Quantcast

Stara Gospa

coviax

Primećen član
Poruka
671
Ja sam mislio na genoolosku smrt kada citav jedan narod izumire ili cak nasa ljudska vrsta sto je daleko ozbiljnija tema...
Ova "obicna" smrt,o kojoj vise i ne razmisljam jer sam se kako-tako srodio s njom mi je eto tako neki "povratak"u neka stanja ili nestanja pre(?)rodjenja...Geni i ne samo "materijalni" vec i nalik informacijama-teku sledom u nove pozicije iz kojih dalje slede superpozicije novih i novih pojavnih desavanja...
Kada iz ovih umnih shvatanja fizickog prostora Njutnove mehanike predjemo u shvatanje prostora kao kolebljive "tvari"na cijoj se obali pojavljujemo tek kao kresta talasa,kao mehurici na povrsini okeana pri cemu je i Bog samo jedan od mehurica(ako je),tada nam je odjednom izuzetno vazan goli opstanak makar i samo nase vrste...
Valja tako,nekad,pokusati shvatati i vodece ljude sveta...
Licna smrt je ipak samo sivilo u odnosu na globalni nestanak...
O misterijama ne bih jer ih je premnogo kao i bezrazloznih strahova...

123loncar

Veoma poznat
Poruka
14.275
Ja sam mislio na genoolosku smrt kada citav jedan narod izumire ili cak nasa ljudska vrsta sto je daleko ozbiljnija tema...
Ova "obicna" smrt,o kojoj vise i ne razmisljam jer sam se kako-tako srodio s njom mi je eto tako neki "povratak"u neka stanja ili nestanja pre(?)rodjenja...Geni i ne samo "materijalni" vec i nalik informacijama-teku sledom u nove pozicije iz kojih dalje slede superpozicije novih i novih pojavnih desavanja...
Kada iz ovih umnih shvatanja fizickog prostora Njutnove mehanike predjemo u shvatanje prostora kao kolebljive "tvari"na cijoj se obali pojavljujemo tek kao kresta talasa,kao mehurici na povrsini okeana pri cemu je i Bog samo jedan od mehurica(ako je),tada nam je odjednom izuzetno vazan goli opstanak makar i samo nase vrste...
Valja tako,nekad,pokusati shvatati i vodece ljude sveta...
Licna smrt je ipak samo sivilo u odnosu na globalni nestanak...
O misterijama ne bih jer ih je premnogo kao i bezrazloznih strahova...

...pun pogodak... reč je o nestajanju genetske osnove jednog celog regiona sa jednom jedinstvenom strategijom oligarha .... to pitanje je težište priče ... bezperspektivnost ljudske biološke mase, koju kao da evolucija odstranjuje sa ovih geografskih područja kao strano telo .... ovde nije reč samo o takozvanoj beloj kugi ; ovde je reč o duhovnom ništavilu koje posve bolno hara ljudskim prostranstvima ..... kosi i razgrađuje oboreno snoplje koje ničemu ne služi i nekoristi ( čak ni u svrhu puke biološke razmene hranljive materije ) ... odveć crno viđenje stvari ... no kako to sprečiti i zalečiti ... na neki način ovo su pomalo povezane stvari :http://forum.krstarica.com/showthre...JA-ili-duhovni-genocid-nad-sopstvenim-narodom .... Hvala ti za viđenje centralne teme u priči ! Pozdrav !

coviax

Primećen član
Poruka
671
...pun pogodak... reč je o nestajanju genetske osnove jednog celog regiona sa jednom jedinstvenom strategijom oligarha .... to pitanje je težište priče ... bezperspektivnost ljudske biološke mase, koju kao da evolucija odstranjuje sa ovih geografskih područja kao strano telo .... ovde nije reč samo o takozvanoj beloj kugi ; ovde je reč o duhovnom ništavilu koje posve bolno hara ljudskim prostranstvima ..... kosi i razgrađuje oboreno snoplje koje ničemu ne služi i nekoristi ( čak ni u svrhu puke biološke razmene hranljive materije ) ... odveć crno viđenje stvari ... no kako to sprečiti i zalečiti ... na neki način ovo su pomalo povezane stvari :http://forum.krstarica.com/showthre...JA-ili-duhovni-genocid-nad-sopstvenim-narodom .... Hvala ti za viđenje centralne teme u priči ! Pozdrav !
Bicu posten i ne "primiti se" na tvoje slaganje sasvim jer sam propustio da kazem jednu veoma vaznu komponentu recenog:
Naime,iako nisam vernik,emotivno saznavanje rado prihvatam od Pravoslavlja...Prilicno poverenja u emocije gradjene eonima kroz nase pretke,logika nepogresiva kad covek nauci de je slusa.
Svetski mocnici su mahom prihvatili Promisao kao vodilju,ali apolonski vodjenu raciom!!!A to je i tvoje pitanje cini mi se u osnovi:"kud idu divlje svinje"...Pa eto,bili su nadomak da balistickim sravne Avganistan!Za dva oblakodera! Oko za oko-pasta za zube...
Problem je sto je racionalno nastalo kao lukavstvo predatora...:sad2:

