

tarot-death.jpg


.. smrt nije izbirljiva .. pred njom smo svi jednaki ..
.. vidiš dole na slici .. kralj .. žena dete sveštenik .. za nju su svi jednaki ..

.. kastaneda .. to jest don huan .. je držao smrt .. vlastitu smrt .. za najboljeg savetnika koga čovek može imati ..
 
. pojam stara može se videti i tako .. i ta srbija se ***** sa životima svojih žitelja na evropskim prostorima ( evropske bludnice - cifilističarke koje seju smrt ) - pesnički i nikolajski gledano ( preko 3 miliona ubijenih u dva poslednja rata -- danas možemo reći za ništa ; ako stvar sagledavamo iz ugla većinskog stanovništva, koje svake godinbe podari nebesnoj srbiji u teškim životno smrtnim mukama jedan omanji grad u nepovrat ) .... no pojam stara je upotrebljen u smislu da traje od postanka , pa stoga jue i dostojanstveno opštila sa ljudima ( ako ništa drugo , donosila im umesto filozofske brze mladalačke junačke smrti ) ... u tom kontekstu pojam stara, pojačava njen protest pred balkanskim gospodarima života ...

... ja kad kažem Srbija , prevashodno mislim na ljude - građane ...
.. u čemu je razlika između .. poginuti i ratu i umreti prirodnom smrću ..?
.. ima značajne razlike ..?

.. ako sam dobro razumela .. govoriš da je država ***** u svakom slučaju .. čak i onda dok je klijentela bila fina ..?
.. a .. indirektno .. organizam te ***** čine .. građani srbije ..
.. daj malo razradi ovo ..
.. čime se to tačno prostituiše .. šta se mušterijama nudi a čime mušterije plaćaju ..
.. i ako je ***** građanstvu ujedinjeno u državu .. ko su mušterije ..?
 
... znam za kosača ... u našem slučaju je kosačica ... za priču i misao koju sam hteo da " iscedim " ovaj pojam nije mi odgovarao ... nismo jednaki pred kosačicom .... to je manipulativna teza rukopoloženih fratara i popova koji se kupuju za šaku srebrnjaka ... smrt lejdi, ne može dugo ništa današnjim ratnim zločincima i profiterima .... u njihovim rukama je sva vlast i kapital ( kompletno zdravstvo i nauka ) ... jedan rudar umire u strašnim mukama i tek posle smrti dolazi na red na ultra zvučni pregled , a recimo ratni zločinac pod oružanom pratnjom bez čekanja kad ho9će koristi skener VMA ( koga su rudari kupili ) ... posmatraj stvari oko sebe ... u priči smrt protestuje protivu takvog stanja .... frazologija je da smo pred njom svi jednaki ... frzologija koju nam utuvljuju ništaci .... pogledaju koliko će gadafi da pobije ljudi a njemu neće ništa da fali kao i onom egipćaninu ......

.... pogledaj svet oko sebe ...
 
.... pojam prirodna smrt, za mene znači imreti u dubokoj starosti bezbolno ( ručaš , obiđeš mile i drage , pročitaš omiljene stranice dobre knjige , prilegneš da spavaš i odeš), sa osmehom ---kažu , preseliš se na onaj svet putem filozofske smrti....
... brza dostojanstvena smrt , za mene je kad kao branilac ljudi pogine od metka u jurišu...
...ovo kako umire u bolovima , bez lekova i adekvatne medecinske zaštite( koja je dostupna gospodarima ove države - a koju oni ne plaćaju i ničim ne zaslužuju ), današnje stanovništvo zaista je mizerno u XXI veku ....
... ako stvar sagledavaš iz ugla uvih što su predodređeni za ovu mizernu smrt, a zadojeni onom frazom o toj konačnoj jednakosti kod nje > smrti< ; onda ćeš lako zaključiti da su ovi predodređeni za mizernu smrt prevareni / izdani od svoje životne saputnice ( kao što znaš , smrt je životna saputnica - stalno je snama ) .... a onaj koga prevari i izda životna saputnica nju doživljava kao ku*vu ( pučki žargonski rečeno ) ... to i ona u priči zna ... naročito joj se gadi što je primorana da opšti sa svojim saputnikom po naređenju ( neprirodno i pre vremena ) - zato joj je lice i ružno ( reč je o nasilju a ono je uvek polno ) ....