sanja*

Drevna Kornjača
Poruka
8.716
Ja sam mislio na genoolosku smrt kada citav jedan narod izumire ili cak nasa ljudska vrsta sto je daleko ozbiljnija tema....

.. zašto ..?
.. uzmeš recimo jedan zaselak u rusiji .. negde ..
.. i uzmeš jednog dostojevskog ..

... zašto je ozbiljnija tema smrt izumiranje tog zaselka .. recimo .. od smrti dostojevskog ..?
.. zašto smo mi .. kao vrsta .. značajni ..?

sanja*

Drevna Kornjača
Poruka
8.716
...pun pogodak... reč je o nestajanju genetske osnove jednog celog regiona sa jednom jedinstvenom strategijom oligarha .... to pitanje je težište priče ... bezperspektivnost ljudske biološke mase, koju kao da evolucija odstranjuje sa ovih geografskih područja kao strano telo .... ovde nije reč samo o takozvanoj beloj kugi ; ovde je reč o duhovnom ništavilu koje posve bolno hara ljudskim prostranstvima ..... kosi i razgrađuje oboreno snoplje koje ničemu ne služi i nekoristi ( čak ni u svrhu puke biološke razmene hranljive materije ) ...
.. ako misliš da je to pitanje evolucije .. i da evolucija kosi one koji nisu duhovno evoluirali ..
.. šta to tačno znači ..?
.. ti si protiv takve evolucije ..?
(.. meni se ne čini da je tako .. inače .. al me zanima tvoje mišljenje ..
.. a u susretu sa smrću .. mislim da je to pitanje .. evoluiranosti čoveka .. pojedinca .. ipak značajno ..)

123loncar

Veoma poznat
Poruka
14.275
.. ako misliš da je to pitanje evolucije .. i da evolucija kosi one koji nisu duhovno evoluirali ..
.. šta to tačno znači ..?
.. ti si protiv takve evolucije ..?
(.. meni se ne čini da je tako .. inače .. al me zanima tvoje mišljenje ..
.. a u susretu sa smrću .. mislim da je to pitanje .. evoluiranosti čoveka .. pojedinca .. ipak značajno ..)

.... pred početak takozvane ruske " perestrojke - glasnosti " , grupa ruskih akademika uradila je studiju o viševekovnom uništavanju biološke osnove ruske države i to stanje nazvala : genocid nad sopstvenim narodom .... moja ništavnost prvi put se srela sa ovakvom definicijom i otad sve više vidim istinitost te njihove tvrdnje -- koja nije ekskluzivnost ruskih oligarha ... pod ovim pojmom je svrstano i destruktivno uređivanje umova populacije , koji u spirali otuđenja ne vrše čak ni proste biološke funkcije ( verovatno si čula da su svojevremeno rađeni i takvi projkti kao recimo : novi svetski poredak preko destrukcije ljudskoga uma ) .... dakle, ovde nije reč o takozvanoj evolutivnoj kosidbi , već o mizernojvladajuće oligarhijskoj " Kosidbi " ---- priča je jasno definisala gazde" kosačici" .......

123loncar

Veoma poznat
Poruka
14.275
Neša De Beli:

"Antidepresive trošimo sve više,
anksiozna stanja dovode do skoka,
sa Brankovog mosta gledano na dole
voda od govana manje je duboka.

Ustanci se dižu širom belog sveta,
dirigentska palica tu je da usmeri,
ni hiljadu mrtvih nije neka šteta.
Da li nam to stiže vladavina zveri? "

coviax

Primećen član
Poruka
671
.. zašto ..?
.. uzmeš recimo jedan zaselak u rusiji .. negde ..
.. i uzmeš jednog dostojevskog ..

... zašto je ozbiljnija tema smrt izumiranje tog zaselka .. recimo .. od smrti dostojevskog ..?
.. zašto smo mi .. kao vrsta .. značajni ..?

Izvini:ne zasto vec kako...Jer i kao vrhunski predatori imamo sansu da se poboljsamo u svakom pogledu u cak besmrtna,svemocna i svemudra bica ne samo ovog svemira...Gen starenja je otkriven-ide se dalje...i mnogo posla i uredjivanja dvorista...i pitanje da li su sanse vece od par promila...Tako shvaceno,vazan je dalji opstanak vrste,vazniji od individualnog! Jer,kao sto sam natuknuo,covek-individua ne umire ceo! Ne nestaje sasvim! Ostaju geni i ono sta bih najpribliznije nazvao sublimirana informacija,mada i to nije dobar izraz za ono sto nedovoljno jos poznajemo. Kolektivno svesno i nesvesno je itekako vazno u ljudskom zivotu,ali ne u smislu hijerarhije copora (T.Patak je o tome...),vec kao osecanje odgovornosti za vrstu...

sanja*

Drevna Kornjača
Poruka
8.716
.... pred početak takozvane ruske " perestrojke - glasnosti " , grupa ruskih akademika uradila je studiju o viševekovnom uništavanju biološke osnove ruske države i to stanje nazvala : genocid nad sopstvenim narodom .... moja ništavnost prvi put se srela sa ovakvom definicijom i otad sve više vidim istinitost te njihove tvrdnje -- koja nije ekskluzivnost ruskih oligarha ... pod ovim pojmom je svrstano i destruktivno uređivanje umova populacije , koji u spirali otuđenja ne vrše čak ni proste biološke funkcije ( verovatno si čula da su svojevremeno rađeni i takvi projkti kao recimo : novi svetski poredak preko destrukcije ljudskoga uma ) .... dakle, ovde nije reč o takozvanoj evolutivnoj kosidbi , već o mizernojvladajuće oligarhijskoj " Kosidbi " ---- priča je jasno definisala gazde" kosačici" .......
.. ali .. ta kosačica je kroz istoriju kosila i mnoge druge narode ..
.. nestajale su čitave civilizacije ..
.. nije to ništa novo ..
(.. čak smo i mi učestvovali u tim kosidbama .. recimo .. to što nema bogumila .. prilično je naša .. kosačka .. zasluga ..)

sanja*

Drevna Kornjača
Poruka
8.716
Meni uopšte nije čudi da taj 'Gayman' smrt predstavlja 'likom' žene...žena za čistog gay-a predstavlja kraj čistoće njegovog gej-stva.

Poruka je jasna... :)
.. onda su svi srbi koji se prezivaju guzina takođe ****** ..
.. ako praviš aluzije na prezime .. jer ni po čemu drugom ne možeš povezati gejmena i pederluk ..
(.. a smrt je u srpskom jeziku ženskog roda .. pa onda po tebi ceo narod ispada pederski ..)

.. toliko o jasnim porukama ..
.. neki ljudi i gledajući roršah mrlje dobijaju "jasne" poruke ..

sanja*

Drevna Kornjača
Poruka
8.716
Izvini:ne zasto vec kako...Jer i kao vrhunski predatori imamo sansu da se poboljsamo u svakom pogledu u cak besmrtna,svemocna i svemudra bica ne samo ovog svemira...
.. odakle ti to da je čovek vrhunski predator ..?
.. on ima mogućnosti da to bude .. ali odakle ti da on to jeste ..?

Gen starenja je otkriven-ide se dalje...i mnogo posla i uredjivanja dvorista...i pitanje da li su sanse vece od par promila...Tako shvaceno,vazan je dalji opstanak vrste,vazniji od individualnog! Jer,kao sto sam natuknuo,covek-individua ne umire ceo! Ne nestaje sasvim! Ostaju geni i ono sta bih najpribliznije nazvao sublimirana informacija,mada i to nije dobar izraz za ono sto nedovoljno jos poznajemo.
.. gde ostaju geni ..?
.. recimo da nije imao dece .. kao tesla recimo .. ili kao delakroa .. ili kao hipatija ..
.. te su individue umrle cele ..?