....još jedna stvar ... mi nismo građani ... ustav kaže da smo narod ... kako se prema nama ophode , gore smo tretirani od stoke .... pogledaj malo kako žive neke životinje kod poznatih ratnih profitera ....
.. treba realno sagledavati stvarnost ...
 
.. bogami .. nikako mi ne leži predstava smrti kao .. stare gospođe ..
.. smrt ledi .. i tiho grabi .. slika smrti kao kosača mislim da nije besmislena .. dapače .. vrlo je smislen simbol ..
.. kostur .. jer se čovek .. na toj granici .. nalazi ogoljen do srži ..
.. i pod tamnim plaštom .. koji označava .. tajanstveno .. nedokučivo .. a ujedno ono od čega zaziremo ..
.. smrt nije izbirljiva .. pred njom smo svi jednaki ..
.. vidiš dole na slici .. kralj .. žena dete sveštenik .. za nju su svi jednaki ..
.. kastaneda .. to jest don huan .. je držao smrt .. vlastitu smrt .. za najboljeg savetnika koga čovek može imati ..

Нил Гејмен је у свом стрипу Сендмен смрт представио као жену.

deathright.jpg


Та слика костура очито је настала као објективација страха од тог циља ка коме се креће свачији живот. И да, смрт не бира, зато мора да је ужасавало и ужасава све оне који су се попели на пиједестал моћи, чињеница да ће умрети. Зато су у прадавана примитивна времена са смрћу краља жртвоване и његове слуге како би га двориле и после смрти ..јер како нешто тако узвишено као нека самопрокламована индивидуа којој се масе клањају може бити без слугу? Незамисливо!

Исто тако, Лењин и даље ено стоји баласамован (ваљда) јер комунистичког вођу , више биће, не може ни смрт да угрози. И Стаљина су балсамовали , такође и Мао це дунга. Тито је приликом једне посете тим маузолејимаа био ужаснут и изричито забранио да и са њим то ураде иначе бисмо и њега балсамовали.

Смрт је табу тема а у исто време и узвишена тема. Час одлуке. Час сусрета са суштином изван појаве..са светом ствари по себи.
Тарот карта је симбол, а заправо једино уметност може да представи амбивалентна осећања пред тиме.
 
.... pojam prirodna smrt, za mene znači imreti u dubokoj starosti bezbolno ( ručaš , obiđeš mile i drage , pročitaš omiljene stranice dobre knjige , prilegneš da spavaš i odeš), sa osmehom ---kažu , preseliš se na onaj svet putem filozofske smrti....
... brza dostojanstvena smrt , za mene je kad kao branilac ljudi pogine od metka u jurišu...
...ovo kako umire u bolovima , bez lekova i adekvatne medecinske zaštite( koja je dostupna gospodarima ove države - a koju oni ne plaćaju i ničim ne zaslužuju ), današnje stanovništvo zaista je mizerno u XXI veku ....
... ako stvar sagledavaš iz ugla uvih što su predodređeni za ovu mizernu smrt, a zadojeni onom frazom o toj konačnoj jednakosti kod nje > smrti< ; onda ćeš lako zaključiti da su ovi predodređeni za mizernu smrt prevareni / izdani od svoje životne saputnice ( kao što znaš , smrt je životna saputnica - stalno je snama ) .... a onaj koga prevari i izda životna saputnica nju doživljava kao ku*vu ( pučki žargonski rečeno ) ... to i ona u priči zna ... naročito joj se gadi što je primorana da opšti sa svojim saputnikom po naređenju ( neprirodno i pre vremena ) - zato joj je lice i ružno ( reč je o nasilju a ono je uvek polno ) ....

....još jedna stvar ... mi nismo građani ... ustav kaže da smo narod ... kako se prema nama ophode , gore smo tretirani od stoke .... pogledaj malo kako žive neke životinje kod poznatih ratnih profitera ....
.. treba realno sagledavati stvarnost ...