.. ne mislim da puko produžavanje i održavanje života doprinosi kvalitetu čoveka .. njegovom kvalitativnom razvoju ..
.. misliš da danas imamo više genija .. nego što ih je na svetu bilo pre trista .. ili pre tri hiljade godina ..?

Kolektivno svesno i nesvesno je itekako vazno u ljudskom zivotu,ali ne u smislu hijerarhije copora (T.Patak je o tome...),vec kao osecanje odgovornosti za vrstu...
.. slažem se da je kolektivno nesvesno važno ..
.. ali ne mislim da ima veze s osećajem odgovornosti za vrstu ..
.. mislim da to .. kolektivno nesvesno .. uvek ima za cilj izgradnju .. čoveka .. pojedinca ..
.. ceo kolektiv služi tome .. nastanku čoveka .. ( .. kad kažem .. čovek .. ne mislim na nekog navijača zvezde ili partizana kome je vrhunac sreće paljenje baklji na tribinama ..
.. mislim na ono što čovek može postati ..)

123loncar

Veoma poznat
Poruka
14.275
Izvini:ne zasto vec kako...Jer i kao vrhunski predatori imamo sansu da se poboljsamo u svakom pogledu u cak besmrtna,svemocna i svemudra bica ne samo ovog svemira...Gen starenja je otkriven-ide se dalje...i mnogo posla i uredjivanja dvorista...i pitanje da li su sanse vece od par promila...Tako shvaceno,vazan je dalji opstanak vrste,vazniji od individualnog! Jer,kao sto sam natuknuo,covek-individua ne umire ceo! Ne nestaje sasvim! Ostaju geni i ono sta bih najpribliznije nazvao sublimirana informacija,mada i to nije dobar izraz za ono sto nedovoljno jos poznajemo. Kolektivno svesno i nesvesno je itekako vazno u ljudskom zivotu,ali ne u smislu hijerarhije copora (T.Patak je o tome...),vec kao osecanje odgovornosti za vrstu...

...pokrenuo si velika pitanja...
* vrhunski predator : čovek nije i nemože biti vrhunski predator , već ono što nosi ljudski oblik kao životno odelo ( " nečovek"
... ako ovako razdvojimo pojmove , u smislu da je čovek samo čovek a nečovek vrhunski predator , onda možemo raspravu da vodimo
sa pozicija čovečnosti ...
..dakle :
* svemudri ili svečovek je frazologija iz doktrine teodulije i nebesne srbije - koju je širio beogradski teološki fakultet pred II s. rat ; a za njihove potrebe u literaturu pretočio pokojni Velimirović ; ta teodulska filosofija , trebala je pučko ničeovskog nadčoveku da parira , sa tezom da svečovek kroz čoveka prolazi kroz oboženje pa i poboženje ; doktrinu oboženja forsirao je pokojni patrijarh u vreme slobističkog srpskog proleća i snjom za života svrgao sa trona patrijarha Germana ( kasnije je shvatio ko se mača lati od njega će i stradati --- no bilo je kasno za sve nas ) .... ovaj" duhovni frazološki pleonazam " ( kako bi ga okarakterisao Kant ) , svakako je fišak pojmova u sofiji koja čoveka očovečuje - ali je zato u neljudskim doktrinama temelj i osnova za destruktivno uređivanje neukog puka ( kome posle obrazovnog mraka kad ponudiš teodulijsku doktrinu učini se da je video svetlost -- da je doživeo prosvetlenje ) ..... jedan od razloga zašto " srpski predatorski živalj - obilići " ( sveljudi poboženi ), doživljava mizerno biološko nestajanje je i ova plemensko palanačka doktrina ...

* gen starenja -- o njemu možemo govoriti kad prosečan građanin srbije živi 120-125 godina ... naime , nauka tvrdi da čovek može da živi u proseku toliko i da posvršava više poslova nego za sadašnjim prosekom življenja ( uzgred , koji premašuje u nekim državama 85 godina života ) , pod uslovom da spoljašnji faktori eksploatacije ljudskoga bića budu humaniji , a obrazovanje bude na višem nivou očovečenja ( što bi značilo da ujedinimo um i telo u integralno duhovno biološko biće svesno sebe sama u matrijalnom / energetdkom / duhovno saznajnom smislu ) ---------- ..... dakle , mi ( građani srbije ) moramo dosegnuti prvo ovu etapu ( ako ne izčilimo sa planete zemlje ), a nakon toga da razmišljamo o genetskim smrt prekidačima ...

* srpski pojmovnik je strateški osmišljen i podređen jevrejštini , tako da kod nas je život pojam u muškom ( junačkom rodu ) , a smrt u ženskom ( kuvinskom) rodu ....... naravno daje to diskriminacija polova , čak šta više to je destruktivna diskriminacija ... iz tog pojmovnika ne treba izvlačiti nikakve kvazi umne zaključke .... ja se izvinjavam u tom smislu lepšem polu ( što sam koristio te pojmove - da skrenem pažnju na temu ), naročito kad stojim na stanovištu da je Eva starija od Adama ....stoga prihvatam raspravu i kritike u u ovom smislu ... konačno , knjige od postanka ( religijske ) započinju tu diskriminaciju međ polovima ( koja je moćna kod našeg većinskog pučkog stanovništva do te mere , pa kad kažu čovek ; oni misle na muškarca ) ....

*geni - sublimirana informacija = mišljenja sam da je ovaj proces prisutan ne samo kroz biološka tkiva , već i kroz elementarnu materiju .... ovo je stvar za raspravu naučnu ... no ja sam zabrinut i na samu takvu mogućnost ; jer ako ja na svoje potomke prenesem ovaj destruktivni program ( recimo samo kao opšti model koji će njihovo biće da razradi u pojedinostima ), onda je ovaj proces koji je nas zahvatio ( a koji ja nazivam biološkim genocidom nad sopstvenim građanima ; a neko evolutivnom selekcijom ; a neko spletom biološko političkih okolnosti --- ali belodana je istina da nestajemo ) posmatrano iz našeg ugla , nezaustavljiv dok ne promenimo kompletnu duhovnost a sa njom i kompletna duhovna karakterna svojstva ?

sanja*

Drevna Kornjača
Poruka
8.716
.. po čemu je muški rod junački a ženski kur vinski ..?
.. hrabrost je ženskog roda .. a strah ili blud .. muškog ..
.. a onda .. pamet glupost dobrota pakost bolest .. ženskog roda ..
.. san .. muškog .. java ženskog ..
.. pobeda .. ženskog .. poraz .. muškog ..
.. početak i kraj .. muškog ..

.. nit je muški stalno junački .. nit je ženski stalno kur vinski ..

sanja*

Drevna Kornjača
Poruka
8.716
.. geni doživljavaju .. neprestane mutacije ..
.. to je pravilo .. i to je osnovna postavka evolucije ..
.. ni jedan tvoj gen se ne prenosi sasvim neizmenjen ..

123loncar

Veoma poznat
Poruka
14.275
.. geni doživljavaju .. neprestane mutacije ..
.. to je pravilo .. i to je osnovna postavka evolucije ..
.. ni jedan tvoj gen se ne prenosi sasvim neizmenjen ..

...pa baš utome i jeste problem ; odnosno moja zabrinutost ... naime , takozvane indukovane mutacije gena, koje prouzrokuju mutageni ( faktori spoljašnje sredine ) mogu da odigraju važnu ulogu .... čula si za genetsku modifikaciju kojom možeš da izgradiš jalovu biološku vrstu ( posadiš pasulj tetovac , koji nikne fino , ubereš ga i spremiš kao seme.... zasadiš , ono ćorak ) ...... sad neko odmah misli na ovcu Doli , pa izvlači paralelu : Čovek Doli .... jok .... posadiš u jednoj ćeliji "zlo " ( ono koje ti treba ) , a ono ga razmnožava i širi kroz organizam ( sistem anti virusne ćelije , koja se razmnožava sa povećavanjem količine virusa ) .... nadam se da razumeš ..... kao što je genetski nasledna šećerna bolest ; tako je nasledno i destruktivno ludilo ( još ako se pripomogne spolja -- sociološkim virusima ) ....