.. zanimalo bi me kako gledaš na kirilova .. iz besova dostojevkog ..?
(.. besovi .. ili zli dusi ..)
 
Нил Гејмен је у свом стрипу Сендмен смрт представио као жену.

deathright.jpg
.. zanimljivo .. to je ilustracija iz knjige ..?
.. zašto nosi ankh oko vrata ..?

.. tarot je zanimljiv .. jer je svet simbola .. a ja simbole volim ..
.. poslednja karta tarota je .. svet .. isto je žena ..
.. ali .. žena kod koje su oznake ženstvenosti prekrivene .. nešto kao žena koja je postala hermafrodit .. koja je .. da kažemo .. nadišla ženu u sebi ..
.. i ta žena prolazi kroz kapiju .. u novi svet .. (.. svet stvari po sebi ..? )
.. u uglovima karte su elementi sfinge .. lav bik orao i čovek ..

.. zašto je kod gejmena smrt žena ..?
.. kod pračeta je smrt .. on ..
.. mislim da joj nije potrebno dodeljivati bilo kakve oznake polnosti .. ipak ..
.. a ono od kastanede mi se sviđa .. vlastita smrt kao najbolji savetnik .. ona koja ti je uvek iza levog ramena ..
(.. kastaneda mi uvek izgledao kao pichkica .. i verovatno da je dosta krao .. kao i koeljo ..
.. al .. ima dobrih stvari među tim .. ukradenim stvarčicama .. bar kod kastanede ..
.. a ovog drugopomenutog neću ni da komentarišem ..)
 
zanimljivo .. to je ilustracija iz knjige ..?
.. zašto nosi ankh oko vrata ..?

Носи симбол живота можда као показатељ да је "ништа" реч без значења. Да је "ништа" псеудопојам. Оно што нам је Бергсон презентовао кроз своју филозофију Нил Гејмен је каo што видиш, презентовао кроз своју интуицију.

„Ona na kraju... Mislim da sam se zaljubio u nju, pomalo. Zar to nije glupo? Ali to je bilo kao da je POZNAJEM. Kao da je ona moja stara, draga prijateljica. Od onih osoba kojima možete sve da kažete, bez obzira koliko loše, i one će vas i dalje voleti, zato što vas znaju. Želeo sam da idem sa njom. Želeo sam da me ne primeti. A onda je ona prestala da hoda. Pod mesečevom svetlosću, zaustavila se. I pogledala u mene. Možda je pokušavala da mi kaže nešto, ne znam. Verovatno nije ni znala da sam tu. Ali ja ću je uvek voleti. Celog života."
Нил Гејмен
 
.. opa .. odličan je taj gejmen ..
(.. odo' odma' da probam naći knjigu .. preko neki' portala za koje naslućujem da ih je zabranjeno pominjati .. zbog reklame .. :mrgreen: )
 
.. opa .. odličan je taj gejmen ..
(.. odo' odma' da probam naći knjigu .. preko neki' portala za koje naslućujem da ih je zabranjeno pominjati .. zbog reklame .. :mrgreen: )

Radi se stripu. O kultnom stripu Sendmen. Kod nas je Beli put izdao skoro sve epizode a imas i na internetu postavaljeno sa sve nasim prevodom.

Posto ima cini me se 12 knjiga potrazi onu epizodu koja je jedini strip koji je dobio nagradu za najbolje SF knjizevno, delo sto je prvi i jedini presedan te vrste.

Radi se o obradi SekspIrovog Sna letnje noci. Knjiga Zemlja snova

sendmen_3.jpg
 
.. ma ne volim knjige na netu ..
.. knjiga treba da angažuje sva čula .. vida .. sluha .. šuškanje prilikom okretanja strana .. dodira .. tekstura hartije pod prstima .. miris knjige ..
.. ako licneš prst pre okretanja strane imaš i ukus .. :)

.. probaću da nađem ..
(.. strip .. dakle ..? .. čudno .. nisam čula ..
.. hvala ..)
 

Back
Top