123loncar

Veoma poznat
Poruka
14.275

...ja svo vreme govorim o spoljašnjim uticajima , koji nas odguravaju / udaljavaju od naše prirode zvane čovečnost ; te nas tim postupkom erodiraju i razgrađuju / uništavaju ( ipak moramo se složiti da u geografskom prostoru imamo bioloških specifičnosti i izuzetnosti > kao i drugi koji su zasad biološki perspektivniji od nas < -- koje će s nama nestati kao biološka evolutivna baza )

coviax

Primećen član
Poruka
671
Loncar...Ali mene ne zanimaju teoloske doktrine SPC-ja sam prilicno pozitivista...Mozda ti to nespojivo sa simpatijama za Nicea,ali meni je on super kao umetnik,kao pesnik mudrosti...Dakle nikakvo obozenje bez genetskog menjanja!!!
A sto se tice kvalifikacije coveka kao predatora...Mogao sam i goru kvalifikaciju izreci,a da ne pogresim:zver,kanibal,nezasiti svezder...Bioloski,naravno...
Put(koji tesko da ce prevaliti)do svemudrosti,vecnosti i svemoci vodi prko dugovecnosti,omudrenja i uvecanja moci u kojoj je upravo fazi-fazi POLUBOGOVA.
Za sledecu fazu je potreban genetski skok!
Nisi ispratio nove vesti iz genoologije-gen starenja je pronadjen i prvi rezultati su tu...
Nisam odusevljen jer se slazem da ne samo u Srbiji treba NOVA RENESANSA kako ljudi ne bi BIOLOSKIM AUTOGENOCIDOM (kako si to otprilike okarakterisao) i HIJERARHIJSKIM LUDILOM (Patak) i KOLEKTIVNOM AUTODESTRUKCIJOM (ja) svojoj civilizaciji,umesto napredovanja,zatrli trag.
Inace,ljudi su uspeli za dve hiljade godina "iskoreniti"oko 3000 vrsta!!!Kom je predatoru sem coveku to "uspelo"!!!

123loncar

Veoma poznat
Poruka
14.275
Loncar...Ali mene ne zanimaju teoloske doktrine SPC-ja sam prilicno pozitivista...Mozda ti to nespojivo sa simpatijama za Nicea,ali meni je on super kao umetnik,kao pesnik mudrosti...Dakle nikakvo obozenje bez genetskog menjanja!!!
A sto se tice kvalifikacije coveka kao predatora...Mogao sam i goru kvalifikaciju izreci,a da ne pogresim:zver,kanibal,nezasiti svezder...Bioloski,naravno...
Put(koji tesko da ce prevaliti)do svemudrosti,vecnosti i svemoci vodi prko dugovecnosti,omudrenja i uvecanja moci u kojoj je upravo fazi-fazi POLUBOGOVA.
Za sledecu fazu je potreban genetski skok!
Nisi ispratio nove vesti iz genoologije-gen starenja je pronadjen i prvi rezultati su tu...
Nisam odusevljen jer se slazem da ne samo u Srbiji treba NOVA RENESANSA kako ljudi ne bi BIOLOSKIM AUTOGENOCIDOM (kako si to otprilike okarakterisao) i HIJERARHIJSKIM LUDILOM (Patak) i KOLEKTIVNOM AUTODESTRUKCIJOM (ja) svojoj civilizaciji,umesto napredovanja,zatrli trag.
Inace,ljudi su uspeli za dve hiljade godina "iskoreniti"oko 3000 vrsta!!!Kom je predatoru sem coveku to "uspelo"!!!

... nebih se ni ja pomalo bavio doktrinama SPC i vladajuće oligarhije, da ne vidim opasnost po sve ... Niče je za mene NIče - tu nemam šta da dodam ... sporni su samoproklamovani ničevčići , a sa njima i neki naši destruktorci koji izvlače paralele ničevčićima .... Dakle , Niče je NIče ..... nisam siguran u tvoju tezu da je čovek predator ( u smislu ubica zbog ubijanja ) ; pre takve vidim međ one koji imaju ljudsku kožu a biće im je zversko ( a pod zver smatram da nijedna životinja nije svrstana ) ...
... mišljenja sam da čovek može biti samo čovek ; a ako iskoči iz te svere onda je zver ... a ova moja postavka biće validna ma koliko ja bio lud i kad nestanemo zajedno sa ovog sveta ... dakle , ona je dokazljiva već nekoliko miliona godina -- sve logike istraživačke tvrde da biće tačna još tri ljudska života ... stoga priča o polubogovima / bogovima / apsolutima i sl. zlokobna je manipulativna rabota --- primitivna frazologija koju koriste tirani i ništaci od doba Gilgameša i njegove tiranije .... naravno , ona je duhovni opijum za ugnjetavane ---Mišković štampa takve naučne radove i plaća propagatore toga ... više love mažnjava bez pobune ... konačno tin u tome vidiš neko spasenje iz ovog paklenog lonca pa si i neaktivan --- nisi ničeovac nihilista ... a to je dobro , jer tvoji potencijali ( resursi što bi rekao patak ) angažovani su protivu tebe i onih koji osećaju ali neznaju kako i sučim ( nemaju resurse ) ....to je moj stav iz zlokobne robijašnice , kojoj sam kalauzom obio ćeliju ali na slobodi nema nikog -- zato sloboda moja i nije sloboda - već neko prokletsvo usamljenika ... štaću ---- pozdrav !

sanja*

Drevna Kornjača
Poruka
8.716
...ja svo vreme govorim o spoljašnjim uticajima , koji nas odguravaju / udaljavaju od naše prirode zvane čovečnost ; te nas tim postupkom erodiraju i razgrađuju / uništavaju ( ipak moramo se složiti da u geografskom prostoru imamo bioloških specifičnosti i izuzetnosti > kao i drugi koji su zasad biološki perspektivniji od nas < -- koje će s nama nestati kao biološka evolutivna baza )
.. imaš temu na politici .. uzroci egoizma kod srba ..
(.. ne znam baš zašto je to na politici .. ali je solidna tema ..)

.. ko ćeš da se pozivaš na teoriju evolucije .. onda to ide ovako ..
.. mutacije se dešavaju pojedincu .. a sredina vrši pritisak na populaciju .. i vrši selekciju ..
.. trenutno sredina podstiče .. zvezde granda .. i gledaoce rialiti šoova ..
.. ali .. mislim da to stanje nije održivo .. to jest .. kretanje unazad po evolucijskoj lestvici .. ne mže se nazvati unapređivanjem vrste ..

.. ali .. čovek može .. sam ..
.. čovek .. pojedinac ..
.. može saznati gde su mu granice .. i kako da ih prekorači .. i postane nešto više od onoga što je sad ..

coviax

Primećen član
Poruka
671
.. imaš temu na politici .. uzroci egoizma kod srba ..
(.. ne znam baš zašto je to na politici .. ali je solidna tema ..)

.. ko ćeš da se pozivaš na teoriju evolucije .. onda to ide ovako ..
.. mutacije se dešavaju pojedincu .. a sredina vrši pritisak na populaciju .. i vrši selekciju ..
.. trenutno sredina podstiče .. zvezde granda .. i gledaoce rialiti šoova ..
.. ali .. mislim da to stanje nije održivo .. to jest .. kretanje unazad po evolucijskoj lestvici .. ne mže se nazvati unapređivanjem vrste ..

.. ali .. čovek može .. sam ..
.. čovek .. pojedinac ..
.. može saznati gde su mu granice .. i kako da ih prekorači .. i postane nešto više od onoga što je sad ..

Odmah se slozim!!! T.Patak je cak pokusao traziti UZROKE (od koje se ja reci kostresim) dekadencije i klizanje u provalije nestajanja...Nije poenta u tome vec bas u ovome sta si na kraju zakljucila(ne volim ni zakljucke...).Ali to treba da je Fenixu pocetak! T O JE EVO COVEKA!!!
Moram da se vratim malo nazad...Moja opservacija o coveku kao predatoru stoji kao tvrdjava!Jos sam i blagoglagoljiv pritom!Otud i Pinkovci sve sa zvezdama granda,kursadjijama i ostalim primitivcima...Kanibali ...Animalno i nedostojno vec dostignutog kakvog takog civilizacijskog nivoa...
Ljudi to mogu bolje,a sada,zahvaljujuci svojim dostignucima u naukama i daleko bolje!!!
Hocu da budem medju prvima,hocu da budem pionir,a zovem i sve vas! NACINIMO SE BOLJIMA I NASU PLANETU NACINIMO PRELEPOM!!!

123loncar

Veoma poznat
Poruka
14.275
...kad život u jednoj zajednici ispuni ništavilo , tad tu i smrt biva mizerna .... tad se toj mizeriji od dame ispreči njena suparnica ... ovaj trenutak tog naroda , nastoje umetnici da ovekoveče ... naravno tako biva međ velikima ....

Uploaded with ImageShack.us

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.